Author Topic: Sport  (Read 243040 times)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #475 on: August 22, 2012, 11:46:31 »


Ali ljudi, znate sto je meni smijesno? Kad mene Madjo rece 'Stevane' ahahahahahahahahahahah  :47:  :45:  :102:

 :109: :109:

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Sport
« Reply #476 on: August 22, 2012, 12:31:44 »

neko mi rece da se igra u bar utakmica sa srbijom. nisam provjerio ali i da se igra u pg necu ici jer mi se zbog duela ekipa iz regionalnih drzava smucio sport. bukvalno svaka utakmica je unistena navijanjem kompleksasa i sa jedne i sa druge strane. gledacu na tv u prijatnom drustvu i uz pivce za zivce  :116:


Vanja, tako je kako je, nažalost. Budala je uvijek bilo na svakoj strani i uvijek će ih biti. Zbog takvih kompleksaša su mi se i smučili mnogi sportovi. Bilo je ljudi koje ni ne zanima košarka, koji ni ne prate sportska dešavanja, ali su jedva dočekali onu pobjedu Crne Gore protiv Srbije, da iskažu svoje bolesne stavove, izlive nacionalizma i mržnju, naročito putem fejsbuka. Slično je i ovamo u Srbiji, jedino što ovdje ne doživljavaju Crnu Goru kao nekog velikog rivala i konkurenta, već Hrvatsku. Živim za dan kad će svako moći da navija za svoju zemlju, a da poštuje protivnike...

A što se tiče ove grupe, mislim da je Srbija favorit u sledećoj utakmici, jer su u prethodnoj vjerovatno potcijenili Crnu Goru. Crna Gora ima još po dvije utakmice protiv poluamaterskih ekipa iz Slovačke i Islanda, koje bi pobijedila i moja ekipa iz Makedonskog.  :08: Te četiri pobijede bi donijele siguran plasman.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #477 on: August 22, 2012, 12:50:42 »
Mislim da ce se ta utakmica definitivno igrati u PG,ali bez obzira da li ce imati neki rezultatski znacaj imace veliki nacionalni naboj o kojem ste vec pricali pa mislim da e pola sale biti za CG,a pola za Srbiju i da ce zbog toga biti potrebne velike mjere obezbjedjenja. Ali takav je nas narod...

S druge,sportske strane mislim da je srbija ipak bliza pobjedi,nece nas opet potcijeniti,a i vratio se Krstic..mada mozda bi druga prica bila da su tu Pekovic i Vucevic,bili bi ravnopravni pod kosem. i moram da pomenem da onaj koji me iznenadio u prve 3 utakmice je Suad Sehovic,odlican suter,a to je ono sto nam treba,a narocito ce doci do izrazaja kad se vrate Pekovic i Vucevic ,tada ce dobiti vise prostora jer ce na njih ovise obracati paznju...

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #478 on: August 22, 2012, 12:57:06 »
pazi,vec veliku prevagu ce donjeti krstic koji je vec poceo da igra, mislim i bez njega je srbija bila jaca ali kako to u sportu biva, nije pravilo da jaci dobija.
pratio sam manje vise sva sportska desavanja u mom gradu vec duzi niz godina ali u zadnje vrijeme izbjegavam ovakve utakmice "visokog rizika" upravo zbog razloga koji si naveo jer na te utakmice dolazi narod kojima nije bitan sport i kojima je navijanje ispunjeno mrznjom prema drugima uspjeh u zivotu.
mozda se taj trenutak desio kod mene kad je bila utakmica izmedju buducnosti i splitskog hajduka. usli smo na stadion medju prvima kako bi izbjegli ocekivanu guzvu...vec tada su krenula prozivanja s obije strane ali sto mi je upalo u oko bilo je prisustvo momaka iz kraja koji su dosli na utakmicu samo da bi provocirali druge a znam ih da nikad sutnuli loptu nisu a kamoli da znaju barem jednog igraca iz domaceg tima. naravno ni gosti nisu ostali duzni. svo to vrijedjanje na najprostiji nacin je totalno unistilo ono zbog cega normalni navijac dolazi na utakmicu.  necu da branim ni jedne ni druge. to je priprost narod kojima takve manifestacije sluze da se na najvulgarniji nacin onako coporativno s osjecajem pripadnosti jednom narodu izvrijedja drugi narod...

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #479 on: August 22, 2012, 13:02:38 »

Mislim da ce se ta utakmica definitivno igrati u PG,ali bez obzira da li ce imati neki rezultatski znacaj imace veliki nacionalni naboj o kojem ste vec pricali pa mislim da e pola sale biti za CG,a pola za Srbiju i da ce zbog toga biti potrebne velike mjere obezbjedjenja. Ali takav je nas narod...

S druge,sportske strane mislim da je srbija ipak bliza pobjedi,nece nas opet potcijeniti,a i vratio se Krstic..mada mozda bi druga prica bila da su tu Pekovic i Vucevic,bili bi ravnopravni pod kosem. i moram da pomenem da onaj koji me iznenadio u prve 3 utakmice je Suad Sehovic,odlican suter,a to je ono sto nam treba,a narocito ce doci do izrazaja kad se vrate Pekovic i Vucevic ,tada ce dobiti vise prostora jer ce na njih ovise obracati paznju...


u pravu si. a utakmica bi bila veoma atraktivna kad bi oba sastava igrala u punom sastavu.  

bice veoma interesantno posmatrati napredak ivanovica poslije onog kosa. ono sto je on uradio to je nekad radio djordjevic u zajednickoj drzavi, dakle covjek odluke moze da postane. ima tu jos da se radi oko njega , da se kali kao igrac a ove utakmice su bogom date za to i svaka je za njegovu mladost novo iskustvo.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Sport
« Reply #480 on: August 22, 2012, 13:03:12 »
Što se tiče navijanja,  Crna Gora je prilično dugo odolijevala raznim socio-patološkim tendencijama,  kojih je bilo dosta u okruženju,  mora se reći,  ali ne može se držati hermetički zatvoreno jedno društvo,  posebno danas.  
Mladi naročito vole agresivne grupe, ideje, emotivno nabijene koncepte ...   ima mnogo razvijenijih i  ''mirnijih''  djelova Evrope koji sve teže izlaze sa tim na kraj.
Engleska ima dosta dobra rješenja za ekstremne navijače,  tu bi trebalo  ''prepisati''  ponešto ...

Inače mislim da bi sve navijačke grupe trebalo ukinuti     :77:

Madjo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #481 on: August 22, 2012, 13:10:22 »


Inače mislim da bi sve navijačke grupe trebalo ukinuti     :77:


Uz to bih još ukinuo sviranje himne.
I onda bi na tribine stojá normalan narod i moglo bi se lijepo i normalno pratit.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Sport
« Reply #482 on: August 22, 2012, 13:27:26 »
Taman tako!  :45:
Februar 2012. :)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #483 on: August 22, 2012, 13:57:53 »
ma ja bih samo prekopirao onaj engleski zakon za huligane

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Sport
« Reply #484 on: August 22, 2012, 14:14:40 »

ma ja bih samo prekopirao onaj engleski zakon za huligane


..u kojem pise? ukratko, ako ti nije muka...
Februar 2012. :)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #485 on: August 22, 2012, 15:00:18 »


ma ja bih samo prekopirao onaj engleski zakon za huligane


..u kojem pise? ukratko, ako ti nije muka...


pa izmedju ostalog velike kazne za ulazak na teren od po nekoliko hiljada eura(funti) kao i za nesportsko ponasanje i zabrana huliganima na ulazak na sportska desavanja od po nekoliko godina do dozivotno...paprene kazne za klubove koji se ne pridrzavaju fer plej kodeksa i ne osudjuju svaki ekces svojih navijaca javnim saopstenjem i slicno...

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Sport
« Reply #486 on: August 22, 2012, 15:53:25 »
Krstic dolazi u Podgoricu sa obaveznom "sportskom " opremom STOLICOM. Po mogucstvu sto jacom- metalnom.
Volio sam onog kosarkasa, ali od kad sam odgledao onaj klip, promijenio sam mislenje..
Kosarka je generalno propala! bilo je super pratiti je u 90-im godinama pa sve do 2002 god. to mi je bio najmiliji sport.
Ja necu ni gledati tu utakmicu, kao ni ostale..

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Sport
« Reply #487 on: August 23, 2012, 23:18:14 »
Samo cu rec' STETA ! Znamo svi na sta mislim...
Februar 2012. :)

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Sport
« Reply #488 on: August 24, 2012, 01:14:38 »
Bilo bi dobro da je bar jedan dala Zeta,  ali baš je velika razlika u klasi ta dva tima  ...     PSV  je prejak bio   :23:
Nego,  dobi Barsa večeras Reala  3:2  na Kamp Nou.  Bolje da sam tu utakmicu gledao ...  Revanš je za 7 dana na Santjago Bernabeu.

Madjo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #489 on: August 24, 2012, 01:26:20 »
Čudo je i ovo do sad koliko je Zeta dogurala.  :109:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #490 on: August 24, 2012, 02:54:01 »
To je jedini klub sto je za ove godine nezavisnosti sacuvao obraz naseg fudbala u Evropi.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #491 on: August 28, 2012, 03:32:16 »
u kosarci DOBISMO slovacku i idemo na izrael!

poceo US OPEN...rafa ne igra zbog stare boljke,koljena.mozda sansa da se osim federera djokovica i mareja jos neko umjesa u borbu za prvo mjesto!

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Sport
« Reply #492 on: August 28, 2012, 21:56:17 »
Izrael dobi Srbiju. I to nikakvu Srbiju...cini mi se da kako igraju, ne bi bilo iznenadjenje da ne podju u Sloveniju koliko god oni bili favoriti na papiru to se nocas nije vidjelo. Krstic je bio odlicno zatvoren on onog njihovog crnog centra, dok je ovaj dao jedno 2-3 atraktivna kosa u drugom poluvremenu. Teodosicu kreativnosti kao meni. Kao i uvjek, sudjenje naklonjeno Izraelu, ali nije toliko uticalo s obzirom koliko je Srbija bila losa. Ovakvo stanje najvise odgovara nama, sigurno sad prolazimo.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #493 on: August 28, 2012, 22:31:47 »
Izrael je odigrao dobru utakmicu,Srbija ocajnu. Nadam se da su nasi mogli da vide veceras uzivo sta treba da urade da bi dobili Izrael jer su vec tamo.

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Sport
« Reply #494 on: August 29, 2012, 09:20:23 »

Izrael je odigrao dobru utakmicu,Srbija ocajnu. Nadam se da su nasi mogli da vide veceras uzivo sta treba da urade da bi dobili Izrael jer su vec tamo.


Srbija cijele kvalifikacije igra ocajno.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Sport
« Reply #495 on: August 30, 2012, 01:39:35 »
Osvoji Real Superkup.  :109:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #496 on: August 30, 2012, 15:57:21 »

Osvoji Real Superkup.  :109:


sa srecom :)
bas me zanima da li ce barsa uspjeti sto da uradi bez gvardiole. tim je i dalje tu
modric usao 15 minuta prije kraja i bio je dosta zapazen na terenu

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Sport
« Reply #497 on: August 30, 2012, 21:52:14 »
 :43:       Dobili  Izrael       :109:


Inijesta proglašen igračem godine     :109:       :111:
« Last Edit: August 30, 2012, 22:07:16 by cirus »

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Sport
« Reply #498 on: August 30, 2012, 22:29:57 »
 :16: Propustiše veliku šansu, ne mogu da vjerujem kako izgubiše, onakve greške se jednostavno ne prave... Još sam u šoku. :52:

Zaboravih da kažem da mislim na fudbalsku utakmicu između Bordoa i Zvezde.
« Last Edit: August 30, 2012, 22:31:38 by Miloš »

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #499 on: August 30, 2012, 22:58:09 »
mi smo prakticno prvi na tabeli...imamo jos 4 meca od kojih je naravno najtezi onaj sa srbijom u nedjelju...sa letonijom islandom i slovackom ce vjerovatno mec biti cista formalnost. bez najacih igraca stigosmo na prvo mjesto!  :114: