Author Topic: Off topic kamp  (Read 684605 times)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #2300 on: March 12, 2011, 23:23:38 »
Bistar tekst, nema što  :71: Žá mi je što uopšte potroših oči čitajući ovu bistrinu  :19: Baš duhovito.

Sad ozbiljno, što su bili najavili sinoptičari iz Evropskog centra za srednjeročnu prognozu za ovu zimu, sad ću iskopat tekst što je Admin okačio  :81:


Ajde da vam prenesem "impresije" iz najnovijeg ECMWF sezonskog materijala, mada rizikujem da Mađo i Džoni "opletu" i po Evropskom centru i po meni i konstatuju da bi i oni neku sličnu prognozu mogli dati.
Dakle, bavićemo se tgromjesečjem Decembar-Januar-Februar (DJF) i komentarisaćemo upoređujući ga sa klimatskom normalom. Naravno, baviću se područjem Crne Gore.
Padavine:
Vjerovatnoća da DJF što se količine padavina tiče bude među "uper third" (gornja trećina) distribucije iznosi 10 do 20%
Vjerovatnoća da DJF što se količine padavina tiče bude među "middle third" (srednja trećina) distribucije iznosi 25 do 35%
Vjerovatnoća da DJF što se količine padavina tiče bude među "lower third" (donja trećina) distribucije iznosi 45 do 60%
Vjerovatnoća da DJF što se količine padavina tiče bude među "lowest 20%" (20% najsušnijih) distribucije iznosi 40 do 50%

Na prvi pogled, reklo bi se da su velike šanse da naredno tromjesečje ne bude previše izdašno sa padavinama. No, u CG je to period bogat kišom i/ili snijegom
pa najava sušnijih zimskih mjeseci ne mora biti razlog za uzbunu.

Temperatura
Vjerovatnoća da DJF što se T na 2m tiče bude među "uper third" (gornja trećina) distribucije iznosi < 10%
Vjerovatnoća da DJF što se T na 2m tiče bude među "middle third" (srednja trećina) distribucije iznosi 25 do 35%
Vjerovatnoća da DJF što se T na 2m tiče bude među "lower third" (donja trećina) distribucije iznosi 60 do 70%
Vjerovatnoća da DJF što se T na 2m tiče bude među "lowest 20%" (20% najsušnijih) distribucije iznosi 50 do 65%

Po ovome bi se reklo da će tromjesečje pred nama biti osjetno hladnije nego što smo navikli.
Medijana u Crnoj Gori iznosi od -1 na jugu do -2 na sjeveru.
---
Da li to znači da će Podgoričani i Podgoričanke uživati u grudvanju, klizanju i padovima na zaleđenim trotoarima?
Nisam baš uvjeren, ali vjerujem da će ovaj forum biti još posjećeniji.
----

Inače, za Sibir se prognozira relativno topla zima!?  



... i bili su apsolutno u pravu što se tiče deficita padavina  :27: a generalno za temperature i nijesam baš siguran

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #2301 on: March 12, 2011, 23:29:14 »
Ne znas za salu. Opusti se.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #2302 on: March 12, 2011, 23:32:27 »
Ne to, no sam očekivá ozbiljan tekst o npr. uspješnoj dugoročnoj prognozi centra u regionu(neznam radi li Srbija dugoročne)...a sprdnja á  :15:

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Off topic kamp
« Reply #2303 on: March 16, 2011, 22:57:45 »
Osjetiste li zemljotres sad?

Offline Djole

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 214
  • Podgorca-Beograd
Re: Off topic kamp
« Reply #2304 on: March 16, 2011, 23:21:34 »
ja osjetih dva jedan malo jaci i jedan slabi :D

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Off topic kamp
« Reply #2305 on: March 16, 2011, 23:27:18 »
2011-03-16   21:52:58.034min ago   42.33    N     19.49    E     16   ML   3.4    ALBANIA

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #2306 on: March 16, 2011, 23:31:02 »
Nijesam ośetio ništa.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #2307 on: March 17, 2011, 00:27:57 »
Uglavnom se po visocijim spratovima osjetio,  bio je sitan  (za nase prilike).

