Author Topic: Primjedbe, predlozi...  (Read 38261 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #50 on: October 07, 2010, 09:50:37 »
Nisam očekivao ovoliko takmičara. Već 37,a još 7-8 dana do objavljivanja prvog zadatka.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #51 on: October 07, 2010, 10:42:34 »
Pogrešno si sve shvatio Mađo, mislim da ništa od ovoga nema veze sa politikom, ni sa "ujedinjenjem", ni sa "ujediniteljima", kako si rekao. Transmat i ja smo samo rekli da smo članovi Serbianmeteo tima, jer smo uostalom i članovi tog foruma još od znatno ranije, nego što je ovaj forum HMZ-a uopšte postojao (ako ne računamo onu staru verziju na kome smo samo Admin, Transmat i ja bili aktivni članovi). A mislim da sve to ne mora da ništa govori ni o mojoj nacionalnosti, ni političkim, ni vjerskim, ni šta ja znam kakvim sve više, stavovima...
Možda bi najbolje bilo da ipak ne bude formiranja ekipa, kako je ptprince predložio, da se ne bi stvarale ovakve sasvim nepotrebne diskusije. Vidim da ste pokušali da okrenete sve na šalu, ali ipak su sve ovo veoma nezgodne teme, naročito u prethodnih desetak godina.
Zato ljudi, relax and enjoy in takmičenje!  :109:

Drago mi je da se puno ljudi prijavilo, biće više takičara nego na prethodnom. :03:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #52 on: October 07, 2010, 11:39:41 »
Nema nikakve zamjerke, Madjo ima sjajan smisao za humor, i ja to volim.
Fala bogu svi smo ovdje (nadam se) sirokih shvatanja, i puni tolerancije.
Sad jos malo sale :  Mozda bi bilo najbolje da se ne prave ekipe, jer kad god se nesto na ovom balkanu zajednicki radilo , odma nam je svrnulo.  :102:


Vauuuuuu, koliko takmicara, bice ludo i sarenoliko... koliko ce samo biti oprecne prognoze (nadam se ne previse, jer uglavnom ljudi dobro poznaju Cg klimu.)

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #53 on: October 07, 2010, 11:40:55 »
 :63: Miloše, pa vidiš da se šalimo ja i Dušan.A to mogu sa mojim prijateljom.  :83:



 
« Last Edit: October 07, 2010, 11:49:56 by Admin »

Offline Kimi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 857
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #54 on: October 07, 2010, 14:35:14 »
Ja nažalost verovatno neću učestvovati,zbog obaveza (pre svega škole).....  :82: :82:

Offline ptprince

  • Full Member
  • **
  • Posts: 51
  • Ova planeta je sva šiljata, sva suva i sva slana
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #55 on: October 08, 2010, 09:36:36 »
Dobro, ne mora da bude nikakvih eklipa. Možda treba organizovati drugačije ekipno takmičenje. Ipak je ovo pojedinačno takmičenje.
Baš mi je žao, jer mi se učinilo da ovde takođe vlada ljudska, verska i politička tolerancija. Pa, nadam se da mi se nije učinilo. No, nema veze, idemo dalje.

Vidim da je Kimi cenjen ovde, ali bojim se da će imati suviše obaveza u školi.

Ja nažalost verovatno neću učestvovati,zbog obaveza (pre svega škole).....  :82: :82:

Šta sam rekao... Ma, biće dana za megdana, Kimi. Vredno uči, a u pauzama uživaj dok nas pratiš na forumu (forumima).
Vrlo je retko da neka planina promeni mesto. Vrlo je retko da neki okean presuši.

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #56 on: October 08, 2010, 09:55:51 »
Pozdrav svima!
Ja sam se prijavio i ove godine  :11:
Prošle godine sam debitovao pod takmičarskim imenom jocozr.

Nemam nikakvih primedbi, uostalom vidim da se ništa nije bitnije menjalo.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #57 on: October 08, 2010, 11:56:52 »
Drago mi je što ćeš biti sa nama Jocko. Imao si na prošlom takmičenju odličnih trenutaka, vjerujem da ćeš ovaj put biti dobar u kontinuitetu.

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #58 on: October 08, 2010, 12:06:11 »
Jocko, dobrodoša nam i srećno  :83:  :109:


Baš mi je žao, jer mi se učinilo da ovde takođe vlada ljudska, verska i politička tolerancija. Pa, nadam se da mi se nije učinilo. No, nema veze, idemo dalje.


Dušan je osmislio takmičenje,normalno kao i svake godine, da bude pojedinačno i bez ikakvih timova ili ekipa i to je kraj priče.

Ukoliko nastaviš sa pominjanjem politike,vjere i ostalih matraka u narednim postovima, lično ću se postarat da sve bude pobrisano.  :72:
I opušti se,ako ikako možeš i fokusiraj se na takmičenje.  :76:  :122:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #59 on: October 08, 2010, 14:18:04 »
Madjo izvini, ali ti si prvi poceo da pricas o politici.
Tvoj predhodni post nije bio ni malo u duhu kako sam te nahvalio prije dva dana. (mislim na smisao za humor).
Ja koliko poznajem Pt Princa i citajuci njegove postove zadnjih par godina, nije mi se ucinilo da je opterecen politikom.

Ovo naravno nije mijesanje u tvoj moderatorski posao nego jedno nepristrasno misljenje (ubijeđen sam objektivno.).


Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #60 on: October 08, 2010, 14:55:22 »
Neće niko ništa brisat', no ćemo svi diskutovato o onome čemu je forum namijenjen i nećemo u svakoj riječi tražit' skrivene namjere.
---
Ne znam da li ste memorisali današnju situaciju i vrijednosti Tmin i Tmax. Vjerujem da će u deset kola, koliko traje takmičenje, biti sličnih situacija pa nije zgoreg ovu zapamtiti.

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #61 on: October 08, 2010, 15:01:50 »
Drago mi je što ćeš biti sa nama Jocko. Imao si na prošlom takmičenju odličnih trenutaka, vjerujem da ćeš ovaj put biti dobar u kontinuitetu.

Hvala na dobrodošlici (  :47: ), kao i na pohvalama.
Nadam se da će biti bolje. Za prethnodno takmičenje se uopšte nisam spremao, mada mislim da to i nije neko opravdanje za neke kikseve koje sam imao, pored tih dobrih rezultata.  :62:

Jocko, dobrodoša nam i srećno  :83:  :109:

Druže Mađo, hvala ti na dobrodošlici i lepim željama.  :62:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #62 on: October 08, 2010, 15:31:07 »
Ne znam da li ste memorisali današnju situaciju i vrijednosti Tmin i Tmax. Vjerujem da će u deset kola, koliko traje takmičenje, biti sličnih situacija pa nije zgoreg ovu zapamtiti.

Naravno, treba pratiti vremenske prilike u Crnoj Gori ovih dana. Već je počelo zagrijavanje za takmičenje.  :119:
Takođe, savjetujem takmičare da već počnu da prate numeričke modele kojima najviše vjeruju, i da prate njihove mane i prednosti kad su u pitanju prognoze za crnogorske gradove. Primjera radi, modeli koje ja pratim su za danas jako dobro predvidjeli sve parametre. Obično tako i bude kod stabilnog i vjetrovitog vremena, a vidjećemo kako će biti kad se uspostavi ciklonska aktivnost. Na muci se poznaju junaci.  :03:

Offline ptprince

  • Full Member
  • **
  • Posts: 51
  • Ova planeta je sva šiljata, sva suva i sva slana
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #63 on: October 08, 2010, 16:20:53 »
Hvala na podršci, Transmat. Odlično si procenio da u mojim postovima nema politike. Niti će ih biti.
S obzirom na moj nick, smatram da je ono što je važno nevidljivo za oko. A politika bode oči, dodao bih.
Moj predlog je bio u takmičarskom duhu, ali ga junački povlačim, jer ideja se nije najbolje razumela. I to je ljudski.
Ipak, osećam potrebu da se izvinim Mađu. Čak ni moj nastup po crnogorski izgleda da ga nije smekšao. Zato ću prosto i jednostavno (tako je i najlakše i najlepše) reći: Izvini, Mađo.

Dakle, okrećem se ka takmičenju. Neću imati respekta ni prema kome niti strah od bilo koga ovde, nego ću gledati da igram opušteno i bez opterećenja, pa makar vas sve pobedio (uh, kakva utopija). Ne obećavam pobedu, ali obećavam fer i pošteno takmičenje, a druženje će već samo naići, kako se kome  svidi.

Pozdravljam sve prijavljene takmičare i želim puno sreće.  :45:
Vrlo je retko da neka planina promeni mesto. Vrlo je retko da neki okean presuši.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #64 on: October 09, 2010, 11:07:44 »
38 takmicara do sad,  to samo za sebe obecava dobro takmicenje ...   i sto je najbitnije,  mnogo humora    :109:
Mi koji debitujemo ulazimo rastereceno   :53:    pored toga,  znam za sebe da necu imati ni blizu vremena koliko bih htio da procesljam sve sto me zanima za buduce prognoze   :02:   sto dodatno garantuje da ce bit' spektakularnih promasaja    :75:   Ne poznajem starije  "ucesnike NOB-a"  da bih imao nekog favorita,  ali izgleda da ima veliki broj provjerenih majstora,  sigurno ce odlucivati nijanse ..
Predlazem da najgore plasirani dobije utjesnu nagradu  "Mutni izlaz"     :102:

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #65 on: October 09, 2010, 20:57:15 »
...ovo gore vam je jedan od glavih favorita za osvajanje prvog mjesta.Vrhunski poznavalac mikroklime Podgorice.Pssst  :33:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #66 on: October 09, 2010, 21:11:40 »
Svaki "novajlija" koji se uspije plasirati u gornju polovinu tabele se s pravom može smatrati veoma uspješnim.
Sad sam još jednom pogledao listu učesnika i našao sam, vjerovali ili ne, 19 njih čija me pobjeda ne bi iznenadila!


Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #67 on: October 09, 2010, 21:31:18 »
Dosta takmičara, biće uzbudljivo.
Ima ođe još mogućih takmičara, kao npr SnowHunter, ehtelion(valjda se niko ne vjenčava utorkom a Marko  :122: )
Odustali su Nebojša,Vanja,Kimi, šteta  :82: Bola nam nema odavno  :32: takođe Poseydon bi mogao uskočit, i on je rijetko u zadnje ođe, dalje Džoni,koji uvjek prati najavljenu temperaturu za Podgoricu, pa Miloš iz Nikšića ...itd

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #68 on: October 10, 2010, 18:32:18 »
Nešto se slabo ljudi prijavljuju u prethodnih nekoliko dana, nikako da dođemo do cifre od 40. Čudno mi je i što nema nekih od boljih pretprošlogodišnjih takmičara, kao npr. Anita ili LazarP. Možda još uvijek nisu obaviješteni ?  :23:

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #69 on: October 10, 2010, 19:17:14 »
Možda.
Dobro bi bilo da broj prijavljenih izgura na 40.Šone, da se nijesi možda predomislio,pa da učestvuješ ?  :32:

Admin će imati dosta posla oko takmičenja i teško da će sam moć sve.Ja bih rado pomogao oko svega što treba, ali malo imam slobodnog vremena izuzev neđeljom,tada bih mogao pomoći.

Offline Jocko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 154
    • MeteoPlaneta
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #70 on: October 10, 2010, 21:06:43 »
Otvorena je sada tema o takmičenju i na forumu MeteoSrbija , pa će se možda eventualno prijaviti još neko.
« Last Edit: October 10, 2010, 21:09:08 by Jocko »

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #71 on: October 10, 2010, 22:18:22 »
LazarP je već nekoliko nedjelja u SAD u Ajovi (na stručnom usavršavanju iz patohistološke dijagnostike  :02: ) i vraća se početkom sledećeg mjeseca. Prepostavljam da će nam se pridružiti, ali nisam siguran da će mu pomenuto stručno usavršavanje pomoći da postigne bolji rezultat nego na prošlom takmičenju.

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #72 on: October 11, 2010, 00:47:01 »
Quote
patohistološke dijagnostike

Što je to  :32: :32: :05:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #73 on: October 11, 2010, 01:04:16 »
Definitivno nema veze sa meteorologijom.  :11:
Dođe mu nešto kao proučavanje različitih bolesnih tkiva. U svakom slučaju vezano je za biomedicinske nauke.

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #74 on: October 11, 2010, 01:11:58 »
 :67: