Author Topic: Sport  (Read 242894 times)

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #3075 on: June 11, 2019, 00:30:28 »
Ne znam sta ocekujete sad od Crne Gore?
Realno imamo govno roster, bolje bi Sutjeska igrala, uvjeren sam u to.

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Sport
« Reply #3076 on: June 11, 2019, 00:43:19 »
Evo malo optimizma iliti - kako se možemo kvalifikovati, uz preduslov da moramo pobijediti Češku, Bugarsku i Kosovo:

1. Da Česi ne dobiju nijednu utakmicu do kraja.
2. Da dobijemo i Engleze, a da Česi ostvare samo jednu pobjedu.
3. Da i mi i Česi izgubimo od Engleza (ili da u oba slučaja bude remi), a da Česi ostvare samo jednu pobjedu pod uslovom da ih ovdje dobijemo sa 4 gola razlike.

Kosovo nas može ugroziti samo ako dobije Češku i iščupa bod od Engleza. U tom slučaju bismo morali da odigramo makar remi sa Englezima.

Prilično su nam realne šanse, šapnuo mi Grgur  :11:

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Sport
« Reply #3077 on: June 11, 2019, 01:23:01 »
Evo malo optimizma iliti - kako se možemo kvalifikovati, uz preduslov da moramo pobijediti Češku, Bugarsku i Kosovo:

1. Da Česi ne dobiju nijednu utakmicu do kraja.
2. Da dobijemo i Engleze, a da Česi ostvare samo jednu pobjedu.
3. Da i mi i Česi izgubimo od Engleza (ili da u oba slučaja bude remi), a da Česi ostvare samo jednu pobjedu pod uslovom da ih ovdje dobijemo sa 4 gola razlike.

Kosovo nas može ugroziti samo ako dobije Češku i iščupa bod od Engleza. U tom slučaju bismo morali da odigramo makar remi sa Englezima.

Prilično su nam realne šanse, šapnuo mi Grgur  :11:

Grgur je bog  :11:
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Sport
« Reply #3078 on: June 11, 2019, 01:38:48 »
Grgura za selektora, gre'ota je da Džudović bude v.d.  :99: A reprezentaciju ćemo sami sastaviti  :121:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #3079 on: June 11, 2019, 13:25:18 »
Ova kvaifikacije treba "žrtvovati" u rezultatskom smislu, a iskoristiti ih za pravljenje osnove za neka nova takmičenja. Da, vrijeme je da se oslonimo na sopstvene snage. Nisu one velike, ali su naše.

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Sport
« Reply #3080 on: June 11, 2019, 14:54:37 »
Žrtvovane su rezultatski evo dovoljno, đe ćemo više.
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Sport
« Reply #3081 on: June 11, 2019, 11:21:02 »
Evo nam Kazahstan ugasio podmladak u 94.  :06:  :11:
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #3082 on: June 11, 2019, 13:22:16 »
Izgubili omladinci, pa šta?
Moramo prihvatiti da nismo nikakva fudbalska sila. Daleko su veće šanse da A reprezentacija u perspektivi ostvari neki zapaženiji rezultat nego da se to desi u mlađim kategorijama.

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Sport
« Reply #3083 on: June 11, 2019, 14:34:01 »
Omladincii su dobili prije nekolike godine Belgiju 3:0, dobili taj isti Kazakstan u oktobru 5:1 i sad ga primiše u 94. minut, 30 sekundi prije kraja, to je maler i nije do klase. Isto ka što ga primismo od Turske u 95. minut, 2 sekunde do kraja u prijateljskoj ili kako nije htjela da uđe jedna jedina lopta protiv Češke ili još jedan gol protiv Engleske.

Da se po veličini države gleda kao što po vas bijeli dan "objektivisti" pravdaju onda da se uvede fudbal u igre malih zemalja i da se ispisemo iz ostalih takmičenja, da se fokusiramo u košarci na igre malih zemalja i da se sklonimo sa Mundobasketa, ne znam okle tamo dogurasmo uopšte. Više se može postići da su savezi ozbiljniji povodom svog rada, da su treneri drugačijeg mentaliteta, u fudbalu smo očigledno zbog nekih stvari izgubili i Drinčića u veznom i Damjanovića u napadu i Bašu u odbrani. Rukometni savez i rukometaši što su činjeli prije sa svađama a to je posebna priča. Ovamo Džudović pošao u ofanzivu i pobjedu sa onakvom odbranom i napadom.
Omladinici su se mogli stegnut malo više isto kao i seniori u Jerevanu protiv Jermenije, stalno gledamo prosipanje poena u trenucima kad možemo i moramo bolje. Mene da postave za direktora svih reprezentacija izgleda jedino kad sam ovako pametan  :77:  :11:
« Last Edit: June 11, 2019, 14:37:07 by EagleS »
The absence of evidence is not the evidence of absence

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #3084 on: June 12, 2019, 07:42:39 »
Ma nema ni đece ni podmlatka ka što je bilo nekad.
Ova današnja đeca su debili,prvi ovi moji.  :56:

U svoje pero,nijesam ulazio u kuću, svuđe sam strca i čuda činio.  :11:

Samo su ni trebala 4 krša i bilo kakva lopta... kasnije,sa 13-14 godina smo se okrenuli na basket.

p.s  fala Tumbi tulumbi na saradnji sa željom da mu sa Srbijom ide ka što mu je odilo s nama.

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Sport
« Reply #3085 on: June 12, 2019, 11:27:21 »
Itekako su bitne mlađe kategorije jer iz njih treba da izađu generacije koje će sjutra činiti A tim. Čak nije ni toliki problem u tome da li će izgubiti neku utakmicu golom u 93. ili će ih potući već u prvom poluvremenu, već kako će se odigrati cio ciklus kvalifikacija da bismo vidjeli gdje smo i što smo. A upravo po trenutnom stanju se i vidi da smjena generacija nije mnogo dobrog donijela i da se na tome nije radilo onda kada je trebalo. A možda fali i želje i motivacije, ko zna. Opet, ono iza čega stojim (i uvijek ću) je da je bolje odabrati možda i lošije igrače koji će makar izgoreti na terenu i igrati timski organizovano nego forsirati provjerene zvijezde koje će da se čuvaju svakog pada i povrede, a ovamo se ostali igrači, pa i cijela nacija, oslanjaju na njih kao na adute za pobjedu. Ako smo već mala zemlja, bolje da budemo nezgodan protivnik nego da još na papiru vide rupe tamo gdje bi trebalo da smo najjači.

Sve u svemu, nama prije svega treba jača domaća liga, dobra edukacija mladih i predan rad sa njima jer bez toga nikad neće ni biti rezultata. I EagleS za direktora reprezentacija da ih pospremi tamo :11:

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Sport
« Reply #3086 on: June 12, 2019, 19:53:44 »
Ma nema ni đece ni podmlatka ka što je bilo nekad.
Ova današnja đeca su debili,prvi ovi moji.  :56:

U svoje pero,nijesam ulazio u kuću, svuđe sam strca i čuda činio.  :11:

Samo su ni trebala 4 krša i bilo kakva lopta... kasnije,sa 13-14 godina smo se okrenuli na basket.

p.s  fala Tumbi tulumbi na saradnji sa željom da mu sa Srbijom ide ka što mu je odilo s nama.
Bio sam na jednoj slavi nedavno dje je bio jedan od trenera mladjih kategoriha Sutjeske. Kaze lik da 90% djece ne zna pravilno da trci, svaki drugi nepravilan hod... Kaze i da je nemoguce koliko su zavisni od telefona. Kaze kad ih podijeli u 2 ekipe i ovi ostali sto ostanu na klupu kaze ni jedan ne gleda utakmicu no svi na telefon. Ranije je u svaku generaciju Sutjeske bilo po nekoliko talenata ranga Kica Kosovica koji bi kasnije propadali zbog ulice, alkohola,kocke.. dok danas takvih talenata nema barem u nk. Mada, kad vidis kako se roditelji ponasaju prema djeci nije ni cudo sto su takva. Dosta je samo vidjeti kad kisa pada kako su ulice oko skola blokirane od auta jer coce ne mogu srecice male da uzmu kisobrane no se moraju kolima odvoziti i dovoziti.

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Sport
« Reply #3087 on: June 12, 2019, 21:48:47 »
Izvini, ali tu i sam trener snosi krivicu. On mora da nametne autoritet ako misli da kvalitetno radi posao. Samo mi nemoj reći da ne može da im zabrani korišćenje telefona u toku treninga  :03:
Znam za neke što su se tako "rekreativno" ponašali jer je trenera otprilike bilo briga, pa kad su promijenili klub i došli kod drugog kod kojeg to nije moglo da prođe, itekako su se doveli u red  :62:

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Sport
« Reply #3088 on: June 12, 2019, 21:56:14 »
Pa ovaj to i radim tipa za iznosenje telefona  iz svlacionice ih kaznjava trcanjem oko stadiona itd. Al npr prica kad se vracu sa utakmice i u busu svaki klinac na telefon grga. Koliko balavci provode vremena na telefonu pokazuje i pojava miliona jutjubera retarda. Samo njih kad vidis skontas kakve generacije nadolaze. Djecu i zene treba biti. :08:

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Sport
« Reply #3089 on: June 12, 2019, 22:45:49 »
Jes', čoče - kad dijete nešto loše uradi, majke su krive, a kad nižu uspjehe, sve je to tatin ponos  :11:
Trebalo bi vas, muškarce, malo prevaspitati jer ste se mnogo ulijenili  :120: Pogledaj, npr. što ti je ženski fudbal:
https://www.prva.rs/vesti/info/316377/o-zenskom-fudbalu-se-malo-govori-a-mozemo-da-se-hvalimo-fudbalerke-fk-spartak-iz-subotice-su-prvakinje-drzave

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Sport
« Reply #3090 on: June 13, 2019, 07:55:54 »
Umjesto da se uce kuvanju i ostalim kuhinjskim poslovima one trce za loptom. O kukavno srpstvo ugaseno kad si spalo da se dicis glupostima. Stari crnogorci su znali kako treba sa zenama i djecom, zato su nesto i vrijedjeli. Nadam se da ce neko otvoriti temu kulinarstvo i da ces tamo pokazati sta znas, a da ce ti administraciji zabraniti pisanje na sportskim temama   :08:

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #3091 on: June 13, 2019, 09:00:34 »
Nema ni starija Crnogoraca više te nema ni žena takvija, na prste ćeš ih izbrojat Nikšićki.
Danas muževi jadovi spremanju doručak i večeru(ako je imaju uopšte) i mijenjaju đeci pelene.Guraju kolica i idu sa njima u šoping.Žive đe im žena odredi.Ne daj bože koja da se zajebe pa da ostane na selo. :75:
Ali to je valjda ta evolucija,napredak.
Sprdajte se vi, imaćemo mi problema sa đecom koja će se rađat od sad pa za 10-15 godina,kad ovi prispiju da se uzimaju.U nas su još geni žilavi od đedova a kad to izlapi, ajde mi ga zbogom, doće đeca blijeda i pjegava i nesposobna.  :10:

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Sport
« Reply #3092 on: June 13, 2019, 10:33:12 »
Spremila sam ručak, Nikšićki, pa sad mogu i o sportu. :110: A boli malčice kad se u ženskom sportu ostvare bolji rezultati nego u muškom, jelda? Šta'š, za sve nas je Bog stvorio  :11:

Mađo, kuhinja i mijenjanje pelena nisu "ženski" poslovi, no muškarci imaju previše osjetljive receptore čula mirisa, pa je muka ako ruke zasmrde na luk ili kad se skine ona pelena  :120:

Nego da se vratimo na temu. Često se čuje priča roditelja da djecu upisuju u škole sporta "da ih maknu sa ulice", što u neku ruku jeste pohvalno, ali džaba je sve ako u kući ne postoji škola "čvrste ruke", bilo da je to muška ili ženska. Ako roditelj kaže da djetetu "ne može ništa", ne može ni da očekuje da će vaspitač, trener ili nastavnik prvenstveno da koriguje ponašanje, a onda napravi od njega moralnog i odgovornog čovjeka, pa ni vrhunskog sportistu ako za to ima talenat. Donekle i može, ali se takav režim mora nastaviti u kući ako hoće da se dođe do nekih konkretnih rezultata. Opet, ima ih sijaset koji su mogli da ostvare nešto u sportu, ali nisu zbog nedostatka motivacije i podrške, a sa druge strane ima i onih preambicioznih roditelja (da se ne lažemo - tu prednjače očevi) koji pritiskaju dijete da postane nešto za šta realno nema predispozicije. To je što se roditeljske uloge tiče, mada ima tu još štošta da se doda kad je o sportskoj edukaciji riječ.

Sport u kojem mogu da kažem da imamo neku perspektivu je košarka jer ima dosta djece koja imaju "žicu" za to i sa njima se radi, tako da će biti nešto od njih. Bar da u nečemu budemo dobri ako nam se ovi ostali sportovi raspadaju  :107:

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Sport
« Reply #3093 on: June 13, 2019, 12:41:00 »
Meni se najviše sviđa kako niksicki poklopi na šte srca i žene i Crnogorce i srpstvo suptilno provuče, sve u isti post, kud ćeš više za dobro jutro, +10 pride :102:
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Sport
« Reply #3094 on: June 13, 2019, 13:23:31 »
Niko kao on to ne umije ovako lijepo da upakuje, još i mašnicu stavi da kompletira  :11:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #3095 on: June 13, 2019, 14:07:32 »
Meni se najviše sviđa kako niksicki poklopi na šte srca i žene i Crnogorce i srpstvo suptilno provuče, sve u isti post, kud ćeš više za dobro jutro, +10 pride :102:

 u 5min do 7h suptilno ga provukao, mos mislit sto radi popodne hhahahahahaha masinica brate  :120:

Offline Aquaria

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 520
Re: Sport
« Reply #3096 on: June 13, 2019, 14:35:02 »
Vanja, pomjeri taj sat, zakasnićeš negdje  :11:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #3097 on: June 13, 2019, 14:50:42 »
Vanja, pomjeri taj sat, zakasnićeš negdje  :11:

jes u pravu si ahahahhahaa tek sad vidjeh  :05:

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Sport
« Reply #3098 on: June 13, 2019, 18:59:38 »
Nema ni starija Crnogoraca više te nema ni žena takvija, na prste ćeš ih izbrojat Nikšićki.
Danas muževi jadovi spremanju doručak i večeru(ako je imaju uopšte) i mijenjaju đeci pelene.Guraju kolica i idu sa njima u šoping.Žive đe im žena odredi.Ne daj bože koja da se zajebe pa da ostane na selo. :75:
Ali to je valjda ta evolucija,napredak.
Sprdajte se vi, imaćemo mi problema sa đecom koja će se rađat od sad pa za 10-15 godina,kad ovi prispiju da se uzimaju.U nas su još geni žilavi od đedova a kad to izlapi, ajde mi ga zbogom, doće đeca blijeda i pjegava i nesposobna.  :10:

Primili smo u potpunosti zapadnu kulturu, iako se ona u najvecoj mjeri kosi sa nasom tradicijom, vjerom, istorijom... Za par desetina godina bicemo upotpunosti kao i ljudi na zapadu, izgubice se sve po cemu se poznajemo, ali dobro, kako kaze ona narodna, sam pao sam se ubio.

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Sport
« Reply #3099 on: June 13, 2019, 19:33:48 »
To je proces globalizacije i naširoko se osjeća i prisutan je u najmanju ruku u svim većim gradovima iole razvijenih društava, a da se tradicija i kultura mijenjaju kroz vrijeme i adaptiraju trenutnom kulturnom trenutku nije ništa nenormalno (npr: nekad su Crnogorci uzimali glave za trofeje, onda su se žalili Francuzi i Evropa pa je Nikola rekao samo nosevi ništa glave ako mislite u Evropu a kasnije se nisu velika sječiva nosila u boj pa nije bilo ni noseva :11:) e to je već istorija i nju nećemo zaboravit  :122: Nego da otvorimo temu filozofije i sociologije  :102:
The absence of evidence is not the evidence of absence