Author Topic: Stanje na putevima  (Read 48050 times)

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Stanje na putevima
« Reply #25 on: February 03, 2012, 22:46:30 »
Na zalost, upozorenja nisu dovoljna kad je svijest kod ljudi na malom nivou. Neodgovornost i nekultura.

Offline bole

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1883
Re: Stanje na putevima
« Reply #26 on: February 03, 2012, 22:53:54 »
I u Italiju nevrijeme....cuh se sa kolegom maloprije u Rim plasa snijeg danas zestoko kad je krenuo, sleperi iskljuceni iz saobracaja imamo srecu sto nam je Kamion reg. do 3500 t  :116:   samo ne znam kako ce kroz  Sloveniju i Hrvatsku  :36:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Stanje na putevima
« Reply #27 on: February 03, 2012, 23:00:24 »
Reče sad na ovoj vanrednoj emisiji na tvcg čovjek iz Crnagoraputa puta da očekuju da će stići do onog minibusa u Dobrilovini za sat - sat i po,  i kaže još da je na tom dijelu puta obično 17 mjesta na koja padaju usovi,  a sad ih je preko stotinu     :52:
« Last Edit: February 03, 2012, 23:02:16 by cirus »

Offline Veljonk

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 231
    • http://www.pljusak.com/klicevo/index.htm
Re: Stanje na putevima
« Reply #28 on: February 03, 2012, 23:06:01 »
Radnici Hidro elektrane Piva biće najvjerovatnije evakuisani sjutra  brodom preko Pivskog jezera. Javlja TVCG
AUTOMATSKA METEOROLOŠKA STANICA KLIČEVO , NIKŠIĆ

http://www.pljusak.com/klicevo/index.htm

Offline bole

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1883
Re: Stanje na putevima
« Reply #29 on: February 03, 2012, 23:26:41 »
cirkoni prije 2h su bili na 5Km od njih pa mos zamislit kako to izgleda......inace put je ljeti opasan, ima mas odrona Dbrilovina,Crna poda.... a ne po ovakvom vremenu ......Nemoj te mi Pljevlja dirat ! Dobro poznajem i Pedju vozaca minibusa....hrabro vrlo hrabo....zaputit se za pV !

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6633
Re: Stanje na putevima
« Reply #30 on: February 03, 2012, 23:32:22 »
Kazu na RTCG spaseno je petoro,prijavio se covjek sa svojim bagerom da spasava,jos 3 vozaca zarobljena u kanjonu,mehanizacija ni ona ne moze pri takvim usovima i visini snijega,najgore sto je T -8C

Offline michael

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 864
Re: Stanje na putevima
« Reply #31 on: February 03, 2012, 23:37:18 »

Ako bi u ovim kanjonima padala kiša, ili se topio snijeg, postoji problem kad vode uđe u stijene i zaledi, samim tim počeće da puca kamen i kamenje da se odranja.
To je još jedan problem, samo se nadam da će se svi bezbjedno, živi i zdravi izvuć i prije toga.


to je malo duži proces blavore, oko kamena.

veći su problem usovi. o odronima drugom prilikom... karakteristika usova je da strana ne može da drži snijeg, već zbog visine snijega veliki dio "kliza" sa strane. karakteristična je Bakovića klisura kod Kolašina koju su sanirali dijelom izgradnjom galerije, ali put pored Tare prema PV i ZB nije moguće sanirati. odmah izviše puta idu strane do 1000m, i nije moguće to kontrolisati.zato treba i razumjeti zašto ne mogu doći do putnika u tari, jer to nije dionica od kilometar već preko 20KM problema...
muka je na te putare velika vidim, svi ih grade, ali ko poznaje taj teren i ćudi zime, razumije da nijesu loše radili već da je put nemoguće držati prohodnim...

inače, u sjeverozapadnom dijelu Crne Gore snijeg i dalje pada.

Ako đe @Shunter čita ovo, da mu kažem da je pod Ljubišnjom  "veselo"  :38:

ovako to izgleda, a zna biti i gore... http://www.vijesti.me/vijesti/ekskluzivne-fotografije-tunela-autobusa-clanak-59143


sto je malo duži proces :) michael ? krecnjak je vodopropustan....nego da ne skrecemo sa teme....mozemo nastaviti pricu u temi geologija koju je cirus otvorio sorry za off.


nijesmo se razumjeli, kad sam rekao duži mislio sam da trenutno usovi predstavljaju problem... na proljeće o odronima uslovljenim pucanjem krečnjaka...s proljećnim kišama odroni predstavljaju najveći problem tare, to znam jer cio zivo idem tim putem  :122:

 sorry na off, ne znam đe je geologija


Offline bole

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1883
Re: Stanje na putevima
« Reply #32 on: February 03, 2012, 23:53:46 »
http://www.meteo.co.me/forumi/index.php?topic=1393.0       evo teme michael      nismo se razumjeli ali mozemo nastaviti tamo......idem i ja tim putem cijeli zivit....

Offline michael

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 864
Re: Stanje na putevima
« Reply #33 on: February 04, 2012, 00:54:36 »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Stanje na putevima
« Reply #34 on: February 04, 2012, 01:07:46 »
Evakuisani svi sa puta Kolašin - Mojkovac     :109:     prema Dobrilovini se napreduje sa obije strane,  a za grupu iz tunela u Pivi se razmatra opcija da se evakuišu brodom preko jezera,  kao radnici Hidroelektrane.

Offline michael

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 864
Re: Stanje na putevima
« Reply #35 on: February 04, 2012, 01:11:35 »
na nesreću tih putnika u tari , a i meni je lično žao  :56:, nalaze se na najgorem mogućem mjestu u tari - najnepristupačnijem kada su ovakve situacije. u pitanju je sredina kanjona, loše geografske konfiguracije (rastresit teret, manje drveća- na tom mjestu ga i nema iznad, stmi predjeli iznad...) tu je uvije bilo loše. a sad tek.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6633
Re: Stanje na putevima
« Reply #36 on: February 04, 2012, 01:22:24 »
Odlicno,napreduje se sa obije strane,na TV Atlas svjeze informacije ljudi nose pomoc,na 4-5km su blizu minibusa,inace u autobusu toplo.Neka im je sa srecom.

Offline bole

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1883
Re: Stanje na putevima
« Reply #37 on: February 04, 2012, 02:35:56 »
GledA Li ko jos RTCG 1 - - - -Ima jos 4 kamiona i 3 vozila zarobljena od Mojkovca prema Kolasinu  sNIJEG ne prestaje da pada......

Offline michael

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 864
Re: Stanje na putevima
« Reply #38 on: February 04, 2012, 15:08:05 »
"Na izlazu iz Kolašina, u Bakovića klisuri, moj i još jedan automobli zatrpala je lavina. Četiri sata sam bio pod snijegom, smrzao sam se i veći strah nikad nijesam osjetio. Još u džepovima imam snijega. Pješke sam došao do pumpe i zahvalan sam radnicima, jer su nas najeli, napili i ugrijali. Razumijem da je veliko nevrijeme, ali čistač je ovuda prošao samo oko 15 sati. Sramota je da se tolika mehanizacija angažovala na jugu zbog 20 centimetara snijega, a ovdje se ljudi smrzavaju", kazao je Golubović.

ima malo istine. uz dužno poštovanje, gledao sam snjegočistace oko PG kako čiste put kojim sam prije njihovog prolaska lagano prošao vozilom...

kad sam čuo na TV da Mojkovac ima samo jedan snjegočistač, zlo mi je došlo.  :14: pa šta očekuju onda!?

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Stanje na putevima
« Reply #39 on: February 04, 2012, 15:17:07 »
Vidite ovako. U Pg je kolaps pane li 20cm i to malo poledi, jer bi bilo jedno 200 sudara u 3-4 sata  :46:  :67:  :67:

A na sjeveru treba obezbijediti jos jedno 15 vozila najmanje zbog ovakvih situacija. Cus, da se cisti sa ovako malom mehanizacijom haha  :67: Ne mogu da ociste ni magistralne puteve i gradske, a kamoli da se probiju do ljudi u selima koja su bukvalo ODSJECENA od svijeta, i koje niko ne spominje.

Ko je krenuo put, izazvao je losu sudbinu, i desilo se ono sto je moralo...
Februar 2012. :)

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Stanje na putevima
« Reply #40 on: February 04, 2012, 17:33:05 »

"Na izlazu iz Kolašina, u Bakovića klisuri, moj i još jedan automobli zatrpala je lavina. Četiri sata sam bio pod snijegom, smrzao sam se i veći strah nikad nijesam osjetio. Još u džepovima imam snijega. Pješke sam došao do pumpe i zahvalan sam radnicima, jer su nas najeli, napili i ugrijali. Razumijem da je veliko nevrijeme, ali čistač je ovuda prošao samo oko 15 sati. Sramota je da se tolika mehanizacija angažovala na jugu zbog 20 centimetara snijega, a ovdje se ljudi smrzavaju", kazao je Golubović.

ima malo istine. uz dužno poštovanje, gledao sam snjegočistace oko PG kako čiste put kojim sam prije njihovog prolaska lagano prošao vozilom...

kad sam čuo na TV da Mojkovac ima samo jedan snjegočistač, zlo mi je došlo.  :14: pa šta očekuju onda!?


U pravu si, i Niksic je 2005. god metar i dvadeset cm snijega cistio sa jednim jedinim cistacem fapom starim oko 40 godina. Danas su se ukljucili privatnici mada je kolaps u pravom smislu te rijeci.
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Stanje na putevima
« Reply #41 on: February 05, 2012, 17:27:02 »
 :05:

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Stanje na putevima
« Reply #42 on: February 05, 2012, 17:37:53 »
А мурија нека дува,ионако гудру чува  :63:

Offline michael

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 864
Re: Stanje na putevima
« Reply #43 on: February 05, 2012, 20:58:08 »
Kada se imaju u vidu činjenice da visina snijega premasuje i 1,5m na većini planinskih mjesta, temperatura u debelom minusu, i najavljivan vjetar - tek će putevi da budu neprohodni!  ko će da održava jezersku visoravan prohodnu kad dune mećava u ovim uslovima!?vojnik!?kulu!?, a i za ostale dionice biće teško, i u nižim krajevima

Madjo

  • Guest
Re: Stanje na putevima
« Reply #44 on: February 05, 2012, 21:01:23 »

Kada se imaju u vidu činjenice da visina snijega premasuje i 1,5m na većini planinskih mjesta, temperatura u debelom minusu, i najavljivan vjetar - tek će putevi da budu neprohodni!  ko će da održava jezersku visoravan prohodnu kad dune mećava u ovim uslovima!?vojnik!?kulu!?, a i za ostale dionice biće teško, i u nižim krajevima


Potpisujem svaku riječ !!!  :27:  :27:

Tek će biti muke,bojim se.  :02:

Offline michael

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 864
Re: Stanje na putevima
« Reply #45 on: February 05, 2012, 21:20:38 »


Potpisujem svaku riječ !!!  :27:  :27:

Tek će biti muke,bojim se.  :02:


najgori scenariji koji je mogao da se desi za puteve je upravo najavljivani. naravno, za nas zimske "fanatike" je uživanje gledati snijeg, ali, s druge strane, treba razumjeti muku naroda sjevera. posebno sa seoskog područja.

Madjo

  • Guest
Re: Stanje na putevima
« Reply #46 on: February 05, 2012, 21:28:07 »
Zamislite samo kad isti oni smetovi u klisurama kuda prolaze magistralni putevi koji su jedva probijeni protekle noći, budu nanovo zameteni !!  :02: :02: :02:

Da ne govorim o lokalnim i seoskim putevima.

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Stanje na putevima
« Reply #47 on: February 05, 2012, 21:33:03 »
Е да ми је бити сјутра код превоја на Војник,да осјетим ду дивљину.Тамо вјетар у срце бије љети,а могу замислит сјутра.Плус суви снијег,биће паклено.
« Last Edit: February 05, 2012, 21:42:32 by Madjo »

Madjo

  • Guest
Re: Stanje na putevima
« Reply #48 on: February 07, 2012, 12:59:03 »
Put Njeguši-Kotor neprohodan, zbog smetova na putu preko Krsca đe su ostali zameteni nekoliko vozila. Čistač nije prolazio od juče popodne a jak vjetar na Krstac čini svoje  :52: Došao sam do tamo i ruke su mi i dalje utrnute od velikog studa- temperatura je oko -5° uz jak vjetar, kida meso od kosti !

Kako saznajem, zaglavio se i šleper pun mesa iznad 25-te lakat krivine i to će biti veliki problem.Kako sada stvari stoje, vaš dragi forumaš neće poći na posao, što i nije toliko loše, o nikako :62:

Evo par fotki sa Krsca :81:






Offline michael

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 864
Re: Stanje na putevima
« Reply #49 on: February 07, 2012, 21:57:04 »
Izjava vozača mašine koja pokušava probiti Vojnik

"aman ljudi polomismo mašine, dajte pustite da ovo prođe, ne može na silu i protiv ovih munja"...  :45: