Author Topic: Januar 2016.  (Read 79566 times)

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Januar 2016.
« Reply #725 on: January 17, 2016, 15:50:02 »
Hladno T 4.7C.Vjetar vrlo jak danas.U Danilovgrad danas T isla do cak 9.5C,ali ce ubrzo tamo jak pad sigurno
Da.. u jednom trenutku, na kratko je vjetar skoro stao. Nismo podlozni vjetrovima ali zna da dune neki lokalni dosta jak. Ali u sustini nije tako djelovalo da je takva temp danas hladno je. Narednih noci ocekujem dvocifren minus.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Januar 2016.
« Reply #726 on: January 17, 2016, 15:53:22 »
Evo danasnjih slika sa Kuckih Korita






Offline Filip.V

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 152
Re: Januar 2016.
« Reply #727 on: January 17, 2016, 15:59:52 »
Prelijepe reportaze  :04:

U Nk T -1.8. Bice nocas dobri minimalci  :114:

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Januar 2016.
« Reply #728 on: January 17, 2016, 16:09:29 »
Odlicne slike :45:  :109:
Samo ovakve slike bi trebalo stavljati u temu -snijeg sezona 2015/16,kao sto je uradio nas kolega Niksicki,vezano za slike sa Vucja.
Da se razumijemo, nemam nista protiv,ja sam od skoro na ovaj forum,a vi ste domacini,nego sve je vise ovakvih slika na aktuelnom pa da tema za snijeg ne ostane prazna.

Offline Czv Nk

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 187
Re: Januar 2016.
« Reply #729 on: January 17, 2016, 16:24:38 »
Oslabio je sjever.Temp oko -2,dako nesto uleti sl nedelje ,kako bi nam legle posle ovakvih temperatura i mraza. :08:

Online Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Januar 2016.
« Reply #730 on: January 17, 2016, 17:08:13 »
 :109: slike sa Korita.

Vjetar nesto slabiji T 3.6c


Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Januar 2016.
« Reply #731 on: January 17, 2016, 17:59:42 »
Odlicne slike :45:  :109:
Samo ovakve slike bi trebalo stavljati u temu -snijeg sezona 2015/16,kao sto je uradio nas kolega Niksicki,vezano za slike sa Vucja.
Da se razumijemo, nemam nista protiv,ja sam od skoro na ovaj forum,a vi ste domacini,nego sve je vise ovakvih slika na aktuelnom pa da tema za snijeg ne ostane prazna.
Naravno,upravo qutovao i prebacio i tamo no je problem sto sma ih kacio sa taptalk aplikacije a on mi ne nudi taj dio foruma. Ne znam zbog cega,cudno bas.

trenutno napolje urla vjetar ali bukvalno iako po automatskoj djeluje da manje duva. T 3.3c

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Januar 2016.
« Reply #732 on: January 17, 2016, 18:03:53 »
niksicki je posao na Orjen napisa jutros. Mozda bude imao kakvu informaciju. Nadam se da je sve ok
http://www.vijesti.me/vijesti/na-orjenu-povrijedena-planinarka-iz-trebinja-870518

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Januar 2016.
« Reply #733 on: January 17, 2016, 18:11:12 »
U Beogradu nije palo mnogo snijega, ali dovoljno da napravi prelijepu sniježnu atmosferu na -4°C.  :79:







Visina snijega nezvanično 4cm.

Offline pejotata

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Re: Januar 2016.
« Reply #734 on: January 17, 2016, 18:18:39 »
Juče je na Lovćenu cijeli dan padao snijeg od 7ujutru do 19h kada sam otišao, mislim da su tad negdje i prestale padavine. Bila je prava idila, slab sjeverac i 15tak cm novog suvog snijega, ukupno 30tak cm na Koritima.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Januar 2016.
« Reply #735 on: January 17, 2016, 19:01:38 »
Smrzao ves napolju.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Januar 2016.
« Reply #736 on: January 17, 2016, 19:17:49 »
Pljevlja biljeze padavine.

Offline mecava

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 725
Re: Januar 2016.
« Reply #737 on: January 17, 2016, 19:29:27 »
Malo iznenadjenje za snijeg u Bg-u danas, visina je oko 5cm i pada i dalje. Kopaonik u 19h mjeri 75cm:79:  :79:

Offline Dusko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 302
Re: Januar 2016.
« Reply #738 on: January 17, 2016, 19:41:55 »
Ovi moji iz Žiraka (KL) su se već "umorili" od snijega. Danas ga ima 35-40cm (do vr` čizama), ali duva jak sjever, pa ga je bacilo u namete.
Sve u svemu, na 1100mnv, van asfaltnog puta to danas izgleda ovako :79:



Offline mikipnk

  • Newbie
  • *
  • Posts: 5
Re: Januar 2016.
« Reply #739 on: January 17, 2016, 20:05:03 »
Nikšić, na kompjuteru u autu pokazuje -4, jako dobar osjećaj je boraviti napolju, kao nekada zimsko nikšićko veče sa dodatkom sjevernog vjetra.  :122:  vedro je

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Januar 2016.
« Reply #740 on: January 17, 2016, 20:47:49 »
E ne znam o kakvom se vjetru ovdje govori, ali onaj vjetar prošle godine za Novu i ovaj se ne mogu uporediti, ali bukvalno. Nikakvog značajnog vjetra nema između Stare Zlatice i Zagoriča, a ovdje je sigurno jedna od gorih pozicija u gradu za to(prije park šume, na udaru znači). Prozori se ne čuju, napolje kad se izadje ne probija. Znači vjetra ima, ali daleko od toga da može bilo kakvu štetu da pravi, pa ni najmanju.
Čude me izvještaji iz drugih djelova grada, ne znam. Prolazio sam prije sat vremena kroz centar, pa onda preko milenijuma i u blok nakon toga. Na tim mjestima vjetar je bio slabiji, što je i normalno.
Gdje živiš Šone, čisto da znam đe to ima takvog vjetra?  :03:
Februar 2012. :)

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Januar 2016.
« Reply #741 on: January 17, 2016, 21:04:08 »
niksicki je posao na Orjen napisa jutros. Mozda bude imao kakvu informaciju. Nadam se da je sve ok
http://www.vijesti.me/vijesti/na-orjenu-povrijedena-planinarka-iz-trebinja-870518

Bilo je na RTCG u 19:30 o tome ,nesto malo.Po snimku koji je trajao 10-tak sekundi,moze se zakljuciti da je zestoka mecava bila gore,fino ga je nosilo.Nadam se da je Niksicki dobro prosao.
U ovakvim vremenskim uslovima i najbolji planinari izbjegavaju uspone.

Offline aquamarin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Re: Januar 2016.
« Reply #742 on: January 17, 2016, 21:05:22 »
u večernjim satima vjetar u Pg oslabio znacajno, a u ovim noćnim malo pojačava.. AMS veli 3 stepena, na Stari lokve dobijaju koricu leda na površini..

p.s. nisam baš siguran da Micev zna geografske granice Evrope...  :22:
« Last Edit: January 17, 2016, 21:12:05 by aquamarin »

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Januar 2016.
« Reply #743 on: January 17, 2016, 21:16:52 »
E ne znam o kakvom se vjetru ovdje govori, ali onaj vjetar prošle godine za Novu i ovaj se ne mogu uporediti, ali bukvalno. Nikakvog značajnog vjetra nema između Stare Zlatice i Zagoriča, a ovdje je sigurno jedna od gorih pozicija u gradu za to(prije park šume, na udaru znači). Prozori se ne čuju, napolje kad se izadje ne probija. Znači vjetra ima, ali daleko od toga da može bilo kakvu štetu da pravi, pa ni najmanju.
Čude me izvještaji iz drugih djelova grada, ne znam. Prolazio sam prije sat vremena kroz centar, pa onda preko milenijuma i u blok nakon toga. Na tim mjestima vjetar je bio slabiji, što je i normalno.
Gdje živiš Šone, čisto da znam đe to ima takvog vjetra?  :03:
Sudeći po onome sto je pisao , Šone ti ima u svaki kraj Crne gore po jednu kuću pa ti znaj odakle se javljao danas  :112:
Šalim se naravno , Šone je naš čovjek!!!  :116:

