Author Topic: Februar 2016.  (Read 39689 times)

Offline Filip.V

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 152
Re: Februar 2016.
« Reply #325 on: February 29, 2016, 14:51:14 »
U NK ljusti, skvasio sam se ko niko  :11:

Offline Mladen

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 639
Re: Februar 2016.
« Reply #326 on: February 29, 2016, 15:58:00 »
E ovamo ti ga Bjelopoljac od jutros ne prestaje, da necete malo da posaljemo postom  :110:

Zaboravih juce da pitam. Utakmica prve lige u fudbalu na Cetinju je odlozena u subotu zbog kako su mediji prenijeli snijega (?) i odigrana u nedjelju sa gomilama bijelog pokrivaca sa strane, pa moze li mi ko reci je li to bilo od grada i je li moguce da se grad u pokrivacu toliko zadrzao. O snijegu pricat mi je nemoguce jer ga ni Zabljak nije dobio, a medijima je to razlog.
Quote

Super što si to postavio, ja sam juče htio to da prokomentarišem. Nevjerovatno je da na sajtu već danima ne piše ništa o visini snijega na Cetinju, jer sam ja juče bio tamo, i zaprepastio se: visina GRADA se kreće od 2-10cm širom cetinjskog polja! Grad je napravio priličnu štetu voćnjacima, jer je kora na drveću prilično oguljena. Grad je prije nekoliko dana padao skoro cjelodnevno. Izgleda da dežurni meterolog u CT ne smatra da je grad sniježni pokrivač, pa ga ne mjeri!  :75:
Možda bi neko od iskusnijih članova ovog foruma (Snowhunter, Miloš...) želio ovo da prokomentariše?

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5034
Re: Februar 2016.
« Reply #327 on: February 29, 2016, 18:28:19 »
Ispada se kiša danas na Cetinju i u Herceg Novom. Izgleda da je sada na redu istočni dio primorja.
U Baru kiša, T 16.4°C.

Evo jedne sinoćnje fotografije iz vazduha. Prelijepi Bar, u prvom planu njegov strogi centar:



Fotograf: Sergej Zabijako
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline mecava

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 725
Re: Februar 2016.
« Reply #328 on: February 29, 2016, 18:54:13 »
Na Žabljaku je izgleda preslo u snijeg, da vidimo koliko moze. Temperatura je pala na 1.4 stepen.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3771
Re: Februar 2016.
« Reply #329 on: February 29, 2016, 19:38:11 »
Super što si to postavio, ja sam juče htio to da prokomentarišem. Nevjerovatno je da na sajtu već danima ne piše ništa o visini snijega na Cetinju, jer sam ja juče bio tamo, i zaprepastio se: visina GRADA se kreće od 2-10cm širom cetinjskog polja! Grad je napravio priličnu štetu voćnjacima, jer je kora na drveću prilično oguljena. Grad je prije nekoliko dana padao skoro cjelodnevno. Izgleda da dežurni meterolog u CT ne smatra da je grad sniježni pokrivač, pa ga ne mjeri!  :75:
Možda bi neko od iskusnijih članova ovog foruma (Snowhunter, Miloš...) želio ovo da prokomentariše?

Iskreno, ne znam šta bih rekao. Grad svakako nije snijeg, pa sumnjam da osmatrači imaju bilo kakvo uputstvo da ga upisuju i mjere kao sniježni pokrivač. S druge strane, to što se dešavalo u prijepodnevnim satima 26.02. na Cetinju je vrlo neobična meteo pojava, kojoj je naš Zavod mogao pokloniti malo više pažnje. Za šest sati je palo 86mm vodenog taloga, u više satnih termina javljana je pojava grmljavine s gradom, po fotografijama se vidjelo da je u pitanju obilna količina, pogotovo što je na tlu potrajao narednih nekoliko dana. Pitanje je, međutim, koliko je to bio samo grad, a koliko i neke druge vrste padavina. Temperatura je to prijepodne sa +9°C opala skoro do +1°C, kao da se formirala svojevrsna izotermija na malom području iznad cetinjskog polja, pa je vjerovatno među padavinama bilo dosta krušca i zrnatog snijega, a ne samo grada.  U svakom slučaju nijesam bio svjedok, vjerujem da u Zavodu imaju neko kvalitetnije objašnjenje i svakako bi ga bilo zanimljivo čuti.

U prethodnih 12h je bilo mjestimično obilnih padavina (ove padavine se računaju u mart mjesec):

Njeguši  81mm
Herceg Novi  58mm
Nikšić  52mm
Žabljak  46mm
Studeno  38mm
Rvaši  35mm
Dragovića Polje  28mm
Tivat  26mm
Gornji Bandići  24mm
Ulcinj  24mm
Virpazar  19mm
Danilovgrad  19mm
Bar  19mm
Kolašin  18mm
Podgorica  17mm
Pljevlja  4mm

Žabljak uz obilne padavine javlja susnježicu, a vjerujem da su najviše zone Durmitora iznad 2000m već pokupile dobar snijeg. Ispod 2000m ove godine zime skoro da nije ni bilo.

Offline Mladen

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 639
Re: Februar 2016.
« Reply #330 on: February 29, 2016, 20:08:51 »
Hvala puno Snowhunter!  :03:

Offline pg

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 954
Re: Februar 2016.
« Reply #331 on: February 29, 2016, 20:19:04 »
Kisovito,bilo je par dobrih pljuskova T 12.0C
10.02.2012
11.02.2012
12.02.2012

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Februar 2016.
« Reply #332 on: February 29, 2016, 21:50:07 »
Evo me u Danilovgradu. Kakvo nevrijeme prije sat i prije toga, kisa kao iz kabla.
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!