Author Topic: Muzika  (Read 166008 times)

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Muzika
« Reply #100 on: June 29, 2011, 22:51:16 »

Obavezno,ali obavezno poslusati i pogledati!!!


Evo zbog cega i ne pratim ovu temu "Muzika" odgledao sam 6 sekundi ovog spota i hitno prekinuo jer bi mi izgorele mozdane celije. Odmah sam naslutio o cemu se radi.  No hard filings.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Muzika
« Reply #101 on: June 29, 2011, 22:54:01 »
Mogu li guslarske pjesme da se stavljaju?

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Muzika
« Reply #102 on: June 29, 2011, 22:56:16 »
Madjoni, sto mi izbrisa post....

Nisam nista ruzno napisao??????
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Muzika
« Reply #103 on: June 29, 2011, 22:59:29 »

Satnica nastupa na Lake festu.Izuvanje u najavi  :08:
22. juL
16 : 30   Shin ei - (Podgorica-MNE)
17 : 20    Punkreas - (Nikšić-MNE)
18 : 20    Autumn for free - (Kotor-MNE)
19 : 00    Post Scriptum - (Banja Luka-BiH)
20 : 00    Zoster - (Mostar-BiH)
21 : 30    DST - (Nikšić-MNE)
23 : 00    Letu Štuke - (Sarajevo-BiH)
00 : 30    Damir Urban - (Rijeka-HR)
23. juL  
16 : 30   Human - (Herceg Novi-MNE)
17 : 20   Nagual - (Nikšić-MNE)
18 : 20   Gomila Nesklada - (Nikšić-MNE)
19 : 00   Manisent i mentalnost - (Beograd-SRB)
20 : 00   E Play - (Beograd-SRB)
21 : 30   Autogeni Trening - (Podgorica-Nikšić-MNE)
23 : 00   Zabranjeno Pusenje - (Sarajevo-BiH)
00 : 30   Sunshine - (Beograd-SRB)
24. juL
16 : 30   H.A.N.T. - (Plav-MNE)
17 : 20    Fetah Vibration - (Podgorica-MNE)
18 : 20    The Dojka - (Struga-MKD)
19 : 00    Bolesna Štenad - (Beograd-SRB)
20 : 00    Elemental - (Zagreb-HR)
21 : 30    Kanda, Kodža i Nebojša - (Beograd-SRB)
23 : 00    Partibrejkers - (Beograd-SRB)
00 : 30     Dubioza Kolektiv - (Zenica-Sarajevo-Mostar-BiH)

Zelim ugodan provod svima. Da sam ucenik gimnazije iz Niksica ili nekog drugod grada , mozda bih dosao. Pravi festival za gimnazijalce. Ali neka, dobro je to, treba takvih stvari mladima.  Osim KKN koji sam cuo jedno 20 puta u zadnjih 15 godina, ne znam sta bih jos volio cuti. Naravno rispekt za Autogeni koji kao da nije sa ovih prostora.  Pušenje, sunshine itd..  to da je 92 god bilo bi zanimljivo.. Ove dojke i štenad, i ovi sto prave bureke...  to stvarno ne znam ni sta je.. :)   Vjerovatno su culi da je sve manje Ok da sviras narodnu pa da probaju nesto sa gitarom, ili neki losi pokusaj regge-a  

Madjo

  • Guest
Re: Muzika
« Reply #104 on: June 29, 2011, 22:59:36 »

Madjoni, sto mi izbrisa post....

Nisam nista ruzno napisao??????



Ne trpajte topik posvećen muzici vašim glupostima koje su jednake gluposti ka ono moje gore.  :17:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Muzika
« Reply #105 on: June 29, 2011, 23:04:21 »
Madjove gluposti su ipak vaznije od nasih.  :120: Ne znam zasto si ovo svoje nazvao ,,glupostima,,?  :75: Samo si se na neki nacin izvinuo za ibrisani post ali i skrenuo paznju na neke stvari.
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Muzika
« Reply #106 on: June 29, 2011, 23:10:09 »
 :67:  Ma kako bi ti zaveo red a Stefane  :122:  

Kažem ne punite topic stvarima koje nemaju veze sa muzikom.

Evo vidite kako je drug Sanjin lijepo okačio guslarsku pjesmu.   :109: :109:
« Last Edit: June 29, 2011, 23:12:31 by Madjo »

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Muzika
« Reply #107 on: June 29, 2011, 23:12:43 »
A slabo, imam taj karakter za naredjivanje, ali nebih mogao nikom odje da naredim jer ste svi stariji, pametniji, i dobri ste ljudi prije svega koliko mi se cini  :03: ...Mada i vi ponekad znate da lupite po koju.   :67:
Februar 2012. :)

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Muzika
« Reply #108 on: June 29, 2011, 23:15:38 »
Dobro, evo izvinjavam se   :63: :63:



evo jedna, cak sa prevodom, dobra stvar  :83:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Muzika
« Reply #109 on: June 29, 2011, 23:21:44 »

Zelim ugodan provod svima. Da sam ucenik gimnazije iz Niksica ili nekog drugod grada , mozda bih dosao. Pravi festival za gimnazijalce. Ali neka, dobro je to, treba takvih stvari mladima.  Osim KKN koji sam cuo jedno 20 puta u zadnjih 15 godina, ne znam sta bih jos volio cuti. Naravno rispekt za Autogeni koji kao da nije sa ovih prostora.  Pušenje, sunshine itd..  to da je 92 god bilo bi zanimljivo.. Ove dojke i štenad, i ovi sto prave bureke...  to stvarno ne znam ni sta je.. :)   Vjerovatno su culi da je sve manje Ok da sviras narodnu pa da probaju nesto sa gitarom, ili neki losi pokusaj regge-a  


Transmat, znaš da veoma poštujem tvoj muzički ukus i poglede na muziku. I to ne samo poglede na muziku, već uopšte na život i svijet oko nas. Ali mislim da si malo pretjerao sa omalovažavanjem ovoga festivala. Vjerujem da za pola od ovih bendova nisi ni čuo, a već sudiš o njima. Ne kažem ja da svi od ovdje navedenih bendova stvaraju kvaltetnu muziku, ali svakako da ima kvalitetnih (makar ovih nekoliko koje slušam, počev od KKN). Kad je moje mišljenje u pitanju, postoje bendovi i muzičari koji mi se sviđaju, isto tako i oni koji mi se ne sviđaju (tj. čija muzika mi ne prija), ali su u apsolutnoj većini muzičari i bendovi čije pjesme nikad nisam ni preslušao.
Tako će i biti ovoga puta na Lake festu i jako se radujem ovom događaju. Je li Bog dao da se konačno u Crnoj Gori organizuje ovako nešto?  :08:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Muzika
« Reply #110 on: June 29, 2011, 23:25:13 »



Evo vidite kako je drug Sanjin lijepo okačio guslarsku pjesmu.   :109: :109:


I dje  nestade?  :32:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Muzika
« Reply #111 on: June 29, 2011, 23:26:29 »

Mogu li guslarske pjesme da se stavljaju?


Ako stvarno slusas gusle i nisi stavio ono fore radi,  vraticu je ...   u suprotnom,  nema potrebe da punimo topic onim,  ima sasvim dovoljno off-a vec ..
 
Inace,  lise ove slobodne procjene,  ne brisu se stvari zbog loseg kvaliteta  (koliko god to bolno bilo),  vec ako imaju kakav uvredljiv ili na drugi nacin neprikladan ili vulgaran sadrzaj ..    a bilo ih je.

Evo jedna lagana stvar za smirivanje  :







Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Muzika
« Reply #112 on: June 29, 2011, 23:28:31 »


Mogu li guslarske pjesme da se stavljaju?


Ako stvarno slusas gusle i nisi stavio ono fore radi,  vraticu je ...   u suprotnom,  nema potrebe da punimo topic onim,  ima sasvim dovoljno off-a vec ..
 


Pa vrati je,ja postujem tradiciju svog naroda.
Ako je to stvarno bila "slobodna procjena" i nisi je izbrisao zbog neke vrste netrpeljivosti.  :78:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Muzika
« Reply #113 on: June 29, 2011, 23:29:29 »


Zelim ugodan provod svima. Da sam ucenik gimnazije iz Niksica ili nekog drugod grada , mozda bih dosao. Pravi festival za gimnazijalce. Ali neka, dobro je to, treba takvih stvari mladima.  Osim KKN koji sam cuo jedno 20 puta u zadnjih 15 godina, ne znam sta bih jos volio cuti. Naravno rispekt za Autogeni koji kao da nije sa ovih prostora.  Pušenje, sunshine itd..  to da je 92 god bilo bi zanimljivo.. Ove dojke i štenad, i ovi sto prave bureke...  to stvarno ne znam ni sta je.. :)   Vjerovatno su culi da je sve manje Ok da sviras narodnu pa da probaju nesto sa gitarom, ili neki losi pokusaj regge-a  


Transmat, znaš da veoma poštujem tvoj muzički ukus i poglede na muziku. I to ne samo poglede na muziku, već uopšte na život i svijet oko nas. Ali mislim da si malo pretjerao sa omalovažavanjem ovoga festivala. Vjerujem da za pola od ovih bendova nisi ni čuo, a već sudiš o njima. Ne kažem ja da svi od ovdje navedenih bendova stvaraju kvaltetnu muziku, ali svakako da ima kvalitetnih (makar ovih nekoliko koje slušam, počev od KKN). Kad je moje mišljenje u pitanju, postoje bendovi i muzičari koji mi se sviđaju, isto tako i oni koji mi se ne sviđaju (tj. čija muzika mi ne prija), ali su u apsolutnoj većini muzičari i bendovi čije pjesme nikad nisam ni preslušao.
Tako će i biti ovoga puta na Lake festu i jako se radujem ovom događaju. Je li Bog dao da se konačno u Crnoj Gori organizuje ovako nešto?  :08:


Naravno stari moj.
Dobro je da se organizuje!  Jos bolji ce biti ovaj u Pg, nemam pojma kada je, ako znas napisi , da znaju ljudi. U glavnom bice Block out i Del arno band.
Cuo sam za vecinu, ali dosta tih bendova nikad nece postati pravi bendovi vec samo pokusaj "maminih i tatinih sinova i kcerki" da naprave uspjesan gimnazijalski bend. Kao sto je recimo onaj shinei ili feta koji sam sebe finansira..
 Recimo tu je e-play koji je jak bend, ali meni se licno ne dopadaju jer nekako kombinuju previse stilova..
Goribor je ipak najoriginalniji bend! Stvarno su savrsenstvo..


Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Muzika
« Reply #114 on: June 29, 2011, 23:32:22 »
E, tu se već slažem oko svega što si napisao!  :45:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Muzika
« Reply #115 on: June 29, 2011, 23:36:24 »

E, tu se već slažem oko svega što si napisao!  :45:

E pa onda idemo, evo i moje prvo kacenje neke muzike u ovoj temi..  


Madjo

  • Guest
Re: Muzika
« Reply #116 on: June 29, 2011, 23:36:44 »



Mogu li guslarske pjesme da se stavljaju?


Ako stvarno slusas gusle i nisi stavio ono fore radi,  vraticu je ...   u suprotnom,  nema potrebe da punimo topic onim,  ima sasvim dovoljno off-a vec ..
 


Pa vrati je,ja postujem tradiciju svog naroda.
Ako je to stvarno bila "slobodna procjena" i nisi je izbrisao zbog neke vrste netrpeljivosti.  :78:


Sanjine, tebe je to sinulo noćas da pitaš mogu li gusle a čisto sumnjam da ih slušaš.
Ili si počeo naćas  :67:
Ja volim gusle.Redovno se pušti po jedna kad se krene put posla, ne progovara se riječ :03:
Ove novokomponovane ne volim.Stare guslarske, sa lijepim stihovima i smislom, to je fino čut.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Muzika
« Reply #117 on: June 29, 2011, 23:40:38 »
I ja volim povremeno da cujem neku guslarsku pjesmu,ali nisam o tome govorio posto sam mislio da ce me ismijavati.  :51:
Ali cirus izgleda ima problema s tim.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Muzika
« Reply #118 on: June 29, 2011, 23:41:37 »

E pa onda idemo, evo i moje prvo kacenje neke muzike u ovoj temi..  




 :109:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Muzika
« Reply #119 on: June 29, 2011, 23:43:43 »



Mogu li guslarske pjesme da se stavljaju?


Ako stvarno slusas gusle i nisi stavio ono fore radi,  vraticu je ...   u suprotnom,  nema potrebe da punimo topic onim,  ima sasvim dovoljno off-a vec ..
 


Pa vrati je,ja postujem tradiciju svog naroda.
Ako je to stvarno bila "slobodna procjena" i nisi je izbrisao zbog neke vrste netrpeljivosti.  :78:


 :67:    zanimljivo je da cujem rijec  "netrpeljivost"  od tebe Sanjine.  Htjede li ti ono da pobijes desetine miliona nuklearnim bombama   ?    
Ipak ostajem pri  ""tananoj psiholoskoj procjeni"  situacije,  tj da si bar onu konkretnu stvar stavio bez zelje da je podijelis sa drugima.  Ne raspravljamo ovdje vise do daljnjeg,  samo mjuza,  a mozemo eventualno nastavit'  u  "off topic".

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Muzika
« Reply #120 on: June 29, 2011, 23:44:09 »
Ja nesto ne preferiram gusle, ali mi ih majka i otac redovno slusaju..... Jes da s vremena na vrijeme izletim iz kuce kad pocnu ali sto cu.... Hocu da kazem da su gusle ipak nas narodni instrument i da trebaju da se postoju iako ih ne volis..... Moj otac u nasem dnevnom boravku drzi gusle koje je napravio njegov pradjed, znaci moj prapradjed, i koje su stare eto oko 240 godina. Moj otac ih je naslijedio, i trebamo posle njega ja ili brat, nema treceg, te gusle su blago.    Jos da ne pricamo o tome koliko nase gusle kostaju po inostranstvu- od 5 000 do 10 000 eura....
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Muzika
« Reply #121 on: June 29, 2011, 23:54:31 »
Uopste mi nista ne znace gusle. I nisam od onih ljudi koji prihvataju zdravo za gotovo sto je neko u proslosti postavio za tradiciju, ili nesto sto "mora da se postuje." Vise mi znaci klavir, vise mi znace detrot-techno muzicari, vise mi znaci Punk, vise mi znaci nesto sto sam Ja sam izabrao da bude dio mene i da me predstavlja. Svako treba da izbere ono sto mu najvise godi. Ali na zalost, nema sve vrijednost i kvalitet i pozitivni odraz na ljudsku dušu.
Dakle, to sto sto su moji roditelji slusali ili preci, to je jedna stvar.. to je njima godilo, meni godi nesto drugo.. nista ne uzimam do default-u

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Muzika
« Reply #122 on: June 29, 2011, 23:58:50 »

Uopste mi nista ne znace gusle. I nisam od onih ljudi koji prihvataju zdravo za gotovo sto je neko u proslosti postavio za tradiciju, ili nesto sto "mora da se postuje." Vise mi znaci klavir, vise mi znace detrot-techno muzicari, vise mi znaci Punk, vise mi znaci nesto sto sam Ja sam izabrao da bude dio mene i da me predstavlja. Svako treba da izbere ono sto mu najvise godi. Ali na zalost, nema sve vrijednost i kvalitet i pozitivni odraz na ljudsku dušu.
Dakle, to sto sto su moji roditelji slusali ili preci, to je jedna stvar.. to je njima godilo, meni godi nesto drugo.. nista ne uzimam do default-u


Dobro Trnasmate, postujem tvoje ukuse i orijentacije, nisam ja nikome sad nametnuo da postuje gusle, samo sam rekao da bi trebao. Ni je ih nevolim pa nikom nista, ali ih naravno postujem....

U ostalom o ukusima ne treba raspravljati , dobro je to receno. Kada bi svi ljudi bili isti, bilo bi dosadno....
« Last Edit: June 30, 2011, 00:00:53 by kecmi »
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Muzika
« Reply #123 on: June 30, 2011, 00:10:20 »


Uopste mi nista ne znace gusle. I nisam od onih ljudi koji prihvataju zdravo za gotovo sto je neko u proslosti postavio za tradiciju, ili nesto sto "mora da se postuje." Vise mi znaci klavir, vise mi znace detrot-techno muzicari, vise mi znaci Punk, vise mi znaci nesto sto sam Ja sam izabrao da bude dio mene i da me predstavlja. Svako treba da izbere ono sto mu najvise godi. Ali na zalost, nema sve vrijednost i kvalitet i pozitivni odraz na ljudsku dušu.
Dakle, to sto sto su moji roditelji slusali ili preci, to je jedna stvar.. to je njima godilo, meni godi nesto drugo.. nista ne uzimam do default-u


Dobro Trnasmate, postujem tvoje ukuse i orijentacije, nisam ja nikome sad nametnuo da postuje gusle, samo sam rekao da bi trebao. Ni je ih nevolim pa nikom nista, ali ih naravno postujem....

U ostalom o ukusima ne treba raspravljati , dobro je to receno. Kada bi svi ljudi bili isti, bilo bi dosadno....

Naravno. Tako treba. Nisam ni ja rekao da ih ne postujem. Vec da mi nista ne znace, kao ni kompletna balkanska tradicija, ili bilo kaoja druga. Za ,mene je covjek- samo covjek.. neki mi znaci vise- neki manje..

Madjo

  • Guest
Re: Muzika
« Reply #124 on: June 30, 2011, 02:06:54 »
Evo nek se nađe ođe jedan miks što sam radio lanik  :81: