Author Topic: II ciklus - komentari  (Read 58962 times)

Offline mecava

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 725
Re: II ciklus - komentari
« Reply #450 on: December 26, 2013, 21:09:13 »
Sve cestitke pobjednicima i naravno Adminu bez kojeg sve ovo ne bi bilo moguce  :03:. Bilo bi lijepo kada bi se ukljucili novi gradovi prije svega mislim na moje BP.  :11: Zna BP da maglu zadrzi duze nego Pljevlja.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: II ciklus - komentari
« Reply #451 on: December 26, 2013, 21:36:25 »
Lijepo bi bilo da još neki grad uključimo u takmičenje, no male su šanse da se neka od postojećih klimatoloških stanica digne u viši rang!
---

Offline AdriaticWeather

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 110
Re: II ciklus - komentari
« Reply #452 on: December 26, 2013, 21:46:26 »
Ajmo redom...najprije čestitke Milošu, kakav finiš! :109:  Moram priznati da mi je žao zbog Ciriusa, tako dobro takmičenje za njega i onda ovakvo jedno nesretno kolo i izgubi prvenstvo, ali svejedno čestitke na svemu + pobjeda u Tmin!  :109:
Što se mene tiče, prvi ciklus sam odradio odlično i bio sam pri samom vrhu, a onda u 2.  ciklusu vrlo loše. Ključno je bilo slanje dvije prognoze s Alpa, za koje sam imao po jedva 10ak minuta, brzinski, i u ta dva kola sam skupio 10 bodova i povratka više nije bilo. Osim toga, i prošle godine, a i ove (zadnja kola oba ciklusa) mi se pokazalo da mi više odgovaraju ovakvi ciklonalni dani, kakvih je ove godine bilo samo 2, a ostalo se igralo u praktički 6 bodova. Najviše me izmasakrirao Žabljak (pri anticikloni), iako mislim da sam mu doskočio, ali kasno za ovo prvenstvo. Po bodovima, dijelim 8. mjesto i to s obzirom na tako loš drugi ciklus i nije tako loše. Čestitke svima, a posebno Adminu uz nadu da ćemo se natjecati i sljedeće godine jer je ovo zaista em zanimljivo, em ugodno druženje  :45:

Offline zec

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 253
Re: II ciklus - komentari
« Reply #453 on: December 26, 2013, 22:24:13 »
Kao prvo, velike čestitke Milošu na zasluženoj pobedi! :109: Već na samom startu takmičenja se videlo da je uhvatio dobar zalet ka ostvarenju cilja. Cirius je isto tako bio fenomenalan, ali su nijanse  odlučile ko će biti pobednik.
Kao drugo, sve pohvale Adminu na odličnoj organizaciji takmičenja! :45: Očekujemo i sledeće godine ponovno druženje.

Što se mene tiče, ovo mi je prvi put da se takmičim, a i nisam toliko detaljno upućen u klimatske karakteristike pojedinih gradova, tako da svakako treba da budem zadovoljan ovim plasmanom. Ipak, moj plasman je mogao biti bolji da mi Žabljak nije odneo hrpu bodova u jednom kolu koje uopšte nije bilo toliko teško. Malo mi je krivo što vremenske prilike nisu bile dinamičnije, ali nema veze - biće valjda bolje sledeće godine.

Još jednom čestitke pobednicima, a i ostalim takmičarima!

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: II ciklus - komentari
« Reply #454 on: December 26, 2013, 23:25:21 »
Miloše Šampione  :109:
Navijao sam za tebe i za Ciriusa.
Čestitke i za Deja, on je standardno na postolju.. odlično poznaje našu mikroklimu.  :45:
Žao mi je što se nisam takmičio ove godine, to je prvi put da izostanem od kad se održava. Posvetio sam se uživanju  :114:  , ali eto pratio sam koliko sam mogao.
Ciriuse, to ti je tako, jedno kolo može da uništi..  Tako je i mene prošle godine, maksimalno sam bio skoncetrisan i učvrstio se bio na čelo kolone. ali kiksah žestoko. A i dosadilo mi je da budem na drugo mjesto  :11: Neće Miloš da me pušti  :120:
Ajde pa da se družimo dugi niz godina na prvenstvima i na forumu.

Offline dikile

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 299
Re: II ciklus - komentari
« Reply #455 on: December 26, 2013, 23:53:48 »
I ja čestitam Milošu šampionu. Naravno i Cirusu koji nije ima sreće u poslednjem kolu iako je do ovog kola odigrao perfektno. Naravno tu je i Dejo kao treceplasirani. :111:

Ja sam generalno zadovoljan. Prvi ciklus sam odigrao  odlično i zauzeo prvo mesto. U drugom ciklusu nisam imao baš puno sreće , više puta su mi bodovi izmakli za 0.1 stepen. Možda je i pritisak učinio svoje, nije lako sačuvati prvo mesto kada ima toliko kvalitetnih takmičara. Ali sta je tu je biće bolje u sledecem prvenstvu.

Ovo poslednje kolo sam skroz rizikovao ali se to nije isplatilo  :75:
« Last Edit: December 26, 2013, 23:55:29 by dikile »

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: II ciklus - komentari
« Reply #456 on: December 27, 2013, 00:02:44 »
Da, Dikile.

Ti i Cirius ste yaslužili zvanje AC majstora ili majstora stabilnih vremenskih prilika. No obojica ste žestoko kiksali u poslednjim kolima oba ciklusa osvojivši po tri poena i u petom i u desetom kolu takmičenja.

Offline dikile

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 299
Re: II ciklus - komentari
« Reply #457 on: December 27, 2013, 00:12:53 »
Malo nas je ovo stabilno vreme ulenjilo  :23:
Da je bilo vise kola sa padavinama sigurno bi se uigrali... Ja sam najvise fulao na tmin nikako da ubodem kako treba. To mi je glavni zadatak za sledeci put.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: II ciklus - komentari
« Reply #458 on: December 27, 2013, 00:33:30 »
Osam takmičara je po tri puta imalo "sreću" da promaši Tmax ili Tmin za 1.6 ili 3.6 stepeni.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #459 on: December 27, 2013, 03:25:18 »
Osam takmičara je po tri puta imalo "sreću" da promaši Tmax ili Tmin za 1.6 ili 3.6 stepeni.

Da, ja sam među njima, i to u dva kola za redom. Ali u ovom zadnjem kolu se sve vratilo. Prvo greška Tmin od 1.2°C, onda Žabljak 1.3°C, pa na kraju padavine u Baru i na Cetinju u 0.1mm. Eto tako se poklopilo baš u ovom kolu, mnogo, ali mnogo sreće. Bilo bi možda i previše da je čak i Žabljak preskočio 15mm.

Šta još da kažem, jedva čekam sledeće takmičenje i druženje sa vama, divnim ljudima!  :121:

Offline Dejo

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 281
    • Sumeteo.info
Re: II ciklus - komentari
« Reply #460 on: December 27, 2013, 08:28:30 »
Hvala svima, kakav sprint u finišu  :03: još jedno sjajno takmičenje u kom sam u poslednja dva kola uhvatio pravi ritam. U petom (kišnom) kolu sam imao samo jedan bod i sve sam promašio što se moglo promašiti, a evo sad sam prvi put pogodio sva tri koda za padavine različite od nule.

Čestitke svima koji su redovno slali prognoze svih 10 nedelja, posebno pobedniku Milošu i drugoplasiranom Ciriusu koji su vodili sjajnu borbu poslednjih nekoliko kola.  :109: Jedno veliko bravo i za Admina koji je još jednom uspešno organizovao takmičenje i zadavao brojne muke sa izborom gradova  :11:

Do sledećeg druženja, veliki pozdrav svima  :79:

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5034
Re: II ciklus - komentari
« Reply #461 on: December 27, 2013, 11:13:37 »
Čestitke svim takmičarima, a posebno našem šampionu Milošu.  :109:
Bilo je ovo još jedno lijepo iskustvo i nezaboravno druženje.
Ovo tek što se završilo, a ja već jedva čekam sljedeće, osmo prvenstvo Crne Gore u prognozi vremena.  :60:
Ove godine ja nisam bio nešto pretjerano uspješan, ali sam zasigurno uživao.
I ja se moram zahvaliti i čestitati našem dragom Adminu na još jednom uspješno organizovanom takmičenju i kratkom kursu mikroklima naših gradova. Ono što se nauči kroz zabavu uvijek ostaje u pamćenju.
Svako dobro.  :47:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Haris94

  • Newbie
  • *
  • Posts: 22
Re: II ciklus - komentari
« Reply #462 on: December 27, 2013, 11:23:56 »
Cestitke pobjednicima i Adminu. Stvarno uzbudljivo takmicenje. Ja dijelim 4. mjesto i prezadovoljan sam tim rezultatom s obzirom da se prvi put takmicim.

Danas sam pogodio sve osim Tmin i tu sam dobio negativni bod.

Nadam se druzenju i sljedece godine. Poz





Mađo

  • Guest
Re: II ciklus - komentari
« Reply #463 on: December 27, 2013, 11:46:00 »
synop i klasicno osmatranje je sustina ove igre...ne bih volio da se to promjeni..a osmatraca ima kao i ljudi..ovakvih i onakvih...mada za njihovu(preciznije onih koji to jesu) ozbiljnost i (ne)znanje su vrlo cesto odgovorniji drugi...
zao mi je kada sam vidio u kom su stanju zakloni na nekim stanicama u cg...

Što se tiče takmičenja kako oće, takmičenje bude i prođe, nó što ćemo mi koji pratimo parametre po cijelu godinu ?

Treba li da,pored visokokvalitetnih automatskih stanica, i dalje koristimo živine termometre,barometre i ostalu praistorijsku opremu,koju Bog sami zna jeli iko ikad baždario !  :23:
Nevjerovatno, mislim uloženo je prije toliko godina na stotine hiljada eura u opremu koju cio svijet koristi i koja ima sertifikate WMO..  :30:
Nemam ništa protiv osmatrača,naravno, treba da ih imamo, ali zašto ne očitavaju mjerenja sa automatskih stanica ??
Eto znaš kakve su meteo kućice.

Quote
a da li se sinopi sastavljaju po as  ili osmatranju?mislio sam da se u cg preslo na automatiku...

Ma jok, osmatrač kao prije 100 godina sa sveskom i uzima stanje ká sa vodomjera..  :10:  :11:

Offline goga

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 485
    • concero
Re: II ciklus - komentari
« Reply #464 on: December 28, 2013, 09:25:21 »
Čestitam pobjednicima, adminu .. svima :109:

Nisam se igrala ove godine ali pratila sam skoro pa svako kolo  :60:


Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: II ciklus - komentari
« Reply #465 on: December 29, 2013, 01:06:51 »
Da ne zaboravim, cestitke svim ucesnicima, lijepo je bilo igrati se i takmiciti. Cestitke i Cirusu na odlicnim partijama kao i adminu na organizaciji.

Do igranja !