Author Topic: Off topic kamp  (Read 684765 times)

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #6125 on: February 10, 2013, 19:41:58 »
Cirius, mislim da to nije dobar predlog. Ovo nije nikakav chat-forum. Otvaranjem slične teme u Aktuelnim bi se zanemarile "ozbiljne" teme i stvorio bi se još jedan Off-topic kamp. Štaviše, mislim da bi onu temu o kukanju i žaljenju u Prognozama trebalo izbrisati a ostaviti onu Prognoze,pitanja i odgovori.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #6126 on: February 10, 2013, 19:43:01 »
Nisam ni ja za novu temu, nepregledno bi postalo. Na nama je da to cistimo od poruka tima: "kad ce snjig" i "ja mislim da nece." itd..

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6127 on: February 10, 2013, 19:48:52 »
Nijesam ni ja za,eto nek se zna.  :23:
Uglavnom, biće riječi o tome kad se sastane Uprava.  :03:
------
Imamo li mi temu Prijedlozi,kritike .. tako nešto ? Ne śećam se da tako nešto imamo.  :78:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #6128 on: February 10, 2013, 19:49:52 »
Za prijedloge ne znam,ali bi o predlozima trebalo razmisliti. :60:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #6129 on: February 10, 2013, 19:53:16 »
 :22:     ok ...   možda ove zime neće ni biti više sličnih situacija,  eventualno ako ovaj novi ciklon startuje naglo sa jakim snijegom u PG   :78:   

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #6130 on: February 10, 2013, 19:55:42 »
Nepotrebni su i trenuci kad jedan član iz jednog mjesta napiše npr susnježica,  i drugi član iz istog mjesta napiše to isto odmah iza njega, itd ...    :23:   
Nego, bilo je riječi u uredničkom dijelu foruma da se i u aktuelnim otvori neki laganiji dio koji bi više na ličio na chat,  recimo u prognozama ima jedna takva tema, a ovamo đe je najveća frekvencija nema još ...   a da sami dio aktuelno - februar 2013.   bude onda malo rasterećen ...   kako zvuči to ?
Jesu nepotrebni ali se ne smiju brisati,jer svaki forumas ima pravo da iznosi ono sto vidi,ne mozemo se u privatnim dogovorit ko ce da prijavi npr. susnjezicu da bi forum bio cist.
Nije potreban drugi off topic ,a u prognozama bi  trebalo  temu 'žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....' spojiti sa  temom 'Prognoze,pitanja i odgovori' i to pod nazivom 'Zahtijevaj prognozu,kad bi bilo....' jer se u Prognoze Februar 2013. daje analiza modela i davanje prognoza uz analizu istih.
« Last Edit: February 10, 2013, 19:59:08 by nikolA »

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6131 on: February 10, 2013, 20:11:06 »
Imamo li mi temu Prijedlozi,kritike .. tako nešto ? Ne śećam se da tako nešto imamo.  :78:

Imamo temu Pitanja i sugestije a ja potpuno zaboravio...  :75: Juče sam čoeku odgovorio tamo  :07:  :05: E bruke  :21:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6132 on: February 10, 2013, 20:34:12 »
Nepotrebni su i trenuci kad jedan član iz jednog mjesta napiše npr susnježica,  i drugi član iz istog mjesta napiše to isto odmah iza njega, itd ...    :23:   
Nego, bilo je riječi u uredničkom dijelu foruma da se i u aktuelnim otvori neki laganiji dio koji bi više na ličio na chat,  recimo u prognozama ima jedna takva tema, a ovamo đe je najveća frekvencija nema još ...   a da sami dio aktuelno - februar 2013.   bude onda malo rasterećen ...   kako zvuči to ?
Jesu nepotrebni ali se ne smiju brisati,jer svaki forumas ima pravo da iznosi ono sto vidi,ne mozemo se u privatnim dogovorit ko ce da prijavi npr. susnjezicu da bi forum bio cist.
Nije potreban drugi off topic ,a u prognozama bi  trebalo  temu 'žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....' spojiti sa  temom 'Prognoze,pitanja i odgovori' i to pod nazivom 'Zahtijevaj prognozu,kad bi bilo....' jer se u Prognoze Februar 2013. daje analiza modela i davanje prognoza uz analizu istih.

nikola, moraju se brisati jer postaje nepregledno, pucaju poruke sa svih strana...evo da uzmemo podgoricu npr...javlja jedan iz bloka snijeg, odmah jedan iza njega javlja "snijeg u tolosima", pa onda isto to neko iz momisica potvrdjuje, onda se javi neko iz maslina i kaze da kod njega jos nije, a onda ovaj iz bloka samo 2 minuta kasnije javlja da da je sad jaci snijeg , pa onda onaj iz centra vise da je pojacao da bi par minuta kasnije rekao da je prestao da pada da bi opet poslije 2 minuta rekao da je pojacao...ovako moze do besvjesti, ne optuzujem nikoga, lokacije sam pisao nasumice, ne prozivam nikog. i ja kucam slicne poruke s vremena na vrijeme ali izbjegavam da spamujem sa informacijama svaki cas. ja znam da je nemoguce da se clanovi izmedju sebe dogovore da ne salju poruke cesto i da kad vide da je neko iz njihovog dijela grada poslao poruku da je onda ovaj drugi ne salje...to je nemoguce ali moze npr da covjek podje od samog sebe i da on ne salje toliko poruka jedna za drugom. na to je mislio snowhunter. ako si poslao jednu poruku sad, posalji sledecu za 20-30 minuta mislim da bi to bilo optimalno al eto, stariji clanovi su se i naucili sto se tice toga . noviji su problem, no, nadam se da ce i oni s vremenom postati "stariji clanovi".  toliko od mene o ovome.



Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #6133 on: February 10, 2013, 20:47:45 »
To zavisi od moderatora ja to ne bih dirao ako se ne izlazi iz teme i narusavaju pravila http://www.meteo.co.me/forumi/index.php?topic=2.0 ,citam povremeno hrvatski forum posebno sam pratio kad je bila ona trpacina prije iz Zagreba se jave min 10 forumasa i to sa slikama i svim i pisu 'poceo snijeg' pa se ni jedan post ne obrisa cini mi se,ne znam sto tolika galama oko snijega u Pg,sto nekome smeta sto u 365 dana jedan-dva dana izdvojimo da presedimo na forum,sa javljanjem 'poceo snijeg,kisa,susnjezica'.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #6134 on: February 10, 2013, 21:06:29 »
razumijem sto pricas ali znas kako kazu "druzba je druzba a sluzba je sluzba"  :79: hahaha malo sale nije na odmet.
ne znam kako je na hrvatski forum.
postavljanje slike u aktuelnim u vezi sa trenutnom meteo situacijom je "sveti gral" tog  topika i vise je nego dobrodosao na tom dijelu foruma ali kucanje poruka svaki cas stvara osjecaj nepreglednosti. odsustvujem 5 minuta s foruma i vec su dvije strane napisane tipa" pada-evo ga-krenu je-pojacava-smanjuje itd...i to sve sa jednog lokaliteta koji je sirok 3-4 km...kolko to moze biti zanimljivo onome iz pljevalja ili iz rozaja ili mozda iz herceg novog mogu pretpostavit...mislim ima i toga, nije ovo zvanicni forum podgorice vec citave drzave.eto, mozda sam i ovo trebao da napisem u onom gore postu.  :79: :79:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #6135 on: February 10, 2013, 21:16:16 »
Ali tu nismo krivi sto je Pg grad sa preko 170000 stanovnika logicno je da ce sve vise biti forumasa iz tog grada,a znas kako je nekom sto je tek prosle godine vidio jaci snijeg on je zeljan svega i mora pisat kad vidi snijeg,a Pg nije siroka kao Bg pa da se razlikuju pojave i parametri mnogo,ali svako ima pravo da pise o aktuelnim prilikama,onda po toj logici sto bi se ja registrovao na forumu ako ce neko drugi reci kakvo je stanje u gradu.


Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Off topic kamp
« Reply #6136 on: February 10, 2013, 21:16:40 »
Kao što napisa Nikola prije mene - nismo mi krivi što je većina forumaša iz PG. Niko ne brani ni onome iz Rožaja, ni onome iz Šćepan Polja da učestvuje, ali njih nema.
Slažem se djelimično i s Nikolom i s Vanjom. Trebalo bi naći neku sredinu; da forumaši prate šta se objavljuje i da ne pišu isto što je napisao neko samo 5 minuta prije njih,ali i da se dopusti svakome da iznese svoja zapažanja o aktuelnim vremenskim prilikama.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6137 on: February 10, 2013, 21:19:15 »
ne znam kako je na hrvatski forum.

Znam ja.Važe ista pravila kao kod nas, ali jednostavno ne stižu sve pobrisati... imaju ogromno članstvo :23:
Mi imamo tu "sreću" što možemo da držimo sve pod kontrolom, ali to iziskuje veliku angažovanost moderatora.  :27:

Eto, Vanja je ostalo pojasnio i valjalo bi završiti s ovom pričom.

Offline Bole-PG

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1007
Re: Off topic kamp
« Reply #6138 on: February 10, 2013, 21:21:08 »
Kao što napisa Nikola prije mene - nismo mi krivi što je većina forumaša iz PG. Niko ne brani ni onome iz Rožaja, ni onome iz Šćepan Polja da učestvuje, ali njih nema.
Slažem se djelimično i s Nikolom i s Vanjom. Trebalo bi naći neku sredinu; da forumaši prate šta se objavljuje i da ne pišu isto što je napisao neko samo 5 minuta prije njih,ali i da se dopusti svakome da iznese svoja zapažanja o aktuelnim vremenskim prilikama.
Vjeruj mi to nikada nece biti moguci sa nasim narodom a i sa drugim ljudima,da se uspostavi,svako ce raditi "sta hoce" ne mozes stalno da mu govorisi sta radi.Nece onda dolaziti na forum
Podgorice grade moj!!!

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #6139 on: February 10, 2013, 21:26:17 »
Dobro je sto su moderatori azurni ali je problem sto je forumasa malo(manje u odnosu na Srbiju i Hrvatsku) pa i oni svoje duznosti ponekad malcice zloupotrijebe,ali tako je u nasem drustvu,sto da se radi.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #6140 on: February 10, 2013, 21:40:21 »
Nijedna poruka koja sadrži neki meteo podatak se ne briše,  osim ako nije u pogrešnoj temi.
Nikola,  među pravilima koja si naveo pročitaj pravilo 9     :77:   a onda pročitaj ono iznad,  što se pravilima pokušava ostvariti ...  pa uporedi sa ovom tvojom vizijom      :81:

ne znam sto tolika galama oko snijega u Pg,sto nekome smeta sto u 365 dana jedan-dva dana izdvojimo da presedimo na forum,sa javljanjem 'poceo snijeg,kisa,susnjezica'.

Ništa,  ako idemo u tom pravcu ...   zato je i bio ovaj predlog da se otvori neka tema tipa  podgorička čekalica   :120:  da neko iz Cetinja ili Bara ili Nikšića ne čita 984 poruke tipa  "malo jača susnježica",  pa onda "na Zlaticu poluistopljene pahulje",  osim ako ga to zanima ...   ako je nekolicini članova iz same PG to izmamilo negativne komentare,  mogu mislit' kako članovima iz drugih gradova izgleda    :46:
Ako već navodiš dešavanja iz Zagreba,  tamo je pao rekordni snijeg i u pitanju je grad sa mnogo više stanovnika ...  nije dobra komparacija sa ovim o čemu mi pričamo sad.
To što moderatori nekog foruma iz okruženja nešto ne stižu da urade, ne znače da se treba ugledati na to   :103:

Dobro je sto su moderatori azurni ali je problem sto je forumasa malo(manje u odnosu na Srbiju i Hrvatsku) pa i oni svoje duznosti ponekad malcice zloupotrijebe,ali tako je u nasem drustvu,sto da se radi.

 :67:   posle ovakvog maratona stiže ovaj lagani komentar ....  Sigurno imaš nešto konkretno u vidu ?



Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #6141 on: February 10, 2013, 22:09:21 »
Pa cekaj ko ometa rasprave tj.diskusije u aktuelnim sto neko javlja kakvo je stanje vremena,ne shvatam sta oces da kazes,meni su pravila foruma vise nego jasna evo tri godine.
Ako vam je lakse napravite temu u aktuelne snijeg u Pg pa da tu samo podgoricani komentarisu kad se ceka snijeg,nisam protiv.

Nije nikakvo opravdanje sto je rekordan snijeg pao u Zagreb,da je cenat,vazno je da se ne brisu postovi jer ljudi iznose aktuelno vrijeme,bez vulagarnosti i bilo kakvog ometanja foruma i drugih forumasa,pa se tamo niko ne pobuni da sto sve zagrebcani komentarisu trebali bi u novu temu,moderatori tamo vode racuna o tome budi siguran,nece ni jedan post sa psovkom ili glupiranjem ostati,a ni sa chat-om ili spamovanjem.

To zadnje si ironicno napisao,ne znam sto te tako zacudi,imam konkretno da se brisu postovi svih jednako bez obzira na ulogu na forumu.

Ne vezano za Mod,sumnjam da se na forumu krse pravila pod brojem 5 i 7   i povremeno pod brojem 13.



« Last Edit: February 10, 2013, 22:12:47 by nikolA »

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #6142 on: February 10, 2013, 22:10:58 »
Ali nikad se nije obrisao post iz aktuelnih koji je bio o vremenu.

Obrisu se oni koji su o vremenu ali nisu za temu, ili su neka pitanja, najcesce "kad staje" ili "kad pocinje" nesto.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #6143 on: February 10, 2013, 22:16:26 »
Ali nikad se nije obrisao post iz aktuelnih koji je bio o vremenu.

Obrisu se oni koji su o vremenu ali nisu za temu, ili su neka pitanja, najcesce "kad staje" ili "kad pocinje" nesto.
U par postova sam novije forumase koji postave 'jza koliko ce pocet' i sl. preusmjeravao u odgovarajuce teme i tamo odgovarao bas danas.

Meni su obirsana dva posta u jednom sam poslao 'Nema vise nista znacajno za mene odoh u krevet,laku noc' sto se moglo vidjeti i kod drugih forumasa cesto.
I drugi sto sam cestitao baranima na snijegu sto je praksa,necu im cestitat u off topic.Eto to sam imam u vidu kad me ovo Cirius pita na sto sam konkretno mislio.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #6144 on: February 10, 2013, 22:24:16 »
A dobro, nekad kad neko krene da brise samo odstrani par postova zaredom... Meni su bezbroj puta obrisani postovi i ja se ne ljutim uopste, bas nimalo.
A sto se tice crometeo, poznajem osobu crometeo, pricali smo dosta, itekako se brisu postovi i vrlo su azurni moderatori, ali kod njih postoji dosta veca disciplina. Nema pitanja kad ce ovo, kad ce  ono u aktuelnim.
Svakako se slazem s tobom da nije trebao da bude obrisan post dje si cestitao snijeg.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #6145 on: February 10, 2013, 22:55:40 »
To zadnje si ironicno napisao,ne znam sto te tako zacudi,imam konkretno da se brisu postovi svih jednako bez obzira na ulogu na forumu.

To je veoma ružna optužba koja "kruniše" za moderatore vrlo naporan period u kojem su odradili odličan posao,  zato tražim da navedeš primjer neke zloupotrebe,  kako si rekao.  Začuđen stvarno jesam donekle zbog primjedbe,  a naročito zbog ovakvog odabira termina ...  ironije nije bilo.  Naprotiv,  mislim da je tvoj komentar "ali tako je to u našem društvu, šta da se radi"   ironičan i neprimjeren.   
Nego,  naše impresije komentara su manje bitne ... 

Nije nikakvo opravdanje sto je rekordan snijeg pao u Zagreb,da je cenat,vazno je da se ne brisu postovi jer ljudi iznose aktuelno vrijeme,bez vulagarnosti i bilo kakvog ometanja foruma i drugih forumasa,pa se tamo niko ne pobuni da sto sve zagrebcani komentarisu trebali bi u novu temu,moderatori tamo vode racuna o tome budi siguran,nece ni jedan post sa psovkom ili glupiranjem ostati,a ni sa chat-om ili spamovanjem.

Ne brišu se postovi,  samo je komentarisan taj način izvještavanja ...  nije uopšte pominjano brisanje,  samo da se eventualno podijeli ...  ali evo već ima dosta mišljenja da to nije rješenje, pa se vjerovatno neće mijenjati.

Ne vezano za Mod,sumnjam da se na forumu krse pravila pod brojem 5 i 7   i povremeno pod brojem 13.
 

Ukoliko se sumnja na višestruke identitete ili lažno predstavljanje u nekom slučaju,  to se može prijaviti i modovi to provjere ...  i sami provjere ponekad ako je nešto sumnjivo,  ali trenutno nema takvih potvrđenih "slučajeva".
Off topic je hronična bolest,  sa tim se sad ažurno izlazilo na kraj,  naročito u aktuelnim i prognozama.
Vulgarni izrazi su su takođe "sanirani",  ja sam bar dva posta "ispravio" na par mjesta ...  relativno rijetko se desi ...   u najgorem slučaju su se par tih izraza potkrali posljednjih dana,  ne vjerujem više od toga.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Off topic kamp
« Reply #6146 on: February 10, 2013, 23:45:55 »
Eto vec sam ti odgovorio u Frakin post,zloupotreba polozaja,da se meni brise sto kazem 'Nista interesantno za mene idem spavat' i cestitke baranima na snijegu a nekom se ne brisu vulgarne rijeci i svakakve odjave sto veze sa temom nemaju,mene si upozoravao u temi Humor i izbrisao klip gdje nema nista vulgarno jer je sala youtube to dozvoljava a na forumu cujemo rijeci j....e ili s...e i sl. i svakakve odjave o tome se radi da ti pojasnim,a to sto je tako u nasem drustvu je za plakanje a ne za kritikovanje mene.

A pravilo broj 5 foruma  se sigurno krsi,to je moje misljenje,6 clanova registvoranih sto godina nijedan post nemaju,a u online su sto rade tu(doduse ne ometaju forum i ne daju lazne informacije) pa su zato 'neprimijeceni' i nema primjedba.

To je jedna prednost sto nas je manje,da je vise ne bih primijetio.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #6147 on: February 11, 2013, 00:15:02 »
Nisu to zloupotrebe,  to su previdi ...  koji su veoma skromni,  imajući u vidu akciju posljednjih dana   :28:
Na neke stvari moramo reagovati i zato što ih je neko prijavio,  toga ima više nego što se misli ...    u manje formalnom dijelu foruma se ne pregleda baš svaki video snimak redovno ...
Moguće je i da je tvoj ego disproporcionalno povrijeđen,  znaš ove poruke napamet    :103:   pominješ jednu koja je izbrisana sasvim opravdano,  a drugu koja je izbrisana sa još par sličnih - čestitanje snijega i slično ne treba da ide u aktuelne ...  pored toga,  možeš ubaciti bilo koji drugi podatak o vremenu i poruka ne bi bila izbrisana ...  a mi ponekad nemamo vremena za detalje i preusmjeravanja kad dolijeće poruka svakih par sekundi,  umije biti lud tempo ...
Vezano za komentar,  nije loš on za sebe,  nego zato što moderatore koji su odrali od posla stavljaš tako lagano u taj kontekst društva koje prozivaš ...   Upravo,  razmisli da li način na koji ti kritikuješ predstavlja primjer olakog kritizerstva koje djelimično odlikuje današnje društvo.

Ja završavam sa ovim Nidžo ...  umoran sam prilično ...   od zloupotreba počinjenih ovih dana    :23:   

ps -  registrovani članovi koji nisu aktvini ne krše nijedno pravilo,  a nije se ukazala potreba za njihovom provjerom ...  ali bilo koji član može zatražiti provjeru bilo kojeg drugog člana i ostati anoniman.

Mađo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #6148 on: February 11, 2013, 00:23:24 »
Eto vec sam ti odgovorio u Frakin post,zloupotreba polozaja,da se meni brise sto kazem 'Nista interesantno za mene idem spavat' i cestitke baranima na snijegu a nekom se ne brisu vulgarne rijeci i svakakve odjave sto veze sa temom nemaju

Kolega, o čemu pričaš? Kakva zloupotreba položaja?  :32:
Ukoliko čvrsto stojiš iza tvojih tvrdnji, molim te potkrijepi to sa dokazima! Koje to vulgarne riječi su nam promakle i zašto smatraš da tvoj komentar nije trebao biti izbrisan?
Imaš opciju da prijaviš određeni post moderatorima, ukoliko smatraš da ima neprihvatljivog sadržaja.
Moderatori su proteklih nekoliko dana imali pune ruke posla, moguće je da je nešto i promaklo.
A moguće je i da se ti sad osjećaš povrijeđenim zbog isbrisanih par komentara pa ćeraš inât.
Da sam se strogo držao onih mojih načela moderatorstva kao nekada, još bi pođekoji tvoj komentar završio u kanti, a vjerovatno i na desetine drugih u Aktuelnim/Prognozama.
I još se žališ.  :28:
Nevjerovatno.  :23:


Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #6149 on: February 11, 2013, 00:32:41 »
Ae batalite pricu, da ve zamolim ka' bracu! Sve je sjajno, odmorite, kasno je.  :24:
Februar 2012. :)