Author Topic: II ciklus - komentari  (Read 135627 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: II ciklus - komentari
« Reply #350 on: December 20, 2012, 15:25:38 »
Evo sam alarmirao nadležne u HMZ. Pokušaćemo doći do podatka o temperaturi na Cetinju u 15 sati!

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: II ciklus - komentari
« Reply #351 on: December 20, 2012, 15:28:15 »
Cini mi se opet 6 poena,moram stavit 666 ispod nick-a :07:  :120:

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: II ciklus - komentari
« Reply #352 on: December 20, 2012, 15:28:26 »
Ovo pravilo se tumaci tako da se gleda T na svakom satu od 07 do 19, pa Tmax moze teoretski biti i u 19...ali mislim da bi trebalo bar do 15h da se isprati

Tako je , sve do 19h je po pravilima, i teoretski naravno.

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: II ciklus - komentari
« Reply #353 on: December 20, 2012, 15:31:08 »
Pitanje je sad da li treba da imamo svih 12 podataka, ili gledamo samo podatke koje imamo, pa makar bilo 3 u toku dana  :22:

Pa ako je prosli put vjetar bio pozitivan poen svima, ne vidim da treba mijenjati tu praksu, da ne kazem pravilo sada.

Potpuno se slažem sa ovom činjenicom. Ako idemo zdravom logikom, zapravo razumom...nikako ne bi bilo fer prema nekim takmičarima koji su npr. tog dana teoretski uspešno prognozirali vetar (npr. ja), jer su i drugi tog dana dobili poen. Zašto bi danas bilo obrnuto? Zašto danas neki drugi takmičari (priznajem - i ja među njima) trebaju da izgube poen...umesto da bude FER i da svi budu na istom, kao i prošli put u istoj situaciji. Zašto prošli put nije alarmiran HMZ?

Toliko od mene po ovom pitanju, a na organizatoru/organizatorima je da povuče završni potez. Što će naravno doneti odgovor na neke stvari (pošteno uz dužno poštovanje prema istima).

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: II ciklus - komentari
« Reply #354 on: December 20, 2012, 15:31:52 »
Stigla je informacija. Na Cetinju je u 15 sati izmjerena temperatura 6.3 C.
Dakle najviša je izmjerena u terminu u 14 sati, 7.2 C.

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: II ciklus - komentari
« Reply #355 on: December 20, 2012, 15:33:23 »
Stigla je informacija. Na Cetinju je u 15 sati izmjerena temperatura 6.3 C.
Dakle najviša je izmjerena u terminu u 14 sati, 7.2 C.

A sto cemo sa pravilom do 19h ? Macku o rep ? Kao legalisti to mi je potpuno neprihvatljivo.  :46:

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: II ciklus - komentari
« Reply #356 on: December 20, 2012, 15:34:18 »
Pitanje je sad da li treba da imamo svih 12 podataka, ili gledamo samo podatke koje imamo, pa makar bilo 3 u toku dana  :22:

Pa ako je prosli put vjetar bio pozitivan poen svima, ne vidim da treba mijenjati tu praksu, da ne kazem pravilo sada.

Potpuno se slažem sa ovom činjenicom. Ako idemo zdravom logikom, zapravo razumom...nikako ne bi bilo fer prema nekim takmičarima koji su npr. tog dana teoretski uspešno prognozirali vetar (npr. ja), jer su i drugi tog dana dobili poen. Zašto bi danas bilo obrnuto? Zašto danas neki drugi takmičari (priznajem - i ja među njima) trebaju da izgube poen...umesto da bude FER i da svi budu na istom, kao i prošli put u istoj situaciji. Zašto prošli put nije alarmiran HMZ?

Toliko od mene po ovom pitanju, a na organizatoru/organizatorima je da povuče završni potez. Što će naravno doneti odgovor na neke stvari (pošteno uz dužno poštovanje prema istima).

Nista za dodati.

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: II ciklus - komentari
« Reply #357 on: December 20, 2012, 15:36:29 »
Ukoliko se uzme 7.2 za Tmax, jedan veeeeliki  :46: a neki neka  :75:. Toliko.

Offline Dejo

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 281
    • Sumeteo.info
Re: II ciklus - komentari
« Reply #358 on: December 20, 2012, 15:37:12 »
U obzir se uzimaju temperature izmjerene u intervalu od 06UTC do 18UTC i date u synop depešama

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: II ciklus - komentari
« Reply #359 on: December 20, 2012, 15:37:43 »
Ja se slazem sa ovim,nemam sta da dodam,u istoj sam situaciji bio prosli put pa se nije niko sjetio da pozove da pita za taj vjetar...a sad se pojavila T na Ct u 15h...stvorena za 5 min... ali neka bude kako Admin misli da treba. Ovo je moje misljenje,a i Dejo je u pravu, synop depese!
« Last Edit: December 20, 2012, 15:40:38 by skener »

Offline dikile

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 299
Re: II ciklus - komentari
« Reply #360 on: December 20, 2012, 15:42:49 »
Možda će te da me shvatite pogresno ali vetar je bio vezan za samo jedan termin, a temperatura je maksimum u Cetinju dostigla u 14h 7.2C i ne vidim razlog zasto se stvorila panika niokocega.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: II ciklus - komentari
« Reply #361 on: December 20, 2012, 15:44:57 »
Možda će te da me shvatite pogresno ali vetar je bio vezan za samo jedan termin, a temperatura je maksimum u Cetinju dostigla u 14h 7.2C i ne vidim razlog zasto se stvorila panika niokocega.

To nema veze,mogao se neko alarmirati da sazna vjetar za taj termin,kao sto se sad alarmirao da sazna T na CT u 15h

Offline dikile

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 299
Re: II ciklus - komentari
« Reply #362 on: December 20, 2012, 15:46:13 »
Možda će te da me shvatite pogresno ali vetar je bio vezan za samo jedan termin, a temperatura je maksimum u Cetinju dostigla u 14h 7.2C i ne vidim razlog zasto se stvorila panika niokocega.

To nema veze,mogao se neko alarmirati da sazna vjetar za taj termin,kao sto se sad alarmirao da sazna T na CT u 15h

Pa dobro tad je možda bio propust ali su svi dobili po poen. Sada je taj propust ispravljen na vreme.

Offline Dejo

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 281
    • Sumeteo.info
Re: II ciklus - komentari
« Reply #363 on: December 20, 2012, 15:47:23 »
Sve je ok ako se gledaju podaci od pristiglih izveštaja, nigde ne piše da mora biti svih 12 na broju. Ako je tako danas imamo 7 izveštaja, maksimum je 7.2 i uzimamo taj podatak.

Pitanje je šta će biti sutra ako bude samo podataka u 8 i 9h. Da li će se uzeti maksimum od te 2 vrednosti?

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: II ciklus - komentari
« Reply #364 on: December 20, 2012, 15:48:01 »
Možda će te da me shvatite pogresno ali vetar je bio vezan za samo jedan termin, a temperatura je maksimum u Cetinju dostigla u 14h 7.2C i ne vidim razlog zasto se stvorila panika niokocega.

To nema veze,mogao se neko alarmirati da sazna vjetar za taj termin,kao sto se sad alarmirao da sazna T na CT u 15h

Pa dobro tad je možda bio propust ali su svi dobili po poen. Sada je taj propust ispravljen na vreme.

I dalje mislim da svi treba da dobiju poen i da bi to bilo fer...toliko od mene o ovome

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: II ciklus - komentari
« Reply #365 on: December 20, 2012, 15:49:50 »
Ima odje nikakvija ljudi.. sve je odje regularno, sto se neki nisu bunili kad im je prosli put doso bod s neba... e pa cudo narode  :46:

Ovo je igra i mozete  bit samo zadovolji ili ne, ali ljuti na nekoga... neprihvatljivo.

Skener, ne to nije fer.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: II ciklus - komentari
« Reply #366 on: December 20, 2012, 15:50:53 »
Nije se mogao niko alarmirati u prošlom kolu, jer postoji samo jedan uređaj za mjerenje brzine vjetra i u slučajevima nestanka struje podatka jednostavno NEMA.
Temperatura se mjeri na četiri načina, AMS, klasični  termometar, maksimalni termometar i termograf!
Dakle, ako zakaže jedan uređaj postoji dovoljno mogućnosti da se utvrdi prava vrijednost tog parametra.
---

« Last Edit: December 20, 2012, 15:54:02 by Admin »

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: II ciklus - komentari
« Reply #367 on: December 20, 2012, 15:55:03 »
Naprosto ovo nije legalno, nije po pravilima i tu nema prostora suvisnoj prici, sem subjektivnom zakljucku.

Sto bi bilo da je dan takav da probija jugovina i da Tmax imamo u 19h ili 18h ?!? Tada ova improvizacija nebi vazila a sad vazi ?!
Ili da se u nekom narednom kolu tako desi ? Sto onda?

Dakle pravila su jasna i ne mogu se selektivno primjenjivati. Samo je pitanje konacne implementacije.

Meni je sve jedno jer mi je ovo najgore kolo, ali pisem zbog legalnosti a ne da bih dobio bod koji mi nista ne znaci.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: II ciklus - komentari
« Reply #368 on: December 20, 2012, 15:55:53 »
Zaključak,
Maksimalna terminska temperatura na Cetinju je iznosila 7.2 oC.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: II ciklus - komentari
« Reply #369 on: December 20, 2012, 15:59:11 »
Naprosto ovo nije legalno, nije po pravilima i tu nema prostora suvisnoj prici, sem subjektivnom zakljucku.

Sto bi bilo da je dan takav da probija jugovina i da Tmax imamo u 19h ili 18h ?!? Tada ova improvizacija nebi vazila a sad vazi ?!
Ili da se u nekom narednom kolu tako desi ? Sto onda?

Dakle pravila su jasna i ne mogu se selektivno primjenjivati. Samo je pitanje konacne implementacije.

Meni je sve jedno jer mi je ovo najgore kolo, ali pisem zbog legalnosti a ne da bih dobio bod koji mi nista ne znaci.

Da je takav dan mjerenja bi se vršila do 18 UTC, kao što je i rađeno u nekim prilikama.

Da li ti je svejedno ili nije, Džoni, manje je važno.
Važno je da postoji tačan podatak.

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: II ciklus - komentari
« Reply #370 on: December 20, 2012, 16:01:55 »
Ma nema problema, tvoje je pravo da das konacnu odluku ali moram naglasiti da postoji povreda pravila i da je kolo neregularno apsolutno zbog ovoga.
Ako se bas drzimo pravila a cini mi se da se na tome insistira.


Cestitke najboljima u ovom kolu ! Bravo  :45:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #371 on: December 20, 2012, 16:03:01 »
Nije mi jasno zašto ste digli takvu pobunu bez potrebe.  :02: Ne znam zašto predstavlja problem to što se temperatura na Cetinju ne mjeri nakon 15h, ako je već obezbijeđen podatak u tom terminu. Ne vjerujem da očekujete da bi do 19h temperatura mogla da ode preko tih 7.2°C.  :78: A ne vjerujem da iko očekuje i padavine iz vedra neba.
Da je recimo u 14h izmjereno 5.5°C, ne bi se niko niti bunio niti tražio podatak od 15h.
Admin je već sve ostalo objasnio.

Zaključak,
Maksimalna terminska temperatura na Cetinju je iznosila 7.2 oC.

 :47:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: II ciklus - komentari
« Reply #372 on: December 20, 2012, 16:07:11 »
Džoni totalno si me razocarao sa stavovima..
Oćeš li da ti dam 2 poena moja lično?
Slažu li se ostali takmičari?
Mislim, nevjerovatno...  postavljaš ovdje neke tvoje teorije . Ovo je samo igra, opušti se.
Šta si htio da kažeš kad si rekao da je  potrebna sreća da bi bio u vrhu tabele?
Oćeš li da kažeš da je Miloš slučajno osvojio prvenstvo (ne sjecam se koliko, valjda 4 puta.  )
Ili da sam ja slučajno osvojio jednom a bio 3  puta drugi. TO JEST DA SMO MI IMALI SREĆE, A DRUGI NISU. Ako nisi znao, sreća je slučajnost! Jednom padnes za  1,6 poena, drugi put pogodis za 1,5, Sve se to nadomjesti...
Hoces li da kazes da će da ugrije sunce i bude Tmax na Cetinju u 16? Onda bi trebalo po tebi da poništimo sve poene sa T-max Cetinja od početka takmičenja...
Ovo je samo takmičenje-druženje..
Admin je korektan, i ne znam zašto otežavaš.
« Last Edit: December 20, 2012, 16:09:30 by Transmat »

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: II ciklus - komentari
« Reply #373 on: December 20, 2012, 16:13:51 »
Meni je sve jedno jer mi je ovo najgore kolo, ali pisem zbog legalnosti a ne da bih dobio bod koji mi nista ne znaci.
Ako ti je svejedno, što si digao ovoliku frku?
Takmičimo se 6 godina i niko nikad ne postavi pitanje jeli legitimno.
Dok se ti nisi pojavio. A najmanje si bio pozvan, jer je sve jedno kolika bi bila T na Cetinje, tebi je već pobjegla..

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: II ciklus - komentari
« Reply #374 on: December 20, 2012, 16:15:37 »
Meni je svjedno što se tiče bodova, bod manje ili više, sve je to isto. Jednako bih se takmičio i uživao u ovom takmičenju čak i kad se moje prognoze ne bi bodovale.
Samo mi je žao što sa nekim porukama na prethodnoj stranici niste ispali fer prema Adminu koji daje sve od sebe da takmičenje bude krajnje regularno i što je danas obezbijedio taj kritični podatak sa Cetinja od 15h. A koliko li je samo puta morao da zove osmatrače da obezbijedi podatak za padavine u decimalu. I pored svega kažete da takmičenje nije regularno.  :56: