Author Topic: Meteo slike-razno  (Read 76060 times)

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Slike-razno
« Reply #50 on: February 05, 2010, 14:22:51 »
Ovo je Bole ristajl,147,2004 pa na gore joj je godiste,prelijepa,lutka,mogu da zamislim kako mete kad tvin park orkestar zasvira,da trosi trosi ali se svaki merak placa.Imao mi komso istog Audija kao Madjo,poslednja generacija kvalitetnih modela te marke,lijepi se za cestu mada mu je zavrsna obrada mogla biti bolja,sve u svemu dobro,ekonomicno,trajno ali tipicno spartansko auto,mozes proc pored njega da ga ne opazis ;D.E to sa Alfetom nije slucaj,ona upada u oci.Ne umijem ove djavolje slike postavljat,trenutno vozim fokusa mada cu se brzo vratit na Alfu.Sve sam se Madjo sam sa sobom cudio dok nisam sjeo u Alfu sto ljudi vide u njoj,kako je provozah posta mi jasno sve.Bolje upravljivosti,odnos sjedista,volana,komandi je neprevazidjen,sad ima Madjo alfi sa jtd motorom1,9 od 140 ks koje trose koliko tvoj audi,mada je za mene dizel u alfu jeres.Malo ga oduzih,a necu vise o autima pisat no me zanese,volim to isto koliko i meteorologiju...

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3771
Re: Slike-razno
« Reply #51 on: February 05, 2010, 15:46:42 »
Odlicne fotografije,  sa mosta narocito  ...  da su bile bolje okolnosti, danas bih prosao blizu njega,  ali b ...
Taj kraj jeste prilijep i visine su sa obije strane Tare izuzetne (dobar dio visoravni,  jedan od mojih najdrazih oblika reljefa  ;D),  cak imam utisak da je predio sjeverno od kanjona malo nepravedno zapostavljen zbog Durmitora i samog kanjona ..

Ovo je potpuno tačno, predio sa sjeverne, tj. desne strane kanjona Tare je skoro nepoznat i sasvim zapostavljen iako je po meni jedan od najljepših u CG. Imao sam prilike da skoro cijeli taj kraj obiđem biciklom i to je pravi raj. Ogromna visoravan sa najprostranijim i najboljim crnogoričnim šumama u Crnoj Gori, sa prelijepim visokim selima, nešto potpuno fascinantno, a da se praktično niđe ne pominje kao dio od izuzetne prirodne ljepote. Nažalost kada se to vozilo biciklom nije bilo digitalaca, pa evo samo nekoliko fotografija, čiji je autor moj saputnik na tom bicikliranju J.Eraković, poznati beogradski freebajker.

Ispod Ljeljenog vrha (1856m):





Jedno od najviših sela u CG, Crvena Lokva na preko 1500m:



Neđe oko Kosanice  ;D:



Vožnja livadama Konjskog polja (oko 1600m) pod Ljubišnjom (2238m):



U čudesnom kanjonu Drage, desne pritoke Tare, dubokom do 700-800m, na najužem mjestu Tijesno širokom svega par metara:



Evo i dvije moje skorašnje slike najvišeg bjelopoljskog sela Barice (1300-1550m) koje pripada tom području:






Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Slike-razno
« Reply #52 on: February 05, 2010, 16:03:39 »
Snow,  ove idu medju najbolje fotografije na sajtu !  Bas dobro sto si priblizio detalje iz tog kraja,  da se vidi sa kakvim "argumentima" raspolaze ...

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3771
Re: Slike-razno
« Reply #53 on: February 05, 2010, 16:49:55 »
Evo još dvije autentične iz ovog kraja, lokacije Stožer i Drenovac, opština Bijelo Polje, blizu izvora rijeke Ćehotine:



« Last Edit: February 05, 2010, 16:51:31 by SnowHunter »

Offline bole

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1883
Re: Slike-razno
« Reply #54 on: February 05, 2010, 18:54:18 »
Evo da se i ja malo pofalim sa mojim selom. Selo se zove Vranovina pripada opstini Pljevalja nalazi se na samom kanjonu Tare
pruza fantastican poged gdje se moze vidjet Durmitor, Milogora, Vucevo,Obzir, Ljubisnja, Volujak,





Evo i cuvenog i najljepseg mjesta na zemlji, ko je splavirio Tarom yna ce
BAILOVICA SIGE, inace to je imanje moga Djeda koje je drzava oduzela 1975, sada pripada nacionalnom parku Durmitor
« Last Edit: February 06, 2010, 08:43:08 by bole »

Madjo

  • Guest
Re: Slike-razno
« Reply #55 on: February 05, 2010, 22:25:39 »
Ljudi nemam rijeci,slike su fantasticne.Sjever je najljepsi dio Crne Gore i nazalost zapostavljen.Iskreno receno,lijep je Lovcen,lijepo je more ali se ne moze mjerit sa ovim lijepim selima i predjelima..

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3771
Re: Slike-razno
« Reply #56 on: February 06, 2010, 00:24:34 »
Au Bole, pa tvoje selo upravo pripada oblasti o kojoj smo već pričali, pravi raj!!! Nedaleko od tebe na Obziru (1869m), tj. Bavanu je i mjesto gdje je kanjon Tare najdublji, čak nešto preko 1300m. Imao sam čast da budem tu, osjećaj je nevjerovatan. Nijesam bio u tvom selu, ali sam obišao Glibaće, Bobovo i njegove zaseoke, plus Slatinu i Ograđenicu, kao i Meštrovac, koji je već u BiH, znam koliko je težak život gore, ali su meni to jedna od najljepših, ako ne i najljepša sela, koja sam vidio. Plus što su i vrlo visoko, pa su i snjegovita, a ja sam veliki snjegoljubac ;D Upravo gledam na mapi, kuće u Vranovini su na nadmorskoj visini od 1450m do čak 1510m!!! Sviđa mi se! ;D ;D ;D Ako ikad budeš mogao uslikaj i postavi ovdje i neki zimski motiv.
PS. Trebalo bi na forum postavljati slike u nekom manjem formatu, recimo 800x600px, jer je ovako skroz nepregledno  ;)

Offline bole

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1883
Re: Slike-razno
« Reply #57 on: February 06, 2010, 08:44:13 »
Au Bole, pa tvoje selo upravo pripada oblasti o kojoj smo već pričali, pravi raj!!! Nedaleko od tebe na Obziru (1869m), tj. Bavanu je i mjesto gdje je kanjon Tare najdublji, čak nešto preko 1300m. Imao sam čast da budem tu, osjećaj je nevjerovatan. Nijesam bio u tvom selu, ali sam obišao Glibaće, Bobovo i njegove zaseoke, plus Slatinu i Ograđenicu, kao i Meštrovac, koji je već u BiH, znam koliko je težak život gore, ali su meni to jedna od najljepših, ako ne i najljepša sela, koja sam vidio. Plus što su i vrlo visoko, pa su i snjegovita, a ja sam veliki snjegoljubac ;D Upravo gledam na mapi, kuće u Vranovini su na nadmorskoj visini od 1450m do čak 1510m!!! Sviđa mi se! ;D ;D ;D Ako ikad budeš mogao uslikaj i postavi ovdje i neki zimski motiv.
PS. Trebalo bi na forum postavljati slike u nekom manjem formatu, recimo 800x600px, jer je ovako skroz nepregledno  ;)



Bio si svako selo u Bobovu, ostalo ti je jos samo da dodjes u Vranovinu malo da idemo na kanjon Tare :) i da se spustimo na Sige :P
« Last Edit: February 06, 2010, 08:46:40 by bole »

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Slike-razno
« Reply #58 on: February 06, 2010, 09:59:59 »
Podsjetise me ove slike iz Beograda na zimu 96 godine,to jest drugu polovinu decembra,bijah u Obrenovcu kraj Save,sluzio armiju.Ziv sam se smrzao,pade ogroman snijeg,pa posle njega ledena kisa i onda ga na kraj izvedri.Par dana su nocne i jutarnje temperature isle do -12,e majko mila da mi se tad bilo Podgorice docepat pare sam htio dat,ja na strazu a ono ga pored Save stislo usi otpadaju.Slike su prelijepe,imacete danas vrlo zanimljiv dan,osim onih koji moraju nedje ici i naravno sekcija za ciscenje.

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Slike-razno
« Reply #59 on: February 06, 2010, 15:51:05 »
Lijepo je kad covjek evocira uspomene iz njemu dragih krajeva

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Slike-razno
« Reply #60 on: February 06, 2010, 17:08:47 »
Da znas Dzoni da su mi dragi,sto zbog mladosti,sto zbog Beogradckog smeka i nacina zivota,pa to je grad za sve.Kad god sam u prilici posjetim Beograd,milo mi cuti one Beogradcke cice a bogami i vidjeti ih.

Offline blazek

  • Newbie
  • *
  • Posts: 28
Re: Slike-razno
« Reply #61 on: February 07, 2010, 21:37:51 »




Tamo dole je moja kuča.

Offline Kimi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 857
Re: Slike-razno
« Reply #62 on: February 14, 2010, 00:13:20 »
Evo da predstavim moj kraj,slike su od 16 i 17 Maja 2009 godine  :) :)






Evo jedne Bačije (palninske štale)



Ponovo pejzaži  :)





Pogled na vrh i ostatke snega  :D





Drveće  :)







Dobra snežna krpa





Pogled sa vrha









Vrh osvojen  :D  :D  :D



Silazak













Moje rodno selo Rogavčina,nažalost sada tu na stalno živi samo 20-ak ljudi,u kadru i reka Rasina sa samom početku svog toka



I za kraj spektakularan jutarnji pogled  na izlazak sunca sa Željina (ako malo bolje pogledate VIDEĆETE RTANJ  :o )  :D  :D



Nešto osnovno o planini  ;)

Жељин је планина у централној Србији између доњег Ибра, средњег тока Западне Мораве, Копаоника, Столова и Гоча. Спада у групу Копаоничких планина. Развође је изворишног дела Расине, притоке Западне Мораве и Јошанице и Гокчанице, притока Ибра. Навиши врх се налази на 1.785 m. У прошлости се на Жељину вадила оловна руда. Обилује радиоактивним минерални изворима и има богат шумски прекривач

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Slike-razno
« Reply #63 on: February 14, 2010, 00:36:19 »
kimi slike su za svaku pohvalu,prelijep kraj :)

Madjo

  • Guest
Re: Slike-razno
« Reply #64 on: February 14, 2010, 11:21:12 »
Prelijepo Kimi.Prelijep krajolik.Bravo. :)
Tvoj Zeljin je na gotovo istu nadmorsku visinu kao moj Stirovnik.

Offline Kimi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 857
Re: Slike-razno
« Reply #65 on: February 14, 2010, 12:23:49 »
Hvala Madjo i Vanja  :) :)  ;)

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Slike-razno
« Reply #66 on: April 04, 2010, 11:25:18 »
U Beogradu je prije par dana, 31. marta, bilo prve grmljavine ove godine. Bio je prilično obilan pljusak uz pojačan vjetar. Time je otvorena sezona oluja za ovu godinu. Evo par slika od tada:












Madjo

  • Guest
Re: Slike-razno
« Reply #67 on: April 04, 2010, 12:05:32 »
Super Miloše !
U isti dan,31.mart,Boka je bila pod čarobnim oblacima.










Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Slike-razno
« Reply #68 on: April 18, 2010, 18:17:33 »
nadjoh ovu sliku na FB u vezi Prokletija pa rekoh da je otmem  ;D ....valjda je ovo iznad Plava slikano prije par godina...nije ni bitno...al rekoh ovdje da je zakacim da se SH digne kosa na glavu a i madjo ce da poaveta  ;D ;D ;D






Madjo

  • Guest
Re: Slike-razno
« Reply #69 on: April 18, 2010, 20:31:51 »
Ihaaa...što je ovo brate...ka da su čele pravile saća ;D
Vrh! Što sve priroda zna napravit

Madjo

  • Guest
Re: Slike-razno
« Reply #70 on: April 30, 2010, 22:28:34 »
Juče sam nešto slikava,onako nausput.Orjen i dalje ima dosta snijega,posebno sjeveroistočne padine Zubačkog Kabla izgledaju potpuno prekrivene snijegom.
Pošto nijesam uspio zumirat Orjen,evo par sličica "nevjeste Jadrana"



Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Slike-razno
« Reply #71 on: May 14, 2010, 21:33:38 »
U Beogradu je juče i prekjuče bilo zanimljivih oblaka:
























Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Slike-razno
« Reply #72 on: May 15, 2010, 00:35:37 »
Milose vjerujem da je to dio nevremena koje je zahvatilo vojvodinu....zabiljezen je tornado blizu sombora i mogu reci po ovim snimcima kao da je na trenutak vojvodina zamjenila kanzas


evo snimak tornada nekih 150-200 metara od njega

snimak emitovan na RTS-u




7 minuta dug snimak...potjera za tornadom u somboru

&feature=related


Madjo

  • Guest
Re: Slike-razno
« Reply #73 on: October 30, 2010, 02:29:47 »
Premješteno   :81:


Ne znam okle je....al je fino.....
« Last Edit: October 30, 2010, 02:35:27 by Madjo »

Madjo

  • Guest
Re: Slike-razno
« Reply #74 on: October 30, 2010, 02:30:50 »