Author Topic: Kratkoročne prognoze  (Read 42917 times)

Madjo

  • Guest
Re: Kratkoročne prognoze
« Reply #175 on: October 30, 2009, 21:47:31 »
Vecerasnji Ec vratio ladan utorak uz vece padavine.Srijeda kratkotrajni predah,onda opet cetvrtak a posebno petak obilne padavine uz blagi porast temp.
Takodje i Gfs daje kisnu citavu nedjelju uz velike padavine,ali nesto topliji po visini od Ec.Bice zebancije.
Neznam zasto meteorolozi u Zavodu nijesu postavili noviju 5dnevnu prognozu,nego ovu od jutros od 08h ne mijenjaju,a oslanja se na sinocne izlaze?Ja vjerujem da se dvoume,ili nece da se izrecu da je moguc obilniji snijeg u vise krajeve vec ponedjeljak vece pa cekaju 96h.

Madjo

  • Guest
Re: Kratkoročne prognoze
« Reply #176 on: October 30, 2009, 22:31:04 »
Evo njemacki GME za utorak vece,sjajno,sve u tajmingu.Treba li komentar?

Madjo

  • Guest
Re: Kratkoročne prognoze
« Reply #177 on: October 31, 2009, 11:00:50 »
Snijeg na juzne Dinaride siguran.Dosta ladno po visini,a temp na 2 m dobra.Sjever dobija snijeg a jug mozda iznenadi pa dobije makar 3 put vise.Mene nece iznenadit ;)

Offline Kimi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 857
Re: Kratkoročne prognoze
« Reply #178 on: October 31, 2009, 12:33:29 »
Dakle ,u utorak nam stiže naoblačenje i zahlađenje......Sneg će padati u brdsko-planinskim predelima,a i kod mene ima šansi pošto sam okružen planinama  :o  :).....Duvaće umerena do jaka košava,krajem dana u slabljenju i u skretanju na slab do umeren NW vetar...Videćemo,u svakom slučaju biće zanimljivo   ;) ;)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Kratkoročne prognoze
« Reply #179 on: November 19, 2009, 12:31:56 »
Anticiklonalno polje koje već danima dominira nad našim područjem uslovljava "ujezeravanje" hladnijeg vazduha u nižim predjelima  temperaturnu inverziju, pa će u subotu maksimalna dnevna temperatura u planinama biti viša nego u nižim predjelima.
Neće nimalo biti čudno ako na Njegušima temperatura bude viša nego u Podgorici.
***
Temperatura na visini 850hPa (u slobodnoj atmosferi) iznad Crne Gore u subotu će se kretati od 13 do 15 stepeni, što bi u nekoj drugoj situaciji Podgorici donijelo 30 stepeni u prizemlju, a ovako je pitanje da li će maksimalna dnevna stići i do 20-og podioka.

Madjo

  • Guest
Re: Kratkoročne prognoze
« Reply #180 on: November 19, 2009, 17:42:32 »
Pocece se sushit' prsute u Podgoricu
Sto se tice jucerasnjih temperatura,vrlo ujednacene,od 15,6 Zabljak do 20 C Podgorica.Toplo svudje.Kod mene eo tri jutra nema mraza.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Kratkoročne prognoze
« Reply #181 on: November 19, 2009, 19:45:26 »
hahaha ..   mada susile su se i prije, i to nisu bile lose ..   :P   
ovako mala razlika Pg - Zabljak je stvarno neobicna,  mislim da ce, kad zahladni, nas "dolje" da iznenadi sa 7-8 stepeni pada temp, a planinu da ukoci s 15 razlike ..  Vrijeme jos odlicno za ljude koji uzivaju preko dana, jesen prelijepa kao i inace ..   malo monotono za neke od nas,  ali ok  (primijetio sam da velika vecina ljudi ovdje, laika i profesionalaca, voli "akciju"   ;D)

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Kratkoročne prognoze
« Reply #182 on: September 19, 2010, 11:48:55 »
Krug oko mjeseca?hm,da je januar 2005 znali bi sto ce-dobar snijeg,U vecini slucajeva otkada pratim on nagovjestava trajniju promjenu vremena,one snijezne zime 2005 bas je bio uocljiv cim je pao mrak,ostao mi bas jako urezan u pamcenje,vjerovatno zbog snijega.