Author Topic: Off topic kamp  (Read 682894 times)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #100 on: March 03, 2010, 16:52:41 »
Naši izgubili u fudbal od Makedonaca 2:1,dobro su igrali u drugo poluvrijeme.
A sad će mladi da igraju protiv Bugara,pa gledajte.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #101 on: March 03, 2010, 19:01:21 »
Mladi 2 : 0   lagano.Odlično su igrali.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #102 on: March 06, 2010, 14:17:49 »
Okrenite na rtcg1

Vjestica

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #103 on: March 06, 2010, 14:29:40 »
Madjo,sad sam ja gledao..Kaze Micov da ce biti nestabilno sledece nedelje (do 12.marta) ,alo kako je samouvjeren da kaze da ce snijeg padat' samo u visim planinskim predjelima na sjeveru i jugu  ???  ??? Svaka cast stvarno,ako toliko vjeruje samom sebi.. No comment !!

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Off topic kamp
« Reply #104 on: March 06, 2010, 14:34:27 »
Pa cekaj Vjestica sto treba da kaze? Ako sva prognoza koja postoji, a sve sam pregledao, kaze tako. Zasto nije sinoc neko od njih prognozirao snijeg? Zato sto ne smiju, jer prognoza kaze drugacije. Ove pojave se ne dogadjaju prvi put, tako da iz iskustva covjek moze da zakljuci da ce padat snijeg, zato sto je jednostavno uvjek tako u datim situacijama.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #105 on: March 06, 2010, 14:35:30 »
Jesi čuo kako je najavio za poneđeljak ciklonsku aktivnost hehehe.Ali zaista karte su davale tada kad je snimana emisija za poneđeljak kišu i snijeg.A od juče,prekjuče sve se promijenilo i odložilo se za srijedu.
To govori koliko je neozbiljno davat 7-dnevnu prognozu.

Vjestica

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #106 on: March 06, 2010, 14:55:24 »
Ajde dako kupe vise taj radar JBT .. Nego gledamo accu i smradove  O0  O0   :D

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Off topic kamp
« Reply #107 on: March 06, 2010, 15:04:32 »
jeste, ovdje svako moze da predlozi svoj razvoj situacije ali ovdje nema pritiska. a HMZ mora da pazi na reputaciju-oni igraju na siguricu. zar je bitno ako je snijeg padao 5-6 sati nisko, ako se nije ni primio? a da su najavili snijeg, koliko bi se ljudi naljutilo i razocaralo i reklo: "ma oni nista ne znaju."

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #108 on: March 06, 2010, 15:15:15 »
Tako je Marko.Treba prenijet informaciju običnom čovjeku što nije lako puno puta.
Ali me čudi da su se prognostičari ovako izlećeli dajući nevrijeme za poneđeljak,i to za jednu emisiju koja se obično malo duže priprema.Trebalo je izbjeć to pitanje ili se ograditi da to daju trenutni prognostički materijali.

Vječtice,radar ti može pomoći za vrlo kratkoročne termine,do 6 sati ili do 12, ali za dalje isto treba pratit i tumačit kartele.Radar bi ti tačno nacrtao đe je moguće više a đe manje padavina i sl. tj kretnju kišnih oblaka.
« Last Edit: March 06, 2010, 15:18:55 by Madjo »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Off topic kamp
« Reply #109 on: March 06, 2010, 15:25:40 »
Jos puno toga bi se moglo nauciti danasnjim radarima,  kako se  (preciznije)  ponasaju tople i vlazne vazdusne mase prilikom kontakta sa kopnenim nad juznom CG za vrijeme ciklona ili uopste dolina,  gdje se zadrzavaju hladna jezera,  kretanje masa lokalne zavisno od smjera iz kojeg nastupa neki front itd itd ...   bas bi mnogo znacio za nasu toliko parcijalizovanu klimu ..     

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Off topic kamp
« Reply #110 on: March 06, 2010, 17:03:07 »
Ne znam o kojoj se emisiji radi, a ni kad je snimana.
Prognostičari, po mom mišljenju, ne bi nikad trebali da pristanu da daju prognoze za emisije koje se ne emituju u narednih nekoliko sati, a kamoli dan-dva nakon snimanja.
Bio sam svjedok nekoliko puta kad je radio Crne Gore, a jednom se to desilo i TV CG, emisiju u kojoj legendarni Šošo opisuje aktuelne vremenske prilike ne emitiuju istog dana već sa danom zakašnjenja. Naravno, slijedili su komentari "Što ne pogleda kroz prozor", a malo kome je padalo napamet da se radi o neozbiljnosti i neprofesionalnosti onih koji su zaduženi da prenesu informaciju.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Off topic kamp
« Reply #111 on: March 06, 2010, 18:34:48 »
ja sam kratko vidio tu emisiju sinoc... i mislim da je emisija radjena istog dana , tj juce..  jer je prvo rekao "sjutra nas ocekuje ....." pa je onda rekao "a u nedelju...."
Mada zvuci za nevjerovati da JAVNI SERVIS moze u istom danu da odradi prilog i stigne da ga pusti na TV  ;D
Ako grijesim, onda se unaprijed izvinjavam.. 

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #112 on: March 07, 2010, 15:51:24 »
Znate onu cuvenu,sjetice se stariji clanovi foruma:Bjeste cure ide Zdravko Colic,e tako i snijeg ode u planine,kao sto je on za curama isao.Podgorice ipak si ti stara dama pa nek si i bez snijega, a sto bi ovi sa sjevera dali da im je doc ovdje da zive,prodali bi i majku i tatu :D

Offline markys

  • Newbie
  • *
  • Posts: 43
Re: Off topic kamp
« Reply #113 on: March 07, 2010, 16:03:02 »
Znate onu cuvenu,sjetice se stariji clanovi foruma:Bjeste cure ide Zdravko Colic,e tako i snijeg ode u planine,kao sto je on za curama isao.Podgorice ipak si ti stara dama pa nek si i bez snijega, a sto bi ovi sa sjevera dali da im je doc ovdje da zive,prodali bi i majku i tatu :D

Kakav neumijesan post , baš me interesuje šta Podgoričani misle neđe u sred jula ili avgusta!?

PS
Veliki pozdrav iz Bijelog Polja

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #114 on: March 07, 2010, 16:29:25 »
U sred avgusta ili jula more je puno lijepih cura,za sat smo tamo i nije nam vruce kad se okupamo :D Sala je bila prethodni post,ja sam rodjen u Podgoricu a iz kraja sam sto ga Darko Saric proslavi ;)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #115 on: March 07, 2010, 18:44:10 »
zato zimi idemo do kolasina i zabljaka :)

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #116 on: March 07, 2010, 19:03:44 »
Markys,dobrodoša na forum.Nemamo baš puno članova sa lijepog sjevera :)

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #117 on: March 07, 2010, 22:55:50 »
Eh te pahulje snijezne bijele,kakvu radost Podgorici dijele,ali sto cemo bog nas geografski postavi tako da kad dodje zima nasim dusama nije lako.Eto se Stefan na muku dade sto u Podgoricu snijeg ne pade,jos mu Madjo na zulj staje a za nase vremenske prilike ne haje.Kimi se ljekovitom vodom kupa i jebe mu se sto je Podgorica rupa,kontinentalac boli ga uvo,tokom citave godine nije mu suvo.Oj  Vjestice ti na metlu mozes leci i na Studeno u svakom trenutku pobjeci,e tamo ga ima nema mu mane ne bi mogao u ravne Bjelopavlice da stane.Rade ti si planinar pravi,to se vidjelo i sa mnogo slika,ali kad osvojis jedan svjecki vrh bices prava dika,i ova druga dvojica sto se penju valjalo bi ih vidjet na takvome terenu
Eto ja da napisem koju,zao i meni sto nema snijega pa da smirim muku moju :D


Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #118 on: March 07, 2010, 23:04:43 »
 :D :D :D :D :D :D  Šone,care   :D :D :D :D svaka ti je ka Његошу

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #119 on: March 08, 2010, 11:07:10 »
Fala ti Madjo sto me sa velikim genijem i pjesnikom uporedi,jos mu se svijet divi...

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Off topic kamp
« Reply #120 on: March 08, 2010, 14:11:24 »
bogami ni njegos nije ovako repovao :)))))

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #121 on: March 09, 2010, 01:29:41 »
Evo sad mi gosti izasli,bio mi kcerci rodjendan,rodjena na 8 mart,sin rodjen 13 marta pa ja to sve objedinim u jedan dan racunajuci zenu u sve to jer i njezin je to dan mada joj je bogme ponajtezi,sve na nju pane a ja ka dobar domacin sjedim s gostima i pricam price raznorazne :D Orezao sam Madjo voce,odradio prskanje,nadjubrio stajnjakom,sve kako su stari radili.E sad cekam malo suvih dana da se zemlja prosusi da je pripremim za krtolu,a evo bice suvote,milo mi.Sto se vremena tice u ove dane vi biste gore morali snijega vidjet,nije Cetinjski kraj oskudijevao u martu s tim no naprotiv znao je najveci oprc da bude prve polovine marta.No evo pred nama je pa vidjecemo...

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #122 on: March 09, 2010, 20:29:22 »
Pricao mi djed po majci o cuvenoj Senjskoj buri,imao placen pansion 3 godine na Golom Otoku :D Inace ta bura diretno je udarala na Goli Otok i muke im pojacavala...

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Off topic kamp
« Reply #123 on: March 09, 2010, 20:33:27 »
Imas ti Djoma finog snijega do jutra,ubijedjen sam u to,ma cu i ja sjutra do Cetinja poc.

Madjo

  • Guest
Re: Off topic kamp
« Reply #124 on: March 09, 2010, 21:09:19 »
Imas ti Djoma finog snijega do jutra,ubijedjen sam u to,ma cu i ja sjutra do Cetinja poc.
Što voziš,forda jel ? Nemoj kretat bez zimskija guma