Author Topic: Off topic kamp  (Read 683121 times)

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #3325 on: July 29, 2011, 15:47:20 »
Znao sam da ce ovo neko reci  :102: Pa dobro, jesi u pravu po malo, ali ipak, bolje to no da nas ugrozavaju poplave od kisa!  :20:
Februar 2012. :)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #3326 on: July 29, 2011, 16:06:49 »

e pa probajte da zivite jedno mjesec dana tako. pa kad ti se smrzne gorivo u motorne sanke dje ces onda. koliki bi ti bio racun za struju? voda bi se u cijevima ledila, hrana bi bila jos skuplja itd itd itd. A da ne pricam da bi svaki dan morali tunele kopat i cistit put ispred kuce. Dosadio bi vam snijeg za mjesec dana.



marko ma kakvi///vidis da imamo posla sa gorstacima koji vec nekoliko zima provode u "maloj crnoj gori"...dva metra u njih ima,brada od pola metra a po borama na njihovim licima vidimo svaku zimu  koja je provedena na durmitoru :05:

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #3327 on: July 29, 2011, 16:10:22 »
neka podju sa nama na bjelasicu pa da spavamo u satore 2 dana da vidis kako bi pricali o zaropeku podgorickom:) Ja svaki dan mislim o snijegu, ali neka ga snijeg tamo dje mu je mjesto pa ko voli neka ide. svega treba imat pomalo i u svoje vrijeme da bi se to znalo cijenit u periodu kad ga nema.

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Off topic kamp
« Reply #3328 on: July 29, 2011, 16:33:47 »
Slažem se sa ethelionom :)

Kako čovjek stari sve više voli da ima izbor, ja kad sam bio mlađi sve sam želio nevrijeme i sl :D

Super je nama klima, merak ti snijeg eto te na Žabljak za dva sata, merak more, eto te za sat na more ;)

Samo bih volio da u PG duže traju proljeće i jesen, ovđe je baš kratak prelaz između kišne zime i vrelog ljeta.

Offline blavor

  • Newbie
  • *
  • Posts: 34
Re: Off topic kamp
« Reply #3329 on: July 29, 2011, 18:12:45 »
Pozdrav svima. Pratim forum neko vrijeme, listam tu i tamo. Vidim da je druzina malobrojna al odlicno funkcionise i kontam da cu vremenom i aktivnostu, aktivnoscu iz nekih drugih sfera prirode pored klimatologije i meteorologije, postat dio ekipe sa foruma.
Bicu aktivniji od septembra.

Zivjeli ljudi!

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #3330 on: July 29, 2011, 18:30:50 »

Pozdrav svima. Pratim forum neko vrijeme, listam tu i tamo. Vidim da je druzina malobrojna al odlicno funkcionise i kontam da cu vremenom i aktivnostu, aktivnoscu iz nekih drugih sfera prirode pored klimatologije i meteorologije, postat dio ekipe sa foruma.
Bicu aktivniji od septembra.

Zivjeli ljudi!


dobrodosao na forum blavore :) kad budes imao vremena slobodno nam se pridruzi :)

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #3331 on: July 29, 2011, 18:42:23 »
Dobrodosao! Niksicani su aktivni ovdje, nadam se da ces im se pridruziti  :109:
Februar 2012. :)

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #3332 on: July 29, 2011, 19:50:29 »
Pozdrav Blavore.  :112:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #3333 on: July 29, 2011, 19:52:51 »
velkam  :105:

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3334 on: July 29, 2011, 21:08:10 »
E drago mi je da imamo novih clanova. Dobro nam dosao blavore.
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3335 on: July 29, 2011, 22:33:21 »
Da poželim dobrodošlicu novom članu iz Nikšića grada  :47:  

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #3336 on: July 30, 2011, 01:31:48 »
Pozdrav za novog clana !  Pored meteorologije,  teme vezane za prirodno okruzenje su,  kao sto si primijetio,  dobrodosle ...   a u perspektivi mozda i jos koja prirodna nauka.
Ekipo,  ja cu biti u Slovenskoj plazi do sljedeceg vikenda.  Za zainteresovane,  evo par detalja o mjestu :  Low ranking hotel,  ali su mu pozicija i zeleni prostori dobri i prostran je kompleks,  sto ga cini jednim od rijetkih mirnih mjesta u Budvi dje te ne budi buka od saobracaja,  vec ptice    :101:   Klimu i kablovsku imaju sve sobe,  kao i neke osnovne stvari tipa fen u toaletu ...   balkone nemaju sve.   Neke kalete (juzne) su povezane simpaticnim prolazima sa milion hodnika,  terasa,  mostica,  prelijepim pogledom na livade i more itd.  Sa druge strane,  vecina soba ima i dalje namjestaj koji pamti prve Azrine albume -  a nije postao bolji s vremenom    :07:   Terasa restorana je  postavljena na setalistu i pruza dobar ugodjaj,  ali sama kuhinja izgledom podsjeca na proslavljene sovjetske gulage   :28:   ipak,  hrana je kvalitetna.  Inace,  rezervacija  ( potvrdjena pocetkom juna ! )  mi je bila otkazana 5 dana prije pocetka aranzmana i to putem maila,  jer su provalili da nemaju mjesta u tom terminu  (tj ulecela je neka agencija vjerovatno) !!  Neprofesionalizam teski,  i to prema starim gostima - ovo mi je cetvrta godina uzastopno da sam tamo,  i sad su nasli da kvare utisak. ...   morao sam fatat' veze da zadrzim sopstvenu rezervaciju u posljednjem trenutku !   :71:    Da je ovo bilo u nekoj zapadnoj zemlji,  mogli bi ga zakljucat' posle takvog ponasanja.
Pokusacu da se javnem tu i tamo,    ako ne, vidimo se u dobrom raspolozenju za nedjelju dana ..   a kolege moderatori da popune ovu od sad upraznjenu poziciju ..   za taj period je predvidjena  50%  veca dnevnica od uobicajene      :120:
« Last Edit: July 30, 2011, 01:35:12 by cirus »

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #3337 on: July 30, 2011, 11:09:29 »
Uzivaj  :08:

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3338 on: July 30, 2011, 11:34:03 »
Ih, uzivace on 100%!

Nego ja trebao jutros da krenem malo u svoje selo (tatino selo) u Moracu pa mi nesto bilo mrsko. Zaseok se zove Sela( ali to je samo zaseok a selo se zove Moraca) i nalazi se izmedju Podgorice i Kolasina, ali pripada opstini Kolasin. Prodjete most Pjenavac i kad idete iz PG-e, prvo skretanje desno odmah iza mosta, ima jedan putic prije koju godinu asfaltiran.

Nije mi se nesto islo ali bas. Majka morala da radi, brat isto, meni se nije islo i tata otiso sam. Al dobro je i stric je otiso gore prije 5-6 dana pa ce bit zajedno njih dvojica.  :05:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3339 on: July 30, 2011, 11:37:04 »
PRVA GRMLJAVINA, ODE STRUJA

Zbog nevremena koje je u prijepodnevnim satima zadesilo područje barske opštine došlo je do prekida u napajanju električnom energijom. Centar grada dobio je struju nakon nešto više od pola sata, pojedina naselja poput Šušanja ni do popodne nisu imala električnu energiju, a najgore je u Sutomoru, gdje je zbog kvara na dalekovodu 10 KV Bjeliši – Sutomore i dalje bez napajanja jedan dio naselja.

Izvor: BARinfo
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Off topic kamp
« Reply #3340 on: July 30, 2011, 11:37:55 »

Ih, uzivace on 100%!

Nego ja trebao jutros da krenem malo u svoje selo (tatino selo) u Moracu pa mi nesto bilo mrsko. Zaseok se zove Sela( ali to je samo zaseok a selo se zove Moraca) i nalazi se izmedju Podgorice i Kolasina, ali pripada opstini Kolasin. Prodjete most Pjenavac i kad idete iz PG-e, prvo skretanje desno odmah iza mosta, ima jedan putic prije koju godinu asfaltiran.

Nije mi se nesto islo ali bas. Majka morala da radi, brat isto, meni se nije islo i tata otiso sam. Al dobro je i stric je otiso gore prije 5-6 dana pa ce bit zajedno njih dvojica.  :05:


Da nisi od Šćepanovića?

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #3341 on: July 30, 2011, 11:55:50 »
Kolega moderatoru, fino se provedi   :38:  

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3342 on: July 30, 2011, 12:05:50 »


Ih, uzivace on 100%!

Nego ja trebao jutros da krenem malo u svoje selo (tatino selo) u Moracu pa mi nesto bilo mrsko. Zaseok se zove Sela( ali to je samo zaseok a selo se zove Moraca) i nalazi se izmedju Podgorice i Kolasina, ali pripada opstini Kolasin. Prodjete most Pjenavac i kad idete iz PG-e, prvo skretanje desno odmah iza mosta, ima jedan putic prije koju godinu asfaltiran.

Nije mi se nesto islo ali bas. Majka morala da radi, brat isto, meni se nije islo i tata otiso sam. Al dobro je i stric je otiso gore prije 5-6 dana pa ce bit zajedno njih dvojica.  :05:



Da nisi od Šćepanovića?


Ne Rade. Od Rakocevica sam.
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline blavor

  • Newbie
  • *
  • Posts: 34
Re: Off topic kamp
« Reply #3343 on: July 30, 2011, 16:10:01 »
Hvala za dobrodoslicu.  :59:

Eo da se i ja pohvalim, ujutro odoh u selo Gojakovice, pa na Ilindan, 2og avgusta pjeske do crkve Ruzica dje se odrzava veci vasar svake godine. Bio sam vec dva puta, al ne idem zbog vasara mnogo koliko zbog rute koja se predje do gore a mislim da je vecem broju ljudi nepoznata, sem lokalno seoskom stanovnistvu.

http://www.maplandia.com/serbia-and-montenegro/crna-gora/gojakovici/

Samo sto je tu Ruzica potpisana sa "Buzica", dobro je da nisu neko drugo slovo stavili mjesto R, tad bi bilo nezgodno..
Nadam se nekom fotoaparatu pa da vam okacim slike kad se vratim..

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3344 on: July 30, 2011, 16:49:04 »


Samo sto je tu Ruzica potpisana sa "Buzica", dobro je da nisu neko drugo slovo stavili mjesto R, tad bi bilo nezgodno..
Nadam se nekom fotoaparatu pa da vam okacim slike kad se vratim..


Sta kazes, dobro je da nije neko drugo  :102: :102:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #3345 on: July 30, 2011, 19:02:29 »
Ja sam jutros ustao u 4 sata i u 5 sati smo krenuli ja, brat, majka i otac na selo... Bijelo potok se zove selo, u okviru Pavinog polja  :77: Radili smo gore nesto na kuci, maxe opuc. Evo sam se sad vratio...

A pogledajte sta sam sinoc kupio(jako dobra stvar)  :109:      http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem=16684&ctNode=147&mp=1
Dodju zvucnici sistem 2.1(dva zvuncika, i jedan subwoofer) i mikrofon za pjevanje... Mikrofon je dobar mada cu ja da kupim jos bolji i da stawim...  :27:
Februar 2012. :)

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3346 on: July 30, 2011, 19:05:52 »



A pogledajte sta sam sinoc kupio(jako dobra stvar)  :109:      http://www.geniusnet.com/wSite/ct?xItem=16684&ctNode=147&mp=1
Dodju zvucnici sistem 2.1(dva zvuncika, i jedan subwoofer) i mikrofon za pjevanje... Mikrofon je dobar mada cu ja da kupim jos bolji i da stawim...  :27:


Nek su ti srecni.
Jesu li to oni sto si meni reko da ces da ih uzmes ili neki drugi?
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #3347 on: July 30, 2011, 19:06:48 »
Jeste, jeste kecmi. Ono sto sam ti rekao prije nekoliko dana  :105:
Februar 2012. :)

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #3348 on: August 02, 2011, 21:14:37 »
[/quote]

A fontane u centru grada...... kako se ono zvahu Fontane di Notte meni se cini. Jel?

Izvinjavam se sto sam off.
[/quote]
Ima ona "velika" na trgu i zove se Labudovo jezero,a ime je dobila po tome sto je napravljena za vrijeme vlasti Labuda Sljukica,iako to sa labudovima veze nema,a nedavno su napravljene i 4 cesme,mada su i ranije postojala.Imas i na platou kod doma revolucije isto jednu fontanu,ali nema tih di notte ili kako se zovu.
Stavih odje da nebi tamo gusio temu.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #3349 on: August 02, 2011, 21:48:47 »
ok.  nego nedje mi se cini da mi je neko rekao da se tako zovu.

Inace moj brat studira u NK-u i dolazim cesto tamo. Bio sam zimus kad je padao snijeg, uh kako je lijepo bilo.
Bolje gram nafake no kilo mozga.