Author Topic: II ciklus - komentari  (Read 135609 times)

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: II ciklus - komentari
« Reply #375 on: December 20, 2012, 16:17:41 »
@ Milos

Ne radi se Milose ovdje da bi mogla ici gore ili nebi, nego naprosto kad je jugovina ko zna u kom terminu bi mogla biti izmjerena i s tim u vezi ne kontam kako mogu biti 2 razlicita pravila. Sada do 15h (14h po synopu) a tada do kraja dana. Sta meteorologija je egzaktna nauka i sve se zna unaprijed kako ce biti ? Nebih rekao.

@ Transmat

Ti si meni totalno razocarao reagovanjem koje nema veze sda onim na sto sam ja ukazivao. Meni ne trebaju tvoji bodovi,hvala ti na "ponudi". To sam vec rekao. Ja sam samo za to da se pravila postuju i da  nema improvizacija kako za koji dan.
Sto se tice mog osvrta na takmicenje, opet nisi lijepo procitao,tj razumio.
Jasno sam napisao da je sreca veoma bitan faktor koju svi nemaju u zivotu, ili mozda tvrdis drugacije ?
Ali sam jos jasnije zatim napisao da je BITNO I VAZNO poznavanje mikroklimata CG i znanje, tj poznavanje meteorologije.

Dakle simbioza tih parametara a odvojeno vrlo tesko. Najbolji je primjer Milos koji ima najvise znanja na ovom forumu i trenutno mu ne ide na takmicenju u skladu sa time, eto to je bila moja poenata !  Uz malo vise srece mozda bi bio prvi. Ali bez znanja svoga jako tesko,da ne kazem nikako.

Svakako da ono sto mi pokusavas implicirati a nisam rekao, ne stoji.
Smatram da svi koji su do sada pobjedjivali na takmicenjima imaju znanja, neko manje,neko vise ali i takodje da im je bio potreban i faktor srece za konacan uspjeh.

Zdravi i veseli bili pa i sa ovakvim Cetinjem !

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: II ciklus - komentari
« Reply #376 on: December 20, 2012, 16:19:22 »
Meni je sve jedno jer mi je ovo najgore kolo, ali pisem zbog legalnosti a ne da bih dobio bod koji mi nista ne znaci.
Ako ti je svejedno, što si digao ovoliku frku?
Takmičimo se 6 godina i niko nikad ne postavi pitanje jeli legitimno.
Dok se ti nisi pojavio. A najmanje si bio pozvan, jer je sve jedno kolika bi bila T na Cetinje, tebi je već pobjegla..

Mislim da je ovo sto si napisao drsko i bezobrazno. Necu odgovarati na isto i zaobidji me u sirokom luku.


@Milos

Jel ovo namjera da se na mene svali drvlje i kamenje ? A kolege koje misle isto ? Da, ovo je zavjera.
Nemoj molim te pricatgi o zahvalnosti. Ja sam se X puta adminu zahvalio na ovo sto cini mogucim,ali to nema veze sa pricom koja se povela.

Na kraju kazem, sve mi je isto, samo sam ukazao na ono sto mislim da treba. Kraj price
« Last Edit: December 20, 2012, 16:21:40 by Dzoni »

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: II ciklus - komentari
« Reply #377 on: December 20, 2012, 16:25:46 »
Glupo je uopste pricat o ovome. Dusan bi da se ocekuje proboj juga, a ne ocekuje se, znaci ne mozemo ovu situaciju primjenjivat ne sveukupno takmicenje, obezbjedio podatke za svaki sat vjerovatno.

Sve je regularno i tacno. Eto, i meni je pobjego i vjetar za 1 m/s pa sto cu. Neka zavrsi ovo sad, nepotrebno je vodit raspravu.

Cestitke svima,  ja sam se ustalio sa 3-4 boda  :67:  :116:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: II ciklus - komentari
« Reply #378 on: December 20, 2012, 16:26:00 »
Čestitke svima danas. Bilo je interensantno kolo.
Vjerovatno ima osmica, nisam računao.

Baš je uživanje pratit prvenstvo i takmičiti se.
Naravno tako će i dalje biti, niko mi to neće pokvariti..

