Author Topic: Februar 2018.  (Read 85187 times)

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Februar 2018.
« Reply #200 on: February 13, 2018, 19:19:08 »
Odkud to Tihi iks puta Cetinje prekisi Niksic nastavi da pada Cetinje probije prije jugo no u Nk, ima mikro klimu svoju nema sta, ima dosta padavina i sve ke tacno da je uticaj Lovcena koji je blizi gradu  presudi u ovim situacijama,jutros je tamo palo odje nije desilo se, al ima masa situacija obrnuto.Nk polje je ogromno, al redovno se desava kad bas krene da pada da nk drzi citav dan da odoljeva da bi se ZB postidio a da prekisi svuda a posebno na Ct. Ct ima padavine orografiju i stvarno mikro klimu al to je to,mi kad krene bas odolimo jugu kao malo ko, a sta bi za ljeto rekao kako planine oko Nk dovuku kisu kad je ljeto malo ve dje panuti kisa prije no u Nk, a Ct suvo uostalom vidio si ove godine...Sve je to mikro klima i cudna strujanja...Ove zime nama ne ide...Ne kazem da Ct nije klimatski specificno jeste fenomen,al i nk na neki navin isto jestie, sama ta ruza vjetrova u Nk polje...

Kako se moji Nisicani bune kad se Cetinje pohvali    :102:  :102: 

Tacno je to sve,i za ljetnje nestabilnosti i za ruzu vjetrova,subjektivni osjecaj,drzanje temperature,Niksic je na prvom mjestu ali dzaba Niksic drzi temperaturu bolje od Cetinja kad Cetinje sa jednim naletom padavina nadoknadi citav zaostatak i pretekne Niksic,sto nije rijetkost.

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1373
Re: Februar 2018.
« Reply #201 on: February 13, 2018, 19:25:41 »
Znam da Bp-u  niko na svijetu ne može da parira po magli osim možda Pljevlja.
Evo se jada spustila, uz neku bijednu kišicu upotpunjava i zadnje dane ove pu pu daleko bilo "zime"

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Februar 2018.
« Reply #202 on: February 13, 2018, 19:37:38 »
Dzaba sve Cetinju kad je Nk ljepsi :05: :11:
Cetinje zasusi ljeti pa postane sve zuto jos na to se doda onaj krs okolo pa ne izgleda nimalo lijepo.Nema izvora preko ljeta,a sad da ne nabrajamo nasa jezera,rijeke,potoke...sama cinjenica govori da smo vodom najbogatije krasko polje na Balkanu.Nije sad da je pricam nesto protiv Cetinja,naprotiv ja sam porijeklom sa Čeva ali za vrijeme turaka moji su preselili neki u Sipacno,neki u Jasenovo Polje i u Brezna.Treba biti realan pa reci da Cetinje barem po mom ukusu nema uopste nekih prirodnih ljepota,treba biti realan pa reci da je Cetinje snjeznije od Niksica.Ono sto mi se svidja kod Cetinje jeste grad,onako starinski lijepo izgleda.

Offline Fraka

  • Moderators
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 8078
Re: Februar 2018.
« Reply #203 on: February 13, 2018, 19:50:41 »
Cisto da vas obavijestim da cu vam pobrisat ove postove,  jer imamo temu za gradove,  pa nema potrebe jos i odje opisivat.

On: Kotor,  kapa slaba kisa na 6 stepeni. Ocekivao sam vise od ovoga,  no sto je tu je.  Nadovezao bibse samo na pricu o odolijevanju Niksica jugovini, jer ovo nije bila ta situacija..  nije bilo izrazene juzine,  tako da nije imalo od cega da se brani previse. Bio sam u pravu da ce cetinje proc najbolje,  iako sam ocekivao mnogo,  mnogo vise.  Jedino sto sad nestrpljivo cekam su slike Orjena,   ako gosn Perusko odradi probijanje do Orjen Sedla...

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Februar 2018.
« Reply #204 on: February 13, 2018, 20:02:34 »
Ajde ako smijes :102: :122: :122: :121:
Salim se naravno,bolje premjesti tamo nego izbirsati.
On topic:Jos sam pod ocajom,od danasnje ispale,ne mogu vjerovat kako nam se neda ove zime :20: T idealna 0.5 al nema padavina :07:

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5034
Re: Februar 2018.
« Reply #205 on: February 13, 2018, 20:07:40 »
Mladene, hvala na slikama Cetinja.  :45: Prelijepo je.  :43: Cetinje je prelijepo uvijek, što zimi što ljeti. Prava je nepravda što je u velikoj mjeri zapostavljeno i nema pažnju kakvu zaslušuje. Ali dobro, biće bolje, valjda. No, da ne skrećem s teme...

Od glavnih stanica i dalje je samo Žabljak u minusu.  :20: U Baru pada slaba kiša.

Kakva je ova zima pokazuje najava vremenske prognoze u Dnevniku na RTCG1. Veli voditeljka meteorologu: Dragane, sjutra u Crnoj Gori promjenljivo vrijeme, na sjeveru ČAK I snijeg?
E kukala nam kuka kad se na sjeveru u februaru najavljuje ČAK I snijeg.  :75:
« Last Edit: February 13, 2018, 20:10:48 by Bura »
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Februar 2018.
« Reply #206 on: February 13, 2018, 20:46:15 »
Cetinje je najljpsi grad na svijetu. Mijenjao bih Nk samo za Cetinje i Trebinje i za nista vise.

edit: Kakva sumagluvstina visoka i ovi grdna oblacnost, dan za zaboraviti  :71:
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3771
Re: Februar 2018.
« Reply #207 on: February 13, 2018, 21:03:16 »
Šta tek reći za Beograd ove zime...  :120:

Nazivati snijegom ovo što danas pada je čista blasfemija. Nešto cmoljavo, cmizdravo, slinavo, jadno, bogu za plakati - pet dana da pada ne bi uhvatilo statistički centimetar.  :11:

Žabljak je pokupio 11 cm novog snijega, ali večerašnjih 74 cm sniježnog pokrivača još uvijek nije skinulo rekord sezone od 75 cm zabilježen 4.decembra. Južnije planine su znatno bolje prošle, a sudeći po hercegnovskim padavinama (84 mm) Orjen svakako najbolje - vjerovatno je gore palo oko pola metra novog snijega. Inače stanje na Orjenu nije bilo toliko loše ni prije ovog ciklona - par fotografija Orjen sedla autora Nikole Brajovića  :45: od prije dva dana o tome lijepo svjedoče:





Realno - za nizine ova zima je sniježna katastrofa, dok je za planine odlična.

Povremeno ''virnem'' šta se dešava u Japanu koji je pravi sniježni raj. Hijiori je pokupio skoro metar i po novog snijega u zadnja tri dana i kad je visina snijega u pitanju na novom je rekordu od impresivnih 445 cm!!!





Već 43 dana sa dnevnim novim snijegom preko 10 cm, 25 dana sa preko 20 cm i 18 dana sa preko 30 cm - ukupno 12 i po metara novog snijega za nepuna tri mjeseca! Nevjerovatno!  :43: :43: :43:




Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1373
Re: Februar 2018.
« Reply #208 on: February 13, 2018, 21:18:41 »
4.5 što je mnogo mnogo je.
2m je idealno  :11:

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Februar 2018.
« Reply #209 on: February 13, 2018, 21:24:11 »
Eh sto nisam japanac mamu mu.. Takav '''''snijeg''''', ko u Beograd, i ovde od skoro pada.. 1°C.
Only black and white

Offline Fraka

  • Moderators
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 8078
Re: Februar 2018.
« Reply #210 on: February 13, 2018, 21:38:12 »
Sad sam bio u Japan,  prije 20 dana i pratio sam vrijeme gore u Hokaido..  ma to je smijesno..  nerealna klima.  Konstantno cikloni i snjegovi,  non stop.  Cak mislim da bi i najveci snjegoljubac zamrzio snijeg,  jer to su nenormalne kolicine konstantno. No to je Japan,  pa barem saobracaj nema problema ni na 5 metara snijega.
Sad sam oko Ekvatora..  idemo za Quintero,  Chile,  pored Valparaisa.  T je 24 stepena i ima pljuskova.

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Februar 2018.
« Reply #211 on: February 13, 2018, 21:53:39 »
U kazanu je oblacno sa kisom, hladno, takt  5c.
Ako ovako nastavi tacno ce presnijeziti !
Drzte se kazanciiiii  :105:

Offline Poledica

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1072
  • Crvena Zvezda 🔴⚪🔴⚪
Re: Februar 2018.
« Reply #212 on: February 13, 2018, 22:06:16 »
Razbila se oblacnost.To je to sto se tice padavina .Kakav maler danas,mi govorili o pokrivacu od 10 cm i vise a ono veci dio dana kisa.Tuga  :107:

Offline Mladen

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 639
Re: Februar 2018.
« Reply #213 on: February 13, 2018, 23:31:02 »
Mladene, hvala na slikama Cetinja.  :45: Prelijepo je.  :43: Cetinje je prelijepo uvijek, što zimi što ljeti. Prava je nepravda što je u velikoj mjeri zapostavljeno i nema pažnju kakvu zaslušuje. Ali dobro, biće bolje, valjda. No, da ne skrećem s teme...

Od glavnih stanica i dalje je samo Žabljak u minusu.  :20: U Baru pada slaba kiša.

Kakva je ova zima pokazuje najava vremenske prognoze u Dnevniku na RTCG1. Veli voditeljka meteorologu: Dragane, sjutra u Crnoj Gori promjenljivo vrijeme, na sjeveru ČAK I snijeg?
E kukala nam kuka kad se na sjeveru u februaru najavljuje ČAK I snijeg.  :75:

Hvala Bura!  :109:

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Februar 2018.
« Reply #214 on: February 14, 2018, 09:34:36 »
Od onolikih najava snjegopada za sjever,jutros kod mene,kako je to Bura uhvatio,ČAK 1 cm snijega,  i to samo u krugu klimatološke stanice i po travi i krovovima.Pa to je sramota nazvati snijegom.Sad ćemo pronaći da modeli nešto "njuše"u predstojećim danima,pa opet iščekivanje i na kraju ispala.Ajde da se ovo desi par puta tokom zime,bilo bi prihvatljivo,ali ovo skoro da je zakon a ne pravilo.Jedan pravi snijeg,govorim za niže predjele,za čitavu zimu je malo.Od danas pa do kraja ove "zime"na forumu ću pratiti samo aktuelno vrijeme.

Offline Gaston

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 916
Re: Februar 2018.
« Reply #215 on: February 14, 2018, 12:07:13 »
26,4mm je palo na Studeno, zimska idila.




Mađo

  • Guest
Re: Februar 2018.
« Reply #216 on: February 14, 2018, 12:11:13 »
Od onolikih najava snjegopada za sjever,jutros kod mene,kako je to Bura uhvatio,ČAK 1 cm snijega,  i to samo u krugu klimatološke stanice i po travi i krovovima.Pa to je sramota nazvati snijegom.Sad ćemo pronaći da modeli nešto "njuše"u predstojećim danima,pa opet iščekivanje i na kraju ispala.Ajde da se ovo desi par puta tokom zime,bilo bi prihvatljivo,ali ovo skoro da je zakon a ne pravilo.Jedan pravi snijeg,govorim za niže predjele,za čitavu zimu je malo.Od danas pa do kraja ove "zime"na forumu ću pratiti samo aktuelno vrijeme.

Ti imaš jedan santimetar a ja ni toliko.Pamtim mraz koji je bolje prekriva.  :11:

Bravo za Studeno !

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Februar 2018.
« Reply #217 on: February 14, 2018, 13:02:51 »
Pošto više ne mogu se bavim skijanjem,htio sam da iskoristim dan da idem da se sankam.Baš sam se dobro nasankao.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Februar 2018.
« Reply #218 on: February 14, 2018, 19:50:04 »
Ne pamtim kad je ovoliko snijega bilo po Tovicu a da je Nk kopan,govorim za ovu zapadnu stranu,dok s one istocne je potpuno druga prica.Svuda okolo je snijeg.

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1373
Re: Februar 2018.
« Reply #219 on: February 14, 2018, 21:48:29 »
Tek sad viđoh visine snijega.
Kakva ciklončina bog te mazo :75:

Offline Poledica

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1072
  • Crvena Zvezda 🔴⚪🔴⚪
Re: Februar 2018.
« Reply #220 on: February 14, 2018, 22:08:12 »
Danas je bio svjez dan uz povecanu oblacnost.Okolo brda sva uslagirana a tovic je imao solidan pokrivac a kod nas nista bas cudno i ovakvo nesto ne pamtim.Napolje polako sjeverac pojacava i blagi je minus.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Februar 2018.
« Reply #221 on: February 14, 2018, 23:23:25 »
Iz ski centra Kolasin 1450 kažu da pri dnu staze imaju oko metar, a na gornjim djelovima staze 1.5 do dva metra utabanog snijega.

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Februar 2018.
« Reply #222 on: February 15, 2018, 00:00:25 »
Super, ko ima para neka pici na odmor - na skijanje.
Mi proleteri, ostacemo kucama  :12:

U Pg je vedro, gotovo tiho i prohladno, takt 2c.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Februar 2018.
« Reply #223 on: February 15, 2018, 00:24:56 »
Super, ko ima para neka pici na odmor - na skijanje.
Mi proleteri, ostacemo kucama  :12:
Tacno tako :02:
U CG samo mafijoze imaju takav ugodjaj,obicni radnik moze slobodno da se bije nogama po guzici i da gleda kako ce svome djetetu  zaraditi koru hljeba i platit  racune,za ostalo se nema.


U Niksicu isto prohladno,napokon svjeze vrijeme,nije ga bilo dugo.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Februar 2018.
« Reply #224 on: February 15, 2018, 12:34:36 »
Sva sela su pod snijegom osim sela Zupe,izuzev Zagrada.