Author Topic: Koje lokacije posjetiti u Crnoj Gori?  (Read 6236 times)

Offline IvanZD

  • Full Member
  • **
  • Posts: 94
    • MeteoAdriatic
Koje lokacije posjetiti u Crnoj Gori?
« on: March 19, 2012, 16:04:11 »
Pozdrav ljudi!

Dugo me nije bilo tu na forumu, previše obaveza sam se uhvatio i jednostavno nemam vremena za takmičenje a skoro ni praćenje vremena.

Imam pitanje za svih vas. Postoji mogućnost da ću početkom aprila doći na 3 dana u Crnu Goru, turistički. Zanima me koje destinacije bi mi preporučili da obiđem u ta tri dana? Zanimaju me prvenstveno motivi za fotografiranje, u planu mi je Boka Kotorska, Podgorica, Durmitor, Žabljak, ali eto zanimaju me preciznije lokacije koje mi možete preporučiti budući da dolazim prvi put (bio sam samo u Boki Kotorskoj dosad). S obzirom da je to prilično skoro, vjerojatno će biti još dosta snijega na sjeveru pa imajte i to na umu. Imat ću uz sebe prijatelje koji nisu baš planinari tako da penjanje po snijegu otpada (i općenito planinarenje, to ću ostaviti za neki drugi put). Dolazimo autom.

Hvala unaprijed!

P.S. Admine, mi se svakako još čujemo osobno, pa nadam se da se i vidimo ako dođem.
« Last Edit: March 19, 2012, 16:05:57 by IvanZD »

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5034
Re: Koje lokacije posjetiti u Crnoj Gori?
« Reply #1 on: March 19, 2012, 16:20:39 »
Bar, Skadarsko jezero, Budva, Durmitor, Cetinje. To ti od srca preporucujem.
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Koje lokacije posjetiti u Crnoj Gori?
« Reply #2 on: March 19, 2012, 16:27:21 »
Skadarsko jezero vam je lijepo obići,  Rijeku Crnojevića npr ...    Lovćen,  ove Mađove krajeve,  oni su veoma zahvalni za fotografiju,  zatim,  ako vam ostane vremena,  Biogradsko jezero,  kanjon Tare   ...    Posebno bih preporučio visoravan Lukavicu,  jedan manje poznat a prelijep predio,  ali nisam siguran da će se tamo moći autima,  za to biste morali da se raspitate uoči puta.   To je otprilike to,  za tri dana se neke od ovih stvari mogu dobro isplanirati.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Koje lokacije posjetiti u Crnoj Gori?
« Reply #3 on: March 19, 2012, 16:46:14 »
imas foru da u pocetku obidjes boku kotorsku,njeguse,cetinje, rijeku crnojevica ( i mozda onda starim putem do virpazara da iznamite camac da malo prodjete skadarskim jezerom ??)...poslije odete do podgorice i onda vam preporucujem kroz platije da krenete za zabljak (kanjon morace je lijep za vidjeti) i kad dodjete u mojkovac samo skrenete lijevo na durmitor...iz zabljaka se vratite novim putem koji je odlican i odmah ste u herceg novom.

Madjo

  • Guest
Re: Koje lokacije posjetiti u Crnoj Gori?
« Reply #4 on: March 19, 2012, 22:14:59 »
Pozdrav Ivane  :112:

Evo momci su dali dobre predloge ali bi ti bilo najbolje da učiniš kao što Vanja kaže,to jest da osmisliš put da ufatiš krug oko Crne Gore, da dva puta ne prolaziš kroz ista mjesta.
Njeguše preskoči, tu nemaš što lijepo viđet, isto tako ni kroz Cetinje nemoj prolazit a drži se što više blizu vodé, znači jezera, more, zaliv obavezno...  :122: Budva,Bar,Podgorica...su Ok... Nikšić preskoči, dalje dobre fotke možeš uvatiti kod Plužina, obavezno Pivsko jezero da posjetiš..  :105:  ...kao i prelijepa pivska sela...

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Koje lokacije posjetiti u Crnoj Gori?
« Reply #5 on: March 19, 2012, 22:17:38 »
krnja jela jos nije probijena a ni u potpunosti preko mateseva (ovo ako nekog zanima)  inace je odlican vanjin predlog, fin krug a najljepse se vidi:)

Offline IvanZD

  • Full Member
  • **
  • Posts: 94
    • MeteoAdriatic
Re: Koje lokacije posjetiti u Crnoj Gori?
« Reply #6 on: March 20, 2012, 12:16:47 »
Hvala svima!

bi ti bilo najbolje da učiniš kao što Vanja kaže,to jest da osmisliš put da ufatiš krug oko Crne Gore, da dva puta ne prolaziš kroz ista mjesta.


Da tako nekako i planiram! Kako na Durmitoru bude stanje sa snijegom i prohodnošću? Naravno da je još rano za detalje ali općenito me zanima, čiste li se ceste ako padne snijeg, i tako to... Ima li neko mjesto u parku gdje bi svakako trebalo doći?

Gdje je najbolje doći do kanjona Tare, kojom cestom?

Pišite slobodno i ako imate kakve prijedloge za noćenje (jeftino) i također za dobru hranu :)

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Koje lokacije posjetiti u Crnoj Gori?
« Reply #7 on: March 20, 2012, 12:53:48 »
e imam ja za smjestaj...da ne bi zvao ljude po privatnih kuca, imas prelijepe bungalove, jedno kilometar i po su od zabljaka put pljevalja....mislim da je cijena negdje oko 20-30 eura po bungalovu sto kad se podijeli na vas nekoliko nije skupo. mjesta ima za 5-6 ljudi, a za 4 komotno. Pogledaj slike pa sam vidji valja li cemu. A stvarno ne bi bilo lose ako ko zna neki kvalitetan restoran, jer tamo gdje sam ja bio su skupi a hrana nista ne valja. Glavni put od Niksica preko Savnika do Zabljaka je prohodan a onaj preko Mojkovca i kanjona Platije mislim da nije jos ali bi mogli pitati AMSCG. Ovo za Taru bi mogao znati rade ali nisam siguran da su ti putevi prohodni sada...

  http://www.durmitorski-bungalovi.com/  

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Koje lokacije posjetiti u Crnoj Gori?
« Reply #8 on: March 21, 2012, 14:59:40 »
platije su nekoliko nedjelja prohodne tako da tu nema problema...putevi se ciste a evo kako je krenulo novog snijega vise nece biti a ako bude to ce biti neka zanemarljiva kolicina u planinama tako da sto se puteva tice , tu si miran.
u vezi kanjona tare kad budes skrenuo od mojkovca lijevo put durmitora (ako odatle ides za zabljak) na raskrsnici zabljak-pljevlja nalazi se veliki i impozantni most na "djurdjevica tari" odakle je odlican pogled na kanjon. sa tog mosta mozes vidjeti bungalove koji se nalaze na liticama iznad tare. stvarno to mjesto ozgleda kao iz bajki a mogu misliti kakav je pogled odatle na taj most...dakle tu imas finih stvari za slikanje, cist vazduh i lijepu prirodu i sto je najbolje sve ti je to usput  :62: