Author Topic: Lov i Ribolov  (Read 11125 times)

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Lov i Ribolov
« on: November 12, 2016, 11:35:30 »
Evo ja sam startovo novu temu lov i ribolov.Prvenstveno se bavim ribolovom i to mi je hobi.Volim prirodu i vodu.Cesto odem na rijeku il jezero te tamo provedem cijeli dan loveci ribu,to me smiruje i opusta.Niksic okruzuje dosta jezera pogodnih za ribolov:Slano(tamo ima sarana,klena,pastrmke,babuske i soma)
Krupac(klena najvise al ima i sarana,nesto malo pastrmke)Liverovici(pastrmka,klen,saran)nije dalo ni Bileca koja je jako bogata ribom.Imamo i rijeku Zetu u njoj ima pastrmke potoce i klijena.

Mađo

  • Guest
Re: Lov i Ribolov
« Reply #1 on: November 12, 2016, 21:11:03 »
Bravo,svaka čast kolega iz Nikšića.  :109: Mene raduje i pomisao da ipak ima omladine koja ne visi po kafića i kladionicah.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #2 on: November 12, 2016, 22:28:49 »
Bravo,svaka čast kolega iz Nikšića.  :109: Mene raduje i pomisao da ipak ima omladine koja ne visi po kafića i kladionicah.
Hvala na podrsci kolega.No čuh da se prave neki objekti kuce il stanovi u Njeguse jel to istina?

Mađo

  • Guest
Re: Lov i Ribolov
« Reply #3 on: November 12, 2016, 22:48:05 »
Quote from: Mađo on Today at 21:11:03
Bravo,svaka čast kolega iz Nikšića.  :109: Mene raduje i pomisao da ipak ima omladine koja ne visi po kafića i kladionicah.
Hvala na podrsci kolega.No čuh da se prave neki objekti kuce il stanovi u Njeguse jel to istina?

Kako da ne.Tamo jedan u selo izliva neki trotoar iza kuće.  :11:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #4 on: November 12, 2016, 23:25:40 »
Hahahahahahaha :120:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #5 on: November 13, 2016, 16:39:31 »

Niksicka Zeta.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Lov i Ribolov
« Reply #6 on: November 14, 2016, 15:18:27 »
Otprilike, moj glavni hobi zivota. Mada nesto drugaciji. Barem 5 puta sedmicno  tokom ljeta, a sad svakih 5-6 dana idem da ronim s puskom. Ima ponekad ozbiljnih ulova. Najznacajniji ulov ove godine je kirnja od 6.5 kila.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #7 on: November 15, 2016, 17:39:10 »
Otprilike, moj glavni hobi zivota. Mada nesto drugaciji. Barem 5 puta sedmicno  tokom ljeta, a sad svakih 5-6 dana idem da ronim s puskom. Ima ponekad ozbiljnih ulova. Najznacajniji ulov ove godine je kirnja od 6.5 kila.
Super u tome se slazemo :11:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #8 on: December 09, 2016, 13:18:43 »

Babuske,sa Slanog jezera,Niksic.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #9 on: June 15, 2017, 21:47:58 »
Isplatilo se danas po kisi pecat,rijeka Zeta,Niksic,malo ispod vira.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #10 on: December 25, 2017, 14:15:34 »
Vesko Malovic ulovio zimnicu na Jasenovom Polju. :03:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #11 on: January 16, 2018, 20:08:40 »
Moramo pohvaliti rad ribocuvarske sluzbe Niksic koje izuzetno cuvaju nase vode.Izvjestaj danasnji
Danasnjom akcijom Ribocuvarske sluzbe SRK Niksic ,zaplijenjeno je 6 mreza  na rijeci Zeti podrucje Glibavac.Bice podnesena i krivicna prijava protiv S.K. izvrsioca(lica)! U mrezi je pronadjeno 25 "komada" klena.  SRK Niksic je intezivno pojacao i organizovao dezurstva i akcije cuvanja i zastite svih voda  kojima gazduje , od bilo kog vida krivolova!!! AKCIJA SE NASTAVLJA -STOP KRIVOLOVU!!!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Lov i Ribolov
« Reply #12 on: January 17, 2018, 00:03:59 »
Bravo.
Na Skadarskom jezeru se, po pričama, krivolovcima ne može ništa!?

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #13 on: January 17, 2018, 01:06:33 »
Bravo.
Na Skadarskom jezeru se, po pričama, krivolovcima ne može ništa!?
Skadarsko jezero je pravi lopovluk!I ribocuvari su tamo lopovi,visi nego obicni krivolovci.Kako je stanje na Skadarskom jezeru dobro znaju i u nasem SRK Niksic,al nemogu nista da urade jer to nije nas reon.Ova Niksicka jezera se cuvaju maximalno,ne moze bolje,to ce svaki sportski ribolovac u Nk priznat.Prosle godine je zapljenjeno preko 100 mreza!Sve mreze su spaljenje u jedan dan,kad se Slano jezero poribljavalo.Ekipa "Vodene lisice" iz Pg su odusevljene nasim jezerima.Njihova ekipa je bila ljetos na Slanom jezeru,samo jedan njihov clan je za jedan dan ulovio 164 kg šarana!Svi sarani su pusteni u vodu.Nasa vode su najbogatije klenom,ne znam da li postoji ijedno jezero u Evropi koje sadrzi toliku kolicinu klena kao nas Krupac!Ja sam za 35 minuta vjerovao ili ne izvadio 17 komada klenova bez ikakve prihrane!Sarana ima dosta na svim jezerima,pogotovo na Slanom!Ima dosta i babuske,somovine,suncice,gaovice i pastrmke.Nas Srk Nk svake godine izdvoji novac za poribljavanje jezera,sto nijedno sportsko ribolovno drustvo u Cg ne radi.Rekli su mi prije par dana da je na prolece planirano poribljavanje Krupca kalifornijskom pastrmkom!A ako ne bude obavljeno u prolece,obavit ce se u jesen.

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Lov i Ribolov
« Reply #14 on: January 17, 2018, 15:12:05 »
Svaka čast Nikšićanima.Ja nijesam ribolovac ali imam dosta prijatelja koji su baš ostrašćeni.Od njih sam čuo da poribljavanje naših voda kalifornijskom pastrmkom nije baš preporučljivo.Moja je priča,ponavljam,laička,ali vjerujem da ste vi SRK ,kao ozbiljna organizacija,obavili razgovore i pribavili mišljenja od onih koji tu problematiku poznaju.Ipak to nije autohtona vrsta a svaka intervencija čovjeka na promjeni strukture onoga što je karakteristika podneblja,najčešće izazove efekat suprotan onome koji se htio postići.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #15 on: January 17, 2018, 15:33:50 »
Svaka čast Nikšićanima.Ja nijesam ribolovac ali imam dosta prijatelja koji su baš ostrašćeni.Od njih sam čuo da poribljavanje naših voda kalifornijskom pastrmkom nije baš preporučljivo.Moja je priča,ponavljam,laička,ali vjerujem da ste vi SRK ,kao ozbiljna organizacija,obavili razgovore i pribavili mišljenja od onih koji tu problematiku poznaju.Ipak to nije autohtona vrsta a svaka intervencija čovjeka na promjeni strukture onoga što je karakteristika podneblja,najčešće izazove efekat suprotan onome koji se htio postići.
Ubacamo klafiornijku zato jer jedino ta vrsta pastrmke moze normalno da zivi u nasim jezerima.Ubacena je i u Zetu dobro se pokazala.Valjalo bi ubaciti Zlatovcicu jer je to pastrmka dubina.Kod vas jeLim,tamo je najbolje ubacati potočarku.Kalifonijska pastrmka moze da izdrzi i 26-27c vodu,tako da se lako adaptira na nase vode.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #16 on: January 17, 2018, 15:37:52 »
Tek sad vidjoh da je prije neki dan,jos jedan mangup uhvacen na Krupcu.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #17 on: January 25, 2018, 21:47:00 »
Danasnje obavještenje:

U sklopu akcije "STOP KRIVOLOVU" koja je koordinisano realizovana na jezeru Slano (područje Stružica) u ranim jutanjim časovima, Ribočuvarska služba SRK NIkšić sa komisijom za čuvanje, aktivnim sportskim ribolovcima i uz asistenciju pripadnika Centra Bezbjednosti Nikšić je uhvatila počinioce u krivolovu S.G.(52) iz Podgorice i J.S.(41) iz Nikšića.
Zaplijenjena su nedozvoljena sredstva za izlov ribe kao i 66 kilograma šarana.
Protiv počinioca podnešene su krivične prijave.