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #379 on: December 20, 2012, 16:28:20 »
Džoni, nije se odnosilo direktno na tebe, niti sam imao ikakvu lošu namjeru. Žao mi je što si pogrešno protumačio poruku. Tako da opšuteno.  :47:

Čekamo zvanične rezultate, unaprijed čestitam svima sa preko 7 bodova!  :109:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #380 on: December 20, 2012, 16:31:38 »
Dakle simbioza tih parametara a odvojeno vrlo tesko. Najbolji je primjer Milos koji ima najvise znanja na ovom forumu i trenutno mu ne ide na takmicenju u skladu sa time, eto to je bila moja poenata !  Uz malo vise srece mozda bi bio prvi. Ali bez znanja svoga jako tesko,da ne kazem nikako.

Hvala ti na ovome,  :21: Ali ne bih se složio, imamo na forumu jednog diplomiranog meteorologa koji ima mnogo više znanja i iskustva, i od koga možemo dosta da naučimo svi.  :45:

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: II ciklus - komentari
« Reply #381 on: December 20, 2012, 16:33:41 »
Zalosno je samo izvrtati necije rijeci i pokusavati podmetati nesto sto nije receno i podmetati da je to bila necija zla namjera.
Kad neko kaze da nije bitno onda razumni prihvati kao tako,nerazumni implicira svoje konstrukcije. Tako je to u zivotu a susrecemo se svakodnevno sa takvima. Takvima da se covjek razapne nebi bio dovoljan dokaz.
Sve svode na licnu osnovu, a mijesaju termin legalnosti i legitimnosti. Nepoznato je da se neko zalaze za opstu stvar koja je prema svima jednaka. Ne, vazno je napraviti pokvarenu konstrukciju da je nekom bitan bod jer boze moj pobjednik se odlucuje sad, koji bi svi uzgred dobili, i da nas nekoliko koji smo ukazali na ovo proglasi zagovornicima teorije zavjere i treba nas spaliti zbog toga sto smo rekli.

Zalosno.

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: II ciklus - komentari
« Reply #382 on: December 20, 2012, 16:34:57 »
Dakle simbioza tih parametara a odvojeno vrlo tesko. Najbolji je primjer Milos koji ima najvise znanja na ovom forumu i trenutno mu ne ide na takmicenju u skladu sa time, eto to je bila moja poenata !  Uz malo vise srece mozda bi bio prvi. Ali bez znanja svoga jako tesko,da ne kazem nikako.

Hvala ti na ovome,  :21: Ali ne bih se složio, imamo na forumu jednog diplomiranog meteorologa koji ima mnogo više znanja i iskustva, i od koga možemo dosta da naučimo svi.  :45:

Neznam tacno ko je on,mada nesto nagadjam,ali medju najaktivnijima na forumuj svakako si ti sa najvisim nivoom znanja. Naravno admina ne racunam tu.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #383 on: December 20, 2012, 16:36:50 »
Naravno da sam mislio na Admina. On mi je pomogao da dodatno zavolim meteorologiju i ohrabrio me da upišem ovaj fakultet. I naravno, davao mi mnogo savjeta još kod prvog takmičenja kad nisam znao ni šta su modeli.  :64:

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: II ciklus - komentari
« Reply #384 on: December 20, 2012, 16:40:31 »
ipak ću kazati... za mene su neosnovane potpuno kritike na ispravnost igre.danas i bilo kada mislim...nema potrebe za tim.admin je sve tačno i precizno odgovorio na zamjerke koje su iskazane(sem što je u nabrajanju termometara zaboravio 2 minimalna termometra  :63:) i nema potrebe da se sumnja u to niti mislim da će bilo ko  to uraditi ko ga poznaje i cijeni zalaganje koje daje za ovu sjajnu zabavu jednom nedeljno,2 mjeseca godišnje.
danas nema logike da se očekuje u terminima iza 15 h veca tra u cetinju i to svi znamo;i nije ok da ja osvojim poen koji sam stavio 4,4 kada znam da je došla do 7,2.
ovo je samo mišljenje bez velike  namjere da sam u pravu i zamjeram nekome sto je iznio negodovanje na današnju situaciju...

meni bar uteče ipak za 0,1 i nije jedini...al 4 poena i ono prvo ulaženje ujutru da se vidi min i visina snijega je najbitniji uzitak sa svim ostalim sto nosi taj dan kroz ovu zabavu...

čestitke svima danas  i uspješnije i "regularnije" sledeće kolo  :03:  :105:


Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: II ciklus - komentari
« Reply #385 on: December 20, 2012, 16:56:45 »
al 4 poena i ono prvo ulaženje ujutru da se vidi min i visina snijega je najbitniji uzitak sa svim ostalim sto nosi taj dan kroz ovu zabavu...
Probudih se u 6.30 jutros.. I odma nisam ni oči otvorio, ruka na lap top i da vidim Temperature, I nisam više ni spavao..  :121:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #386 on: December 20, 2012, 17:03:22 »
Haha, pa vi ste luđi od mene.  :99: Ja se budim u 8h ujutru jer moram na fakultet, a inače bih prespavao pola takmičenja. Ali, zato mi ne bi bilo toliko zanimljivo.

Inače, postoje velike šanse da propustim naredno kolo, a žao bi mi bilo s obzirom da se crta ciklon sa dosta padavina (GFS).
Valjda ću se snaći nekako.

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: II ciklus - komentari
« Reply #387 on: December 20, 2012, 17:40:07 »
Ljudi, vidim da ovoj raspravi nema kraja. Daj se primirite.
Muka mi je i da citiram i odgovaram nečije postove, ali razloga za tako nešto sigurno ima. Podržavam Džonijeve stavove, ma kakvim me smatrali. Niko ovde nije protiv Admina, naprotiv, ja sam nekoliko puta pisao koliko nama znači što je on organizator ove igre...odnosno da mu trebamo biti zahvalni na tome. Ne bih dublje zalazio u organizaciju, ali koliko je opšte poznato - mislim da je sve nastalo zahvaljujući najpre njemu.

- Dakle, nije lepo izvrtati nečije reči (kažem bilo čije, ne kažem da su moje izvrtane). Ovo danas ću lično nekako i progutati, iako i dalje smatram da rešenje nije baš najidealnije...najpoštenije, kako god. Nego da kažem nešto što indirektno proizilazi iz ovoga, a mislim da je bitno:
1.) Zašto se u obzir za prognozu uopšte uzima stanica koje nema u synop-u? Barem na Meteosu koji ja koristim, a i većina nas ovde, nje nema! A neko je čak i pomenuo da se u obzir uzimao i synop izveštaji...
2.) Predlog koji ću izneti i u drugoj temi: Da se za Tmax ne uzimaju terminske vrednosti, već očitane sa Tmax termometra.
Ovde je dakle reč o jednoj totalno nelogičnoj stvari, o nečemu što (bar meni) apsoltno nije jasno - govorim za stavku br. 1.  :02:

Ne želim da budem pogrešno shvaćen, isto važi i za Džonija i skenera. Verujem da momci nisu imali lošu nameru. Ali hajde da ovo "naše" takmičenje dovedemo do perfekcije kada već postoji toliki niz godina.



Zaboravih. Čestitke onima koji su danas bili među najuspešnijima.  :45:
« Last Edit: December 20, 2012, 17:45:27 by Jocko »

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: II ciklus - komentari
« Reply #388 on: December 20, 2012, 17:55:02 »
Ljudi, vidim da ovoj raspravi nema kraja. Daj se primirite.
Muka mi je i da citiram i odgovaram nečije postove, ali razloga za tako nešto sigurno ima. Podržavam Džonijeve stavove, ma kakvim me smatrali. Niko ovde nije protiv Admina, naprotiv, ja sam nekoliko puta pisao koliko nama znači što je on organizator ove igre...odnosno da mu trebamo biti zahvalni na tome. Ne bih dublje zalazio u organizaciju, ali koliko je opšte poznato - mislim da je sve nastalo zahvaljujući najpre njemu.

- Dakle, nije lepo izvrtati nečije reči (kažem bilo čije, ne kažem da su moje izvrtane). Ovo danas ću lično nekako i progutati, iako i dalje smatram da rešenje nije baš najidealnije...najpoštenije, kako god. Nego da kažem nešto što indirektno proizilazi iz ovoga, a mislim da je bitno:
1.) Zašto se u obzir za prognozu uopšte uzima stanica koje nema u synop-u? Barem na Meteosu koji ja koristim, a i većina nas ovde, nje nema! A neko je čak i pomenuo da se u obzir uzimao i synop izveštaji...
2.) Predlog koji ću izneti i u drugoj temi: Da se za Tmax ne uzimaju terminske vrednosti, već očitane sa Tmax termometra.
Ovde je dakle reč o jednoj totalno nelogičnoj stvari, o nečemu što (bar meni) apsoltno nije jasno - govorim za stavku br. 1.  :02:

Ne želim da budem pogrešno shvaćen, isto važi i za Džonija i skenera. Verujem da momci nisu imali lošu nameru. Ali hajde da ovo "naše" takmičenje dovedemo do perfekcije kada već postoji toliki niz godina.



Zaboravih. Čestitke onima koji su danas bili među najuspešnijima.  :45:

 :45:  Samo jos da dodam da je zbog ovakvih stvari,a i ovoga sto je Jocko rekao najbolje preskociti Cetinje u narednim zadacima.  Tacno je da je da je izazov pogadjati brojne parametre za taj grad,narocito kad je ciklon,ali i dalje stojim da danas nije trebala da se racuna Tmax

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: II ciklus - komentari
« Reply #389 on: December 20, 2012, 17:59:25 »
Ljudi, kako vama, tako svima, nije neko ostecen a neko nagradjen? Laka noc, pa ako vi se ne svidja,zdrao bili. Ajde molim te  :67:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: II ciklus - komentari
« Reply #390 on: December 20, 2012, 18:26:37 »
Zašto se u obzir za prognozu uopšte uzima stanica koje nema u synop-u? Barem na Meteosu koji ja koristim, a i većina nas ovde, nje nema! A neko je čak i pomenuo da se u obzir uzimao i synop izveštaji..
http://195.66.163.26/arhiva/synop/?C=M;O=D
Jesmo li riješili dilemu sad oko synopa?
Nije valjda da nisi znao za ovaj link?
Ti si odavno na ovom forumu, mora da si primijetio da svi pominjemo ovaj synop.
Nego, možda sam ja permutovao, Bješe li ti onaj isti JocoZrenjanin sa Serbianmeteo foruma ? Promijenio si ime?

Offline MAGICIAN

  • Full Member
  • **
  • Posts: 74
Re: II ciklus - komentari
« Reply #391 on: December 20, 2012, 19:14:44 »



                         :109:     Cestitka za osvojenih 8 poena.     Bravo     Dikile !   :109:

Offline sale pn

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: II ciklus - komentari
« Reply #392 on: December 20, 2012, 19:17:20 »
Bravo Dikile, svaka cast. :45: :116:

Offline dikile

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 299
Re: II ciklus - komentari
« Reply #393 on: December 20, 2012, 19:19:41 »
Hvala Momci  :116: :116:

Napadam iz drugog plana.  :106:

Salim se malo, ali sa ovom pobedom sam se 22. mesta probio na 8. , sto je i moj cilj u ovom takmicenju da budem u prvih deset.
« Last Edit: December 20, 2012, 19:28:15 by dikile »

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: II ciklus - komentari
« Reply #394 on: December 20, 2012, 19:43:49 »
Bravo stari moj, Odličan si bio danas!  :119:  :112:

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: II ciklus - komentari
« Reply #395 on: December 20, 2012, 19:49:30 »
Čestitke za dikile-a posebno.  :116: Slabo pratim takmičare iz "inostranstva", ali iz Srbije svakako...eto i neko od nas da pobedi!

http://195.66.163.26/arhiva/synop/?C=M;O=D
Jesmo li riješili dilemu sad oko synopa?
Nije valjda da nisi znao za ovaj link?
Ti si odavno na ovom forumu, mora da si primijetio da svi pominjemo ovaj synop.
Nego, možda sam ja permutovao, Bješe li ti onaj isti JocoZrenjanin sa Serbianmeteo foruma ? Promijenio si ime?

Jeste, valjda. Nisam nigde primetio ovaj link - jer uglavnom pratim samo ovaj takmičarski deo foruma, no možda mi je link negde promakao.
U svakom slučaju hvala. Mada i dalje me jako zabrinjava što često podaci ne stižu ažurno sa nekih stanica. Nadam se da će se vremenom poboljšati.
Taj sam, ali ovde sam uvek imao ovaj nik.  :63: To tamo je staari nalog...koji sigurno nisam posećivao godinu-dve.

Offline Gabesz20

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 344
Re: II ciklus - komentari
« Reply #396 on: December 20, 2012, 19:49:47 »
Bravo za Dikileta :109:

Offline dikile

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 299
Re: II ciklus - komentari
« Reply #397 on: December 20, 2012, 19:53:13 »
Hvala drugari  :109:

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: II ciklus - komentari
« Reply #398 on: December 20, 2012, 20:43:10 »
Cestitke svima, posebno dikileu na osvojenoj 8  :47:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline goga

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 485
    • concero
Re: II ciklus - komentari
« Reply #399 on: December 20, 2012, 21:52:25 »
Čestitam ekipa  a posebno  Dikileu :45:

Inače žao mi je čitati ovakve stvari ... najviše zbog Admina  :121:

Moram priznati da sam i ja prošle sezone  ujutro četvrtkom prvo išla gledat tmin u Crnoj Gori   :122:

Ove godine nekako nisam ja ona prava ... ali nema predaje :109: