Author Topic: I ciklus - komentari  (Read 149280 times)

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: I ciklus - komentari
« Reply #950 on: November 30, 2012, 22:50:16 »
Što se obaveza tiče, meni je utorak po tom pitanju najgori dan za sastavljanje prognoze, a četvrtak najgori dan za praćenje. Naravno, sve obaveze se odnose na fakultet, jer drugih srećom nemam.
Tako da, što se mene tiče, bilo kakva promjena termina bi mi samo još dobro došla. Ali ako je dogovor bio da, ako je iko protiv uvođenja novina, onda u redu. Pravila su postavljena prije početka takmičenja. Da smo prije takmičenja izglasali da može da se prognozira onaj dan u nedjelji za koji Admin odluči, onda se oni kojima to ne odgovara ne bi ni prijavili i kraj priče. Ovako nam ostaje da do kraja takmičenja utorkom prognoziramo za četvrtak. Pa možda u nekom narednom takmičenju dođe do izmjena.

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: I ciklus - komentari
« Reply #951 on: December 01, 2012, 00:33:16 »
Ja se uvek slažem, odnosno prihvatam odluku većine.
Možda ljudi koji se nisu složili sa sa promenama i imaju neko opravdanje, no to je njihova stvar.  :01:
Na nama je da poštujemo takmičenje, i najpre Admina kao glavnog organizatora, pa kome se ne sviđa, ili ne može da se takmiči pod određenim uslovima, narodski rečeno - jbg...  :10:  :63:

I meni se čini sreda mnogo zanimljivijom, i voleo bi da se prognozira za taj dan...ali možda se nešto promeni i u četvrtak, ima kakvog-takvog potencijala.


Što se obaveza tiče, meni je utorak po tom pitanju najgori dan za sastavljanje prognoze, a četvrtak najgori dan za praćenje. Naravno, sve obaveze se odnose na fakultet, jer drugih srećom nemam.


Potpuno isti slučaj!

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: I ciklus - komentari
« Reply #952 on: December 01, 2012, 01:15:46 »
Ja sam isto za tezu varijantu - srijeda ako ima volje vecinske da se izmijeni.

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: I ciklus - komentari
« Reply #953 on: December 01, 2012, 01:24:22 »
Naravno da ime volje ,cak stavise vecina je za to ali je admin vlasnik mandata pa ga mora biti po njegovom  :67: :05:

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: I ciklus - komentari
« Reply #954 on: December 01, 2012, 01:40:28 »
Admin je demokrata po oprdjeljenju, e sad zasto je za demokratsku promjenu potrebno 100% glasova neznam  :120:  :05:

Offline Shody

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 495
Re: I ciklus - komentari
« Reply #955 on: December 01, 2012, 02:27:09 »
Također za promjenu dana, tj. zanimljiviji dan za prognozu.  :109:

Offline Cika Coja

  • Newbie
  • *
  • Posts: 23
Re: I ciklus - komentari
« Reply #956 on: December 01, 2012, 02:48:52 »
Ja nikad nemam neke preterane obaveze, tako da mi odgovara bilo koji dan. Cak, sta vise, msm da mi slanje prognoze u utorak najmanje odgovara... A zasto npr. ne moze da se daje recimo utorkom za petak, ako vec nekome samo utorak odgovara za slanje, ili recimo utorkom za nedjelju (prekjuce od utorka)  :52:

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: I ciklus - komentari
« Reply #957 on: December 01, 2012, 09:37:08 »
Ja iman predlog za Admina...neka ostane sledece kolo u cetvrtak da se zavrsi ciklus kako je poceo,ali da nakon toga glasamo za koji cemo dan prognozirati u sledecem ciklusu.

Predlog je da ako 2/3 takmicara bude za promjenu da mijenjamo dan,to je demokratski  :109:

Mađo

  • Guest
Re: I ciklus - komentari
« Reply #958 on: December 01, 2012, 10:11:20 »
Ja se slažem kako gođ da riješite.Najbitnije je da se družimo i da se sigramo.  :121:

Ali znajte da je cijelo ovo takmičenje velika obaveza za Admina, dok unese i sredi sve poslane prognoze i da pritom sve bude tačno u decimalu...  :13: I to sve radi što se veli "bez pare i dinara", na svoj entuzijazam.  :47:
I sad mi kao tražimo da odaberemo dan koji nama odgovara za prognozu a pritom zaboravljamo koliko organizator takmičenja može imati svojih obaveza i koliko uopšte ima slobodnog vremena tog i tog dana.
Žalim što sam se prijavio na takmičenje s obzirom kako mi ide  :05: bolje bi bilo da sam neutralni posmatrač koji bi dobar dio svog slobodnog vremena posvetio u pomoći oko organizacije takmičenja.

Vjerujte da je mene potrebno oko pola sata do 45 minuta dok unesem sve vaše podatke sa pdf dokumenta u posebno urađenu Excel tabelu za takmičenje,a sigurno znatno više vremena treba dok se isti podaci prenesu sa privatnih poruka/mejla u Excel.  :02:

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: I ciklus - komentari
« Reply #959 on: December 01, 2012, 10:24:24 »
a ja se slažem sa tobom mađo sve do ovoga dijela đe počinješ žalit   :122:
 kako god admin odluči ja sam za!  :47:

Offline Dejo

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 281
    • Sumeteo.info
Re: I ciklus - komentari
« Reply #960 on: December 01, 2012, 16:25:14 »
Ja sam u onoj temi rekao da ne bi valjalo da se promeni za termin u kolu za Novu godinu. A za sve ostalo može po dogovoru, samo da se zna 2 dana ranije, kako bi svi bili na vreme obavešteni.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: I ciklus - komentari
« Reply #961 on: December 02, 2012, 00:46:28 »
Ciklus ćemo završiti kako smo i počeli.
Molim vas da mailom ili preko privatne poruke iskažete svoj stav prema mogućnosti eventualnih promjena prognostičkog dana.
Molio bih vas da se izjasnite i o mogućnosti da i utorak može biti dan za prognozu što bi značilo da prognozu treba slati u nedjelju!
Evo, da pošaljem neku matricu, kako bi mi lakše bilo da sumiram vaše odgovore

IME TAKMIČARA:
TAKMIČARSKI BROJ:
DA LI PRISTAJETE NA MOGUĆNOST PROMJENE TAKMIČARSKOG DANA:    DA      NE    (boldujte jednu od opcija)
KOJI DANI MOGU BITI PROGNOZIRANI: UTORAK,  SRIJEDA,  ČETVRTAK, PETAK  (boldujte one koji su prihvatljivi za vas, i imajte na umu da se prognozira dva dana ranije)
 
   


Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: I ciklus - komentari
« Reply #962 on: December 02, 2012, 00:55:27 »
Ovako je najbolje...poslao sam moj predlog

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: I ciklus - komentari
« Reply #963 on: December 02, 2012, 02:29:59 »
Dule,
treba samo voditi racuna kako da se dogovor napravi, u smislu da ako se pod promjenom dana za prognozu moze smatrati da ti imas pravo da zadatak za odredjenu nedelju umjesto za cetvrtak pomjeris za neki drugi dan,ukoliko je on zanimljiviji (ali samo dan koji je opste dogovoren) onda je ok. A ako se ode u sferu da ti mozes promijeniti u bilo koji dan ako je zanimljiviji za prognozu -bojim se bi se time pogubili konci,upitna je i obavijestenost i masovnost ucesca.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: I ciklus - komentari
« Reply #964 on: December 02, 2012, 02:40:32 »
Slažem se sa Džonijem, ima tu nezgodnih momenata.  Ako se daje prognoza za neki zahtjevniji dan,  velika većina će vjerovatno čekati posljednje večernje izlaze ...   to znači da do nedjelje veče (subote?) neće znati koje veče im je zauzeto ...   a dogovaranje za svako kolo pojedinačno kome odgovara koji dan je komplikovano.  Ja sam odlazak na koncert jedne prijateljice na Cetinje odložio pune tri sedmice unaprijed jer sam znao da je u utorak veče ...    nego, svakako ću poslati Adminu da mi sva četiri dana odgovaraju i nadati se da mi neće bit' nekih poklapanja ili odlaganja sa obavezama ...

----------

Da li ima raspoloženih i da li  (ako ih ima dosta)  je Admin u mogućnosti da preskočimo sedmicu u kojoj je Nova godina i onu iza nje, kada je Božić ?
« Last Edit: December 02, 2012, 03:12:55 by Cirius »

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: I ciklus - komentari
« Reply #965 on: December 02, 2012, 09:26:55 »

Slažem se sa Džonijem, ima tu nezgodnih momenata.  Ako se daje prognoza za neki zahtjevniji dan,  velika većina će vjerovatno čekati posljednje večernje izlaze ...   to znači da do nedjelje veče (subote?) neće znati koje veče im je zauzeto ...   a dogovaranje za svako kolo pojedinačno kome odgovara koji dan je komplikovano.  Ja sam odlazak na koncert jedne prijateljice na Cetinje odložio pune tri sedmice unaprijed jer sam znao da je u utorak veče ...    nego, svakako ću poslati Adminu da mi sva četiri dana odgovaraju i nadati se da mi neće bit' nekih poklapanja ili odlaganja sa obavezama ...

----------

Da li ima raspoloženih i da li  (ako ih ima dosta)  je Admin u mogućnosti da preskočimo sedmicu u kojoj je Nova godina i onu iza nje, kada je Božić ?


Ja sam na samom pocetku takmicenja predlozio da ta sedmica za Novu bude pauza izmedju 2 ciklusa,ali nije prihvaceno  :23:

Offline sale pn

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: I ciklus - komentari
« Reply #966 on: December 02, 2012, 13:51:25 »
Nemam nikakvih primedbi na vas predlog o pomeranju dana, tako da je meni sve jedno kog dana ce da se salje prognoza.
Kako vecina odluci ja se sa tim svakako slazem.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: I ciklus - komentari
« Reply #967 on: December 03, 2012, 17:40:02 »
Ovo je bas bzv ispalo... jedino sto ostaje za prognozu je Tmin i snijeg  :28:

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: I ciklus - komentari
« Reply #968 on: December 03, 2012, 20:05:35 »
Baš ste zakomplikovali sa ovim promenama u sred takmičenja  :01:
No, ja sam za opciju za koju se odluči većina. Ko se opredelio za takmičenje mora i da snosi "posledice" istog, govorim u globalu. Kao kad se prijaviš za posao  :05:

Da se vratimo na glavnu temu, stvarno se ne čini zanimljivim četvrtak. Ali izgleda da ja u takvim kolima najgore prolazim.

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: I ciklus - komentari
« Reply #969 on: December 03, 2012, 20:08:50 »
mislim da nece bas tako jednostavno biti,fraka.i žabljak mi je sumnjiv da ubere koji mm padavina...

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: I ciklus - komentari
« Reply #970 on: December 03, 2012, 20:56:00 »
Pa nije ovo kolo baš prelako. Ono što ga čini lakim su gotovo sigurni poeni za padavine i vjetar, ali ono što je do sad bilo najlakše za prognoziranje (SnZ), ovoga puta će biti najteže za prognoziranje. Pored toga, Tmin se čini kao jako težak zadatak. Uopšte nemam predstavu koliko temperature mogu da idu nisko ako se razvedri na sjeveru. -10°C, -15°C, -20°C, znači nemam predstavu. Možda modeli sjutra razjasne nešto po tom pitanju inače će da pljušte minusi na sve strane (i sa temperaturama i sa bodovima).

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: I ciklus - komentari
« Reply #971 on: December 03, 2012, 22:30:36 »
definitivno tesko kolo! A pogotovo zbog toga sto su Ulcinj i Nikšić u pitanju.. skroz su nepredvidljivi.
Zabljak standardno..  To je planina, nikad se ne zna koju stranu lica ce pokazati koji dan. T-min ce biti izuzetno tezak.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: I ciklus - komentari
« Reply #972 on: December 03, 2012, 22:59:21 »
haha, pa nisam ja reko da je lako kolo, taman posla... Ali zamislite da imamo jos i padavine uz ovo.. uh. No dobro, Tmin ce bit izazov kao i uvjek kod dubokih minusa... lagani vjetric dune i -2 boda kao nista  :11:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: I ciklus - komentari
« Reply #973 on: December 04, 2012, 11:04:01 »
Današnji izlazi se prilično razlikuju od jučerašnjih, tako da ću sačekati večerašnje izlaze za prognozu. Mnogo je tu nedoumica još ostalo.

Mađo

  • Guest
Re: I ciklus - komentari
« Reply #974 on: December 04, 2012, 11:15:34 »
Ko kaže da je lako kolo ??  :05:  Treba pogodit snijega na Žabljak, pa Tmin, vjetar  :02:  A nijesu isključene ni padavine.  :11: