Author Topic: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010  (Read 6889 times)

Offline Kimi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 857
Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« on: December 23, 2009, 14:00:24 »
Pošto će ova tema biti dooosta posećena narednih dana,vreme je da polako sumiramo izlaze modela  ;)  ;)....

Čini se da će za novu godinu biti toplo,jer će se ciklon nalaziti u Zapadnom Sredozemlju,a kada bude stigao do nas i bude povukao dosta hladniji vazduh to će već biti 1 ili 2 Januar 2010....Tako se čini,mada će se to još puno menjati....Dakle toplo za novu godinu.

Madjo

  • Guest
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #1 on: December 29, 2009, 21:51:39 »


Čini se da će za novu godinu biti toplo,jer će se ciklon nalaziti u Zapadnom Sredozemlju,a kada bude stigao do nas i bude povukao dosta hladniji vazduh to će već biti 1 ili 2 Januar 2010....Dakle toplo za novu godinu.
Kimi je ovo vec sjajno prognozirao prije 6 dana.Nemam rijeci,citas karte odlicno :) Mene ostaje da dodam da ce bit mjestimicno obilnih padavina za vrijeme doceka kao i u prve sate 2010 god.Na krajnjem sjeveru manje padavina,dok na Primorju i jugu treba ocekivat kisu i povremene pljuskove.
Treba imat u vidu da docek na otvorenom nije najbolja varijanta.Ako se ipak odlucite,uzmite sa sobom onu veliku porodicnu lumbrelu ili jednodjelnu ceradu iz komunalnog :D :D

Offline Kimi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 857
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #2 on: December 29, 2009, 22:12:45 »
Hvala Madjo  :D  :)

Da dakle kišovito za doček,na jugu CG i obilnija kiša....Nažalost doček nove godine neće biti u zimskom izdanju,ali šta da se radi,to su sitnice,živi bili i zdravi i dočekali još mnogo snegova i oluja ;) :) :)

Trebalo bi biti i grmljavine Madjo,zar ne,neko će umesto vatrometa boja moći da gleda i vatromet munja  ;D  :D :D :D
« Last Edit: December 29, 2009, 22:14:30 by Kimi »

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #3 on: December 29, 2009, 22:39:07 »
Pošto će ova tema biti dooosta posećena narednih dana,vreme je da polako sumiramo izlaze modela  ;)  ;)....

Čini se da će za novu godinu biti toplo,jer će se ciklon nalaziti u Zapadnom Sredozemlju,a kada bude stigao do nas i bude povukao dosta hladniji vazduh to će već biti 1 ili 2 Januar 2010....Tako se čini,mada će se to još puno menjati....Dakle toplo za novu godinu.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #4 on: December 29, 2009, 22:41:28 »
dobro vece

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #5 on: December 29, 2009, 22:59:14 »
Dobro vece drugari,meteorologija me zanima od malih nogu i jako mi je interesantna,nov sam u ovom informatickom opismenjavanju pa ne zamjerite na greskama.Zovem se Nebojsa,rodjen sretne 1975 godine,citam vase komentare i mogu samo da kazem da ste pravi profesionalci,inace zivim u PG-u koja na zalost nema mnogo zimskih idilicnih dana tako da smo od djetinjstva uskraceni za to pa nam se nije za cudit sto mnogo volimo i cekamo snijeg,no kako je sve naopako krenulo eto nmaju ga ni visi predjeli sto je zabrinjavajuce.Da li su to po vama samo ciklicna kretanja ili pak globalno zagrijavanje.

Offline Kimi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 857
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #6 on: December 29, 2009, 23:28:25 »
Dobrodošao Sone  ;)

Po meni,temperature veće od proseka u gotovo svakom mesecu zadnjih par godina nemaju nikakve veze za globalnim zagrevanjem,naša zemlja je i u prošlosti mnogo puta prolazila kroz malo toplije i hladnije periode,pa je po meni to posledica temperatura viših od proseka  ;)  ::)

Izvinjavam se za OFF Topic  :D

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #7 on: December 30, 2009, 00:45:50 »
Hvala Kimi,dijelim misljenje,cini mi se da je pocelo sa vecim temperaturama pocetkom 90-tih,pamtim kao klinac jaku zimu u PG-u 84-te godine kada je bila olimpijada u Sarajevu,konstantan snijeg citave zime,cak jedan dan jaka mecava za ove nase predjele nezapamcena sa izuzetno niskom temperaturom,sve bilo okovano ledom.Ove poslednje zime nekako bezveze,jugovina topla i meni licno mrzna,sve vise zudim za planinskim krajevima,mada nasi planinski predjeli itekako osjecaju Jadransko more,ali daleko manje od PG-a,Niksica,Cetinja a mi smo u PG-u po tom pitanju najgori i strasno nezahvalni za prognozu,mada se tjesim kada vidim da Cetinje koje je 59-te u velikoj Jugi drzalo rekord sa 159cm snijega nije nista bolje. Pozdrav za sve clanove,gledacu da budem redovan,interesantno mi je i vidim da ste svi izuzetno ljubazni i kulturni sto je ipak danas rijetkost,bice mi drago da budem alka u tom lancu. 

Offline Kimi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 857
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #8 on: December 30, 2009, 00:57:13 »
Nažalost Sone mana ovih iznadprosečnih temperatura je i manji broj dana sa pojavom snega ali šta da se radi  :( :( Ovde kod mene nekih 350-km severnije isto,zime su blaže,ali snega i dalje ima,evo u Februaru ga je bilo 85 cm,a pre nedelju dana (22 decembra) 42cm  :) :D

ON TOPIC

A blago vama na jugu CG moći ćete videti grmljavinu za novu godinu,pitam li se kakav je osećaj,puca vatromet pucaju munje  :D :D

I kao što Mađo reče vi bliži primorju bež' te sa trgova,kiše će biti  poprilično

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #9 on: December 30, 2009, 03:01:00 »
Hvala Kimi,dijelim misljenje,cini mi se da je pocelo sa vecim temperaturama pocetkom 90-tih,pamtim kao klinac jaku zimu u PG-u 84-te godine kada je bila olimpijada u Sarajevu,konstantan snijeg citave zime,cak jedan dan jaka mecava za ove nase predjele nezapamcena sa izuzetno niskom temperaturom,sve bilo okovano ledom.Ove poslednje zime nekako bezveze,jugovina topla i meni licno mrzna,sve vise zudim za planinskim krajevima,mada nasi planinski predjeli itekako osjecaju Jadransko more,ali daleko manje od PG-a,Niksica,Cetinja a mi smo u PG-u po tom pitanju najgori i strasno nezahvalni za prognozu,mada se tjesim kada vidim da Cetinje koje je 59-te u velikoj Jugi drzalo rekord sa 159cm snijega nije nista bolje. Pozdrav za sve clanove,gledacu da budem redovan,interesantno mi je i vidim da ste svi izuzetno ljubazni i kulturni sto je ipak danas rijetkost,bice mi drago da budem alka u tom lancu. 

Hvala na komplimentima, dobrodosao !    :)

Vezano za pitanje o globalno zagrijavanju, mislim da je jedan dio ljudi ovdje zeru skeptican po tom pitanju (a i dobar dio ljudi u svijetu, narocito industrijalaca, sto se pokazalo u Kopenhagenu  :D ), licno mislim da je stvar malo naduvana, ali da ima ljudskog doprinosa u tome (gleceri su dovoljni i za velike skeptike da vide da se nesto mijenja), nazalost koliko god da je tacno za nas ne valja, jer je Mediteran prvi u tom slucaju na udaru dezertifikacije, a Pg je u jednom od klimatskih podtipova koje bi jos malo zagrijavanja moglo da osteti najvise. 



Madjo

  • Guest
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #10 on: December 30, 2009, 09:51:26 »
Pozdrav sone i dobrodosa na forum.

Madjo

  • Guest
Re: Vreme u novogodišnjoj noći 2009/2010
« Reply #11 on: December 30, 2009, 23:40:28 »
Po modelima slaba,povremeno umjerena kisa sjutra,nesto jace padavine se ocekuju na Primorju i jugu vec prije ponoci(nezahvalno za prognozirat tacno u sat),da bi nastavila tako gotovo citav petak.
Na sjeveru republike cetvrtak manje padavina,mjestimicno moze biti bez kise-uglavnom krajnji sjeveroistocni dio,ipak tokom petka se ocekuje i tamo povremena kisa.
Temperatura znatno iznad prosjeka za ovo doba godine,i toplije bez obzira na nadmorsku visinu i polozaj-tako da se moze desit da bude ladnije za docek Nove godine u Tivat ili Hercegnovi,dje ce padat kisa,nego u Pljevlja ili Berane dje ce pojacan juzni vjetar donosit topliji vazduh i onemoguciti ozracivanje i hladjenje prizemlja,tj fenski efekat.Bice i pojacanog juga,povremeno.
« Last Edit: December 30, 2009, 23:42:13 by Madjo »