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #2308 on: March 17, 2011, 16:09:36 »
Seizmološki zavod Crne Gore je sinoc u 22:52 registrovao zemljotres umjerene jačine sa epicentrom 20 km jugoistočno od Podhuma (Albanija). Jačina ovog zemljotresa u hipocentru (žarištu) iznosila je 3,7 jedinica Rihterove skale, što odgovara epicentralnom intenzitetu od V stepeni Merkalijeve skale (MCS). Žarište ovog zemljotresa locirano je na dubini od 15 km, a u Baru se osjetio intenzitetom od III stepena Merkalija.
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2309 on: March 17, 2011, 18:58:06 »

Da podijelim sa vama sto vidjeh sinoc... kuku.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #2310 on: March 17, 2011, 19:55:43 »
Nije lose.  :75:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #2311 on: March 18, 2011, 00:34:33 »
Milosrdni andjeo 2

http://www.vijesti.me/svijet/savjet-bezbjednosti-un-odobrio-napad-libiju-clanak-11299

ne mogu da vjerujem ....ovaj svijet je jedno trulo mjesto

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #2312 on: March 18, 2011, 00:53:13 »
A nema, tako je to...  ko nije lojalan njemu bombe

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #2313 on: March 18, 2011, 02:19:19 »
Ima ih dosta u Libiji koji se raduju tome,  moj tetak je Libijac,  kaze da ne moze da vjeruje da neko gaji simpatije prema Gadafiju i njegovom nacinu vladanja.  Njegovoj porodici je oduzeo imovinu bez ikakvog osnova,  zbog kritikovanja rezima ljudi su nestajali lagano,  zbog izgovorene rijeci ...     Njima je odlazak  diktatora uz bilo ciju pomoc najbolja stvar koja im se mogla desiti,  vjerovali da ce pobiti dobar dio civila u istocnoj Libiji u sljedecim danima,  da su se stvari nastavile neometano.  Pobunjenici vec neko vrijeme pozivaju da im se pomogne na bilo koji nacin,  osim kopnenim snagama.
« Last Edit: March 18, 2011, 02:38:03 by cirus »

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #2314 on: March 18, 2011, 12:36:48 »

Milosrdni andjeo 2

http://www.vijesti.me/svijet/savjet-bezbjednosti-un-odobrio-napad-libiju-clanak-11299

ne mogu da vjerujem ....ovaj svijet je jedno trulo mjesto

Na mene su utisak ipak ostavili moji Rusi. Oni vazda "uzdrzani".
I koka kola Kinezi!


Ovako počinje tekst POVELJE OUN: "MI, NARODI UJEDINjENIH NACIJA , rešeni da spasemo buduća pokoljenja užasa rata, da potvrdimo veru u osnovna prava čoveka, u dostojanstvo i vrednost ljudske ličnosti, nacija velikih i malih..."  

Tragikomedija.

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Off topic kamp
« Reply #2315 on: March 18, 2011, 13:53:29 »
Il da budem dimnjačar i donosim sreću, budem majstor za frule...

Što radi homosapiens ovih dana, zlo je vrijeme došlo...

Ne dajte se drugari, yebali ih više i ratovi i popisi i politika neka svi idu u q!

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #2316 on: March 18, 2011, 13:57:08 »

Ima ih dosta u Libiji koji se raduju tome,  moj tetak je Libijac,  kaze da ne moze da vjeruje da neko gaji simpatije prema Gadafiju i njegovom nacinu vladanja.  Njegovoj porodici je oduzeo imovinu bez ikakvog osnova,  zbog kritikovanja rezima ljudi su nestajali lagano,  zbog izgovorene rijeci ...     Njima je odlazak  diktatora uz bilo ciju pomoc najbolja stvar koja im se mogla desiti,  vjerovali da ce pobiti dobar dio civila u istocnoj Libiji u sljedecim danima,  da su se stvari nastavile neometano.  Pobunjenici vec neko vrijeme pozivaju da im se pomogne na bilo koji nacin,  osim kopnenim snagama.


Ma ja se bojim da ce Libija da postane novi Irak. Velika su tu nalazista nafte a Libija je poznata po tome sto je njena nafta najbolja sto se tice prerade tj jeftinija je tako da je to zlato od crnog zlata ako mogu tako da se izrazim.
Inace inostrani mediji (citaj prozapadni) od prve puske koja je opaljena u Libiji plasiraju tekstove da je tamo haoticno stanje iako su stranci koji su napustali Libiju govorili da su culi pojedinacne pucnje ali nista ne kao sto su strani mediji izvjestavali. Mada u zadnje vrijeme se vode velike borbe. Nisam za nikakvo strano mjesanje, dokazi su za to samo u skorijoj istoriji Avganistan i Irak. Zasto je tolko mjesanja u zadnje vrijeme? Zato jer svijet nema naftu

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #2317 on: March 18, 2011, 14:05:23 »
Noćas (srijeda na četvrtak) u 4:15 zabilježen je još jedan zemljotres, i to u regionu delte rijeke Bojane. Jačina ovog zemljotresa u hipocentru (žarištu) iznosila je 3,3 jedinice Rihterove skale, što odgovara epicentralnom intenzitetu između IV i V stepeni Merkalijeve skale (MCS). Žarište ovog zemljotresa locirano je na dubini od 10 km.

Peruzeto sa BARinfo
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #2318 on: March 19, 2011, 10:06:48 »
VEČERAS IZAĐITE I GLEDAJTE MJESEC
 

Veceras Mjesec će izgledati veći i sjajniji nego obično, jer će biti u tački u kojoj je najbliži našoj planeti. Ovaj fenomen u astronomiji, poznat kao perigej, moći ćemo da posmatramo golim okom, a tada će se Mjesec naći na oko 356.577 kilometara od Zemlje, na najbližoj tački od 1992. godine.
 
Neki naučnici upozoravaju da bi približavanje Mjeseca moglo da poremeti klimu na Zemlji, izazove potrese i vulkanske aktivnosti. Oni podsjećaju da su se mjesečevi perigeji 1955, 1974, 1992. i 2005. godine poklopili sa ekstremnim nevremenima. Prije šest godina u cunamiju u Indoneziji poginulo je stotine hiljada ljudi, a 1974. godine ciklon Trejsi je razorio australijski grad Darvin.
 
Drugi astronomi pak tvrde da ne postoji dokaz da je ovaj fenomen najava katastrofe. “Neće biti ni zemljotresa, ni erupcije vulkana, osim ako je do njih i tako trebalo da dođe”, kaže Pit Viler iz Međunarodnog centra za radio astronomiju, prenosi londonski “Telegraf”. “Na Zemlji će jedino doći do nešto niže osjeke i nešto više plime, ali ništa zbog čega se treba uzbuđivati”, dodao je on.
« Last Edit: March 19, 2011, 10:10:41 by kecmi »
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2319 on: March 19, 2011, 14:09:45 »
Hvala kecmi za ovu informaciju, mada se bojim da ce biti oblacno veceras..


Sto se tice Libije, slabo sam u toku, ali mislim da onaj ko brani Gadafija nije normalan (osim ako nema direktnu korist od toga.)

Zalosno je to sta se desava u Libiji, i zao mi je taj jadni narod. Toliko godina traje diktatura gadafija da je to vise presmijesno! Pitanje je bilo kad ce se pobuniti vise..  Eto skinuse Mubaraka , fala bogu, da vidimo je li Gadafi sledeci.


« Last Edit: March 19, 2011, 18:46:28 by cirus »

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #2320 on: March 19, 2011, 14:16:54 »


 :102:  :109: :109:
« Last Edit: March 19, 2011, 14:41:41 by Madjo »

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #2322 on: March 19, 2011, 14:36:34 »
Na vrijeme su se sjetili da se bune, Transmate, poslije 40 godina,i to u vremenu kad je nafta najvaznija stvar na svijetu.  Ali to je njihova unutrasnja stvar. Sta ce zapadnjaci tu??  :62:

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #2323 on: March 19, 2011, 14:38:58 »
I to je tačno Sanjine.  :27: Uostalom, koga briga za divlje zemlje, genocid u Somaliju traje 30 godina,ljudi i đeca krepavaju bukvalno od gladi pa se niko ne śeti da "spasi" ...

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #2324 on: March 19, 2011, 14:42:56 »

I to je tačno Sanjine.  :27: Uostalom, koga briga za divlje zemlje, genocid u Somaliju traje 30 godina,ljudi i đeca krepavaju bukvalno od gladi pa se niko ne śeti da "spasi" ...

DA. Evo pogledaj sto se desava  u Bahreinu i Jemenu (US saveznicima). Vladine snage masakrirale demonstrante. Dje su Ameri da pokrenu "intervenciju" ? No im se tamo nalazi peta flota.