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Januar 2016.
« Reply #744 on: January 17, 2016, 21:53:51 »
niksicki je posao na Orjen napisa jutros. Mozda bude imao kakvu informaciju. Nadam se da je sve ok
http://www.vijesti.me/vijesti/na-orjenu-povrijedena-planinarka-iz-trebinja-870518

Bilo je na RTCG u 19:30 o tome ,nesto malo.Po snimku koji je trajao 10-tak sekundi,moze se zakljuciti da je zestoka mecava bila gore,fino ga je nosilo.Nadam se da je Niksicki dobro prosao.
U ovakvim vremenskim uslovima i najbolji planinari izbjegavaju uspone.
Ja sam bio do doma na Orjen sedlu.Ne znam kako je ta djevojka,oko 4h popodne su prosla kola hitne preko Vrbanja put Orjena,u pratnji 2 dzipa,u kojima su bili valjda neki planinari sa nosilima.Ne znam tacno dje se desila nesreca,ali bice da je u gornjem dijelu.Sreo sam kod doma djevojku koja je bila sa jednim momkom i isli su nedje da borduju,pretpostavljam da se o njoj radi.Takodje,vidio sam da je na Kablu bila ekipa od njih cetvoro,ali pretpostavljam da oni nisu,jer su gore bili sigurno neki od iskusnijih planinara koji znaju dobro Orjen,pa sumnjam da se njima to moglo desiti.Bice muke izvuci tu djevojku,ako nisu do sad,jer bas ima dosta neprohodnih kilometara do doma,ako pretpostavimo da je u tom dijelu,a lako moze biti da je i nedje visocije.Cuo sam da je ovoj djevojci kicma povrijedjena i da nijesu mogli da je pomjere.To je neki info od prije 3 sata,dok sam jos bio gore.Inace,kod doma na sedlu ima nekih 50-60 cm snijega,prava  zimska idila.Kad dodjem u Nk pisem detaljan izvjestaj i bice nesto slika,mada mi se fotoaprat pokvario pa nije bas sve tu,ali sta da se radi  :02:

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Januar 2016.
« Reply #745 on: January 17, 2016, 21:56:06 »
U Berane pridalo još 2-3cm,od predveče do sad.Isad pada slab snijeg,bez vjetra a okle pada sami bog će znati.Iako mi visina snijega nije po meraku,zadnjih par dana bili su pravi zimski.

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Januar 2016.
« Reply #746 on: January 17, 2016, 21:57:42 »
Nadam se samo da ce biti dobro. Vjerovatno ako ne budu mogli putem da ce angazovati ekipu sa aerodroma Kapino polje oni su zaista majstori za takve situacije.

Za tebe smo se niksicki zabrinuli, mnogo znacis ovom forumu  :122:
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Januar 2016.
« Reply #747 on: January 17, 2016, 22:36:00 »
U Baru je bilo udara bure i preko 25m/s što po Boforovoj ljestvici spada u kategoriju "oluja". Po njegovoj klasifikaciji vjetar ovakve brzine može čupati drveće i izazivati znatna oštećenja na objektima. Možda ova bura nije nešto opasnija u nekim dijelovima države, ali u Baru ona nije nimalo za šalu.
Ipak, prije par dana modeli su davali da će ova da bude u rangu one od 6. januara 2012. godine, ali je ipak nešto slabija. Tog dana je ona imala udare i preko 32m/s, a to spada u kategoriju "orkan" po istoj ljestvici.


Evo da vas podsjetim kako je gradski portal BARinfo izvještavao tog dana:

BARinfo, 6. januar 2012.

Orkanska bura duva u Baru snagom kakvu davno nijesmo zabilježili, na momente i jače od 120 km/h. Štete ima u raznim djelovima opštine, i nemoguće ju je u potpunosti zabilježiti, iako je ekipa Bar Infa čitav dan na terenu. Vijesti stižu i bukvalno iz minuta u minut, jer nam se, kao i svaki put do sada, javljaju čitaoci i šalju podatke i slike.
Po tvrdnji Miša Durutovića, u barskoj marini je nezapamećeno nevrijeme, jer se od morske prašine i bukvalno pravi vodeni oblak od koga se ništa ne vidi, voda preliva sa svih strana, a mjerni uređaji za jačinu vjetra u jahtama pokazuju najjači udar od 127 km/h. U marini jahte padaju sa “kolijevki” - samo do 17 sati pale su četiri jahte, razmotavala su se jedra na katamaranima i jahtama, a u spašavanje plovila uključili su se i bukvalno svi radnici Marine, od kojih je jedan odletio dva metra u vazduh pod jakim udarom vjetra i “zalijepio se” za jarbol, srećom, bez većih posljedica.
Od ranog jutra ribari su spašavali barke od jakog vjetra. Uprkos njihovim naporima, more je potopilo nekoliko manjih plovila. Najviše problema su imale barke koje se nalaze na južnoj strani marine gdje je more bilo najuzburkanije. Sreća u nesreći je što barke na komunalnom vezu nijesu vezane na nekom od “visočijih” gatova, kao što se planiralo, jer bi šteta bila katastrofalna. Pošto se najavljuje jak vjetar i u narednim satima, mnoge vlasnike plovila u barskoj marini očekuju dežurstvo i besana noć.
U užem gradskom jezgru, slika kakvu smo vidjeli samo u filmovima – ljudi prelaze ulicu držeći se jedni za druge, i pridržavajući se za zidove, drveća, tende. U Ulici Jovana Tomaševića oboren je veliki bor star gotovo 25 godina i poklopio nekoliko auta, pričinivši tako veliku materijalnu štetu. Bor je isječen u popodnevnim satima, ali njegovi djelovi i dalje stoje na parkingu. Stabla, ili djelovi stabala, padali su i u Ulici Maršala Tita, u Bulevaru Petrovića ispred “Time Outa”, a kroz Ulicu Vladimira Rolovića letjele su čitav dan stolice, djelovi tendi, reklama, otkinute satelitske antene... Otkinut je dio semafora na centralnoj raskrsnici i iskrivljeni saobraćajni znaci duž magistrale prema Sutomoru. Gotovo čitav grad zatrpan je smećem, naročito lišćem, granjem, otkinutim mobilijarom iz kafića, a naši čitaoci bilježe nevjerovatnu scenu stolice koja je od kafića “Madera” (bivša “Veselica”) letjela nekih stotinjak metara kroz vazduh do kontejnera sa smećem. Sami kontejneri u Ulici Jovana Tomaševića “šetaju” ulicom i predstavljaju opasnost po vozače. Slično je i u ostalim dijelovima grada, kažu naši čitaoci.
 Iz čitave barske opštine stižu informacije o velikoj šteti. Od prijepodnevnih sati bez struje (negdje i bez vode) su naselja Polje, Šušanj, Bartula... Oboreni su drveni električni stubovi kroz periferiju, oštećena elektro-mreža, a radnici Elektrodistribucije čitav dan pokušavaju da saniraju kvarove. U Bartuli, Rapu, Polju, Zupcima i Šušanju vjetar je odnio djelove krovova sa kuća, iza auto-servisa “Gromanić” srušilo se desetak metara zida, padale su masivne gvozdene kapije sa dvorišta, a pali su I borovi kod garnizona. Ista slika je i u predjelu Utjehe, Velikog Pijeska...
« Last Edit: January 17, 2016, 23:14:14 by Bura »
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Januar 2016.
« Reply #748 on: January 17, 2016, 23:22:09 »
E ne znam o kakvom se vjetru ovdje govori, ali onaj vjetar prošle godine za Novu i ovaj se ne mogu uporediti, ali bukvalno. Nikakvog značajnog vjetra nema između Stare Zlatice i Zagoriča, a ovdje je sigurno jedna od gorih pozicija u gradu za to(prije park šume, na udaru znači). Prozori se ne čuju, napolje kad se izadje ne probija. Znači vjetra ima, ali daleko od toga da može bilo kakvu štetu da pravi, pa ni najmanju.
Čude me izvještaji iz drugih djelova grada, ne znam. Prolazio sam prije sat vremena kroz centar, pa onda preko milenijuma i u blok nakon toga. Na tim mjestima vjetar je bio slabiji, što je i normalno.
Gdje živiš Šone, čisto da znam đe to ima takvog vjetra?  :03:
Sudeći po onome sto je pisao , Šone ti ima u svaki kraj Crne gore po jednu kuću pa ti znaj odakle se javljao danas  :112:
Šalim se naravno , Šone je naš čovjek!!!  :116:
Mjesto rodjenja bolnica Krusevac,grad Titograd,god.nebitne.:) Stalno boraviste i topli roditeljski dom mojoj djeci i takodje meni Donja Gorica...nijesam neozbiljan da pojacavam udare vjetra al ovdje od pola noci pa do 15 casova je hucalo i pucalo u sve sesnaest sto bi se reklo.Vjetrove pamtim na Ljeskopolju od kad sam rodjen a evo sprcah 40,eto mojih godina na vidjelo.Stefane nisam htio do sada da kazem ali Donja Gorica je itekako otvorena sa sjevera i po meni ima strahovite udare vjetra.No zadnjih  da kazem 20 godina i nema pravog sjeverca.Prije je bilo normalno kad krene onda ne staje 7 dana,ako predje to vrijeme i po 14 je znao da duva.Ne znam koliko ljudi prati forum iz mog kraja al bi volio da to neko potvrdi,ove starije generacije Podgoricana to pamte,mislim na moju generaciju Ciriusa,Vanju,ne gledam godinu dvije razlike:-) Ne smijem otkrivat objekte i kvadraturu zemljista,pusti djaola evo poceli da hapse :107: :107:Salim se naravno,skroman sam covjek,smrtnik kom je najvece bogastvo u zivotu zdravlje i djeca.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Januar 2016.
« Reply #749 on: January 17, 2016, 23:31:34 »
Evo i najnovije vijesti, luka je zatvorena zbog vjetra!

Izvor: BARinfo   http://barinfo.me/text.php?kategorija=1&id=7431

Zbog jakog vjetra jačine preko 30 čvorova (oko 60 km/h), Lučka kapetanija Bar zatvorila je Luku Bar u nedjelju veče.
 
“Zbog bezbjednosti Luka Bar je zatvorena i za uplovljavanje i za isplovljavanje brodova”, kazao je kapetan Lučke kapetanije Bar Radojica Lazarević. On je pojasnio da će Luka Bar biti otvorena za saobraćaj kada padne jačina vjetra.
 
Vjetar je digao talase, pa “ima mora”, što čini nepovoljne uslove za plovidbu .
 
Zbog svega toga, večeras po ustaljenom redu vožnje u 22 sata nije mogao isploviti putnički brod “Sveti Stefan 2“ koji saobraća na liniji Bar- Bari-Bar. Do daljnjeg je vezan na gatu 5 Luke Bar.
_____________________________________

Udari bure u Baru po AMS trenutno 24m/s.
« Last Edit: January 17, 2016, 23:40:52 by Bura »
Bolje gram nafake no kilo mozga.