Author Topic: Januar 2016.  (Read 79588 times)

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Januar 2016.
« Reply #525 on: January 15, 2016, 18:48:40 »
Pozdrav sa Ivanovih Korita, stigao sam danas u vikendicu u nadi da ću zateći nešto novog snijega, ponio snowboard, kad ono - depresijaaa. Kiša je padala cijeli dan, temperatura u 17:00h je bila 3stepena na 1.250m.   :46:
Nije mi jasno kako sinoć nije snijeg padao ovdje s obzirom da je u Tivat bilo 8 stepeni i pljusak. Po nekom mom iskustvu kad je kod nas 10 stepeni na Lovćenu je snijeg, ima li neko ideju šta je u pitanju, možda otopljenje po visini? Zapoleni u hotelu Monterosa mi je rekao da je sinoć jako malo snijega palo prije nego je prekišilo.
Trenutno ga ima nekih 15tak cm  ovdje.
Ohrabrite me, ima li šanse do sutra popodne da napada 10tak cm?




Bez brige.U visim oblastima Lovcena padavina ce biti i za vise od 10 cm.
I na Cetinju bi sjutra trebalo da pane izmedju 5-10 cm ,a kamoli da na Lovcen ne pane.Situaciju bi mogao vjetar da pokvari ako porani,ali glavnina padavina u tim oblastima bice do popodnevnih casova .Malo posle toga pojacava vjetar,tako da ima sanse . :112:
Tacno, sinoc je doslo do otopljena po visini i to je pokvarilo situaciju ali na kratko.Inace slabo ti predjeli odolijevaju juzini ipak je to direktan napad.

U Pg trenutno povremeno slaba kisa i bez vjetra.
« Last Edit: January 15, 2016, 18:55:27 by Tihi »

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Januar 2016.
« Reply #526 on: January 15, 2016, 18:59:15 »
Bez padavina trenutno.

Ponovo su mi intreresantni novinara svi su pohrlili u pg da pitaju gradjane, mogli su malo vala trknut do kl ili nk nije daleko.

A ovo sto se tice aktivnosti forumasa, vise od svega mi je drago da se prikljucio veliki broj Niksicana, jer nije bilo lako u samim pocecima kad smo teritorijalno najvecu opstinu u u Crnoj Gori i Jugoslaviji pokrivali nas tri forumasa, a sada je to jedna ozbiljna prica uz aktivnost sugradjana - Nk, Niksickog, Dada, Tihog, Panteliju, Filipa, yetia, czvNk...samo da na nekog nisam preskocio  :105:
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Januar 2016.
« Reply #527 on: January 15, 2016, 19:04:37 »
Kotor je imao solidne padavine,Cetinje takodje,koliko vidim ojuzilo je oko 8h,T 850mb je bila do 1c do 06UTC,po modelima ne vidim gdje je bilo problematicno.
Sto se mene tice ja bih za snowboard-ing otisao negdje drugo(Kolasin,Zabljak...)


Staje kisa,T u padu trenutno 9.8c
« Last Edit: January 15, 2016, 19:09:39 by nikolA »

Offline Dado

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 682
Re: Januar 2016.
« Reply #528 on: January 15, 2016, 19:57:11 »
Lijepo se prisjetiti pocetaka NK, ti ja i niksicki evo navrsismo jos malo 6 godina staza  :11:

Zahladjenje bi trebalo da stigne oko ponoci ali su padavine za nas gotovo izbrisane. Vidjecemo sta donosi noc i jutro.

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1374
Re: Januar 2016.
« Reply #529 on: January 15, 2016, 20:23:03 »
dunuo sjever, osjetno hladnije.

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Januar 2016.
« Reply #530 on: January 15, 2016, 21:35:11 »
Bez padavina trenutno.

Ponovo su mi intreresantni novinara svi su pohrlili u pg da pitaju gradjane, mogli su malo vala trknut do kl ili nk nije daleko.

A ovo sto se tice aktivnosti forumasa, vise od svega mi je drago da se prikljucio veliki broj Niksicana, jer nije bilo lako u samim pocecima kad smo teritorijalno najvecu opstinu u u Crnoj Gori i Jugoslaviji pokrivali nas tri forumasa, a sada je to jedna ozbiljna prica uz aktivnost sugradjana - Nk, Niksickog, Dada, Tihog, Panteliju, Filipa, yetia, czvNk...samo da na nekog nisam preskocio  :105:

Tako je,imamo jaku ekipu iz Niksica ,Podgorice i iz jos nekolike opstine.Samo bi trebalo da nam se pridruzi malo ljudi sa sjevera,da bar iz svake opstine imamo nekolika clana.Ako ne moze iz svake,a onda barem  iz Zabljaka,Plava ,Rozaja,Kolasina,da imamo u svakom trenutku sliku o snijeznom staju  i jos dosta toga a ne samo za zimski period.Interesantni bi bili i ljetnji izvjestaji sa tih sjevernih predjela kad pocnu popodnevne nestabilnosti.

Trenutno padavine stale u dobrom dijelu drzave.Dje ima padavina to su uglavnom slabe padavine na prekide.Temperatura postepeno pada,za sad nista strasno.

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Januar 2016.
« Reply #531 on: January 15, 2016, 22:19:55 »
Da li je samo kod mene otvaranje sajta foruma i pregled postova rađanje ježa?Poslije potpunog prestanka kiše i razvedravanja sada se ponovo naoblačilo,rominja slaba kiša i ,konačno,počeo da duva,za sada slab, sjever.Daće bog da do sjutra Polimlje obijeli.

Offline donmirko

  • Full Member
  • **
  • Posts: 62
Re: Januar 2016.
« Reply #532 on: January 15, 2016, 22:36:16 »
Danas je na Vucju prokisilo, tj. smjenjivala se susnjezica i kisa. Tako da je pokrivac prepun vode i njegovo trenutno stanje je vjerujem lose.

Molim da proslijedite zahtjev za Admina da pogleda sta je sa sajtom i forumom (vjerovatno hosting server zeza). Usporenje je necuveno, a upload slika je takodje skoro pa nemoguc.

P.S. Ako je potrebna strucna pomoc oko administracije SMF-a mogu sa svojim kolegama pruziti savjete i pomoc.

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Januar 2016.
« Reply #533 on: January 15, 2016, 22:44:44 »
Izgleda da je server,koji podržava naš forum,prihvatio drugarsku kritiku i postao brz.Tihi je uočio nešto što stvarno treba ovom forumu da bude još bolji jer ,osim,čini mi se tri veoma kvalitetna i aktivna člana iz Bijelog Polja i mene,koji nijesam njihov kalibar,iz Berana,sa sjevera nema nikog.Sve je,izgleda, povezano sa uslovima za život.Nije slučajno da ima toliko Bjelopoljaca,ja sam izuzetak od pravila,ali me čudi da nema nikog iz Pljevalja,jer tamo rade Rudnik uglja,termoelektrana,rudnik cinka i olova u Šulama a i najbogatiji su šumom,što je u poređenju sa ostatkom ovog dijela sjevera,izuzev Bijelog Polja,kraj u kojem može da se živi relativno  dobro.U ostatku se vodi borba za goli život,veoma su izražene migracije i ljudi,jednostavno,nemaju vremena za ovaj vid druženja.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Januar 2016.
« Reply #534 on: January 15, 2016, 22:58:47 »
Izgleda da je server,koji podržava naš forum,prihvatio drugarsku kritiku i postao brz.Tihi je uočio nešto što stvarno treba ovom forumu da bude još bolji jer ,osim,čini mi se tri veoma kvalitetna i aktivna člana iz Bijelog Polja i mene,koji nijesam njihov kalibar,iz Berana,sa sjevera nema nikog.Sve je,izgleda, povezano sa uslovima za život.Nije slučajno da ima toliko Bjelopoljaca,ja sam izuzetak od pravila,ali me čudi da nema nikog iz Pljevalja,jer tamo rade Rudnik uglja,termoelektrana,rudnik cinka i olova u Šulama a i najbogatiji su šumom,što je u poređenju sa ostatkom ovog dijela sjevera,izuzev Bijelog Polja,kraj u kojem može da se živi relativno  dobro.U ostatku se vodi borba za goli život,veoma su izražene migracije i ljudi,jednostavno,nemaju vremena za ovaj vid druženja.
Na žalost zemljače potpuno si u pravu!

Offline Czv Nk

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 187
Re: Januar 2016.
« Reply #535 on: January 15, 2016, 23:05:34 »
Nije ni oblacno a kamoli da da pane snijeg.Temp 3 stepena

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Januar 2016.
« Reply #536 on: January 15, 2016, 23:09:28 »
S obzirom da mi je starevina gore,okolina Pljevalja,planina Kovac na samoj tromedji a ni Ljubisnja mi nije daleko stvarno je zanimljiv kraj za meteo osmatranja.Inace Ljubisnja ima dobre snjegopade i nepravedno je zapostavljena od javnosti.Problem je po tim selima sto nema mladosti da bi nas neko izvjestavao.U gradu se ne zivi lose,radi ta prljava industrija pa to sto i zarade kukavci daju na lijecenje.Bice ovo zanimljiva situacija za moj kraj na Kovac planini.Zvacu rodjaka ujutru koji je jedini stanovnik citave godine gore.Inace pripadamo M.Z.Boljanici koja je nekad imala i opstinu sa skolom od 500 djaka.Al to je druga prica,ljudi su industrializacijom isli za boljim i laksim zivotom.Eto sve to ode u dim pa dako se sad obrne redosled putanje,valjda je od vecine i shvaceno da je u stvari u prirodi i lakse i zdravije zivjeti,veci je fizicki rad al nema stresova a rad godi covjeku.Samo je na ovim prostorima bila krilatica "Uci sine da ne bi radio" E evo naucenih se namnozilo da ovo crnih radnika na plecima ne moze izdrzat.Nego da ne idem u off.Ocekujem gore kod mene na 1200 mnv dje nam je kuca jedno 30cm minum.Ljubisnja sigurno jace od metra.A najsrecni bi bio da ovdje malo zabijeli,cisto da me zelja mine.Ako se to ne desi palim limuzinu i sa djecom put Cetinja.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Januar 2016.
« Reply #537 on: January 15, 2016, 23:13:31 »
Poceo snijeg na Zb i u PV.

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Januar 2016.
« Reply #538 on: January 15, 2016, 23:20:58 »
Ljudin oprostite ali meni se cini da ce Nk biti totalni fijasko.
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!

Offline Czv Nk

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 187
Re: Januar 2016.
« Reply #539 on: January 15, 2016, 23:25:24 »
Kad ce poceti taj ciklon da djeluje aj tako da pitam?

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1374
Re: Januar 2016.
« Reply #540 on: January 15, 2016, 23:43:07 »
Kad ce poceti taj ciklon da djeluje aj tako da pitam?

Nikad kako je krenulo.
 :120:

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Januar 2016.
« Reply #541 on: January 16, 2016, 00:39:17 »
Kad ce poceti taj ciklon da djeluje aj tako da pitam?

Nikad kako je krenulo.
 :120:

Glavnina je prosla.Ovo sto dolazi su ostaci od ciklona ako se tako moze reci.Neka se Niksic zadovolji sjutra i sa malo jacim provijavanjem i to mu je to.Ali ako cemo iskreno, znam da kad bi sjutra u 6 sati poceo da pada umjeren snijeg  bez vjetra u Niksic do sredine dana kada padavine prestaju,ne bi mogao napadati 15 cm,plus mu je podloga mokra.Prvi sati bi bili samo da obijele.Vise srece drugi put,nadam se.
Jak vjetar i slabe do umjerene padavine u najavi, Niksicu donose samo malo jace provijavanje i to je to.Tako je bilo svaki put do sad,ne znam sto bi sjutra bio izuzetak.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Januar 2016.
« Reply #542 on: January 16, 2016, 00:48:34 »
Kad ce poceti taj ciklon da djeluje aj tako da pitam?

Nikad kako je krenulo.
 :120:

Sad cu da izadjem napolje da vidim ima li gdje ciklona da se vidi  :67:

Offline Czv Nk

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 187
Re: Januar 2016.
« Reply #543 on: January 16, 2016, 00:56:30 »
Nadji ga pa ga pozdravi kad ga vidis. :71:

Offline markonato

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 155
Re: Januar 2016.
« Reply #544 on: January 16, 2016, 00:59:15 »
U Baru je nekako mirno, nit vjetra nit kiše.
A čini mi se da nije ni hladno nešto posebno.

Sent from my GT-I9195 using Tapatalk


Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Januar 2016.
« Reply #545 on: January 16, 2016, 01:02:29 »
Prije 15 minuta kad izađoh ispred, totalna bezvjetrica. Ne znam kad sam zadnji put vidio ovako miran vazduh...
Februar 2012. :)

Offline Serdar

  • Newbie
  • *
  • Posts: 44
Re: Januar 2016.
« Reply #546 on: January 16, 2016, 01:03:50 »
Strcka kisa u NK.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Januar 2016.
« Reply #547 on: January 16, 2016, 01:07:15 »
A Bar evo javljao padavine u 00:40?
Februar 2012. :)

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Januar 2016.
« Reply #548 on: January 16, 2016, 01:13:41 »
Serdar, dobrodošao!
PV i ZB padavine malo pojačale. Slaže ga tamo lijepo sad.
Februar 2012. :)

Offline Filip.V

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 152
Re: Januar 2016.
« Reply #549 on: January 16, 2016, 01:15:36 »
Krenuo sjever u Nk.
Od mene takođe dobrodoslica  :47: