Author Topic: Kiša  (Read 5633 times)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Kiša
« on: December 05, 2010, 21:49:01 »
Jeste da bi bilo prigodnije otvoriti ovaj topic nekom   "besjedom o kisi",  kisnim kapima,  kondenzaciji,  intenzitetu itd,  ali meni je nesto drugo skrenulo paznju ovih dana ..   Nije se,   zbog poplava,  govorilo mnogo o totalno prljavoj,  braon kisi koja je u bar dva navrata padala tokom  Biserke.  Cuo sam negjde na kratko na nekoj TV o primijecenim  "crvenim oblacima"  nad PG  ( koji su lijepo izgledali,  mada malo toksicno  :83: ),  kao i o povecanoj kolicini gvozdja u padavinama.  Ako se neko podrobnije bavio tim,  zna li se otkud je to doslo,  kako nastaje i kakve eventualne posljedice proizvodi ?  Jesu li primijecene takve padavine u jos kojem mjestu sem Pg ?
« Last Edit: December 05, 2010, 21:50:30 by Madjo »

Madjo

  • Guest
Re: Kiša
« Reply #1 on: December 05, 2010, 21:54:38 »
Da ne bude kisa jer će padat kiša  :67:   :122:  Moramo skupit pare neđe za tu tastaturu sa š,đ,č,ć,ž,   :67: :122:

Kako da ne, padala je i kod mene prljava kiša, i samo ću reći da od kad mjerim padavine prljaviju kišu nijesam vidio  :29:  I dalje se vidi kafeni talog u dno kišomjera.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Kiša
« Reply #2 on: December 05, 2010, 22:42:58 »
Imaš malo o tome na naslovnoj stranici (meteo.co.me) u aktuelnostima

http://www.meteo.co.me/index.php?id=108

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Kiša
« Reply #3 on: December 05, 2010, 22:47:22 »
Znaci pustinjske aerosoli,  sa visokom koncentracijom gvozdja ..   vjerovatno opet sjeverozapadna Sahara   :31: