Author Topic: Sport  (Read 243649 times)

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #925 on: December 24, 2012, 10:15:19 »
Nezamisliva noc bez NBA, ne znam sto cu nocas cinjet na badnji dan  :67:
Ja sam generalno pratio samo boston, sad sam poceo i Minesotu i Orlando pomalo, momci to zasluzuju..
Potreban im je Love, SPREMAN, jer ovo do sad nije djelovao spremno. Nadam se da ce i B Roy moci nesto, jer mi je jako tuzno gledat jednog od  mojih omiljenih igraca da se onako muci i da ne odustaje iako bi 99.9% igraca svijeta zavrsilo karijeru da zna da mu koljena nemaju hrskavicu.. cudo...

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #926 on: December 24, 2012, 10:16:27 »
Tačno je da je igračima NewYorka bilo dozvoljeno da biju u odbrani u poslednjoj četvrtini, ali je tačno i da se Rubio zalijetao pod koš i u pokušaju dodavanja 6-7 lopti bukvalno poklonio protivniku. Slično je radio i Barea.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #927 on: December 26, 2012, 12:52:31 »
Ovo je postavio ovaj lik iz Minesota na espn board jutros   :67: :119:
 

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #928 on: January 02, 2013, 17:26:53 »
Statistika skokova u NBA na zadnjih 10 utakmica, Vučević na vrhu  :119: sa prosjekom od 14 skokova po meču, ni Pek nije daleko:


Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #929 on: January 02, 2013, 17:55:01 »
da da  :109: :109:

Veceras u 1 igra Vuc, a u 3 Pek :D

Mada meni je u 1 ipo debi konacno kompletnog bostona, bicu na 3 strane  :11:

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #930 on: January 13, 2013, 00:27:48 »
Pratiste li rukomet nocas?   :16:   Prvi mec i vidjelo se da je ekipa u velikom grcu .Veliki hendikep je neigranje Mrvaljevica ,bez njega ekipa kao da nema motora .Nadam se da ce se izdici iz ovog pocetnog grca u nastavku takmicenja ,a pitam se zasto ne bi i pala neka jaca selekcija u narednim kolima . :78:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Sport
« Reply #931 on: January 13, 2013, 00:57:00 »
Možda je i sastav mogao biti drugačiji,  proveli smo prvih 20-ak min sa postavkom koja nije davala rezultat ...  da ne idemo u individualna rješenja,  od kojih su neka iznenadila većinu poznavaoca našeg rukometa.   
Na posebni sudijski kriterijum smo se već navikli    :67:    :46:

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Sport
« Reply #932 on: January 13, 2013, 00:58:36 »
Moglo je ovo danas mnogo bolje, al šta je tu je. Vodili smo 25:24, i onda nas je sudija uništio s dva igrača manje. Šteta. Danas samo da se ne obrukamo.
GGMU!

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #933 on: January 13, 2013, 01:50:15 »
sad dodjoh i odgledah drugo poluvrijeme...imali smo ih. zali boze bodova al sta je tu je, idemo dalje. moramo se uozbiljit.imamo dobrih igraca koji ne prestaju da me iznenadjuju

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Sport
« Reply #934 on: January 13, 2013, 03:00:27 »
Imamo igrace koji ce izgunut za svaki bod, u to sam siguran.  Budimo uz njih, mozemo dalje  :111:

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #935 on: January 13, 2013, 03:32:49 »
pPo meni je losa odbrana danas presudila, tesko i bez draska a nije kastratovic nista kriv!

a mozda je najveci problem sto je reprezentacija bila neosnovo dignuta visoko cak se i medalja pominjala...
no da nebi isli iz krajnosti u krajnost ovi momci ce jos dosta pokazati i pozicionirati se na svjetskoj listi.

moja podrska i cestitke za svaki gol, bod ili pobjedu zasluzuju to !

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #936 on: January 13, 2013, 17:29:15 »
danas sa nepobjedivim svjetskim i evropskim sampionima francuzima. valjda ce trener protiv njih probati neke kombinacije za sledece meceve jer ovi su stvarno prejaki...

nakon ponoci u australiji pocinje grend slem australijan open....za sve teniske uzivaoce prava poslastica .
prvo o raonicu...mislim da ce ovo biti godina koju ce pokusat da zavrsi medju prvih 10. od najvisocijih tenisera on se najbrze krece a i kao sve visoke tenisere krasi ga jak servis koji ako krene donosi pobjedu...izuzetno ima razoran forhend dok se vidi napredak u bekendu koji mu nije bio jaka strana proslih godina.. njemu AO i brza podloga veoma godi tako da sve ispod osmine bi bio neuspjeh, cetvrtfinale bi bio pomak naprijed , sve preko toga (to bi znacilo da je izbacio federera)bi bio nevjerovatan uspjeh.

djokovic brani titulu, sjecate se proslogodisnjeg finalnog meca protiv nadala (3-2) najduzeg u istoriji gs-a. ima veoma lak zrijeb i zbog neigranja nadala tek u finalu moze da se sastane sa marejom ili federerom...po meni, za djokovica bi sve osim titule bio neuspjeh. njemu ao odgovara. odgovara mu teren kao i klima i tu se osjeca kao kod kuce...pokusace da uzme 4 ao a treci po redu...igra u ponedjeljak ujutro u 5 protiv nekog anonimusa

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Sport
« Reply #937 on: January 13, 2013, 19:34:34 »
Ајмо бреее... можемо ! почела утакмица ,на РТЦГ 2.. Водимо 2:1 против много јаке Француске!

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #938 on: January 13, 2013, 20:12:04 »
Za mene su rukometaši veliko razočaranje. Naravno, s obzirom na malu bazu teško je izvući vrhunski kvalitet - ali biti fizički nespreman u modernom sportu je neoprostivo! To se najbolje vidi u odbrani koja večeras praktično ne postoji, teško golmanima...  :82:

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #939 on: January 13, 2013, 20:14:44 »
17:11 poluvrijeme u korist Francuza.
Nek momci daju sve od sebe,pa kolko se učini.Uspjeh je i što smo se uopšte plasirali na prvenstvo.   :45:

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Sport
« Reply #940 on: January 13, 2013, 20:17:22 »
SH ne mozes tako da kazes. Iznenadjenje je sto smo i otisli na svjetsko prvenstvo, izbacili onakvu Svedsku, ogroman je to uspjeh ,tek se culo da postojimo. Pa nemoj uporedjivat nas sa Francuzima, realno su mnogo jaci i spremniji i sve.. U kakve klubove samo igraju i u kakvu ligu ,svi oni.. Narcis, Abalo, Karabatic i ostali.. uf..  Ali ja samo trazim najmanju neizvjesnost, jer ne mozemo od Francuza ocekivat neke bodove nikako, trebamo od slabijih ekipa.. Srcem pa sta bude..

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #941 on: January 13, 2013, 20:38:23 »
Zašto ne mogu da kažem? Ja ne komentarišem uspjeh (koji je uzgred izvanredan već samim plasmanom na svjetsko prvenstvo), komentarišem fizičko stanje igrača (kondiciju i brzinu), koji su otprilike na nivou malo boljih rekreativaca - a tako se ne ide na veliko takmičenje. A fizička spremnost nije stvar baze i kvaliteta... Recimo, Rakčević sa 20-30kg viška izgleda, najblaže rečeno, smiješno. Što je najzanimljivije, čovjek igra i napad i odbranu, pa je u ovakvoj igri često na suprotnoj strani terena od mjesta zbivanja...  :11: Užas!  :20:

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #942 on: January 13, 2013, 20:39:48 »
Samo 2 gola u drugom poluvremenu  :75:  :67:

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Sport
« Reply #943 on: January 13, 2013, 20:42:32 »
Sve to sto si rekao je na mjestu ,ali opet nekako ih ne trebamo bas previse kritikovat, sta ce ljudi.  Bore se koliko mogu.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #944 on: January 13, 2013, 20:45:17 »
SH to je smijesno komentarisat... Nasi su ogromnom borbenoscu i uz pomoc navijaca napravili cudo i plasirali se.. Njihove pripreme, pristup sportu je nedje iz onih hipi godina.. to je jedan krajnji, krajnji amaterizam. Jedu sto oni oce, piju sto oni oce.. nema toga vise u modernom sportu.. Da ne pominjem vaterpoliste, no je sreca sto to igraju samo jos srbi i hrvati, a oni su, barem u tom sportu isti. Nisu tu samo igraci krivi...

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #945 on: January 13, 2013, 20:47:33 »
Koliko imamo rukometnija klubova ? Znam za Lovćen i Berane...  :78:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #946 on: January 13, 2013, 20:48:52 »
Ima jos par "centara".. mojkovac, tivat, budva, bar...

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #947 on: January 13, 2013, 21:22:56 »
Mi smo odlicno igrali i protiv Svedske i protiv Njemacke i protiv Ceske, sa istim ovim igracima ( samo jos Mrvaljević ) pa tada nije bilo kritika,nije se govorilo o spremnosti, ali ako cemo iskreno i igra je bila drugacija,igrali smo raznovrsno u napadu, cvrsto u odbrani i to je dalo rezultat. Sada od toga nema nista, bezidejnost u napadu, odbrana suplja, slabo kretanje, tehnicke greske, kao da su odjednom zaboravili da igraju rukomet.  Ali nadam se da ce im dan odmora prijati i da ce konacno proraditi i zaigrati kako znaju...

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #948 on: January 13, 2013, 21:25:41 »
Nije bilo o spremnosti jer je logicnije da sve ekipe ne budu u top formi kad su kvalifikacije, ali zato na prvenstvo se mora bit na apsolutnom vrhuncu snage. Ja apsolutno nista nisam ocekivao od njih.. bilo bi glupo zbilja. Svaka im cast sto ucestvuju,

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #949 on: January 13, 2013, 21:27:26 »
Slazem se u potpunosti sa Snowhanterom . Nije bitan rezultat i razlika uopste ,nego taj nedostatak fizicke spreme koji treba biti na najvisem nivou kada se podje na neko veliko takmicenje . Ocigledno da strucni stab ,odnosno kondicioni trener nije odradio svoj posao dobro . Osmajic koji je do ovog prvenstva igrao fenomenalno u odbrani kao da ne postoji ispred linije od 6 metara .Ubacivanja ,prolazi sve pored njega .Evidentno je da bez Mrvaljevica nemamo igru u napadu ,ali sta je tu je idemo dalje u ostale meceve .Momcima je najteze sigurno ali vjerujem u njih da ce se izdugnuti iz svega ovoga.Gledajuci neko stanje na tabeli u grupi a i igru ekipa iz nase grupe ,realno nasa jedina sansa za prolaz dalje jeste pobjeda u zadnjem mecu protiv brazila od 3 i vise golova razlike ,naravno pod uslovom da favoriti odrade posao protiv brazila i argentine  .