Author Topic: Off topic kamp  (Read 684549 times)

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2325 on: March 19, 2011, 14:58:54 »
Nego,pratite li ovaj tenis?? Veceras polufinala Indian Wells-a : Nadal-Del Potro, Djokovic-Federer. Bogami Djokovic gazi.
Razocarao me je Raonic,ne zbog poraza,no zbog izjave u novinama prije mjesec dana. Rekao da voli CG ali da ipak sve duguje Kanadi. Drugim rijecima-nece  igrat za nas!  :82: PU!  :104:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #2326 on: March 19, 2011, 17:30:21 »
Neka Raonić, Đoković, Ivanišević, Jelena i Ana (svi imaju neku vezu sa Crnom Gorom) pomognu da Crna Gora dobije ATP250 ili ATP500 i uradili su mnogo.
Naravno, trebalo bi i na ovoj strani da ima par entuzijasta i razumijevanja od onih koji donose odluke.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2327 on: March 19, 2011, 17:40:03 »
Pratim sve meceve..

Jedva cekam polufinale.. u 19 igra prvo rafa..

Mislim da ce biti rijesno, mozda ga i dobije Del potro.. reklo bi se da Rafa nije u najsajnijoj formi.

Djokovic gotovo 100% dobija veceras i bice to 3 put ove goduine da dobija federera. Ne vidim ko moze da ga zaustavi, barem na betonu, a za sljaku cemo vidjeti..  Mada je dobar bio na sljaci 2008 godine djokovic.


Lijepe su ti zelje Admine, pridruzujem se tvojim zeljama,. ali mislim da je daleko to..

Svaka teniska nacija se trudi da zadrzi one turnire koje ima.. Dosta njih ima i problema zbog sponyora.. A onda, teniski kalendar je prenatrpan, pa ce biti nekih izmjena.. nikako dopuna da bude jos vise turnira. Tesko da ce neka drzava , recimo Njemacka, Usa, spanija, ustupiti turnir jednoj (naizgled) neteniskoj naciji kao sto smo mi.
Srbija se dobro drzi sa Atp Beograd.. mozda za 5 godina uspiju da predju u Atp 500. Ko zna.
Sto se tice Milosa Raonica, svaka mu cast i navijam uvijek za njega, sjajan je teniser i sjajan je karakter, tako je zreo da je to nemoguce, u svakom smislu. I ne osudjujem ga sto voli Kanadu i sto zeli da igra samo za njih. Ipak, tamo je od trece godine. Sve su mu omogucili..

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2328 on: March 19, 2011, 18:14:34 »
I Djokovic je pekao zanat u inostranstvu,pa ipak igra za Srbiju.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2329 on: March 19, 2011, 18:35:59 »
Vasilije, nemam komentar na tvoj post.

Sanjin, Velika je razlika tu..   Djokovic se nije nigdje preselio, isao je da trenira u Njemacku kod pilica u akademiju.
Raonic se preselio sa 3 godine u Kanadu sa kompletnom porodicom, i svi su uzeli drzavljanstvo, naravno, da bi ostali tamo.



Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Off topic kamp
« Reply #2330 on: March 19, 2011, 20:17:20 »

Vasilije, nemam komentar na tvoj post.

Sanjin, Velika je razlika tu..   Djokovic se nije nigdje preselio, isao je da trenira u Njemacku kod pilica u akademiju.
Raonic se preselio sa 3 godine u Kanadu sa kompletnom porodicom, i svi su uzeli drzavljanstvo, naravno, da bi ostali tamo.



Pa nemate jer se sva istina brise kao moj komentar UN i NATO bolje te pare Japanu da su uputili sto ce koristiti za vojnu  bespotrebnu intervenciju!!!!!!

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #2331 on: March 20, 2011, 00:03:12 »
5 sati vanzemaljskog tenisa. Stvarno odlicno..  Svaka cast Djokovicu, kakva mind games! Nadigrao ga je..
Sjutra vece u 9 finale, bice uzivanje..

Vasilije.. u super sam raspolozenju.. Nema potrebe da ulazim u diskusiju sa tobom.. to bi mi pokvarilo karmu..

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #2332 on: March 20, 2011, 02:33:05 »
evo pocelo bombardovanje veceras kao i kod nas...nisam za bombardovanje,dosta nevinog svijeta,porodica,male djece ce stradati...sta su oni krivi?? nisam za intervenciju...imaju izgleda libijci prslu opoziciju kao ova nasa  :05: pa kad su cekali 40 godina nek sacekaju da ovaj umre pa nek navale i to rijese izmedju sebe ili uopste nek to rijese izmedju sebe sada, njihova kuca,njihova posla  ali nato bombe i strana intervencija, to ne bih volio nikome :02:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #2333 on: March 20, 2011, 02:39:37 »
i samo da primjetim ovo u vezi brasna. srbija ima problema sa manjkom brasna i normalno da ce da povuce taj potez. normalno, i mi cemo povuc potez i kupicemo ga od francuza i kako kazu jeftinije....nego nije to poenta price, poenta price je jedan komentar na tu vijest na sajtu dnevnih novina vijesti. komentator je bio prilicno duhovit pa je kao komentar na vijest o problemu sa brasnom napisao: NISTA SE NE BRINEM, MAZACEMO ONDA DZEM NA PRSUTU  :75: :109:

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #2334 on: March 20, 2011, 10:21:06 »
I NA JADRANU MOGUĆ DESETOMETARSKI CUNAMI!

Ne postoje matematički izrazi, ni vremenske dosljednosti da bi se moglo reći o nekoj učestalosti u kojoj se potresi događaju, no kad se dogodi i ako mu je epicentar u moru, doći će i do cunamija. Cunami koji je poharao Japan imao je brzinu od 350 kilometara na sat, pa je od epicentra udaljenog 130 kilometara, do obale stigao za dvadesetak minuta. Je li ovakav razoran cunami moguć i na Jadranu?
 
“Talasi koji nastaju u Jadranu ipak su manji nego oni u Pacifiku, prvi razlog je taj da su magnitude potresa s kojima se ovdje suočavamo manje nego tamo, to znači da u ovakvim magnitudama kao što su devet nastaju puno veći valovi nego u Jadranu, gdje procjenjujemo da su maksimalne magnitude oko sedam”, ističe prof. dr. Mirko Orlić, okeanolog i vodeći hrvatski stručnjak za cunamije s Geofizičkog zavoda Prirodoslovno-matematičkog fakulteta.
 
U svom početku, cunami je na otvorenom moru visok tek jedan metar, pa ga, na primjer, brod koji plovi gotovo i ne osjeti. No, svoju razornu snagu dobija postupno, približavajući se k obali.
 
Istorija bilježi barem desetak jadranskih cunamija, ističe Orlić, te dodaje da je najveći koji se dogodio bio 1672. na italijanskoj strani, kada je visina bila čak desetak metara; onda, dosta je velik cunami zabilježen 1667. kod dubrovačkog potresa, procjenjuje se da mu je visina bila pet do šest metara.
 
“Talas na otvorenom moru, dakle, ima malu amplitudu oko jednog metra, talasna dužina mu je oko 100 km, međutim kad se približi obali, on ulazi u područje malih dubina i zbog toga mu brzina opada, smanjuje mu se talasna dužina, a visina raste, i to je način da od talasa koji je bio relativno mali na otvorenom moru i potpuno bezopasan, nastane talas od nekih 10 metara kakav se dogodio i u Japanu”, ističe Orlić.  Ipak, jadranski cunami ne bi trebao biti razoran poput pacifičkog, jednostavno zbog maksimalne magnitude potresa.
 
“Ja bih rekao, kad je riječ o Jadranu, početne amplitude su manje, to je dobra vijest; još jedna dobra vijest je ta da je naša obala relativno strma, znači taj proces koji tipično znači da talasi jako narastu, puno je manje izražen na našoj strani nego recimo na italijanskoj, koja je blaže položena, a loša vijest je ta da je cijeli bazen mali, to znači da se unutar par sati talas proširi po čitavom bazenu i da je vrijeme za reakciju relativno kratko”, istaknuo je Orlić.
Preuzeto sa BARinfo
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #2335 on: March 20, 2011, 10:21:21 »
Treba pazit u naredni period da se ne kupuje ništa iz Japana, sve je radioaktivno.
Kad smo im poslali pršut sa Njeguša, udarili su šeset pečata i rekli da je kancerogen  :05:  Kad se očeliče tražiće oni pršute

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2336 on: March 20, 2011, 12:53:30 »

5 sati vanzemaljskog tenisa. Stvarno odlicno..  Svaka cast Djokovicu, kakva mind games! Nadigrao ga je..
Sjutra vece u 9 finale, bice uzivanje..

Vasilije.. u super sam raspolozenju.. Nema potrebe da ulazim u diskusiju sa tobom.. to bi mi pokvarilo karmu..

Nadal je odlicno igrao,zaista neocekivano. Del Potro je bio ocajan na mrezi.
Djokovic me iznenadjuje. Uspijeva da pogodi u situacijama o kojima je prije mogao da sanja da ce se izvuci.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #2337 on: March 20, 2011, 14:34:08 »
odlican djokovic...danas u 2100h sa nadalom pa ko sto ponese....najbolji start sezone ikada se  nastavlja??

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #2338 on: March 21, 2011, 13:50:28 »
POLJECE!

Proljeće na sjevernoj Zemljinoj polulopti počinje noćas, u noći između nedjelje i ponedjeljka, u 00:21. Trajaće 92,75 dana, sve do početka ljeta 21. juna u 19:17 sati. Istovremeno, na južnoj polulopti dolazi jesen.
 
Proljeće počinje u trenutku kada Sunce u svom prividnom godišnjem kretanju presiječe ekvator i krene na sjever. Sunce na prvi dan proljeća izlazi tačno na istoku, a zalazi tačno na zapadu. Dan i noć traju po 12 sati i jednaki su, pa se taj dan zove proljetni ekvinocij ili proljetna ravnodnevnica.
 
Na prvi dan proljeća Sunce se nalazi u sazviježđu Riba, a od nas je udaljeno 149 miliona kilometara. Pri prolasku kroz meridijan nalaziće se 44.7° iznad južnog horizonta.
BARinfo
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2339 on: March 21, 2011, 13:52:22 »
Đokoviću titula u Indijan Velsu!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #2340 on: March 21, 2011, 16:23:26 »
Svaka mu čast!
Nije lako biti u samom vrhu sporta gjde se okreću ogromne pare i u kome hiljade i hiljade mladih ljudi stremi istom cilju.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #2341 on: March 21, 2011, 23:11:28 »
ovaj youtube je tako spor...postavio sam video odavno i sad pise  Your file has been uploaded. We are now processing the video......to stoji vec vise od pola sata...video ima nepunih 5 minuta

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #2342 on: March 22, 2011, 00:03:19 »
Mozda je HQ,  ili je zablokirao privremeno  .. ?   Meni je dosta brzo postavljao ..

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2343 on: March 22, 2011, 00:10:56 »
I meni je bio masu spor tube jutros..
Nisam se ukljucio u one razgovore o mjesecu..prenapumpana prica, da niko nije znao da je blize nego obicno ne bi ni primjetio ama bas nikakvu razliku.. 14% od normale, a vrlo cesto se desi da bude +- 10%.. glupost

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #2344 on: March 22, 2011, 13:53:19 »
Sta bi ovim momcima te padose?

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2345 on: March 22, 2011, 13:55:13 »
To  je americki F-15 Eagle?

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #2346 on: March 22, 2011, 15:17:32 »
Po čemu si ga prepoznao?

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2347 on: March 22, 2011, 17:11:08 »
hahahahaha. po ovom iskrivljenom limu sa desne strane. naime, samo kod F-15 i to prilikom mehanickog kvara i pada aviona, lim se ovako krivi:)

salim se naravno. ovo moze biti i francuski Miraz, i oni imaju dvomotorne lovce, a jedan njihov je takodje oboren.

Offline Rade

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 1323
Re: Off topic kamp
« Reply #2348 on: March 22, 2011, 17:51:03 »
Ja danas počeo sa kopanjem bašte! hohoho malo je sporije išlo pa iskopah ~2x2m a sjutra nastavljam!

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2349 on: March 22, 2011, 18:08:08 »
sa palom jel? meni je luk vec 7-8 centi:) mada nas Transmat uveliko brije:)