Author Topic: Januar 2011.  (Read 87938 times)

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Januar 2011.
« Reply #325 on: January 21, 2011, 13:38:20 »
Moje viđenje, na osnovu jutrošnjih izlaza.

Podgorica i Danilovgrad, subota veče i nedjelja:

Šanse za susnježicu ili provijavanje snijega: 90%
Šanse za čist snijeg, makar na kratko: 60%
Šanse za formiranje sniježnog pokrivača do 2cm: 40%
Šanse za formiranje sniježnog pokrivača preko 2cm: 20%

Primorje, nedjelja:

Šanse za susnježicu ili provijavanje snijega: 70%
Šanse za čist snijeg, makar na kratko: 50%
Šanse za formiranje sniježnog pokrivača do 2cm: 20%
Šanse za formiranje sniježnog pokrivača preko 2cm: 5%

Dakle, šanse za pojavu snijega znatno porasle, ali za konkretniji sniježni pokrivač i dalje relativno male.

Mislim da si subjektivno "navijacki" jako velike procente dao za primorje. Upitni su procenti i za PG i DG,po meni,posebno za formiranje pokrivaca.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Januar 2011.
« Reply #326 on: January 21, 2011, 13:56:50 »
Micev: Za vikend moguć snijeg u Podgorici

Načelnik Centra za analizu i prognozu u Hidrometeorološkom zavodu Crne Gore Branko Micev kazao je za Portal Analitika da postoji realna mogućnost za susnježicu i snijeg- tokom vikenda u Podgorici.

- Za vikend, ima uslova za snijeg u Podgorici, rekao je Micev, napomenuvši da treba da se stekne veliki broj meteoroloških uslova kako bi padao snijeg u Glavnom gradu.

Prema prognozi objavljenom na sajtu HMZCG, usled priliva hladnog vazduha u nedjelju, u većini kontinentalinih predjela će padati susnježica i snijeg, a na primorju kiša.

- U ponedjeljak će na jugu promjenljivo oblačno sa sunčanim intervalima i uglavnom suvo vrijeme, a na sjeveru ponegdje slab snijeg. Tokom utorka i srijede u južnim predjelima pretežno ili djelimično sunčano, a na sjeveru umjereno ili pretežno oblačno i uglavnom suvo. Povremeno će duvati umjeren do pojačan, istočni i sjeveroistočni vjetar. Temperatura vazduha u padu, navodi se u saopštenju HMZCG.

http://www.portalanalitika.me/drutvo/vijesti/18347-micev-za-vikend-mogu-snijeg-u-podgorici.html

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Januar 2011.
« Reply #327 on: January 21, 2011, 14:27:24 »
off topic: mislim da je dogovoreno da se ne spominju imena (osim ovako tekstualno ako su izlozena na nekom informacionom sajtu) prognosticara.
svako dobro

Offline Miloš

  • Moderators
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5688
Re: Januar 2011.
« Reply #328 on: January 21, 2011, 15:11:25 »
Mislim da si subjektivno "navijacki" jako velike procente dao za primorje. Upitni su procenti i za PG i DG,po meni,posebno za formiranje pokrivaca.

Možda tako djeluje zato što nisam naglasio da su u pitanju šanse da se igdje na primorju dogodi nešto od pomenutog. A primorje su i Risan i Kotor, ali i Budva i Bar... Svakako da nisu svuda ni na primorju jednake šanse za pahulje, ali moram da naglasim da su ovo situacije kada na primorju može da bude pojave snijega uz buru. Onakav snijeg koji je padao lagano bez vjetra u decembru je takva rijetkost, da nisam siguran hoću li nešto slično uskoro doživjeti (tj. osmotriti). Za Podgoricu je naravno potpuno druga priča, mislim da smo već prostudirali na forumu dovoljno koje su situacije koje Zetsko-Bjelopavlićkoj ravnici donesu dobar snijeg, i da ovo nije jedna od takvih.
A "navijanja" svakako da nema. Čak bih više volio i da ne bude snijega u Baru, jer bi bilo previše da dva snijega ove zime propustim.
Čekamo večerašnje izlaze, pa izlazimo sa novim procjenama.
« Last Edit: January 21, 2011, 15:14:04 by Miloš »

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Januar 2011.
« Reply #329 on: January 21, 2011, 15:13:24 »
Milose, zato te ja sad pitam ovako za tvoje misljenje. Ja mislim da Boka ima najvece sanse za snijeg. Posto ni ja ne bi da propustim 2 dana sa snijegom, ima li svrhe da idem?

Offline Miloš

  • Moderators
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5688
Re: Januar 2011.
« Reply #330 on: January 21, 2011, 15:17:48 »
Nisam siguran Fraka, možda u ovakvoj situaciji Ulcinj ima najveće šanse za snijeg na primorju, jer je najotvoreniji prema sjeveru. Nisam toliko siguran u snijeg u Boki, ali svakako da ima šanse. Kolike god šanse za snijeg bile u Baru, nema te sile koja bi me natjerala da odem dolje ponovo. Možda eventualno avionom, ali što ću kad se nema se, a nema se.. :80:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Januar 2011.
« Reply #331 on: January 21, 2011, 15:19:29 »
Pazi, ostajem, a ako padne, idem da te trazim oko kalenica hahah  :67:
Salim se naravno.. nista mi ne pada teze nego snijeg doma kad nisam tamo  :82:

Offline Miloš

  • Moderators
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5688
Re: Januar 2011.
« Reply #332 on: January 21, 2011, 15:21:22 »
Ne, nego ako počne da pada u subotu veče, ja ti uzimam avionsku kartu za Tivat u nedjelju ujutru. Jel može?  :120:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Januar 2011.
« Reply #333 on: January 21, 2011, 15:22:21 »
Nista kad ja ne docekam tu prvu pahulju, tu je sva draz  :60:

Danilovgrad

  • Guest
Re: Januar 2011.
« Reply #334 on: January 21, 2011, 15:33:48 »
Fraka s obzirom da su moje prognoze vezane iskljucivo za DG,PG,NK ne smijem pricati nista....Predvidjeti snijeg za Kotor u ovim uslovima kao sto kazes T u prizemlju u plusu ne smijem, ali, s obzirom da zahladjenje dolazi sa zapada, tj sjevero-zapada snijeg je vjerovatan i u Kotoru....Najbolje bi bilo da dodjes...  :79:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Januar 2011.
« Reply #335 on: January 21, 2011, 15:38:15 »
Fraka s obzirom da su moje prognoze vezane iskljucivo za DG,PG,NK ne smijem pricati nista....Predvidjeti snijeg za Kotor u ovim uslovima kao sto kazes T u prizemlju u plusu ne smijem, ali, s obzirom da zahladjenje dolazi sa zapada, tj sjevero-zapada snijeg je vjerovatan i u Kotoru....Najbolje bi bilo da dodjes...  :79:
Danilovgrad,ti si stvarno lik....Kad god postoji neka sansa za snijeg u DG i PG ti najavljujes po pola metra....  :83: No ne zamjeram ti....bolje i to nego kad neko u startu kaze - nista od snijega.  :122:
ON TOPIC: Tek se u noci izmedju subote i nedjelje ocekuje zahladjenje za PG .... ali temp. i dalje evo pada.... tako da i ja ocekujem snijeg sjutra uvece.....a mozda i ujutru bude provijavao.

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Januar 2011.
« Reply #336 on: January 21, 2011, 15:40:05 »
I ja takodje mislim,kao i Milos, da najvece sanase za pojavu snijega na primorju ima Ulcinj uz sjeveroistocna strujanja. Boka i Bar dosta tesko da ce imati ista. Danasnji izlazi daju jos vece razlike izmedju WRF-a i NMM-a, sto ne volim nikako.

Danilovgrad

  • Guest
Re: Januar 2011.
« Reply #337 on: January 21, 2011, 15:43:15 »
Fraka s obzirom da su moje prognoze vezane iskljucivo za DG,PG,NK ne smijem pricati nista....Predvidjeti snijeg za Kotor u ovim uslovima kao sto kazes T u prizemlju u plusu ne smijem, ali, s obzirom da zahladjenje dolazi sa zapada, tj sjevero-zapada snijeg je vjerovatan i u Kotoru....Najbolje bi bilo da dodjes...  :79:
Danilovgrad,ti si stvarno lik....Kad god postoji neka sansa za snijeg u DG i PG ti najavljujes po pola metra....  :83: No ne zamjeram ti....bolje i to nego kad neko u startu kaze - nista od snijega.  :122:
ON TOPIC: Tek se u noci izmedju subote i nedjelje ocekuje zahladjenje za PG .... ali temp. i dalje evo pada.... tako da i ja ocekujem snijeg sjutra uvece.....a mozda i ujutru bude provijavao.
Pa nije bas po "pola metra" slozicemo se... opet se sprdate, ali ok svidja mi se, hahaha, Hvala Dragici i Zdravku sto me pravdaju.  :63: :63: :63: :99:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Januar 2011.
« Reply #338 on: January 21, 2011, 15:48:26 »
Ne sprdam se.....samo se salim....

Moze li do ujutru pasti na ZB-u pola metra ukupno?

Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Januar 2011.
« Reply #339 on: January 21, 2011, 15:56:54 »
Danilovgrad ima pravo on je jedini pogodio visinu snijega u dec.. a sjever tj ZB i KL trbalo bi do ponedljka da dobiju pristojan snijezni pokrivac mozda i preko pola metra!!! :11:

Vjestica

  • Guest
Re: Januar 2011.
« Reply #340 on: January 21, 2011, 16:00:41 »
ZB i KL trebalo bi do ponedeljka da dobiju pristojan snijezni pokrivac mozda i preko pola metra!!! :11:

Hm,ja se potajno nadam da moze Zabljak od ovog ciklona i metar snijega ubosti. :78: To znaci do ponedeljka ujutro.
Sta misle ostali ??

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Januar 2011.
« Reply #341 on: January 21, 2011, 16:03:00 »
ZB i KL trebalo bi do ponedeljka da dobiju pristojan snijezni pokrivac mozda i preko pola metra!!! :11:

Hm,ja se potajno nadam da moze Zabljak od ovog ciklona i metar snijega ubosti. :78: To znaci do ponedeljka ujutro.
Sta misle ostali ??
Tesko metar. Ali neki 70-80cm moze....pod uslovom da bude vise padavina od prognoziranih.....sto je moguce.

Offline milos555

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 837
Re: Januar 2011.
« Reply #342 on: January 21, 2011, 16:06:30 »
Pa moguce je da dostigne metar,posto je najavljen obilan snijeg.Do sjutra ujutru bi trebalo biti 50 cm

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Januar 2011.
« Reply #343 on: January 21, 2011, 16:08:07 »
Pa moguce je da dostigne metar,posto je najavljen obilan snijeg.Do sjutra ujutru bi trebalo biti 50 cm
Pa najavljen je ali do nedjelje.....

Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Januar 2011.
« Reply #344 on: January 21, 2011, 16:14:15 »
Do sjutra tesko za zabljak 50cm ali jedno 40-45cm  moguce za kolasin se nadam da ce do 35cm dogurat nekako pa do ponedeljka moze biti fin pokrivac slazem se sa Stenilom mislim da ce moc jedan metar da ubode a jos sa nametima ko zna!!!

Offline milos555

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 837
Re: Januar 2011.
« Reply #345 on: January 21, 2011, 16:16:46 »
Jedva cekam sjutra ujutru podatke,pa da vidimo sta je uradjeno   :79: :109:

Offline Vasilije

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 471
Re: Januar 2011.
« Reply #346 on: January 21, 2011, 16:26:59 »
Jedva cekam sjutra ujutru podatke,pa da vidimo sta je uradjeno   :79: :109:
Ajde trebali smo se u nesto kladit!! :11:

Danilovgrad

  • Guest
Re: Januar 2011.
« Reply #347 on: January 21, 2011, 17:28:21 »
Zabljak je jutros imao 34 cm u 07h, tako da je 50cm vec gotova stvar veceras.
Danas najavljenje T za PG i DG su bile za 2 odnosno 3 stepena nize od prognoziranih:

8 stepeni za Podgoricu, a bila je 6 C.
9 stepeni za Danilovgrad, a bilo 6 C.

Vec rano ujutro Danilovgrad ce imati susnjezicu, preko dana kisu, a ranim vecernjim satima vec prelazak kise u susnjezicu pa u snijeg, Podgorica ce imati susnjezicu do ponoci, nakon toga snijeg. Po trenutnim MODELIMA i T Niksic ce ovoga puta dobiti dobar snijeg, do ponedeljka 30cm, Madjo ce biti zatrpan kao i ono selo ispod njega. Zabljak ce imati oko 80cm. Snijeg ce dobti Ulcinj makar "bijeljenje", padace i u Budvi, ali sam ubijedjen da ce dobiti i Kotor ali ostaje da vidimo. (Ovoga puta sam izasao iz okvira Zete i Bjelopavlica). Jedva cekam nove informacije koje ce biti konacne sto se tice izgleda vremena za sjutra.  :105:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Januar 2011.
« Reply #348 on: January 21, 2011, 17:36:04 »
E ovo je prognoza Darko!!!  :122: Bas sam htio nesto ovako postovati za 2,3 sata da je nastavila da pada ovako temp. ali ti si bio hrabriji... Svaka cast!
Februar 2012. :)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Januar 2011.
« Reply #349 on: January 21, 2011, 18:10:03 »
ako je osmotren snijeg u donjoj gorici maloprije onda danilovgrad nece imati problema sa susnjezicom u satima pred ponoc vjerovatno