Author Topic: Sport  (Read 244081 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1550 on: March 21, 2015, 09:37:19 »
Bravo Miloše. Mada, pomalo mi je žao, jer sam očekivao meč Federer-Nadal.
---
Jeste li primijetili što čini Nikola Mirotić u Bulls-ima.
U martu je do sada odigrano 11 utakmica na kojima Nikola ima prosjek od 21.5 koša po meču. Vjerovatno će opet biti rookie mjeseca!

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1551 on: March 21, 2015, 23:07:03 »
Ja gledam svaki meč Bullsa već mjesecima...  :109:  Poslije prolazne krize u januaru i februaru, Mirotić je pronašao svoju pravu igru i u ovom mjesecu blista. U martu sa prosjekom od 21.5 poena, 8.5 skokova i 1.5 blokada nije među najboljim rukijima, već među najboljim igračima u NBA uopšte. On je pravi hodajući matchup nightmare - jednostavno snažne NBA četvorke nijesu u stanju da ga čuvaju - zbog šuta, brzine i za svoju visinu izvanrednog driblinga. Uz želju i žar koji pokazuje u igri i visok košarkaški IQ pred Mirotićem je, ako ga zdravlje bude služilo, velika NBA karijera.  :121:

Koliko je dobar u zadnje vrijeme i koliko pokazuje da ima samopouzdanja pokazuje i ovaj tweet:


Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Sport
« Reply #1552 on: March 22, 2015, 14:58:19 »
ne pratim NBA al ovi podaci su za svaku pohvalu!!!  :45: :45:
moj domen sporta sam suzio odavno na tenis (ugl muški) i primeru tj.fc barcelonu konkretno.tako da veceras sam u  velikoj muci jer el klasiko i finale indijan velsa u isto vrijeme...ipak idem na el klasiko a ova dvojica ako budu igrala kako umiju odgledacu treci set bez problema..

Offline pg

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 954
Re: Sport
« Reply #1553 on: March 22, 2015, 21:28:34 »
Buducnost-Partizan 85:79.Bravo!!!  :116:
10.02.2012
11.02.2012
12.02.2012

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1554 on: March 22, 2015, 21:47:15 »
Real je u prvom poluvremenu dominirao i zaslužio je bolji rezultata od 1:1
---
Ko onoliko šansi propusti, kazna ga stigne.
« Last Edit: March 22, 2015, 22:56:59 by Admin »

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1555 on: March 23, 2015, 01:29:02 »
Kakva utakmica Buducnosti i pobjeda nad Partizanom.  :109: :109:

Kakav mec i pobjeda Djokovica protiv Federera.

stvarno danas se uzivalo u sportu.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1556 on: March 23, 2015, 08:26:17 »
I veliki preokret u meču O Suliven-Trump!

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1557 on: March 24, 2015, 22:08:00 »
Mirotic je jos vise uvecao prednost u poenima u cetvrtoj cetvrtini nakon sinocnjih 14. Momak je apsolutna zvijer. Ima sve atribute NBA superzvijezde. Garantovana zvjezdana buducnost.

Zakucavanje od sinoc uz legendarni komentar Stacey King-a
 

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1558 on: March 25, 2015, 01:12:31 »
Full Highlights Nikole Mirotića od sinoć:



Nevjerovatno na koliko raznovrsnih načina je postizao koševe: trojka, šut s poludistance uz neizbježni pump fake, igra na postu, ulaz, kucanje, fenomenalni step back i koš skoro s trojke, iznuđeni faulovi...   :105:   Vrlo rijetka kombinacija visine, fizikalija i tehnike - ako iskoristi svoj potencijal do kraja sigurno će biti superstar.  :109:

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1559 on: March 25, 2015, 08:38:35 »
Što čine Crnogorci u NBA  :114:  :109: :109:  :01:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1560 on: March 25, 2015, 11:06:53 »
Kad mi je moj dobri drug, Nikolin trener J.Vujačić, ljetos rekao kako Nikola ima potencijal da u NBA ostavi trag ravan onom koji je ostavio Novicki mislio sam da pretjeruje. U stvari, Jadran je, izgleda, kao i obično, bio skroman.
---
Nađite na netu Nick Rakočević iz Illinoisa. Dečko ima 16 godina.
« Last Edit: March 25, 2015, 12:02:39 by Admin »

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1561 on: March 25, 2015, 16:50:02 »
A nije bas skroman, Dirk je jedan od najvecih kosarkasa svih vremena.. Da ostvari pola te karijere bio bi legenda.
Kad smo kod Dirkenstajna vec, postao je prvi covjek u istoriji NBA sa preko 25 hiljada poena, 10 hiljada skokova ipo hiljadu blokada i trojki. Juce je uhvatio 10000. skok.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1562 on: March 27, 2015, 14:27:40 »
Koliko današnje vremenske prilike idu na ruku našoj reprezentaciji?
---
U davno doba teren je nalivan vodom danima pred važne utakmice Budućnosti. Po blatnjavom terenu nam niko ništa nije mogao.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1563 on: March 27, 2015, 23:47:10 »
Svuda ima mloumnika, ali malo gdje tako lako dođu do izražaja kao kod nas i u našem regionu!

Offline pg

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 954
Re: Sport
« Reply #1564 on: March 28, 2015, 00:00:29 »
Bruka i sramota za Crnu Goru i fudbal  :46:.Drzava mora nesto da radi da se stane na put huliganima koji unistavaju sport
10.02.2012
11.02.2012
12.02.2012

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Sport
« Reply #1565 on: March 28, 2015, 00:03:13 »
Zbog takvih sam još odavno i prestao da pratim fudbal, nemam pojma ni ko igra ni kad ni gdje. Jer znam da se sve pretvorilo u huliganstvo i razne političke poruke i provokacije, to je užas... O incidentu na utakmici Srbija-Albanija sam čitao samo preko interneta, a sad se slični incidenti dešavaju i u Crnoj Gori, nemam riječi.
Na Balkanu bi trebalo zabraniti fudbal do daljnjeg, a ostalim sportovima treba pružiti šansu donekle.

Offline Dado

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 682
Re: Sport
« Reply #1566 on: March 28, 2015, 00:57:06 »
Za mene je jedino iznenadjenje i u najmanju ruku cudo kako je nastavljena utakmica poslije prvog incidenta..Pa oni su morali da nastave sa rezervnim golmanom i to ne svojom krivicom ili nekom povredom, znaci bez ikakvog smisla..Sto se ostalih stvari tice nista cudno, imate prilike da vidite nasu (ne)kulturu svakodnevno.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1567 on: March 28, 2015, 01:42:36 »
Naša nekultura i divljaštvo su jedna stvar, ali još gora je činjenica što se u velikoj mjeri povlačimo pred svakodevnim ispoljavanjem istih.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6637
Re: Sport
« Reply #1568 on: March 28, 2015, 02:27:05 »
Mi smo jedan od naroda koji kad je sve slobodniji i sve sto ima vise mogucnosti sve vise pokazuje primitivizam,kod takvih naroda sve sto je izopaceno tezi se ka tome,ne bi me zacudilo da kroz koju godinu kad budemo jos slobodniji zapocne kanibalizam.

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1569 on: March 28, 2015, 10:27:04 »
Ja sam "srećom" bio do 2 ure poponoći u magacin dolje...te se nijesam mnogo śekirá.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1570 on: March 28, 2015, 20:46:40 »
jutros sam se probudio sa stidom

eto

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1571 on: March 29, 2015, 00:36:24 »
Ako mislite da nema idiota u Njemačkoj, Francuskoj ili Engleskoj koji bi poželio da ubaci baklju u teren, griješite. Ima i Šveđana i Španaca i Škota koji bi rado nekom zafrljačili upaljač u glavu. No, svi oni su svjesni da naknadno žaljenje ne bi nikoq dojmilo. Svi oni su svjesni da im ne bi mogao pomoći ni kum, ni tetak, ni komšija da izbjegnu kaznu koja slijedi onome ko svoje nagone nije u stanju da obuzda.
---
Prije petnaestak godina prilikom jedne od posjeta Njemačkoj, na sred livade ugledah automatsku meteorološku stanicu. Na desetak metara od nje bješe ograda visine pola metra, više reda radi. Na moje pitanje da li im je nakad neko stanicu ili dio ukrao ili oštetio, moji domaćini me samo pogledaše i valjda svjesni koje bi bilo moje sledeće pitanje odgovoriše...i unuci tog vandala bi plaćali odštetu. Prepostavljam da su pretjerali, ali suština je bitna. Zaprijećena kazna i sigurnost njenog izvršenja su prilično dobra, ne i jedina,  preventiva.

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #1572 on: March 29, 2015, 01:19:17 »
Upravo tako Vanja , kao neko ko je bio  uz reprezentaciju od njenog formiranja izasao sam sinoc sa stadiona sa gnijevom i osjecajem kao da sam ja ubacio onu famoznu baklju na golmana   :107: Bez obzira radilo se o pojedincu ili grupici jednostavno krivi smo kolektivno i svako ko ne osjeca krivnju i stid za mene nije navijac reprezentacije . Pitanje je i da li ce biti uopste kakva presuda u vezi sa ovim slucajem , i ubijedjen sam da iako je bude to ce biti nesto mizerno  :34: (Bez obzira sto su navijaci krivi najvise , mora se pomenuti i sistem pravosudja kod ovakvih slucajeva , organizacije utakmice , ma jednostavno drzava je pala na ispitu ) Takodje moram i ^potkaciti ^ nase ^kvazi ^sportske novinare svih medija u Crnoj Gori , s obzirom da danas procitah par tekstova na nekim portalima pa cak i u novinama gdje za krah Crnogorskog fudbala potpuno krive navijace i nikog ama bas nikog vise  :03: A od tih takozvanih sportskih novinara ne procitah jedan tekst o  fudbalskom savezu kao Organizaciji , da li uopste kad kritikuju stvari vezane za igru , za trenera , za citav sistem oko saveza !!! :14: Jednostavno ne postoji teksta u arhivi nekih sportskih novina gdje se ukazuje na greske Saveza , ljudi u savezu i slicno , i onda mi ti neki tamo novinarcici za krah fudbala u Drzavi proglase krive jedino navijace ( koji su ovog puta stvarno razocarali ) . Sta da ocekujemo posle kazne koja nam slijedi ??? Jednostavno zbog ispada navijaca se zaboravi i Brnovic i sve osta na istome , i tako opet krenuti u nove kvalifikacije ... :31:  Jednostavno dok se ne promijeni citava organizacija i u savezu a i od atmosfere u reprezentaciji (umnogome i zavisi ponasanje navijaca) fudbal u Crnoj Gori je mrtav  !!!
Ljudi prastajte ali morah izdusit , makar odje  :03:

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1573 on: March 29, 2015, 11:02:03 »
Neka si Prenka, sve si 100% tačno reká.I sa Adminom se slažem, huligana svuđe ima.Samo što bih ja doda da to nijesu huligani-nemamo mi nikakvu "organizovanu" grupaciju, nego to je bagra neradnička,maloumna,nevaspitana,drogirana.Stoka liše pojedinaca.Nekultura na vrhuncu.Ja da se što pitam davno ih ukinuo navijače. I ovo nije prvi put da se gađe golman gostujuće ekipe.To je baš junački,baš ono po "crnogorski".  :23: Ne mora mi niko pričat da je slučajno bačio baklju.

A Brnović se zaboravi... to je najjače.  :07:

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Sport
« Reply #1574 on: March 29, 2015, 16:18:29 »
Poslije svega viđenog,pročitanog i čuvenog ostaje samo gorak ukus u ustima.Šta bi sa našim busanjem u prsa junačka,sa našim čuvenijem čojstvom i junaštvom.Sve ovo je samo još jedan šamar pravu,koje su nam naši stari ostavili,da svakoga možemo pogledati pravo u oči bez ikakvog kompeksa ili,ne daj bože,stida.Razloga za ovo što se dešava je mnogo ali glavni krivci nijesu pojedini maloumni idioti i fukara koja puca u leđa,već nezamjenjivi čelnici pojedinih sportskih saveza i društvo koje su okupili oko sebe da parazitira na grbači naivčina(u koje i sam spadam) koje misle da oni rade na unapređenju sporta koji vode.Brzo zaboravismo nedodirljivog Luku Pavićevića i ono što napravi jednom od sportova koji su mogli da budu nacionalni brend.Cico Kranjčar dobi nogu u situaciji kada je nacionalna selekcija pretrpjela prvi poraz u kvalifikacijama i to u kakvoj grupi.Imam utisak da ovi,nazovi,navijači i patriote imaju punu podršku rukovodilaca raznih sportskih saveza,da uživaju povlastice u vidu besplatnih karata i putovanja na gostovanjima a da,zauzvrat,stanu u njihovu odbranu kad im se fotelja zaljulja.Šta još treba da se dogodi pa da odgovorni,ovaj put iz FSCG,makar kao moralni čin ustupe svoje mjesto drugima umjesto što traže alibije i javno se izvinjavaju.DO KAD?