Author Topic: Primjedbe, predlozi,...  (Read 19974 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #25 on: November 06, 2012, 15:48:07 »
Još jedna nagrada koju poklanja gospodin B.Cicmil vlasnik restorana, motela i apartmana  "Koliba" ( www.koliba.me ) na putu za Manastir Ostrog. Nagrada je namijenjena takmičarima van Crne Gore. Odmah da vam kažem da se nalazi na izvanrednoj lokaciji sa fantastičnim pogledom. O hrani neću ni da pričam, pričaće nam srećni dobitnik.

Mađo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #26 on: November 06, 2012, 22:08:12 »
Svaka čast !!

O hrani u tom restoranu je suvišno pričat...najbolja u CG. :27: Bio nekoliko puta i bogomi lijepo mi palo !  :24: :24: :24:  :109:

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #27 on: December 20, 2012, 17:42:15 »
Izlažem predlog da se od nekog narednog takmičenja kao maksimalne dnevne vrednosti ne uzimaju više one terminske, već one zabeležene maksimalnim termometrom.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #28 on: December 20, 2012, 17:46:37 »
Kasno je da sada pred kraj takmičenja mijenjamo pravila, ali za eventualno sledeće bi se moglo uzeti u razmatranje, pa da napravimo neko glasanje.
Mora se uzeti u obzir da bi se u ovom slučaju uvijek moralo u 19h čekati na konačne podatke i rezultate, dok bi u slučaju maksimalne terminske temperature (kao do sada) u velikoj većini slučajeva prije 15h znali konačne podatke za Tmax.

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #29 on: December 20, 2012, 17:50:07 »
Nema problema Miloše, ja sam i rekao:
od nekog narednog takmičenja
  :62: Mislim da bi tako bilo bolje.

I jedna primedba:
- Da se ne prognoziraju vrednosti za stanice kojih nema u SYNOP-u.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #30 on: December 20, 2012, 17:54:27 »
Kako to misliš "nema u SYNOP-u"? Ovih 9 stanica koje imamo u Crnoj Gori su glavne stanice i pored 2 stanice sa aerodroma šalju podatke u međunarodnu razmjenu. Svakako bi bilo van svakog smisla kad bismo uključili u prognozu neko mjesto koje posjeduje samo privatnu AMS.
Ako misliš na Cetinje konkretno, i to je glavna stanica od prije godinu dana i šalje podatke u međunarodnu razmjenu. Mogu se naći i u synopu koji ti pominješ: http://synop.meteos.rs/ Evo, slobodno provjeri za danas.

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #31 on: December 20, 2012, 18:09:32 »
Da, mislim na Cetinje. Povremeno ga ima, povremeno ne.  :55:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #32 on: December 20, 2012, 18:16:41 »
Od 04UTC do 13UTC ima, u ostalim terminima nema. Tako je kako je, šta da se radi...

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #33 on: December 20, 2012, 19:08:07 »
Od 04UTC do 13UTC ima, u ostalim terminima nema. Tako je kako je, šta da se radi...

Upravo je to ono sto danas naglasavamo...nema ga u synopu nakon 13UTC, a trebalo bi da ga bude kad vec prognoziramo CT

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #34 on: December 20, 2012, 19:11:36 »
Od 04UTC do 13UTC ima, u ostalim terminima nema. Tako je kako je, šta da se radi...

Upravo je to ono sto danas naglasavamo...nema ga u synopu nakon 13UTC, a trebalo bi da ga bude kad vec prognoziramo CT

Tako je Skener, trebalo bi. Niko to ne osporava. Ali kao što znaš dobili smo podatke u svakom slučaju (legalne) E sad ako sumnjaš u Admina, to je drugo.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #35 on: December 20, 2012, 19:46:32 »
Od 04UTC do 13UTC ima, u ostalim terminima nema. Tako je kako je, šta da se radi...

Upravo je to ono sto danas naglasavamo...nema ga u synopu nakon 13UTC, a trebalo bi da ga bude kad vec prognoziramo CT

Tako je Skener, trebalo bi. Niko to ne osporava. Ali kao što znaš dobili smo podatke u svakom slučaju (legalne) E sad ako sumnjaš u Admina, to je drugo.

Naravno da ne sumnjam,to nisam rekao...samo sam konstatovao da posto ne moze da bude u synopu cijelo vrijeme kao ostale stanice ne treba da bude u konkurenciji...da ne bi dolazili u ovakve situacije.  U svakom slucaju idemo dalje,dosta je bilo price o Cetinju

Offline Dejo

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 281
    • Sumeteo.info
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #36 on: December 20, 2012, 22:30:00 »
Meni niko nije odgovorio koliki je minumum podataka koji mora biti u synopu da bi dan bio važeći? Šta ako jedan dan iz nekih tehničkih razloga budemo imali samo podatke od 8 i 9h? Da li je to prihvatljivo? Danas smo izvukli do maksimuma i to je ok, znamo svi da ne bi bilo više promena, ali u slučaju manjeg broja osmatranja bi bilo nelegalno. Meni je i tako svejedno jer sam Cetinje izgubio još u 12h  :102:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #37 on: December 20, 2012, 22:56:41 »
Bili smo upoznati sa činjenicom da se na Cetinju već duže vrijeme mjerenja vrše samo do 14UTC, zato su u prethodnom kolu u kom je Cetinje bilo u igri bili obezbijeđeni podaci sve do 19h. Tada smo imali zanimljiviju situaciju sa padavinama i mogćim porastom temperature sve do kraja dana.
Danas ti podaci nisu bili obezbijeđeni, jer smo svi pretpostavljali da će Tmax na Cetinju dostići vrijednost prije 15h (14UTC), što se na kraju i desilo. Slična je situacija bila i u prvom kolu u kom se prognoziralo Cetinje (treće kolo prvog ciklusa), ali tada je Tmax postignuta u 12h ili 13h i većina takmičara je dobila bod, pa se niko nije bunio.
U slučaju da u bilo kojoj od stanica ne bude podataka u ključnim terminima (što je prava rijetkost), vjerujem da se jednostavno parametri za taj grad ne bi bodovali. Ukoliko bi došlo do nekog većeg zastoja, da uopšte nema podataka sa nijedne stanice, e tek tada bi se kolo proglasilo kao neregularno. Srećom, takav slučaj još nismo imali, ali znam da su se pokretale ove teme, šta bi bilo kad bi bilo...

Mađo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #38 on: December 21, 2012, 01:59:05 »
Svakako bi bilo van svakog smisla kad bismo uključili u prognozu neko mjesto koje posjeduje samo privatnu AMS.


Zašto van svakog smisla ?   :32:  :03:

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #39 on: December 21, 2012, 09:01:02 »
još kada sam prvi put se priključio ovde i igrao se sa vama mislio sam zasto niste stavili t max za prognoziranje ali vrlo brzo sam shvatio da čekanje sinopa na sat i nikada sigurani u podatke koje ce izbaciti je draž koja bi se umnogome izgubila ako bi se uvelo da se uzme t max od 06-18 utc.slican stavi imam i oko uzimanja podataka sa autom.stanica.međutim ako pricamo samo o mađovoj stanici.ona bi možda i mogla da se uvrsti u igru(sa jasno preciziranim minutom uzimanja podataka za termine i to bi trebalo  biti u 50. ili 55. minutu) jer on je , vidi se,uvijek tu i prati sve redovno,javljao bi o pojavama i oblacnosti povremeno(možda bi mogao i da sastavlja sinope četvrtkom  :67:) a njeguši su i te kako za prognozu sjajni tj neizvjesni  :59: ...jedino struja malo zeza gore...
cetinje,sa podacima koji postoje do 14h i saznavanjem istih nakon toga,kada za to ima potrebe,od strane admina kao i sa svojom jako zanimljivom klimom ,po meni nema nikakav problem da se daje za prognoziranje.

Offline goga

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 485
    • concero
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #40 on: December 21, 2012, 12:08:36 »
čekanje punog sata i sedam/osam minuta je neprocjenjivo :121:

a link http://195.66.163.26/arhiva/synop/?C=M;O=D uvijek u favoritima :03:

ništa mjenjati ništa ...  :45:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi,...
« Reply #41 on: December 21, 2012, 12:28:00 »
Ova đeca ne znaju uživati u neizvjesnosti!