Author Topic: Sport  (Read 243653 times)

Offline mecava

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 725
Re: Sport
« Reply #2450 on: July 25, 2018, 08:59:33 »
Da, na rekreaciju sam i mislio primarno. A onda bi vjerovatno doslo i do osnivanja nekog vaterpolo ili plivackog kluba za najmlađe kategorije. Pored disciplina koje je admin pomenuo dodao bih i skijanje.

Offline niksicki

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1890
Re: Sport
« Reply #2451 on: July 25, 2018, 18:23:21 »
Onda bi, već, bili prejaki...
Bolje se vi sa sjevera orijentišite ka nekom drugom sportu.
Možda neke atletske discipline, gimnastika...ili streljaštvo...
No, bazeni trebaju radi rekreacije, zdravlja, turizma...
Za sjevernjake rvanje, bacanje kamena s ramena... Vaterpolo je za bokelje.

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Sport
« Reply #2452 on: July 25, 2018, 22:00:24 »
Читајући пост колеге Никшићког,могао сам се телепортоват у неку шумару,ђе се рвем са међедима,бачам камена с рамена у некој вуко...... и не силазим у град по пo године:))) Оћемо и ми мало опуштенције.. :110:
« Last Edit: July 25, 2018, 22:07:31 by Milossss »
Only black and white

Offline mecava

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 725
Re: Sport
« Reply #2453 on: July 25, 2018, 22:42:32 »
Hahahahahh ja sam se sjetio Bjelasice prvo.  :79: I Niksic je na istoj nadmorskoj visini kao i Bijelo Polje. Lako je plivati u moru i niksickim vjestackim akumulacijama (jezerima). Iako sam od cetvrte godine redovno boravio skoro cijelo ljeto u Baru, nisam racunao da sam plivac dok nisam probao da plivam u Limu. Deda mi je to stalno prebacivao. Nazalost prvi put tek sa 17 godina sam otisao na Lim, jer sam kao mali i licno svjedocio jednoj tragediji i utapanju djeteta. Imamo prelijepu rijeku ali je nazalost rizik za zdravlje okupati se nizvodno od Andrijevice.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2454 on: August 02, 2018, 19:03:34 »

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2455 on: August 02, 2018, 22:57:57 »
Pretjerano.
Premijer liga će i dalje biti najgledanija i najatraktivnija.

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Sport
« Reply #2456 on: August 03, 2018, 12:48:25 »
Pretjerano.
Premijer liga će i dalje biti najgledanija i najatraktivnija.
Stvar ukusa.Za mene je Španija ispred svih,kad je klupski fudbal u pitanju.Uostalom,klubovi iz Španije dominiraju u svim evro takmičenjima.Špance ne volim,kao ni Italijane.Ostrvski fudbal,do dolaska ovih Latino trenera i igrača,bio mi je najmiliji,ali su ga ovi pretvorili u nešto drugo.Kad se sve sabere i oduzme,svuda se igra isti,industrijski,fudbal a razliku prave samo navijači.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2457 on: August 03, 2018, 15:17:18 »
Od 2005 navijam za Juventus,taman i u tim godinama sam saznao sta je fudbal.Sjecanje na Seriu A iz tog doba je stvarno fenomenalno,koliko je tada bilo jakih timova u toj ligi,Juventus,Milan,Inter,Roma,Lacio,Fiorentina,Sampdoria...Prosto je bilo uzitak gledati,Nedveda,Del Piera,Terzegea,Pirla,Sidorfa,Didu,Bufona,Totija,Di Natalea,Ibrahimovica,Adriana,Zanetija,Stankovica,De Rosija,Ledezmu,Pandeva,Pata,Ronaldinja,Inzagija,Gatuza,Maldinija,Kanavara,Zambrotu...i posle one afere poceo je raspad,ali cini se da je ova sledeca godina zaista dobra.Imat cemo drim tim Juventusa,Intera koji se fantasticno pojacao,Roma koja ima nove mlade snage,Napoli standarno opasan,Milan najjaci u sigurno zadnjih 5-6 godina,u Parmu bi trebao Baloteli doci i jos par dobrih igraca,pa da se i oni vrate na staru stazu.Ceka nas uzbudljiva sezona,Juventus ide na ls,samo da dodje jos jedan veznjak i to je to.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #2458 on: August 03, 2018, 21:28:14 »
mislim da se ostrvski fudbal ne moze porediti sa lepršavoću sa iberijskog poluostrva.
sto se tice apenina ovo ce biti najaca sezona jos od  afere kalcopoli. ako se trend nastavi mozda u skorijoj buducnosti se vrati ona stara seria A.
premijer liga je stavila akcenat na strane trenere jer oni njihovi su blago je reci uzas!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2459 on: August 03, 2018, 23:18:18 »
Naaravno, stvar je ukusa. Ali morao bi neko da mi dobro plati da gledam, na primjer, utakmicu Kijevo-Atalanta, a bez ikakve prisile ću pogledati meč West Ham - Leicester.
Slično je i sa španskom ligom. Liše 4-5 najboljih timova, ostalo mi je potpuno nezanimljivo.
Meni je bitna atmosfera na utakmici, požrtvovanost, muški startovi (ne pogibeljni), tempo... Odugovlačenje igre, padanje, simulacije, rasprave sa sudijama me nimalo ne privlače.
Mada, moram priznati da je italijanska liga prošle godine imali niz jako dobrih utakmica. Možda i nastave u tom smjeru.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2460 on: August 07, 2018, 01:06:38 »
Vidim da ovi iz KK Buducnosti nemaju namjeru dovoditi centra. :07: Iskreno po mom misljenu slabo su se pojacali za Evrolige,dok s druge strane imamo Cedevitu koja se nabudzila samo tako,ne vjerujem da ce im iko ista moci ove sezone.KK Buducnosti trevaju jos dva jaka pojacanja,pod br 1 treba im centar,a mozda se oni uzdaju u Barovica i Nikolica :07:.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #2461 on: August 07, 2018, 15:53:50 »
Vidim da ovi iz KK Buducnosti nemaju namjeru dovoditi centra. :07: Iskreno po mom misljenu slabo su se pojacali za Evrolige,dok s druge strane imamo Cedevitu koja se nabudzila samo tako,ne vjerujem da ce im iko ista moci ove sezone.KK Buducnosti trevaju jos dva jaka pojacanja,pod br 1 treba im centar,a mozda se oni uzdaju u Barovica i Nikolica :07:.

Jel sezona pocinje sjutra? Aaaa nije,ima jos dva mjeseca do starta sezone. Dobro. Jel je zakazano okupljanje igraca sjutra? Aaaa nije nego sredinom mjeseca. Paaa ja mislim da jos imaju sanse da dovedu tog centra. Da ne zaboravimo da je Doleman doveden u januarskom roku pa vidji sto se napravilo.
Cedevita je kupila citav tim,pocev od trenera preko stranaca,njih 8 za sad....to je prakticno nov tim i nisu uigrani.banda razbojnika kojima treba vrijeme da se uigraju.vidjeces kako igraju odmah na pocetku. s druge strane buducnost je zadrzala tim,zadrzala je trenera,dovela je pojacanja.neki od pojacanja mogu da igraju na poziciji 4-5 sto Dzikic voli da radi. Koliko znam centar se i dalje trazi i mozda bude doveden iz ljetnje lige iz Amerike. Prioritet je bila i bice ABA liga. Euroliga je samo tresnja na vrhu.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2462 on: August 07, 2018, 19:19:38 »
Upravo zbog toga kazem da bi trebali sto brze dovesti centra koji bi se navikao na uslove prije pocetka sezone.A vidi sto se tice Cedevite,imaju oni vremena da se uigraju,oni ce sigurno do plejofa biti medju top 4,a tada ce biti uigrani i ima da zagaze svakoga ko im bude u plej ofu.Realno gledano odavno nije bilo jakog tima u Aba ligi kao sto ce ove godine biti Cedevita.Bas zvucna imena imaju.Meni je simpatican Mornar,opet neki crnci pune ekipu,i uvijek se dobro pokazu :109:,ne bi me cudilo da opet udju u plej of, pored sad dosta jace konkurencije,jer su mnogi klubovi doveli kvalitetnije kosarkase u odnosu na prethodnu sezonu.Znaci jos jedan jaki centar i onda mozemo govoriti o jakoj Buducnosti. :03:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #2463 on: August 07, 2018, 22:36:07 »
kupili ga sad ili za 10 dana isto im se hvata,da vidimo tu ljetnju ligu moze li se ko tu uzet. sture su informacije pa nebi marilo da se naoruzamo strpljenjem  :43:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #2464 on: August 08, 2018, 11:49:57 »
spominje se dolazak Dangubica,iskreno ne bih volio da se desi taj transfer  :35:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2465 on: August 08, 2018, 14:16:34 »
Dangubic bi pravo dosao Sutjesci da joj pomogne u Aba ligi 2.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2466 on: August 15, 2018, 23:10:48 »
Ih sto mi je milo sto Atletiko napuni ovu šugu od tima  :105:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2467 on: August 19, 2018, 21:58:26 »
"Ne mogu da prestanem da gledam ovu fotografiju i ove pruge koje su ispisale moj život - i kao fudbalera i kao čovjeka. Volim ovaj dres do te mjere da sam ubijeđen da je, uprkos svemu, dobro tima uvek na prvom mjestu. Uvijek." - Claudio Marichisio
 :02:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2468 on: August 20, 2018, 00:31:54 »
Nole se efinitivno vratio. Prvi teniser koji je osvojio sve masterse.
Roger (ne)očekivano nemoćan.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #2469 on: August 20, 2018, 00:55:53 »
Svaka cast, prvi u istoriji, po meni jos jedino Nadal ima kakve takve sanse da uradi isto (mora osvojiti Pariz i Majami), dok Federer gotovo i da nema sanse jer su mu ostali Mastersi na sljaci Monte Karlo i Rim, a on vec preskace sljaku zbog godina...
I kad je broj osvojenih Masters titula u pitanju sledi borba Djokovica (31 titula) i Nadala (33 titule).

U svakom slucaju Novak se vratio, ocekujem da mu ovo ulije samopouzdanje za US Open pa da se povecava i broj GS titula.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #2470 on: August 20, 2018, 15:14:27 »
federer je pri kraju karijere i ako ne postigne neke uspjehe  nece imati da hrani svoje samopouzdanje , u godinama je i treninzi malo teze padaju a jos ako i izostanu rezultati onda moze to tesko da padne covjeku.nadam se ipak da cemo ga gledati jos neko vrijeme jer tenis bez njega nebi bio isti.
 novak je prvi dosao do prvih 30 mastera ali povreda je ucinila svoje a nadal nije sjedio skrstenih ruku. mada i nadal se dosta  povredjivao vise nego iko na turu . sta bi bilo sa njegovim skorom da se nije povredjivao? sigurno bi tu dodali jos koji gs i master...po meni mozda i najaci igrac na turu. ima da se biju on i djovak do kraja karijere mozda i za odgovor na najvece pitanje: ko je najbolji od svih? no ima do toga dosta.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2471 on: August 20, 2018, 18:47:16 »
Pretpostavljam da bi mnoge brojke, na kraju karijera, svih trojice mogle ići na ruku Novaku.
Pretpostavljam da ni Roger, ni Rafa neće imati istovremeno sva četiri GS, niti će osvojiti svih devet mastersa 1000. Nije isključeno ni da će u međusobnim bilansima Novak biti pozitivan sa obojicom.
Rafa će biti zapamćen kao najveći "ratnik" i ubjedljivo najbolji "zemljaš".
Roger će ostati u istoriji kao teniser koji ima najviše GS, koji je najduže bio svjetski broj jedan, ali i kao ikona bijelog sporta...
Vjerovatno će nam mlađi zavidjeti što smo bili svjedoci nadmetanja trojice veličanstvenih.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Sport
« Reply #2472 on: August 20, 2018, 21:29:35 »
Nadal mora da osvoji i Sangaj.

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Sport
« Reply #2473 on: August 29, 2018, 22:56:52 »
C.ZV. u ligi sampiona.. Da mi je to neko rekao,-samo bi se nasmijao.. Cestitke od partizanovca...
« Last Edit: August 29, 2018, 23:01:45 by Milossss »
Only black and white

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2474 on: August 29, 2018, 23:21:42 »
Najprije čestitke Zvezdi za plasman u Ligu šampiona.
No, ako postoji fudbalska nepravda onda je to večerašnji rezultat u Salzburgu.