Author Topic: II ciklus - komentari  (Read 53213 times)

Offline Bart

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 220
Re: II ciklus - komentari
« Reply #275 on: December 03, 2015, 15:57:06 »
Cestitke svima  i od mene...  :03:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: II ciklus - komentari
« Reply #276 on: December 03, 2015, 16:35:20 »
Ulcinj se mogao izbjeci negativni ali uzeti bod ne bi ni da sam jutros slao prognozu.Cestitke osmicama.

Offline oliver88

  • Newbie
  • *
  • Posts: 30
Re: II ciklus - komentari
« Reply #277 on: December 03, 2015, 16:56:26 »
Admin nije dobro pisao dobitne kombinacije.

Dobitna kombinacija u ovom kolu:

ULC 20.7  0
NIK  15.7  0
ŽAB  11.6  0
Vjetar (Ul+Nk+Ža) 7
Tmin -2.4
SnZ  14


U Zabljak nije 11.6,  12.7  ne?  Gleado sam kako sam dobio  -1 jedan za Zabljaku, ako je 11.6 °C tmax.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: II ciklus - komentari
« Reply #278 on: December 03, 2015, 17:40:17 »
Greskom je unio temp od 15h kao max, ali je dobro racunao, 12.7 kao najvecu

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: II ciklus - komentari
« Reply #279 on: December 03, 2015, 18:05:13 »
E to sam posle primijetio jer nisam mogao da pratim T od 14h,Dusan uvijek odradi posao na visokom nivou.

Offline kristian_zg

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 152
Re: II ciklus - komentari
« Reply #280 on: December 03, 2015, 18:21:03 »
Super mi je bilo ovo lagano kolo  :120:

Čestitke 8micama!

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #281 on: December 03, 2015, 20:35:36 »
U drugom ciklusu ce biti neizvjesno do kraja, a sto se tice ukupnog plasmana ne vidim nacin da Milos ispusti pobjedu, 4 boda je velika prednost...narocito jer se i za sledecu nedelju ne ocekuje neka znacajnija promjena vremena

Polako, vidjeli smo koliko i jedno naizgled lako kolo može da donese preokrete, a kamoli dva kola. Ima tu još dosta, a kiksevi se svakome mogu dogoditi. Prethodni četvrtak je pokazao da itekako mogu da omanem. Došlo je do zanimljivih preokreta u samom vrhu tabele, Dado i Gustav su odličnim prognozama u ovom ciklusu iskočili u sami vrh tabele.

Na kraju vezano za ovo kolo, zanimljivo je da napomenem i današnje dnevne Tmax, koje su bile prilično više od terminskih:
Ulcinj 21.5°C
Nikšić 16.2°C
Žabljak 14.0°C
Da su ove temperature zabilježene u terminima osmatranja, niko ne bi imao preko 6 poena u ovom kolu. Svako kolo donese neko svoje iznenađenje. U prethodnom je to bio snijeg na Žabljaku (koji je ipak nekolicina takmičara uspješno prognozirala). U ovom kolu je to bila Tmax u Ulcinju, koja se jednostavno nije mogla pogoditi, kao što rekoše kolege. Na sve ostalo se mogao uzeti bod. Mene je prilično iznenadilo da je pola takmičara uzelo bod na Tmin, koja je ovoga puta bila jako teška za prognozu.

Čekamo sledeće kolo. Nadam se sličnoj sinoptičkoj situaciji, ove godine mi leže ovakva kola.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: II ciklus - komentari
« Reply #282 on: December 03, 2015, 21:30:57 »
Pa otprilike bi trebalo da bude slicno vrijeme i narednog cetvrtka, ali kad su Pljevlja u igri sve je moguce  :03:

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: II ciklus - komentari
« Reply #283 on: December 06, 2015, 19:29:51 »
Ipak nece biti lako kolo za prognozu, cak dosta tesko za Kolasin i narocito Pljevlja...bice zanimljivo u svakom slucaju :03:

Offline kristian_zg

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 152
Re: II ciklus - komentari
« Reply #284 on: December 06, 2015, 19:52:20 »
Ja sam Pljevlju danas uspio fulat za skoro 11ºC. Biti će to jedno lako kolo kao i obično kada nema padvaina  :120:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #285 on: December 06, 2015, 23:33:25 »
Da se prognozira za utorak, bilo bi prilično lako. Pljevlja su ovih dana lagana za prognozu. Inverzija se zacementirala, svaki dan je otprilike copy/paste prethodnog i tako već 3-4 dana. A ovih dana, kao ni u naredna dva, nije bilo nikakve naznake da bi to moglo da se razbije.
Ali, četvrtak je sasvim druga priča. Dolazi do blage promjene sinotpičke situacije, biće nešto hladne advekcije, kako na visini, tako i u prizemlju. Prvo pitanje koje se postavlja je da li će to upšte uspjeti da razbije maglu i inverziju u Pljevljima, a drugo pitanje je, ukoliko se ta inverzija razbije koliko će uopšte imati uticaj na temperaturu.
Kako god, iako ne bi trebalo biti padavina po trenutnim izlazima, djeluje kao prilično teško kolo. Kad su Tmax u pitanju, možda i najteže u dosadašnjem dijelu takmičenja. Ne treba potcijeniti ni Kolašin i HN, koji svakako djeluju kao lakši zadatak od Pljevalja.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: II ciklus - komentari
« Reply #286 on: December 08, 2015, 11:57:36 »
I dalje nemam ideju sta ce biti u Pljevljima...da li ce se razbiti magla, da li ce biti oblacno, da li ce biti padavina (mala mogućnost postoji)...a sve to utice na T koja ne mora biti uopste slicna temperaturama koje su tamo ovih dana...treba samo nekako izbjeći negativan bod

Offline kristian_zg

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 152
Re: II ciklus - komentari
« Reply #287 on: December 08, 2015, 16:00:34 »
Blago tebi ako te samo Pljevlja muči.
Što je sa Kolašinom TMax i oborine?
Što je sa TMin (oblačnost)

U ovom kolu će biti dobro ostati u pozitivi  :02:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #288 on: December 08, 2015, 16:18:04 »
Da, jako teško kolo. Jedino snijeg i padavine u HN djeluju kao lak zadatak, a sve ostalo je haos. Pogotovo ta inverzija u Pljevljima, od nje ne zavisi samo Tmax, već i Tmin. Imali smo sreće sa snijegom na Žabljaku što se sporo topio ovih dana. Da je večeras izmjereno npr. 2cm i tu bi bila čista lutrija.
Obratite pažnju na današnje terminske Tmax:
Kolašin 8.4°C
Pljevlja -1.6°C

Danas razlika okruglo 10°C. A koliko li će biti u četvrtak?

Offline Bart

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 220
Re: II ciklus - komentari
« Reply #289 on: December 08, 2015, 16:41:41 »
Ovakva kola su i najzanimljivija i to kazem ja koji ce verovatno biti  bas u donjem delu tabele posle njega... I jedva cekam cetvrtak da vidim kako ce se stvari razvijati, rezultat mi je nebitan  :03:

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: II ciklus - komentari
« Reply #290 on: December 08, 2015, 21:16:09 »
Poslao...jedva cekam da vidim ostale prognoze jer ocekujem da budu bas razlicite

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #291 on: December 08, 2015, 21:34:54 »
Na Žabljaku večeras u 19h izmjereno 5cm snijega.

Nisam još sastavio prognozu. U prethodnom kolu sam imao jasnu viziju i nisam odstupao od nje, što je i donijelo dobar rezultat na kraju. Ovoga puta imam više scenarija u glavi, više dilema. Gledam kako da pronađem naki balans da se što manje poena pogubi. Sve preko 4 poena će vjerovatno biti uspjeh.

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: II ciklus - komentari
« Reply #292 on: December 08, 2015, 22:39:55 »
ja sam sastavio i poslao  na brzinu nesto po osjecaju(samo zaboravi nasloviti poruku)..bice ovo jos jedan veseo četvrtak  :114:

Offline Bart

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 220
Re: II ciklus - komentari
« Reply #293 on: December 08, 2015, 23:02:47 »
Poslao i ja bas sam se razmisljao za sve temperature...  :03:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: II ciklus - komentari
« Reply #294 on: December 08, 2015, 23:23:21 »
Kako sam rizikovao sa padavinama,ostalo je bilo 'lakse'.

Offline Јоца

  • Newbie
  • *
  • Posts: 15
Re: II ciklus - komentari
« Reply #295 on: December 08, 2015, 23:35:14 »
Poslao i ja, prošlo kolo sam slučajno preskočio. Sve gradove sam stavio u kod 0, iako modeli daju mogućnost za neke slabašne padavine za Pljevlja, pa šta bude.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #296 on: December 08, 2015, 23:57:50 »
Kako sam rizikovao sa padavinama,ostalo je bilo 'lakse'.

Jedini pravi rizik sa padavinama u ovom kolu bi bio da si stavio "1" za Herceg Novi, sve ostalo je više lutrija nego rizik, jer kad su Pljevlja i Kolašin u pitanju ima sasvim realnih osnova i za "0" i za "1".
Jedva čekam da vidim ostale prognoze. Iskreno se nadam da se, barem ove u vrhu, neće previše razlikovati od moje. Što manje prostora za razliku, to bolje po mene.  :27:
Odigrao sam kolo tako da probam da što manje poena izgubim.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: II ciklus - komentari
« Reply #297 on: December 09, 2015, 00:15:46 »
Gledajuci materijal tu je vise za bez padavina,ali svakako moze biti padavina pa da ne mislim hoce li to biti jedan ili drugi grad stavim na oba po 1.Vjerujem da ce nakon ovog kola vrh talebele biti znacajno izmijenjen,bilo ili ne u moju korist.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #298 on: December 09, 2015, 00:21:31 »
Ja nisam odigrao hrabro ovo kolo. Da prvoplasirani bježi meni 4 poena, sigurno bih drugačije odigrao.
Prilično je izvjesno da ako mjerljviih padavina bude, da će ih biti u oba grada, u suprotnom da ih neće biti nigdje. Ja sam odigrao srednju varijantu sa jednom "1".
Tmax za Pljevlja sam takođe odigrao tako da ne dobijem negativan bod. Tu postoje dvije varijante, ili da se razbije magla i temperatura ode do vrijednosti koju vide modeli, ili da se ne razbije magla i da temperatura ostane jako nisko, kao danas. Odigrao sam nešto između te dvije varijante, što će mi teško donijeti bod, ali zato ostajem i bez negativnog ako se ne desi neko čudo.
Za sve ostalo sam išao po bod, ali biće dobro ako se išta od toga ostvari.  :78:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: II ciklus - komentari
« Reply #299 on: December 09, 2015, 00:28:46 »
Mislim da ce hladniji vazduh i oblacnost razbiti advekciju ali da T nece otici previsoko.