Author Topic: Primjedbe, predlozi...  (Read 38253 times)

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #25 on: October 05, 2010, 13:06:31 »
Miloše,svaka ti je na mjesto  :109:

Nasmija si me sa Vimbldonom  :102:  :109:

Offline ptprince

  • Full Member
  • **
  • Posts: 51
  • Ova planeta je sva šiljata, sva suva i sva slana
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #26 on: October 05, 2010, 15:17:46 »
Ptprince je pomenuo nekoliko favorita, ali ja se ne bih složio sa njim. Moje mišljenje je da je nemoguće pred početak takmičenja reći ko je najveći favorit da osvoji. Ipak, nije ovo npr. Wimbledon na kome se tačno zna prije početka da će Federer da osvoji.  :03: Ja ovdje vidim makar 10-ak ljudi koji u startu imaju podjednake šanse da pobijede. Ima ovdje i debitanata, za koje sam siguran da odlično poznaju vremense prilike u Crnoj Gori, koji bi mogli da iznenade neke iskusnije takmičare.

Moje pominjanje favorita je jedno moje spontano mišljenje. Sastavni deo ovog druženja. Najzad, mogao bih da navodim još favorita, ali i onih koji se neće izboriti za dobar plasman.
I sam znaš, Miloše, da se situacija čas posla izvrne. Pa šta ako nije Vimbldon, kao da su oni privilegovani da vode kladionicu.

Ne ljutim se ni najmanje, ako se nekom i učinilo. Međutim, voleo bih da čujem još nečije mišljenje o favoritima. Ja sam se osmelio da dam svoju procenu. Najzad, čini mi se da je proteklih godina na nekom forumu (možda baš HMZ CG) bila tema 'Komentari, sugestije, klađenje...' te 'kladionica' nije zabranjena. Uzmimo je kao sastavni deo druženja.

Admine, možda ne bi bilo loše okupiti sve takmičare (utopija, ali bar većinu) na nekom mestu i zajedno se družiti i uživo. Jeste, malčice smo raštrkani po ovim prostorima, i znam da će tio biti malo teže, ali što da ne? neka ova ideja ostane da se malo 'vari'.
Vrlo je retko da neka planina promeni mesto. Vrlo je retko da neki okean presuši.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #27 on: October 05, 2010, 18:29:05 »
Quote
Admine, možda ne bi bilo loše okupiti sve takmičare (utopija, ali bar većinu) na nekom mestu i zajedno se družiti i uživo. Jeste, malčice smo raštrkani po ovim prostorima, i znam da će tio biti malo teže, ali što da ne? neka ova ideja ostane da se malo 'vari'.

Da je ekonomska situacija malo bolja ja bih se usudio predloziti Zavodu da pomogne takvo okupljanje. Ovako, mozemo to pokusati izvesti u sopstvenoj reziji.

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #28 on: October 06, 2010, 02:14:01 »

Međutim, voleo bih da čujem još nečije mišljenje o favoritima.


Pa evo moje mišljenje.Jasno je da će se protiv nas amatera takmičiti i profesionalci, kao Gustav,Bumbar,MKDŠ,Delibal,Magician itd  koji kriju svoj identitet ka zmija noge :120: Postaviću glupo pitanje :
imamo li mi ikakve šanse protiv ljudi koji pred sobom imaju svu moguću tehnologiju ka NASA i veliko znanje i iskustvo, to im je posa po 40 godina i leb iju sa onija karata i drže familiju ?  :32:  :34:
To je isto ka da pitam imaju li šanse protiv mene u cijepanju drva  :77: :11:  :07:

Offline MAGICIAN

  • Full Member
  • **
  • Posts: 74
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #29 on: October 06, 2010, 09:04:24 »
Prvo pozdrav svim prijavljenim takmicarima.  :109:

Nadam se da ce ovo takmicenje biti zanimljivo i prilika za jedno fino druzenje.
 
Madjo moram ti  reci da nismo svi profesionalci! Ja sam poljoprivredni ing. mada sam zaposlen u HMZ-u,  ne radim u synoptici. Prognozom vremena se bavim samo amaterski. Iskreno da kazem, nemam nekog velikog znanja o prognozi vremena uglavnom se drzim  onog sto modeli daju i ponekad malo korigujem po nekom svom osjecaju i logici.  :32:

MAGICIAN

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #30 on: October 06, 2010, 09:52:10 »
Prognoza vremena je, Mađo, vrlo specifična oblast meteorologije. To što neko jako dobro poznaje procese u atmosferi, mehanizme dešavanja, međuuslovljenost... jednačine kretanja, termodinamiku... nije garancija da će dati i tačniju prognozu. Isuviše je nepoznanica u tim procesima, što opet omogućava da i oni sa objektivno manjim znanjem postignu bolji rezultat, posebno u relativno kratkom takmičenju.
Inače, od pobrojanih je samo MKD-Š dipl.meteorolog, ali kojem prognoza apsolutno nikad nije bila u fokusu rada i interesovanja. Još kad se uzme u obzir da ni Crnu Goru ne poznaje najbolje teško da može biti favorit za pobjedu.
Zato, samo hrabro, ujedno i oprezno.

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #31 on: October 06, 2010, 12:27:12 »
Vidiš, čim prozovem nekoga taj se javi  :11:

Dobrodoša Magician-e na forum i sve najbolje u takmičenju.  :109: 

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #32 on: October 06, 2010, 12:43:29 »
Inace, Magician jako voli sah. Steta sto mu sahovsko znanje nij u skladu sa ljbavlju prema toj drevnoj vestini.  :05:

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #33 on: October 06, 2010, 12:45:40 »
 :102: Moramo neđe Admine odigrat koju partiju.

Offline MAGICIAN

  • Full Member
  • **
  • Posts: 74
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #34 on: October 06, 2010, 13:41:56 »
               Morati cemo organizovati neki turnir i u sahu, kako bih mogao da dokazem da li mi je "znanje  u skladu sa ljubavlju prema toj drevnoj vestini". :106:
Nadam se posto je i ADMIN  veliki ljubitelj saha, da ce i on ucetvovati!  :17:
Ali sada, prvo da se malo pozabavimo prognozom!
Imam utisak da ce ove godine takmicenje biti izuzetno zanimljivo!   :79:
« Last Edit: October 06, 2010, 13:53:01 by MAGICIAN »

Offline ptprince

  • Full Member
  • **
  • Posts: 51
  • Ova planeta je sva šiljata, sva suva i sva slana
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #35 on: October 06, 2010, 13:55:14 »
Quote
Admine, možda ne bi bilo loše okupiti sve takmičare (utopija, ali bar većinu) na nekom mestu i zajedno se družiti i uživo. Jeste, malčice smo raštrkani po ovim prostorima, i znam da će tio biti malo teže, ali što da ne? neka ova ideja ostane da se malo 'vari'.

Da je ekonomska situacija malo bolja ja bih se usudio predloziti Zavodu da pomogne takvo okupljanje. Ovako, mozemo to pokusati izvesti u sopstvenoj reziji.

I razmišljanje i prihvatanje ideje je pomak. Toliko mi je sigurno drago.
Sad, ekonomija je nešto što svi mi trpimo.


Pa evo moje mišljenje.Jasno je da će se protiv nas amatera takmičiti i profesionalci, kao Gustav,Bumbar,MKDŠ,Delibal,Magician itd  koji kriju svoj identitet ka zmija noge :120: Postaviću glupo pitanje :
imamo li mi ikakve šanse protiv ljudi koji pred sobom imaju svu moguću tehnologiju ka NASA i veliko znanje i iskustvo, to im je posa po 40 godina i leb iju sa onija karata i drže familiju ?  :32:  :34:
To je isto ka da pitam imaju li šanse protiv mene u cijepanju drva  :77: :11:  :07:

Pa imaš šanse, kako da ne? Jedno je tehnologija, a drugo je znanje. Iz iskustva znam da često odlučujući faktor ume da bude sreća, jer su opcije koje se smatraju meteorološkim pogotkom često jako široke.

I ja sam iz struke, ali nisam (još) diplomirani meteorolog. To me ne sprečava da se ponovo borim sa MAGICIANom za sredinu tabele. :05: Uh, takvi kao on i ja su najzeznutiji igrači... oportunisti, kada dođe sumrak favorita, izbijamo na scenu. Videćeš, Mađo, i sam na svojoj koži.
Vrlo je retko da neka planina promeni mesto. Vrlo je retko da neki okean presuši.

Offline ptprince

  • Full Member
  • **
  • Posts: 51
  • Ova planeta je sva šiljata, sva suva i sva slana
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #36 on: October 06, 2010, 14:17:24 »
Stara ideja, ali tek je sada objavljujem. Šta misliš, Admine, o eventualnim ekipama koje bi mogle da se formiraju iz ovog skupa takmičara? Ne moraju da se bore za neku nagradu, ali bi bilo ekstra zanimljivo videti kako bi to izgledalo ekipno.

Konkretno, u ekipi bi bilo onoliko takmičara koliko bi učestvovalo u takmičenju, a ekipne bodove bi računali od tri najbolja iz ekipe.

Neka moja vizija ekipa bi bila sledeća:
- CG 1, gde bi bilo takmičar kao MKD-Š, Bumbar, Delibal, MAGICIAN, Tom
- CG 2, gde bi bili Fraka, Mađo itd (oprostite mi, ne znam za sve igrače odakle su i čime se bave)
- SM, gde bi bili Boce, ptprince, Dikile, Dejo, Gabes (je l' smemo da prisvojimo Stormbringera i Transmata?)
- CM, gde bi bili CROMETEO, AW, Boki itd
Možda bi moglo da se formira još ekipa, recimo BH, gde bi bio Sandrinho

Učešće u ekipama bi bilo uz odobrenje takmičara i njihovo samostalno opredeljenje za ekipu. Nisam nikoga prvobitno pitao, tako da hrabro izlazim u javnost sa ovakvim predlogom. Ako nekome smeta, slobnodno ga odbijte, neću se ljutiti.
Vrlo je retko da neka planina promeni mesto. Vrlo je retko da neki okean presuši.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #37 on: October 06, 2010, 18:09:36 »
Ne znam za ostale ali u ovoj CG1 ekipi (koja moze biti i jaca) bi poslije prvog kola u kojem ne bi uzeli maksimalan broj bodova doslo do  :106:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #38 on: October 06, 2010, 23:45:15 »

Međutim, voleo bih da čujem još nečije mišljenje o favoritima.


 Postaviću glupo pitanje :
imamo li mi ikakve šanse protiv ljudi koji pred sobom imaju svu moguću tehnologiju ka NASA i veliko znanje i iskustvo, to im je posa po 40 godina
To je isto ka da pitam imaju li šanse protiv mene u cijepanju drva  :77: :11:  :07:

Generalno nemamo nikakvih šansi.
To sto smo Miloš i Ja osvajali prva dva mjesta na prošlom i predprošlom prvenstvu bila je čista sreća. Ja sam naravno koristio i savjete onih babetina sto rade kao astrolozi na raznim televizijama   :11:


- SM, gde bi bili Boce, ptprince, Dikile, Dejo, Gabes (je l' smemo da prisvojimo Stormbringera i Transmata?)

Mi smo vazda bili dio Serbian Meteo ekipe   :121:

Veliki pozdrav za tebe, jedva cekam da pocne takmicenje pa da se opet druzimo, diskutujemo, salimo i razmenjujemo iskustva u vezi nase CG klime.

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #39 on: October 06, 2010, 23:53:52 »
Mi smo vazda bili dio Serbian Meteo ekipe   :121:

Naravno.  :62: Uostalom, Serbianmeteo je forum na kome su prethodna takmičenja najviše praćena i diskutovana, mnogo ranije nego što je ovaj forum na kome sada pišemo uopšte i postojao. I sada volim da čitam naše ranije diskusije tokom prethodnih takmičenja, koje su sačuvane u arhivi SM foruma.  :59:

Za sada 37 prijavljenih. To znači da će ovo biti zasigurno najmasovnije takmičenje do sada. Jaka konkurencija je dodatni motiv. 

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #40 on: October 06, 2010, 23:55:30 »
Ja tek sad vidjeh ovo oko prisvajanja!  :75:
Hmmmm.  :32:

 

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #41 on: October 07, 2010, 00:03:26 »
Za one koji žele pogledati i proučiti neke ranije situacije biće od koristi pogledati arhivu synopa i izvještaje sa klimatskih stanica.
http://195.66.163.26/arhiva/synop/?C=M;O=D

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #42 on: October 07, 2010, 00:22:35 »
Kakvi timovi, što pričate ljudi  :71:  :75:  :23: 99% nas se ne poznaje između sebe a vi pričate o timovima  :31:


To sto smo Miloš i Ja osvajali prva dva mjesta na prošlom i predprošlom prvenstvu bila je čista sreća. Ja sam naravno koristio i savjete onih babetina sto rade kao astrolozi na raznim televizijama   :11:


Znači, uprkos optužbama  gledanost vračara,astrologa i ostalija parapsihologa je visoka  :11:


Veliki pozdrav za tebe, jedva cekam da pocne takmicenje pa da se opet druzimo, diskutujemo, salimo i razmenjujemo iskustva u vezi nase CG klime.


Ovo je sve Vaše, živa istina   :105: :109:  U kakve ja zablude živim  :75: E Mladene budalo  :76:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #43 on: October 07, 2010, 00:31:01 »
Transmate, ili je Mađo pobrkao  :120: ili ti samo klimu Danilovgrada priznaje kao tvoju. Može možda i dio Bjelopavlića, ali više od toga ne!!!   :71:

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #44 on: October 07, 2010, 00:40:34 »
Dobro, dobro, ponijeću ja i Šumadiju od vas  :107: :107: :107:  :11: :11:   :17: No, što će mi  :78: :102:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #45 on: October 07, 2010, 00:48:52 »
Sve si pobrka Mađo.  :11: Džabe si se prepa.
Miloš (Stormbringer) je iz Bara, Transmat iz Danilovgrada.  :75:

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #46 on: October 07, 2010, 01:01:06 »
Nijesam bogomi, no sam dobro shvatio "ujedinjenje" i "ujedinitelje"  :11:  Neka, neću, nije to za mene, osamnajeste smo se jednom bratimili pa nam je na nos izašlo  :14:
Nedaš niko tazbinu da ti dira  :11: :122:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #47 on: October 07, 2010, 01:09:27 »
Aj dobro, neka ti bude. Kad pomenu moju tazbinu, vidiš li da se Kimi nije prijavio za takmičenje.

Madjo

  • Guest
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #48 on: October 07, 2010, 01:14:20 »
E dobro si. Kimi bi bio vrlo neugodan protivnik.  :109:

Kimi, očekujemo te.  :83:

Offline ptprince

  • Full Member
  • **
  • Posts: 51
  • Ova planeta je sva šiljata, sva suva i sva slana
Re: Primjedbe, predlozi...
« Reply #49 on: October 07, 2010, 09:36:12 »
No riješih da i ja progovorim.

Mađo, ža mi je što si uvrijeđen. Moja ideja o timovima je nešto što sam primjetio ranijih godina. Nijesam ima namjere da svojatam. Pa svi smo mi naši, čoče! Svi smo mi Srbi porjeklom Crnogorci neđe u đedova i prađedova. Što jes', jes'...

Kakvi timovi, što pričate ljudi  :71:  :75:  :23: 99% nas se ne poznaje između sebe a vi pričate o timovima  :31:

Bogomi, poznajemo se sa ranijih takmičenja. One što sam pobroja znam ka zlu paru (ali samo kao takmičare).

Uh, krv predaka samo kulja na sve strane... Da se ja vratim na ekavicu (izvin'te, tako mi je nešto lakše).
Vidim da je Kimi cenjen ovde, ali bojim se da će imati suviše obaveza u školi.
« Last Edit: October 07, 2010, 09:38:26 by ptprince »
Vrlo je retko da neka planina promeni mesto. Vrlo je retko da neki okean presuši.