Author Topic: Off topic kamp  (Read 684442 times)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #2475 on: April 25, 2011, 15:04:10 »

hahahaha djoma odlicno odlicno  :03:
moram postaviti ovaj link...nekako je vezan za vaskrs  :05: :11: stari dobri zeitgeist, nacera covjeka da se zamisli a?  :79:


Zeitgeist,  "duh vremena"    :03:    Ljudima koje se ranije nisu bavili simbologijom i manje poznatom stranom istorije je ovaj dokumentarac bio veliko iznenadjenje.  Jos nisam gledao kompletan drugi dio ..

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2476 on: April 25, 2011, 15:49:20 »
Fraka,srecan Vaskrs! .... I Praznik rada ....  :05:   :11:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2477 on: April 25, 2011, 16:15:39 »
fala ti kuco, ne no tebe haha. idem za 1. maj da zapalim druga, to ce bit 7. zrtva otkad slavim. No ja mislim da ne daju na plave da se pali.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2478 on: April 25, 2011, 21:21:52 »
kako ih palis? Znaci bices na Plavim horizontima 1. maja. Gledamo se. Ako vidis dzedaja da razdvaja more, to sam ja:)

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2479 on: April 25, 2011, 22:16:19 »
Sto je ovo cijela CG na plave ove godine haha, valjda bude dobro..

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2480 on: April 26, 2011, 14:20:43 »
Interesantna  je jedna stvar koju moram da podelim sa svima...posebno sa Adminom koji bi mogao nesto da ucini po tom pitanju...
Zar je moguce da je toliko netolerancije na ovom forumu i da niko ne smije drugacije da misli od pojedinih? Cim se pojavi neko takav odmah bude sikaniran i etiketiran.
A kao se svi prave neke demokrate! Izgleda da je nekima Volterov princip - "Mrzim ono sto  govoris , ali cu do smrti braniti tvoje pravo da to kazes" nepoznat i udaljen svjetlosnim godinama. Nikad nikoga nisam sikanirao na ovom forumu...a ja sam tome bio podvrgnut od bukvalno prvog dana-zbog toga sto sam pisao cirilicom i sto sam pominjao Rusiju... valjda je to sikaniranje nasljedje totalitarne proslosti,sta li. Sada se redjaju uvrede na moj racun povodom nekih klipova (??) i one ostaju neizbrisane sve dok ja ne odgovorim ostrije na njih. Do tada svako moze  da ih cita. Zar je moguce da su pojedinci ovdje toliko iskljucivi i oholi da druge diskriminisu samo zato sto ne misle isto?

(Molim moderatore da ne brisu post)
« Last Edit: April 26, 2011, 19:27:18 by sanjin »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #2481 on: April 26, 2011, 17:11:44 »
Nema sikaniranja,  Sanjine,  zapravo mislim da moderatori pustaju vise nego sto bi i Admin pustao da ima vremena i da uredjuje sam.  Par ljudi ti odgovori ponekad,  koliko sam ja vidio,  nema nikakve zavjere.  Imajuci u vidu naucnu prirodu ovog foruma i racionalno/pragmaticni profil dobrog broja aktivnih clanova,  neki postovi koji govore npr o natprirodnim stvarima i nenaucnim objasnjenjima istih cesto umiju da izazovu vidjene reakcije i skepticizam.  To je cesta stvar,  zamisli da neko ode na neki sajt NASA-inih ljubitelja i objasni neku supernovu Bozjom voljom,  ili djavoljom,  kako god,  bilo bi reakcija poput ovih.
To je takodje sloboda govora.  Naucni jezik se prilagodjavao vjerskom - kakva god vjerovanja bila -  kroz kompletnu poznatu istoriju.  Reci prije 5 vjekova da je Zemlja okrugla znacilo je smrt,  saradnju sa Satanom itd.  Sukobiti misljenje sa egipatskim svestenicima prije 5000 godina i reci da bog Ra ne postoji bi imalo slican epilog.  Mi,  zapravo,  zivimo u prvom dobu "ozbiljnije" slobode govora i odredjena averzija racionalnog prema iracionalnom,  narocito na jednom od rijetkih naucnih foruma,  nije neka diskriminacija.

Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Off topic kamp
« Reply #2482 on: April 26, 2011, 18:02:26 »
Haha ja komentar koji sam postavio posle Sanjina u znaku njegove podrske izbrisan je eto o moderatorima!

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2483 on: April 26, 2011, 19:26:43 »

Nema sikaniranja,  Sanjine,  zapravo mislim da moderatori pustaju vise nego sto bi i Admin pustao da ima vremena i da uredjuje sam.  Par ljudi ti odgovori ponekad,  koliko sam ja vidio,  nema nikakve zavjere.  Imajuci u vidu naucnu prirodu ovog foruma i racionalno/pragmaticni profil dobrog broja aktivnih clanova,  neki postovi koji govore npr o natprirodnim stvarima i nenaucnim objasnjenjima istih cesto umiju da izazovu vidjene reakcije i skepticizam.  To je cesta stvar,  zamisli da neko ode na neki sajt NASA-inih ljubitelja i objasni neku supernovu Bozjom voljom,  ili djavoljom,  kako god,  bilo bi reakcija poput ovih.
To je takodje sloboda govora.  Naucni jezik se prilagodjavao vjerskom - kakva god vjerovanja bila -  kroz kompletnu poznatu istoriju.  Reci prije 5 vjekova da je Zemlja okrugla znacilo je smrt,  saradnju sa Satanom itd.  Sukobiti misljenje sa egipatskim svestenicima prije 5000 godina i reci da bog Ra ne postoji bi imalo slican epilog.  Mi,  zapravo,  zivimo u prvom dobu "ozbiljnije" slobode govora i odredjena averzija racionalnog prema iracionalnom,  narocito na jednom od rijetkih naucnih foruma,  nije neka diskriminacija.

Problem je u tome sto se ne napada misljenje nego licnosti,dakle ljudi.... a to nema veze sa "averzijom racionalnog prema iracionalnom" i naucnim jezikom vec sa nepristojnoscu i ostrascenoscu.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #2484 on: April 26, 2011, 20:09:00 »


Jeste gledali ovo?
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #2485 on: April 26, 2011, 20:22:38 »
Ja nisam pogledao, pogledacu kasnije...A sto se tice ovih primjedbi na pojedince, paa, ne znam. Mislim da je u pravu Sanjin, ako ti se nesto ne svidja cuti. Ako ne vrijedjas doprinijeces odrzavanju mira na forumu. A i bez obzira na forum, pa ljudi smo, treba da se druzimo fino, a ne da se tuda prepiremo oko nekih nebitnih stvari. Aj da imamo oko cega da se prepiremo nego nemamo. Ne znam koji je razlog...

    A tek brisanje komentara koji izrazava podrsku nekom daje povod za svadju, to ne podrzavam.  :31:
Februar 2012. :)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #2486 on: April 26, 2011, 20:23:00 »
nista novo. ovu emisiju svaki dan gledam "uzivo"

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #2487 on: April 26, 2011, 20:33:15 »

nista novo. ovu emisiju svaki dan gledam "uzivo"


To je dobro receno  :45: :45:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #2488 on: April 26, 2011, 21:09:53 »

Problem je u tome sto se ne napada misljenje nego licnosti,dakle ljudi.... a to nema veze sa "averzijom racionalnog prema iracionalnom" i naucnim jezikom vec sa nepristojnoscu i ostrascenoscu.


Ipak je to bila vise kritika klipa,  bar po povrsini ..  ali cu se sloziti donekle da se prelazi granica dobrog ukusa,  bar sa mog stanovista.  Iako nemam pravo da mimo pravila reagujem,  vidjecu veceras ili sjutra da li da posaljem u par privatnih poruka ili u nekom postu ovdje,   par primjera nedavnih odgovora koji,  pored neslaganja sa odredjenim misljenjem ili materjalom,  idu i u omalovazavanje i provokaciju,  i time nisu u skladu sa interesima foruma.  Molio bih sve,  jos jednom,  da uvijek imaju toleranciju na umu,  nje nikada nije previse !  Moze se neslaganje izraziti na mnogo kulturnije i konstruktivnije nacine i razmjena misljenja ne mora nikad imati neprijatan ton ...   idealno bi bilo da ljudi obogate jedni druge,  a ne da izazivaju negativne emocije.


    A tek brisanje komentara koji izrazava podrsku nekom daje povod za svadju, to ne podrzavam.  :31:


 :03:    Stefke,  zar sumnjas u urednike koji su ti dali privilegije vece nego bilo kojem clanu ?  Prakticno si prvi medju jednakima,  "Top kid in the game" !     :79:    Ne brisu se komentari bez razloga.  Ovaj Vasilijev,  koji ti pominjes je,  pored podrske,  imao i politicki sadrzaj,  a to ne ide  "u etar".
« Last Edit: April 26, 2011, 21:13:14 by cirus »

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #2489 on: April 26, 2011, 22:14:00 »
Zahvalan sam vam na tome, iskreno. Nisam vidio taj komentar, nisam ga trebao ni pomninjati.  :77:
Februar 2012. :)

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Off topic kamp
« Reply #2490 on: April 26, 2011, 22:19:05 »
I mene je obrisana pjesma sto sam izbacio,a stvarno ne znam zbog cega  :32:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #2491 on: April 26, 2011, 22:40:14 »
Pa napadaju se "pojedinci" koji stavljaju iracionalne gluposti. Sto se igras rijecima kad i sam znas da si ti jedini sa tim, nazovi, temama. I dokle god budes stavljao ja cu ponavljat sve sto sam rekao. Ne znam kakvu rusiju pominjes sad? ja ti garantujem da nema osobe na ovaj forum koji ne voli rusiju, ali rusiju kao drzavu, ne kao stranu hladnog rata. to nas ne zanima.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #2492 on: April 26, 2011, 23:18:42 »
Iracionalna glupost-1.maj?
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #2493 on: April 27, 2011, 00:01:11 »
Quote
Sanjine


Da, Sanjine ja sam obrisá vaše komentare.

Sanjine, nijesmo mi moderatori uvjek prisutni u svakom momentu na forumu   :17: Naravno,desi se da nešto promakne oku  :28: Bio sam u Cetinje,pa u Kotor, pa tamo ovamo...nebitno. Ušá sam na forum nakratko i u istom trenutku vidio i tvoju i Transmatovu poruku i naravno obije obrisao.
Kriterijumi su jednaki za sve.
Na forumu neće bit omalovažavanja ni sličnih stvari,ni prema tebe ni prema drugima....
... ali se potrudi da ne ističeš previše u svojim postovima majku Rusiju i rusko naoružanje i tehniku i slične stvari, znamo mi što sve Rusija ima, znamo što Amerika ima, znamo da Japan ne zaostaje puno, ni Kina...druga stvar: i ja sam pobožan itekako, isto toliko sam sujevjeran, ne brani ti niko da kačiš religiozne linkove,ili sujevjerne... ali budi svjestan da ne razmišlja svako jednako, za nekoga je to glupost,za nekoga super, i da ćeš uvjek izazvati različite reakcije od forumaša, bilo kritike  bilo pohvale... i nakon neke burne reakcije jednog forumaša tvoja reakcija bude još gora ... čak mislim da smo previše blagonakloni prema tebe nakon,sjetićeš se, dooosta tvojih "ispada".

Ćutá bih da sam na tvom mjestu.  :77:

Zamoliću te da ne idemo dalje u neku raspravu.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Off topic kamp
« Reply #2494 on: April 27, 2011, 13:27:29 »
У реду Млађо....  :62:

Ево још један линкић

[ Invalid YouTube link ]

« Last Edit: April 27, 2011, 13:32:17 by Madjo »

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Off topic kamp
« Reply #2495 on: April 27, 2011, 14:22:07 »
Malo vedrije i smijesnije stvari  :05:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #2496 on: April 27, 2011, 14:23:20 »
I... Veceras, 20:45, citav svijet ceka. Sta ce biti?-To niko ne zna, moje je da se nadam u pobjedu Barce, jedino to mogu da uradim.   :33:
Februar 2012. :)

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Off topic kamp
« Reply #2497 on: April 27, 2011, 14:47:41 »
Ja se samo nadam da će biti golova, za razliku od prethodna dva susreta.  :28:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #2498 on: April 27, 2011, 14:59:18 »
I tome se nadam.!
Februar 2012. :)

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Off topic kamp
« Reply #2499 on: April 27, 2011, 15:18:50 »
Why have you forsaken me, in your eyes forsaken me, in your thoughts forsaken me, in your heart forsaken me-OH!  :43:  Eto jedne dobre pjesme !  :27:




Februar 2012. :)