I ovom prilikom apelujemo i pozivamo sve ribare i ljude dobre volje da se aktivno uključe u akciji "STOP KIVOLOVU".Možete nam se javiti u prostorijama kluba i na broj telefona 067/261-734.

BISTRO!




Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Lov i Ribolov
« Reply #18 on: January 25, 2018, 21:49:16 »
Sta se u ovakvim slucajevima radi sa ulovljenom ribom?
Only black and white

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #19 on: January 25, 2018, 21:54:36 »
Sta se u ovakvim slucajevima radi sa ulovljenom ribom?
Pusta se,al nazalost ova je prethodno ubijena i stetovali smo 66 kg sarana.Uhvaceni su pocinioci sad ce polako oni na sud,pa ce vidjet svoje,kao i ovi prethodno na Zeti.Svaka cast nasim niksickim cuvarima koji se bore protiv mafije,svasta oni tu dozive kad se susretnu sa lopovima,al uspjevaju da se izbore sa svim preprekama,samo zbog toga da bi Niksicke vode bile biser i primjer u CG kao sto  i jesu.
A i narod reaguje isto,znam jedan primjer u Zupi kad su seljaci uhvatili krivolovce na djelu,nit su zvali policiju ni Srk,nego su fizicki nasrnuli na njih,pa tek posle toga zvali SRK.
« Last Edit: January 25, 2018, 21:58:46 by Niksic 3 »

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Lov i Ribolov
« Reply #20 on: January 25, 2018, 22:00:40 »
Interesovalo me sa mrtvom ribom. Valjda nece unistit,nego nekome dati..
Only black and white

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #21 on: January 25, 2018, 22:02:01 »
Pa to me i interesovalo,sa mrtvom ribom. Valjda nece unistit,nego nekome dati..
Banki hrane

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Lov i Ribolov
« Reply #22 on: January 26, 2018, 14:26:42 »
Otkud ta info ?  To je samo nvo, ne lici mi da je to moguce, takodje to je brzo kvarljiva roba a oni nemaju nacina da reaguju u tim uslovima.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #23 on: January 26, 2018, 14:37:30 »
Otkud ta info ?  To je samo nvo, ne lici mi da je to moguce, takodje to je brzo kvarljiva roba a oni nemaju nacina da reaguju u tim uslovima.
To mi je odavno receno od jednog ribocuvara,fino mi je rekao ako je riba ziva vraca se u vodu,tj ako uhvate ribu u mrezi dok je jos u vodi,vracaju je.A ako uhvate ribokradje kako nose ribu,oni je zaplijene i salju banki hrane.E sad moguce je da se to provjerava jel pokvareno pa ako je pokvareno ovi iz banke hrane bace tu ribu.Oni su ove uhvatili na djelu teko sto su izvadili ribu,odmah su ih uhvatili zaplijenili tu ribu,napisali krvicnu prijavu,donijeli tu ribu u grad slikali mreze i ribu ,e sad dal i su ribu slali banki hrane ovaj put ne znam,a znam da su to ranije radili.U svakom slucaju cu kontaktirat nocas ribocuvara pa cu ti ovdje reci.Pozdrav :38:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Lov i Ribolov
« Reply #24 on: January 26, 2018, 14:48:05 »
Evo odmah sam ga kontaktiro ovako mi je rekao.
Nadzorni odbor je uradio zalisnik,riba je zamrznuta.Kad se bude pravilo takmicenje u ribolovu  pravice se jela od tog sarana.