Author Topic: Jul 2015.  (Read 54373 times)

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Jul 2015.
« Reply #75 on: July 14, 2015, 13:25:30 »
36 stepeni u Podgorici.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Jul 2015.
« Reply #76 on: July 14, 2015, 22:16:56 »
Da vam pricam...ugasim ja klimu u kucu jer mi je presmrdjela,smatram je nuznim zlom,kao zenski rod :-).Zivim na spratu porodicne kuce,dolje su roditelji,znaci nemam betonsku plocu nego krovnu konstrukciju.Imam od izolacije u potkrovlju mineralnu vunu,namjensku zarenu foliju i takozvani karatavan u prevodu vazdusni cep od 20cm.Unutra je nekad bila lamperija koju nisam skidao nego sam preko nje stavio gipsani plafon,ploce.Malo opsirno ali morao sam docarat da je izolacija vise nego dobra..ali uzalud,izdrzali smo sat vremena i kupali se u znoju,neizdrzljivo.Jednostavno ta silna toplota akumulirana pod krovom grije kao ploca od sporeta.I narovno upalih nuzno zlo koje spasava,kao i zenski rod :-)Znaci sad kad krene preko 39 pa na gore ja moram konstantno drzat klimu upaljenu i preko noci.E to nije slucaj sa Bjelopavlicima koji preko dana gore al vwc predvece tamo ga prelama i fino se spava.Imali smo za Podgoricu zadnjih godina i vise nego podnosljiva ljeta al cemo ovo iskijat za sve.Nazdravlje.

Mađo

  • Guest
Re: Jul 2015.
« Reply #77 on: July 15, 2015, 00:26:51 »
E bogami vama je nagrđeno tamo.Zamisli ko je pod ploču!
Zato ovamo ladno,prelijepo, ne miče se jogan ni dekica e bi se pomeli u zoru.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Jul 2015.
« Reply #78 on: July 15, 2015, 09:56:19 »
Madjo ovamo ti je sauna,jos citavu noc vjetar fenirao,probudio sam se sav znojav,mokar jastuk ma zvek.Ima odje jos 2 mjeseca da dušu ispustamo.Losa je Podgorica za zivot no se sve u nju zbog para spustilo i sto je kopno zimi,nema snijega.Ne mogu sad roditeljima zamjerat sto su ovdje prije 50 godina dosli a rado bi nedje selio.Odavno mjerkam neke placeve po Obzovici no nikako sa finansijama da se sklopim,prije ce me srce sklopit-:) To mi je blizu,20 minuta,a planina je ono dobra.Da covjek ovdje moze sve obaveze zavrsit i popodne za cas posla na Ariju.

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Jul 2015.
« Reply #79 on: July 15, 2015, 10:04:01 »
Gornji dio Debelog nameta - 12 jul


Manji snježanik sjeverozapadno od njega, ispod Zubaca, na istoj visini kao i gornji dio Debelog nameta
« Last Edit: July 15, 2015, 10:16:23 by EagleS »
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Jul 2015.
« Reply #80 on: July 15, 2015, 12:49:23 »
Podgorica je stvarno ovog ljeta pakleno vruća.Osjetio sam tu uživanciju na svojoj koži u dva navrata.Zato kod mene,kao ni kod Mađa,nema spavanja bez jorgana.Jutros sam ranio i,na moje veliko iznenađenje,morao sam da uključim brisače jer je šoferšajbna auta bila potpuno zamagljena.Inače,trenutno,i ođe je preko 30(moj subjektivni doživljaj).

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Jul 2015.
« Reply #81 on: July 15, 2015, 13:17:38 »
Naucili smo mi na ove jade,cak su nam nekad i mile jer smo prepoznatljivi po tome u regionu i sire...Ali putnici namjernici koji dodju u nas grad u ovom periodu u kamen ovu podgoricku klimu zatucaju.Mada je ovaj narod sto je napuni zadnjih 15 godina prilagodljiv :-) da mi ne zamjere,jer i moji su korjeni sa sjevera.Vadi me sto mi je majka od Djurisica iz Paraca,vrelog krsa nahijskog.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Jul 2015.
« Reply #82 on: July 15, 2015, 21:45:54 »
Niko na ovaj forum ga ne piše do moja malenkost,nema veze,imao sam i ja perioda kad sam bio neaktivan u pisanju mad mi je ovo uvijek bio drugi dom,svaki slobodni minut sam tu godinama.Trenutno nema daska vjetra pa i onog fenskog sjevernog,e ovi su momenti najgori za nas Kazandzije.Mislim da cu palit auto da idem u Grlic da spavam,Danilovgrad je u pitanju za one koji ne znaju lokaciju Grlic Sitija.Tamo su noci svjeze kad ovdje gura i preko 42c.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Jul 2015.
« Reply #83 on: July 15, 2015, 22:25:59 »
Vidim u Adminovo Bandice bas toplo po noci. 21-22 stepena. Mislin naravno u odnosu na Martinice. ovdje je ipak malo svjezije.
Jutros sam spavao bez majice pored prozora, bubrezi su me boljeli danas , pomeo sam se. bude svako jutro ispod 20. (osim kad duva vjetar, a nije ga cak ni sinoc bilo , stao je skroz do 10 uvece.)

Jao, nema na vidiku nikakvog zahladjenje barem 10 dana, postradali smo! 

Offline superwoman

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 177
Re: Jul 2015.
« Reply #84 on: July 15, 2015, 22:27:15 »
Meni je stan na zapadnoj strani pa je sauna i klima ne pomaze. Ali noci su ok, sve je otvoreno a ja na peto  spratu

Offline Gaston

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 916
Re: Jul 2015.
« Reply #85 on: July 15, 2015, 22:28:47 »
Sinoć sam se, poslije 5 dana, vratio sa Studenog. Gore je temperatura naveče padala i ispod 7°C, lijepo se spavalo pod jorganom, a rano ujutro je bilo magle.
U stanu se klima ne gasi, povremeno se izluftira, taman da uđe malo smrada od paleži.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Jul 2015.
« Reply #86 on: July 15, 2015, 22:30:24 »
Meni je stan na zapadnoj strani pa je sauna i klima ne pomaze. Ali noci su ok, sve je otvoreno a ja na peto  spratu

Meni je na juznoj, 9 sprat, klimapomaze kad stalno radi, ali u sobi je preko 30 stepeni

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Jul 2015.
« Reply #87 on: July 15, 2015, 22:31:50 »
Meni je stan na zapadnoj strani pa je sauna i klima ne pomaze. Ali noci su ok, sve je otvoreno a ja na peto  spratu

Meni je na juznoj, 9 sprat, klimapomaze kad stalno radi, ali u sobi je preko 30 stepeni
Preko 30 sa klimom ili bez??

Offline Gaston

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 916
Re: Jul 2015.
« Reply #88 on: July 15, 2015, 22:35:47 »
Drug ima stan na četvrtom spratu sa južne strane, njemu je i sa klimom temperatura minimum 28 ovih dana, zato zimi ne grije.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3771
Re: Jul 2015.
« Reply #89 on: July 15, 2015, 23:04:09 »
Stvarno užas u Podgorici, nema ništa gore od toplih noći.  :13:  :107:  Polako se i Beograd zahuktava, neće biti lako narednih dana.

Danas je Danilovgrad mjerio 39.3°C, preko 35°C su još išli Podgorica 37.8°C, Ulcinj 37.4°C, Golubovci 36.2°C, Herceg Novi 35.5°C i Virpazar 35.3°C. Prva polovina jula u Podgorici sa srednjom temperaturom od tačno 30.0°C je druga najtoplija u istoriji meteo osmatranja, toplije je bilo samo nedavne 2012:



Podgorica za sada broji 41 tropski dan i 11 dana sa Tmax iznad 35°C.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Jul 2015.
« Reply #90 on: July 15, 2015, 23:27:21 »
Meni je stan na zapadnoj strani pa je sauna i klima ne pomaze. Ali noci su ok, sve je otvoreno a ja na peto  spratu

Meni je na juznoj, 9 sprat, klimapomaze kad stalno radi, ali u sobi je preko 30 stepeni
Preko 30 sa klimom ili bez??

U sobi nema klime, ali u dnevnoj pored ima...bez obzira sto su jedna pored druge i sto klima radi cijelu noc temp u sobi ne ide ispod 30...a u dnevnoj je podnosljivo dok radi klima

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Jul 2015.
« Reply #91 on: July 16, 2015, 00:18:54 »
Ovakva je situacija kod mene...nemam ja probleme dok radi klima,sprat ima 100kv.Klima je u dnevnom boravku od 25kv i u toj prostoriji spusti na 23 stepena,sva vrata otvorim ka sobama i hodniku i tamo bude oko 27 stepeni.Inace model klime je LG dvanaestica i stara je 14 godina,obicna ON/OF klima bez invertera ali tada bas dobro placena i orginal sto je danas tesko naci.Ove godine sam je prvi put od strane FrigoElektra detaljno servisirao,unutrasnju jedinicu skroz skidali i prali,dezinfekovali.Znam za mnoge 12-tice koje ne mogu ni 50kv da ohlade,ali ova stara klima samo da podrzi,znam da ove nove sa inverterom daleko manje trose ali sumnjam da mogu da olade ovako,grijanje je sasvim druga prica i tu su bolje.E sad kod mene je problem kad je ugasim,tu nastupa sauna i gubljenje kilaze,dok radi banja,mada ja bjezim u druge sobe da nisam na udaru.Mene ove vrucine su vec napravile stetu,drzim za potrebe porodice japanske prepelice i tovne kunice,vec sam imao uginuca a mogu zamislit sta me ceka s njima.Stvarno nemam para da njima klimu stavljam pa kako im bog da..

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Jul 2015.
« Reply #92 on: July 16, 2015, 00:21:14 »
30 stepeni u ponoc.

Mađo

  • Guest
Re: Jul 2015.
« Reply #93 on: July 16, 2015, 00:39:39 »
Šone, svaka čast i neka si se ti raspisa.

svaki dan sam na posa dolje u Radanoviće... što da vi rečem a da ne znate,poslije Zetske i Bjelopavlićke ravnice vjerovatno najtopliji dio CG je Grbaljsko polje... iako to temperature sa aerodroma baš ne prikazuju,al ajd...Magacin velik i punan robe,nagrđeno je vruće unutra.Upalismo ogromne ventilatore danas da provamo da neće bit lakše, kad ono poče da ubača vreli vazduh! Bolje ni je disat tu prašinu i ne otvarat ništa... a rabote masu.

A Njeguši moji lijepi iza ponoći...trenutno je 13.4 i obuka sam donje dugačke gaće e mi je freško hahahaha
Više mi valja jedna noj ođenake no nekijema mjesec dana u Boku.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Jul 2015.
« Reply #94 on: July 16, 2015, 01:32:55 »
E siguran budi Madjo da si car gore na Njeguse...ja sam sad prozore otvorio  i pocinjem da funkcionisem do jutra.Nestalo duvana pa odoh do prve pumpe da uzmem i sebi kafu skuvam,sjedem pored ove prskalice u dvoriste i uzivam.Cim jutro svane pakao nastupa,ovih 5-6 sati moze se funkcionisat.

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Jul 2015.
« Reply #95 on: July 16, 2015, 03:26:36 »
Podjoh veceras da odvezem mladje ukucane do Budve na festival i morao sam stati makar na 5 min da uskocim u more .  :11: Nema ljepseg kupanja ljudi od nocnog   :122: Pri povratku stanem na Obzovicu da se nadisem vazduha , temperatura u 2 h posle ponoci 14 c , te miline  :105: Al onda povratak u realnost dim , borovina koja doceka na ulazak u Podgoricu (tacnije brdo iznad grbavaca i kokota ) i pakao naselje Stari aerodrom  :75: Ljudi u mom okruzenju na Starom nema jednog drveta , jednee zelene povrsine , sve sami asfalt i beton  :14: :14: :14: Spavanje je prosto nemoguce , koliko god covjek bio umoran  :54:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Jul 2015.
« Reply #96 on: July 16, 2015, 04:07:41 »
Ovamo Preko Morace beton isijava vrucinu na metar.Moze covjek lagano da pocrni hahahha. Ima preko dana onaj vruci vjetar,osjeti se na trenutke i meni koji sam do sad bio na promaju kolko tolko pomaze. Vlaznost je ovih dana bila mala pa mi je i bilo podnosljivo nekako. Vjerovali ili ne ja jos nisam palio klimu.Citavo vrijeme su mi svi prozori otvoreni i ima nekog manje vise protoka vazduha (istok-zapad). Najgori dio dana (vec duzi period) je onaj od 17h pa do 03h mada evo sada je izuzetno tesko a vec je 4. Oprao sam filtere i sjutra ce klima da radi. Nema sto vise cekat i izbjegavat je. A da je izbjegavam izbjegavam je jer mi je bolesna totalno. Na stari posao sam imao problema od nje dvije godine. Vrat i ledja stalno ukoceni.
Jak je ovaj toplotni tunel i za sad se ne nazire kraj  :13: :14: :26:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6633
Re: Jul 2015.
« Reply #97 on: July 16, 2015, 10:36:55 »
Moji klimu smatraju za bolest pa je nemamo, a kod mene u sobi je nemoguce instalirati spoljni dio.,tako da je kucni ventilator od pomoci.Odem cesto u Goricu(Danilovgrad) tamo imam klimu,ali nista nije kao noc,vec od 21/22h osjeca se svjezina u vazduhu.Ovo je ljeto,a ne kao prosle godine,nije se moglo na more poci.Svi imaju klimu,ide se na more i opet kukanje.Nije se vazda imala klima,a ljeta su bila slicna,pa se islo na Moracu.Bio sam juce na Cijevnu,mogu vam reci odlicno je,imas restoran,ako neces tu varijantu uzmes sok ili vodu,nesto da gricnes,peskir u hlad i galina.

T 34.44c   
« Last Edit: July 16, 2015, 11:23:20 by nikolA »

Offline Dule97

  • Full Member
  • **
  • Posts: 76
Re: Jul 2015.
« Reply #98 on: July 16, 2015, 12:24:52 »
Ajd kad su se vec svi raspisali da i ja nesto kazem i ako gotovo svaki dan ulazim na forum to rijetko cinim :) Meni su ove vrucine nekako prirasle k srcu jer su sastavni dio ovoga grada a i nekako ih lakse podnosim kada znam da nemam nikakvih obaveza sto se skole tice  :03: A za jace rashladjivanje je tu uvijek Moraca na kojoj dosta vremena provodim u ove vrele dane sa drustvom.Moze se reci da je solidno cista u ovom dijelu od Smokovca  do sastavka sa Zetom, ali je ledara brutalna i bas cu ponijet neki vodeni termometar da izmjerim temperaturu. Meni treba jedno 20min dok dobro ne pripremim tijelo pa tek postepeno ulazim, ali posle kad izadjem nastupa drhtavica jedno 2-3 min dok me ponovo ona vrelina ne dovati ali dobro ne treba se sad jos i na hladnocu zalit.Al zato kad odem posle ovoga   leda na more dodje mi ko pisalina sto bi rekli hrvati  :11:

T 35.7C  Juzni vjetar 3m/s pa koliko toliko usporava rast

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Jul 2015.
« Reply #99 on: July 16, 2015, 20:07:00 »
sad se vratih iz Bara. Prvo da se pofalim da nema guzve u saobracaju (mada sam na par mjesta preticao kao siledzija, sto nije za pohvalu) za sat vrememna iz Susnja do Spuza .  E ljudi, dolje milina, ona šuma, vjetar pirka, voda bogme prijatna... kad stigo u podgoricu, muka, jedva klima da oladi auto. ovdjer kuci sad pod klimu i ocu da umrem, ovdje je pakao, nece yaladit do 22 h veceras napolje..
ko ce izdrzat ovo još min 10 dana.