Author Topic: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....  (Read 192645 times)

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #250 on: February 08, 2012, 11:47:51 »

Nevjerovatno je da je danas u 14 sata u baru bilo 2,a u budvi 8 stepena!!!Na samo 30 km tolka razlika??a klime vrlo slicne...a u hn i sad 8 stepeni...bolesno


Pa i nisu tako slicne klime Bara i Budve... Budva je velika zavjetrina dok je Bar veoma izlozen jakim vjetrovima... Kao sto sam ti rekao vjetar je odredjuje temperature na primorju u ovim situacijama...

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #251 on: February 08, 2012, 14:18:49 »
Znam....al nevjerovatno je kako je juce bilo hladno!!
GGMU!

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #252 on: February 08, 2012, 20:35:24 »
stefke  nemoj srce da mi te okine zbog ovih modela  :05: :121:

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #253 on: February 09, 2012, 13:50:03 »
 :43: :79:




Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #254 on: February 09, 2012, 13:54:57 »
То Niksicki... Ajde Jelena zatrpaj jug, a postedi sjever malo.   :79:

Offline Poseydon

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 509
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #255 on: February 09, 2012, 14:04:53 »
 "Za dane vikenda pretežno oblačno s povremenim snijegom, u Dalmaciji ponegdje i kišom, većinom južnije od Splita. U ponedjeljak postupno smirivanje vremena, na Jadranu će i prevladavati suho, a ponegdje će se i djelomice razvedriti. U iduća tri dana u Gorskom kotaru, Lici i unutrašnjosti Dalmacije past će ponegdje i više od 30, u ostalim kopnenim krajevima od 15, a na Jadranu 10 cm novoga snijega. Treba napomenuti i da će na području južnog Jadrana snijeg povremeno moguće prelaziti u kišu i obrnuto pri čemu je moguća poledica. Bit će vjetrovito uz u unutrašnjosti umjeren i jak, u gorju u subotu na udare i olujan sjeveroistočnjak. Na Jadranu će puhati jaka, na udare i olujna, u noći s petka na subotu te tijekom subote često i orkanska bura. S jakim vjetrom bit će snježnih vijavica i zapuha, u gorju i u unutrašnjosti Dalmacije i viših od 1m. Hladno, no temperatura će prema početku tjedna, ponajprije dnevna malo porasti. "

DHMZ vidi snijeg na južnom jadranu :79: Ovo prvi put u životu vidim, neka me kolege iz Hrvatske isprave ako griješim(do sad je uvijek bilo "može biti snijega i na južnom jadranu"). O Jelo, o JELENA !!!


Madjo

  • Guest
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #256 on: February 10, 2012, 13:02:03 »
Oj Jelo oj Jelena, jesi l' skoro ljubljena...  :11:  


Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #257 on: February 10, 2012, 19:15:47 »
Čestitke Baranima na snijegu !     :79:       :121:      stvarno ste ga dugo čekali ...   uživajte        :43:

Offline Bura

  • Moderators
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #258 on: February 10, 2012, 19:22:17 »
Hvala.....  :121: Samo.... problem je sto je prestalo da pada.....  :82:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #259 on: February 12, 2012, 19:27:43 »
Кад ћемо сљедећи пут имати 58цм?  :101:
Можда не за наших живота више ни приближно.  :82: :80:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #260 on: February 12, 2012, 19:30:58 »
U ovih 10-ak godina ima li smo nekoliko paklenih zima, i velikih ekstrema(sto se tice kolicine padavina(poplave, znate i sami), sto se tice susa(znate i sami), sto se tice visina snijega, sto se tice enormno visokih temperatura ljeti) tako da me nebi iznenadilo ljetos jos ekstrema, i sledece zime jos snijeznih dana poput ovih!
Februar 2012. :)

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #261 on: February 12, 2012, 19:34:30 »

Кад ћемо сљедећи пут имати 58цм?  :101:
Можда не за наших живота више ни приближно.  :82: :80:


Nadam se da nećemo čekati 7 godina za ovako nešto.
Kad se samo sjetim prošle zime, đe je rekord bio 24 cm.

Offline Poseydon

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 509
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #262 on: February 12, 2012, 19:40:34 »
Ostalo je jos da primorje obori svoje snijezne rekorde...Ove godine nece, mozda vec sljedece...

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #263 on: February 12, 2012, 23:32:14 »

U ovih 10-ak godina ima li smo nekoliko paklenih zima, i velikih ekstrema(sto se tice kolicine padavina(poplave, znate i sami), sto se tice susa(znate i sami), sto se tice visina snijega, sto se tice enormno visokih temperatura ljeti) tako da me nebi iznenadilo ljetos jos ekstrema, i sledece zime jos snijeznih dana poput ovih!


Dobar govor druze.   :45:  I ja mislim tako nesto, da sve sto se desava u zadnjem periodu je nekako ekstremno, bila to susa ili poplave, snijeg ili vjetar.. visoke i niske temperatura...  

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #264 on: February 12, 2012, 23:47:49 »

Кад ћемо сљедећи пут имати 58цм?  :101:
Можда не за наших живота више ни приближно.  :82: :80:


Iako bih volio da nije tako i ja mislim da 60cm smijega necemo vise gledati za nasih zivota. Vidjeli smo na tv-u, ljudi po 55 i vise godina ne pamte ovoliki snijeg dakle jasno je da se ovo desava samo 1 u ljudskom vijeku !

P.S.  Nije palo 58cm vec 61cm e sad sto tehnicar nije dobro izmjerio sto da se radi  :52:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #265 on: February 12, 2012, 23:54:29 »
Ja sam na Portal Analitici procitao da je juce u 16h mjereno 62cm. E sad,nije precizirano ko je mjerio.  :120: :78:

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #266 on: February 14, 2012, 18:19:04 »
Volio bih kad bi otvorili neku malu stanicu u centru Bara,dje bi se mjerila stvarna temperatura u gradu...mjesto na kojem se ona nalazi dovodi do toga da je bar najtopliji zimi,a medju najladnijim ljeti,a vjerujte nije bas tako...eto to su neki moji snovi..
GGMU!

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #267 on: February 14, 2012, 21:49:59 »

Volio bih kad bi otvorili neku malu stanicu u centru Bara,dje bi se mjerila stvarna temperatura u gradu...mjesto na kojem se ona nalazi dovodi do toga da je bar najtopliji zimi,a medju najladnijim ljeti,a vjerujte nije bas tako...eto to su neki moji snovi..
krivi definitivno stoji da je bar najtopliji grad u zemlji  :13: a sto se tice ove stanice mislim da se u vrijeme kada su postavljane stanice po gradovima o tome nije vodilo racuna ,mada ne bi ni bile toliko velike razlike i da je stanica u nekom drugom naselju u baru ...mogu ti reci da me  bar strasno nervira sa meteroloskog spekta ,mada danas kada sam bio dolje mi je odgovaralo posle ovih nekoliko snijeznih dana

Offline Bura

  • Moderators
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #268 on: February 14, 2012, 21:53:45 »
Bar nije najtopliji grad u Crnoj Gori, i po statistikama i po svemu. BUDVA je najtopliji grad u zemlji!

A sto se tice premjestanja stanice, krivi o tome je dosad bilo prica i prica. Nepotrebno je vise pokretati tu pricu. Ako su vec htjeli da stavljaju stanicu pored mora, onda su trebali da stave i ulcinjsku i hercegnovsku pa bi smo vidjeli koliko bi bilo razlika. Jednostavno, jedino rjesenje je da kupim AMS....  :03:
« Last Edit: February 14, 2012, 21:56:38 by kecmi »
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #269 on: February 14, 2012, 22:08:47 »
Mislim da je Bar svakako najtopliji grad u zemlji, zajedno sa Budvom, dok je Boka nesto hladnija i Ulcinj naravno dosta hladniji.

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #270 on: February 14, 2012, 22:23:11 »

Bar nije najtopliji grad u Crnoj Gori, i po statistikama i po svemu. BUDVA je najtopliji grad u zemlji!

A sto se tice premjestanja stanice, krivi o tome je dosad bilo prica i prica. Nepotrebno je vise pokretati tu pricu. Ako su vec htjeli da stavljaju stanicu pored mora, onda su trebali da stave i ulcinjsku i hercegnovsku pa bi smo vidjeli koliko bi bilo razlika. Jednostavno, jedino rjesenje je da kupim AMS....  :03:

Jos bolje...ali me nervira to sto po ovoj stanici bar uvjek bude najtopliji posebno zimi,od svih gradova koje imaju ams...
GGMU!

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #271 on: February 15, 2012, 00:18:03 »
momci nemojte se sto naci uvrijedjenim  :122: ali pratim vremenska desavanja zadnjih nekoliko godina posebno u baru i mogu sa sigurnoscu reci da je najtopliji grad u zemlji ...e sad ne osvrcem se na prosla vremena kad je mozda budva to i bila ,ali unazad nekoliko godina bar je neprikosnoven

Madjo

  • Guest
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #272 on: February 15, 2012, 00:50:14 »
Nije ni Podgorica puno ladnija od Bara na godišnjem nivou : srednja barska T je 15.6°C a podgorička 15.3°.  :08:
Najtopliji gradovi kod nas na prosječnom godišnjem nivou su Budva i Herceg Novi sa po 15.8°C.

Dok na primjer Tivat ima srednju temperaturu pola stepena nižu od Podgorice,  14.8°.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #273 on: February 15, 2012, 00:51:28 »
To je zato sto je PG ubjedljivo toplija od primorja ljeti. Ali je zato zimi ubjedljivo hladnija.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #274 on: February 15, 2012, 00:52:20 »
Ovog ljeta je bila pata-pata sa ulcinjom, za zimi, barem sto se tice minimalnih T, tivat je sisa dobro..