Author Topic: Sport  (Read 243885 times)

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Sport
« Reply #1250 on: September 10, 2013, 01:30:46 »
U drugom odličan, u trećem opet loš i tako u krug. Da ako se vrati u meč opet.  :101:

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1251 on: September 10, 2013, 02:02:03 »
U trecem je igrao dobro, ali uspio je da uradi 3 stvar kojima je dobio sam sebe u tom setu...vodio je 3:1 i dozvolio preokret na 4:3, pa kod 4:4 na Nadalov servis imao je 0:40 i to gubi i onda na svoj servis ima 30:0 i gubi set

Dako sad bude bolje

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1252 on: September 10, 2013, 02:48:20 »
Ono sto mene zanima je samo: Jos samo 4 GS!
Vamosssssss

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1253 on: September 10, 2013, 14:53:18 »
ne znam sto da kazem, citava sezona mu je ovakva mada je na trenutke igrao tenis kakav treba da igra, onaj iz 2011. ali avaj. pobjedi covjek samog sebe kad je najaci bio. djokovic je dobio samog sebe. definitivno ce na kraju godine biti na drugom mjestu, jedino da se ovaj povrijedi . taman ce ga na kratko prestici u nedeljama provedenim na prvo mjesto a onda nadal ide na prvo najmanje do kraja vimbldona . to je nekih 30-35 nedelja najmanje

imao ga je sinoc. imao je dobitnu igru koja jedina uspjeva kod nadala. tamos vamos agresivno i vineri po coskova. mogao ga je dobit uz sve one neiznudjene greske koje je pravio ali dzaba kad covjek ima auto destrukciju.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Sport
« Reply #1254 on: September 10, 2013, 17:10:13 »
Tako je Vanja. Nadal se u vecini poena nije nista pitao, sto pokazuje i statistika. Ako je Djokovic koncentrisan i pogodi razorne udarce sa osnovne linije to je viner, ako ne to je neiznudjena greska. A Nadalova "marejevska" igra je sramotna. Covjek je udario vise slajsova nego za citavu ovu sezonu.

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1255 on: September 10, 2013, 17:23:13 »
Đeste esperti teniski  :110: 

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1256 on: September 10, 2013, 17:52:44 »
Prvi set se Djokovic nije mnogo pitao, vec ga je ovaj izbombardovao. Kasnije jeste bio dominantan, ali ne mogu se tako analizirat mecevi. Ispade da svaki mec koji Djokovic izgubi, da je izgubio zato sto on nije igrao kako moze, ka da sam igra, drugi se nista ne pita. Ako se od citave karijere moze kao mjerilo uzimat 10 mjeseci savrsene igre, onda nema potrebe ni komentarisat. Ukoliko Djokovic jedan set odigra vrhunski, to je zato sto je on nevjerovatan a dugi losi, a ostale kad izgubi, to je zato sto je on sebe dobio. Hehe, kako god.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Sport
« Reply #1257 on: September 10, 2013, 19:41:42 »
Haha. Izbombardovao ga u prvom setu? Nadal je imao u tom setu samo jedan viner vise. Ali zato cak 10 gresaka manje.

Nisam ni spominjao druge meceve, ali u ovom se Nadal malo sta pitao. Izvoza ga Djokovic sa lijeve na desnu stranu a onda kada treba  lagano da zavrsi poen, on zakuca u mrezu.

A Nadalove "spektakularne" slajsove i forhend "balone" necu ni da komentarisem.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1258 on: September 10, 2013, 21:05:58 »
1 viner vise i 10 gresaka manje.. prilicno dobra statistika.. jos kad bi u statistiku uvrstili sve one udarce koje je novak jedva kacio, pa iznudjenim greskama sao u aut ili mrezu, broj "dobitnih" udaraca bi bio mnogo veci.
Sjetimo se samo da je na Roland Garrosu Nadal imao vise winnera od super agresivnog Djokovica, ali i tada se nasla zamjerka.
Nista tu nije spektakularno, covjek gradi poen, ceka priliku za cuveni forhend udarac bicem...zna posao.
Nadal je najbolji teniser svih vremena, a u godinama koje slijede ce taj jaz samo povecati.

Jos kad krenu napadi zbog dopinga. Covjek je sa 16 godina dobio 2. tenisera svijeta Roddicka, prosuo ga. Citavu karijeru je izuzetno fizicki spreman. Sto znam, da nije od 2009. konstanto kuburio sa povredama, broj grand slamova bi bio visestruko veci i sto je jos bitnije Federer ne bi imao zivotni GS.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1259 on: September 10, 2013, 21:32:57 »
A ako bi trazio jedinog konkurenta Nadalu (po meni), za najboljeg u istoriji, to bi svakako bio Bjern Borg.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Sport
« Reply #1260 on: September 10, 2013, 21:40:11 »
Takvih udaraca nije bilo mnogo. Ali, nebitno, i da kazemo da je Nadal diktirao tempo u jednom setu, ostale mu je Novak poklonio. Posebno presudni treci.

Ne znam samo po cijim kriterijumima je Nadal najbolji u istoriji? Pa imas nekoliko svjetski poznatih imena u tenisu (bivsih igraca i trenera) koji tvrde da su Federer, pa cak i Djokovic kompletniji igraci od Nadala. I to ako racunamo tenisere samo u posljednjih 10 godina. To se vidi i na terenu. Jedino opasno Nadalovo oruzje je taj "udarac bicem" kako si ga nazvao. Zbog toga stalno mora da se izvlaci na forhend, a ako ne uspije mora da igra slajsove i balone kako bi cekao da mu se loptica "namjesti".
Koliko vinera pravi bekhendom sa osnovne linije? To je smijesno. Bekhend mu sluzi samo da se odbrani kada se nadje u teskoj pozciji. Da ne govorim o tome koliko mu je slabiji ritern od Djokovica, ili koliko slabije pokriva teren od Federera iz mladih dana.

A sto se tice povreda, ukupno je propustio tri GS-a, tako da sigurno ne utice bitnije na ukupan broj osvojenih turnira.
« Last Edit: September 10, 2013, 21:43:16 by sanjin »

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #1261 on: September 10, 2013, 21:43:25 »
Jedan od boljih tekstova na blicu koje sam procitao zadnje vrijeme http://sport.blic.rs/Tenis/239542/Kad-proradi-spanska-krv-Fanaticnost-od-Nadala-stvorila-gotovo-nepobedivu-masinu           :03:   

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #1262 on: September 10, 2013, 21:45:10 »
Citiram jedan dio teksta :   Opsesivno-kompulsivna priprema Nadala za poen

    U pauzi između gemova pažljivo slaže flašice sa napitcima po određenom preciznom rasporedu.
    Na teren ulazi prelazeći preko linija prvo desnom nogom.
    Obriše peškirom lice (prvo levu stranu, pa desnu) i ruke, a zatim uzima lopticu.
    Namesti majicu prvo na levom ramenu, pa na desnom.
    Obriše znoj sa nosa, pa namesti kosu iza levog uveta, ponovo dodirne nos, pa namesti kosu iza desnog uveta.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1263 on: September 10, 2013, 22:11:48 »
Po cemu je najbolji?
E ovako. Sljaka je podloga na kojoj se isticu najveci majstori igre tenisa. To je podloga na kojoj se ne mogu pojavit Izner, Raonic, Karlovic, Rusedsky itd i osvojit turnir bez efektivne igre. Podloga u kojoj do izrazaja dolazi suv kvaliteta igacaSve je do  Tehnike, izdrzljivosti, koncentracije, inteligencije. Ljepota udaranja loptice i namjestanja kose nije mjerilo kvaliteta tenisa, jer bi tu Federer definitivno bio nedodirljiv.
E, na takvoj podlozi Rafael Nadal je nepobjediv. Kao sto je bio Bjern Borg.
Da sad ne analiziram pojdinacno medjusobne duele sa ostalim kandidatima za najboljeg ikad, jer po mnogima to nije parametar (jako cudno, jer ne ide u korist), uzecu jos samo jednu stavku kao faktor. Nadal ima gotovo 84% dobijenih singl meceva u karijeri. Niko mu nije blizu. Borg je na 82.5, Federer 80, Novak 79 itd...
Ja znam da ce svi ti moji podaci biti odbaceni kao nevalidni, jer fanovima ostalih igraca ne idu u korist, ali tako je to. Suva statistika uvijek nadmasi teoriju.

I btw, toliko se preuvelicava ta defanzivna igra da je to postalo komicno. Mislim da 90% danasnjih strucnjaka je Nadala gledalo samo u duelu sa Djokovice, eventualno Federerom. Naravno da su tu jako rijetki vineri bekhendom, ali ih ima.
AKo vec komentarises bekhend Nadala, mogo bi se pozabavit i smecom Djokovica.
« Last Edit: September 10, 2013, 22:13:55 by Fraka »

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1264 on: September 10, 2013, 22:17:22 »
E i ko god je u Bg ili okolino pozvan je da gleda Prvenstvo Srbije u street workoutu  :60:
Ja cu biti jedan od sudija  :03:

Takmicenje se odrzava u tasmajdanskom parku i pocinje u 13 h
« Last Edit: September 10, 2013, 22:19:14 by Fraka »

Offline pg

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 954
Re: Sport
« Reply #1265 on: September 10, 2013, 22:43:23 »
Ukrajina-Engleska 0:0.Ovaj rezultat nam mnogo otezava za nastavak kvalifikacija.U drugom poluvremenu Ukrajinci mnogo bolji sad ce Englezi na nas da se vade  :106:
10.02.2012
11.02.2012
12.02.2012

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #1266 on: September 10, 2013, 22:49:15 »
Ukrajina-Engleska 0:0.Ovaj rezultat nam mnogo otezava za nastavak kvalifikacija.U drugom poluvremenu Ukrajinci mnogo bolji sad ce Englezi na nas da se vade  :106:
Englezi kao i do sad na gostavanja idu da uzmu bod ,to je bilo evidentno i veceras gdje se vidi da su zadovoljni bodom .Njima je ovaj rez povoljan ,pa cak i da ne uzmu sva tri protiv nas . Bice sto ono vele ^vraski^ tesko ali eto nada zadnja umire .Mozda su i englezi zreli za jedan poraz u ovim kvalifikacijama . Sjetite se samo Hrvatske prije neku godinu na Wembliju ,zasto ne bi i mi uradili slicno ? Vjerujem u ove momke ,do zadnje sekunde treba imati vjere  .

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1267 on: September 10, 2013, 23:16:43 »
Ne otežava ovi remi nama ništa nó ni olakšava.
Dobijemo Engleze tamo i doma Moldavce i idemo ká ljudi direktno za Brazil.  :11:  :111: :111: :111:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1268 on: September 11, 2013, 01:31:17 »
Volim da se uključim u ove teniske diskusije, iako nisam preveliki poznavalac tog najinteresantnijeg individualnog sporta.
Nezavisno volite li više Đokovića ili Nadala činjenica je da njihovi dueli predstavljau na neki način planetarni događaj. Uzbuđenje i dobar meč su zagarantovani. Tačno je da Đoković grubo rečeno ima veći fond udaraca, ali je i tačno da one kojim Rafa raspolaže su dovedeni do savršenstva.
Rezultati su na strani Nadala i to je ono što se, u sportskom smislu, vrednuje.
Ne znam kako će njih dvojica stajati sa brojem GS titula kad se crta bude podvlačila, no ono po čemu će Đoković biti upamćen, osim teniskog umijeća, je unošenje živosti u svijet tenisa. Počevši od Samprasa, preko Federera, pa potom i Nadala tenis je gubio na elementima koji nisu nužno vezani za sport, ali itekako dobro dođu. Nije bilo zabave, nije bilo radosti. To je jednom prilikom istakao Ivan Ljubičić i iskazao zahvalnost Novaku što je tenis učinio zanimljivim i onima koji sport i ne prate baš mnogo.
Sama činjenica da Novak važi za prilično obrazovanog i svestranog mladića, daje mu težinu čak i iznad rezultata koji ostvaruje. U krajnjoj liniji nijedan sportista sa jugoistoka Evrope, osim možda svojevremeno Nađe Komaneči, nije imao tu pozornost i to mjesto u svejtskom sportu koje zadnjih godina ima Novak.
Očekujem da će Rafa dostići i prestići Federera što se tiče broja GS titula, ali i da će Novak (uz još neki GS naslov) biti itekako zabilježen u svijetu tenisa.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1269 on: September 11, 2013, 01:57:44 »
Apsolutno podrzavam svaku rijec Dusane!
Djokovic je, posebno zadnjih par godina nevjerovatno mnogo doprinio Balkanu uopste, a da ne pricam Srbiji. Veliki rad i zato ga mnogo cijenim. I harizma i humanost, ma zbilja pravi ambasador drzave.
Ja sam bio veliki fan Samprasa... sjecam se mnogo velikih duela sa Agasijem.. nebrojeno mnogo. Iako je Agasi, nesumnjivo mnogo tehnicki i umjetnicki bolji igrac, ja sam volio samprasa. E onda je doso Fed, kojega su , sjecam se odlicno, zvali "Sampras u najboljoj formi" i to je mene strasno nerviralo tada. Razvio sam neki animozitet prema njemu od samog starta i godinama cekao da se neko pojavi.
Normalno, polufinale 2005. je donjelo mog novog idola, tako da sam cesto subjektivan, ali sto cu  :03:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Sport
« Reply #1270 on: September 11, 2013, 02:37:39 »
Po cemu je najbolji?
E ovako. Sljaka je podloga na kojoj se isticu najveci majstori igre tenisa. To je podloga na kojoj se ne mogu pojavit Izner, Raonic, Karlovic, Rusedsky itd i osvojit turnir bez efektivne igre. Podloga u kojoj do izrazaja dolazi suv kvaliteta igacaSve je do  Tehnike, izdrzljivosti, koncentracije, inteligencije.
Jes vala, a na travi i tvrdoj podlozi se dobija na lijepe oci. Sljaka zaista potencira izdrzljivost igraca, ali takodje odgovara onima kojima je najbolji udarac forhend insajd-aut,a jedan od njih je Nadal. To je zato sto se loptica sporo i visoko odbija od podloge pa se ima dosta vremena za "namjestanje".
Na travi je druga prica. Tu dolazi do izrazaja brzina i snaga udarca, takodje i spretnost i tehnika jer treba zahvatiti lopticu koja ti pada ispod koljena.
Dakle, svaka podloga iziskuje odredjene sposobnosti.

Quote
Ljepota udaranja loptice i namjestanja kose nije mjerilo kvaliteta tenisa, jer bi tu Federer definitivno bio nedodirljiv.
Radi se o KOMPLETNOSTI igraca. Nadal je nekompletan igrac u odnosu na Federera.

Quote
Da sad ne analiziram pojdinacno medjusobne duele sa ostalim kandidatima za najboljeg ikad, jer po mnogima to nije parametar (jako cudno, jer ne ide u korist), uzecu jos samo jednu stavku kao faktor. Nadal ima gotovo 84% dobijenih singl meceva u karijeri. Niko mu nije blizu. Borg je na 82.5, Federer 80, Novak 79 itd...
Ja znam da ce svi ti moji podaci biti odbaceni kao nevalidni, jer fanovima ostalih igraca ne idu u korist, ali tako je to. Suva statistika uvijek nadmasi teoriju.
To sve stoji. I Federer ima 17 GS pa ga ne smatras najboljim. I to je statistika. Ja ovdje govorim o izboru udaraca koje teniser ima na raspolaganju. Sam medjusobni skor ne mora mnogo toga da nam kaze jer je Nadal ogroman broj meceva dobio na "cekaj da protivnik pogrijesi" igru.

I naravno da ce se gledati kako Nadal igra protiv najvecih konkurenata kao sto su Federer, Marej, Djokovic... Sta me briga kako on igra protiv Granoljersa.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1271 on: September 11, 2013, 02:53:47 »
Kad se dodje do tog nivoa profesionalizma, kompletnost se ne gleda, nego ucinkovitost. Ja sam siguran da ima mnogo amatera koje je prelijepo gledat.. To sto je kompletniji mu nije donjelo bog zna sto u duelima sa Nadalom.

Offline Blade Runner

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 109
Re: Sport
« Reply #1272 on: September 11, 2013, 08:42:47 »
Ne otežava ovi remi nama ništa nó ni olakšava.
Dobijemo Engleze tamo i doma Moldavce i idemo ká ljudi direktno za Brazil.  :11:  :111: :111: :111:

Kako nam ne otežava, Mađo?

Sa te dvije pobjede, samo smo sigurni za baraž, ne i za direktan prolaz.
Sad smo bodovno izjednačeni sa Ukrajinom a oni u zadnja dva kola igraju kući protiv Poljske i gostuju San Marinu. A i bez toga gostovanja SM-u, imaju neuporedivu bolju gol-razliku od nas (ona odlučuje ukoliko dvije ili više reprezentacija imaju isti broj poena).

Zbog svega navedenog, odgovaralo nam je da sinoć Engleska dobije... No, pošto oni svaku malo jaču u goste igraju ziherški na X - klepićemo ih na Vembliju, da ih dobro zasvrbi :109:

Offline pg

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 954
Re: Sport
« Reply #1273 on: September 11, 2013, 18:29:08 »
Ne otežava ovi remi nama ništa nó ni olakšava.
Dobijemo Engleze tamo i doma Moldavce i idemo ká ljudi direktno za Brazil.  :11:  :111: :111: :111:

Kako nam ne otežava, Mađo?

Sa te dvije pobjede, samo smo sigurni za baraž, ne i za direktan prolaz.
Sad smo bodovno izjednačeni sa Ukrajinom a oni u zadnja dva kola igraju kući protiv Poljske i gostuju San Marinu. A i bez toga gostovanja SM-u, imaju neuporedivu bolju gol-razliku od nas (ona odlučuje ukoliko dvije ili više reprezentacija imaju isti broj poena).

Zbog svega navedenog, odgovaralo nam je da sinoć Engleska dobije... No, pošto oni svaku malo jaču u goste igraju ziherški na X - klepićemo ih na Vembliju, da ih dobro zasvrbi :109:
Bice mnogo tesko jer i Englezi moraju da idu na pobjedu.Ne znam bice tesko ali ja vjerujem u ove momke pa ako je Hrvatska mogla da ih pobiejdi u Kvalifikacije za EURO 2008 mozemo i mi sad ali biced MNOGO tesko
10.02.2012
11.02.2012
12.02.2012

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1274 on: September 12, 2013, 02:37:15 »
Po cemu je najbolji?
E ovako. Sljaka je podloga na kojoj se isticu najveci majstori igre tenisa. To je podloga na kojoj se ne mogu pojavit Izner, Raonic, Karlovic, Rusedsky itd i osvojit turnir bez efektivne igre. Podloga u kojoj do izrazaja dolazi suv kvaliteta igacaSve je do  Tehnike, izdrzljivosti, koncentracije, inteligencije.
Jes vala, a na travi i tvrdoj podlozi se dobija na lijepe oci. Sljaka zaista potencira izdrzljivost igraca, ali takodje odgovara onima kojima je najbolji udarac forhend insajd-aut,a jedan od njih je Nadal. To je zato sto se loptica sporo i visoko odbija od podloge pa se ima dosta vremena za "namjestanje".
Na travi je druga prica. Tu dolazi do izrazaja brzina i snaga udarca, takodje i spretnost i tehnika jer treba zahvatiti lopticu koja ti pada ispod koljena.
Dakle, svaka podloga iziskuje odredjene sposobnosti.

Quote
Ljepota udaranja loptice i namjestanja kose nije mjerilo kvaliteta tenisa, jer bi tu Federer definitivno bio nedodirljiv.
Radi se o KOMPLETNOSTI igraca. Nadal je nekompletan igrac u odnosu na Federera.

Quote
Da sad ne analiziram pojdinacno medjusobne duele sa ostalim kandidatima za najboljeg ikad, jer po mnogima to nije parametar (jako cudno, jer ne ide u korist), uzecu jos samo jednu stavku kao faktor. Nadal ima gotovo 84% dobijenih singl meceva u karijeri. Niko mu nije blizu. Borg je na 82.5, Federer 80, Novak 79 itd...
Ja znam da ce svi ti moji podaci biti odbaceni kao nevalidni, jer fanovima ostalih igraca ne idu u korist, ali tako je to. Suva statistika uvijek nadmasi teoriju.
To sve stoji. I Federer ima 17 GS pa ga ne smatras najboljim. I to je statistika. Ja ovdje govorim o izboru udaraca koje teniser ima na raspolaganju. Sam medjusobni skor ne mora mnogo toga da nam kaze jer je Nadal ogroman broj meceva dobio na "cekaj da protivnik pogrijesi" igru.

I naravno da ce se gledati kako Nadal igra protiv najvecih konkurenata kao sto su Federer, Marej, Djokovic... Sta me briga kako on igra protiv Granoljersa.

kad se uporedjuju igraci i kad se govori koji je bolji i ko ima bolji udarac bekend forhend slajs itd.. treba se spomenuti i taktika jer svaki igrac koji izadje na teren ne silazi dolje bez glave vec unaprijed ima neku zacrtanu taktiku koju pokusava da "odradi" da bi pobjedio. ako posmatramo skor izmedju nadala i federera dje ga ovaj bije DUPLO jasno je da je nadal bolji . ako kazes da federer ima toliku lepezu udaraca i da je bolji tj da nadal ima samo "laso" od udaraca onda mi nije jasno zasto ga federer ne vodi duplo, ne ne duplo troduplo...
moje skromno misljenje je da je nadal bolji od federera ali federer ima vise gs-ova(sto se precutno u svijetu koristi kao mjera za uspjeh) koje ce vjerovatno do penzije spanac prestici...isto sam uvjeren i da djokovic nije ispricao svoju pricu do kraja i da cemo sledecih godina uzivati u njihovim mecevima.
trenutno, po meni nadal je mentalno najaci teniser i najkonstantniji igrac na turu. mislim da jedino moze djokovic da ga bije ali prvo treba glavu da ohladi pa tek onda da mu uzme RG.