Author Topic: II ciklus - komentari  (Read 142434 times)

Offline goga

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 485
    • concero
Re: II ciklus - komentari
« Reply #925 on: December 29, 2011, 16:52:57 »
Čestitke pobjednici i pobjednicima od mene
Svaka čast :45:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #926 on: December 29, 2011, 16:58:25 »
Čestitke Katarini na ubjedljivom trijumfu u ovom ciklusu i praktično obezbijeđenom prvom mjestu u ukupnom takmičenju!  :109: Samo čudo može da se desi, pa da neko stigne tu razliku od 5 - 10 poena.

Ja nisam nikako zadovoljan kako sam prošao u ovom kolu, ali sam zadovoljan kako sam generalno odigrao ciklus. Kao po nekom pravilu, što je teže kolo, ja bolje prođem, a u ovim lakim uvijek bezveze izgubim poneki poen. Ipak, uspio sam da ostvarim svoje ambicije u dosadašnjem dijelu takmičenja, a to je da budem među prvih 5. Borba za drugo mjesto će do kraja takmičenja biti veoma neizvjesna.

Nadam se da će treći ciklus više ličiti na ovaj, nego na prethodni. Još 5 kola su pred nama!  :48:

Offline MAGICIAN

  • Full Member
  • **
  • Posts: 74
Re: II ciklus - komentari
« Reply #927 on: December 29, 2011, 18:30:04 »


                             :111: Čestitke pobjednici i pobjednicima !  :111:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: II ciklus - komentari
« Reply #928 on: December 29, 2011, 18:37:58 »
Čestitke pobjednicima u ovom kolu     :109:      :116:        a posebno  Katarini  na apsolutnoj dominaciji u II  ciklusu    :119:      :111:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: II ciklus - komentari
« Reply #929 on: December 29, 2011, 19:10:43 »
Cestitke svima, zdrao mi bili  :121:
Kate nam je objasnila ponesto ovaj put  :104: :105:

Madjo

  • Guest
Re: II ciklus - komentari
« Reply #930 on: December 29, 2011, 21:29:16 »
Još jednom, bravo svima a posebno Katarini  :109:

Ja i dalje,začudo, stojim vrlo dobro na tabeli s obzirom na niz negativnih bodova što dobijam zadnjih nekoliko kolá.  :60:

Odusta Rakuunat još prošlo kolo a izgleda i Delibal preskoči ovo :78:

Offline CervantesRI

  • Full Member
  • **
  • Posts: 66
Re: II ciklus - komentari
« Reply #931 on: December 29, 2011, 22:15:49 »
Velika čestitka za Katarinu! Naravno, čestitke i svim ostalim takmičarima.

Offline RAMONES

  • Full Member
  • **
  • Posts: 66
Re: II ciklus - komentari
« Reply #932 on: December 29, 2011, 22:19:32 »
Čestitke svima, posebno Katarini koja je rasturila  :03:

Sa zadnjim kolom sam zadovoljan, 8 bodića je tu  :15:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: II ciklus - komentari
« Reply #933 on: December 29, 2011, 22:27:27 »
Cestitke Katarini na dominaciji u 2 ciklusu takmicenja!  Svaka cast!  :60:

Nadam se da ce i treci ciklus biti interensantan i neizvjestan, pogotovo u generalnom plasmanu, (ako vas Katy pusti  :11: )  Pratim takmicenje, koliko mogu.. ! Pozdrav za sve iz ledenog N.Y!

Madjo

  • Guest
Re: II ciklus - komentari
« Reply #934 on: December 29, 2011, 22:34:13 »
 :67:  Pozdrav druže  :112:   Uživaj tamo i pošalji malo toga studa za Danilovgrad   :63:

Offline Kaja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: II ciklus - komentari
« Reply #935 on: December 30, 2011, 00:06:21 »
Najprije, hvala na cestitkama.  :101:
Po svoj prilici moracu propustiti bar neko kolo u trecem ciklusu, a i da necu, tesko da bi me ovolika sreca mogla pratiti do kraja takmicenja.
Posteno bi bilo da pobjednik bude neko ko o meteorologiji i o prognozi vremena zna vise od mene.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: II ciklus - komentari
« Reply #936 on: December 30, 2011, 03:23:23 »

 :67:  Pozdrav druže  :112:   Uživaj tamo i pošalji malo toga studa za Danilovgrad   :63:


Kako kad je Danilovgrad najhladniji na cijelom svijetu i u Beogradu  :11:

Madjo

  • Guest
Re: II ciklus - komentari
« Reply #937 on: December 30, 2011, 09:30:09 »

Najprije, hvala na cestitkama.
Po svoj prilici moracu propustiti bar neko kolo u trecem ciklusu, a i da necu, tesko da bi me ovolika sreca mogla pratiti do kraja takmicenja.
Posteno bi bilo da pobjednik bude neko ko o meteorologiji i o prognozi vremena zna vise od mene.


Nema da se propušta nijedno kolo Katarina!  Odustalo je već nekoliko takmičara koji su bili dobro pozicionirani.

Zasluženo si na čelo tabele i nema nikakve veze što imaš pomoć pri sastavljanju prognoze i to ništa nije strašno,sve je regularno. Svi mi imamo na neki način pomoć ili pomoćnike,bilo to finorezolucijski prognostički materijal, ili neki osjećaj koliko će đe bit stepeni,ili praćenje što najave prognostičari i što se piše ođe na forumu.

Da sam posluša ženu imao bih devetku prošlo kolo.  :16: Kad sam je kao ono pitao ",što misliš,kolika će bit najniža u Crnu Goru" kao iz topa mi je rekla -12,-13° !!  :07:   Ja rekoh muč,veze nemaš,nema šanse to odit toliko Ona veli "dobro,ti bolje znaš" :102:  :07:

Ukoliko ti preskočiš jedno kolo preskačem i ja jedno.
Ovo ti je ultimatum Katarina.  :83:


Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #938 on: December 30, 2011, 10:03:35 »
Evo i ja se solidarišem sa Mađom i preskačem jedno kolo.  :48:

A što se tiče pobjede na kraju, pošteno bi bilo da pobijedi onaj koji je to svojim prognozama zaslužio, pa koliko god pri tome imao pomoći, ili čak sreće. Znanje iz meteorologije uopšte nije ključno ovdje. Sjećam se drugog takmičenja dok sam bio još u srednjoj školi. Tada nisam imao elementarno znanje iz meteorologije kao nauke, pa mi prognoze nisu bile ništa lošije nego sada, poslije mnogo položenih stručnih ispita.
Ja bih volio kad bismo ove godine imali novog pobjednika takmičenja, tj. novo ime, eto za promjenu malo.  :83:

Jedino što želim je da treći ciklus bude nalik ovom drugom, jer je za razliku od prvog je bilo pravo uživanje sastavljati prognoze i pratiti stanje. Bukvalo smo u ovom ciklusu imali sve, od izrazito stabilnog vremena u prvom kolu, pa hladnog fronta u drugom, ciklonske cirkulacije i južnog strujanja u trećem, jakog sjevernog strujanja u četvrtom i temperaturne inverzije u zadnjem kolu... Samo nek i treći ciklus nastavi u tom tempu.
« Last Edit: December 30, 2011, 10:07:54 by Miloš »

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #939 on: December 30, 2011, 10:06:46 »
Da sam posluša ženu imao bih devetku prošlo kolo.  :16: Kad sam je kao ono pitao ",što misliš,kolika će bit najniža u Crnu Goru" kao iz topa mi je rekla -12,-13° !!  :07:   Ja rekoh muč,veze nemaš,nema šanse to odit toliko Ona veli "dobro,ti bolje znaš" :102:  :07:


Imao sam i ja sličnu situaciju u prvom kolu ovog ciklusa, kad sam pitao brata, i on reče ko iz topa -5 za Tmin (a naravno nema nikakve veze sa meteorologijom). I poslušah ga, spustim sa -4 na -4.5, a bilo je -6 u Kolašinu. I osvojim bod.  :08:

Offline Kaja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 7
Re: II ciklus - komentari
« Reply #940 on: December 30, 2011, 10:11:06 »
Meni je sad školski raspust i iću ću kod drugarice na selo, blizu Mojkovca. Kaže da tamo ima struje skoro svaki dan :02: pa ću možda i uspjeti da šaljem prognoze.

Offline goga

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 485
    • concero
Re: II ciklus - komentari
« Reply #941 on: December 30, 2011, 11:00:32 »
Katarina ... ma pošalji bilo kako javi adminu na mob ako nikako drugačije ... nije fora kada dobri odustaju ... i ja ću ser pa i po cjenu da izgubim mogućnost dobitka ljetovanja solidarizirati sa dečkima ...

mada kako igram u zadnje vrijeme i da odigram sva a ti i dečki preskočite i dva nebi vas stigla :07:

Madjo

  • Guest
Re: II ciklus - komentari
« Reply #942 on: December 30, 2011, 18:55:16 »

Meni je sad školski raspust i iću ću kod drugarice na selo, blizu Mojkovca. Kaže da tamo ima struje skoro svaki dan pa ću možda i uspjeti da šaljem prognoze.


Ma nema ti izvukivanja   :11:  

Ako ti fali struja faliće i nama.  :122:  I Milošu, i Gogi... i oni će ostat bez struje.  :120:  


i ja ću ser pa i po cjenu da izgubim mogućnost dobitka ljetovanja solidarizirati sa dečkima ...



 :27:  :109: