Author Topic: Sport  (Read 243843 times)

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #2100 on: September 13, 2017, 00:16:40 »
Sjajni su Slovenci na ovom prvenstvu , kao i sto ocekivah izbacise Letoniju , dosta tesko ali zasluzeno .  :109: Letonija takodje fenomenalna , suterska ekipa koja je u stanju da stigne i -15 bez problema kad namjeste ruku . Vcrs je odlucio slab procenat suta Letonaca, iako su i sa tako losim sutem bili u egalu do samog kraja . Los sut je posljedica cvrste odbrane koju su postavili Slovenci (malo  je cudno reci cvrsta odbrana a primiti skoro 100 poena) jednostavno nisu imali previse otvorenih suteva i u tom dijelu igre  su ih Slovenci nadmudrili .  :122:

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Sport
« Reply #2101 on: September 13, 2017, 02:03:46 »
Potpuno se slazem za Tanjevica , realno njegove rotacije su i dovele do ovoga . Bez obzira sto su Letonci jaca ekipa mislim da smo ih imali na -3 , stisnusmo odbranu , kad ponovo na scenu stupi Tanjevic sa Radoncicem i odma na -12  :75: Tu sam vec prebacio program a bio sam i u pravu  :03: Mislim da ce Slovenci ovu Letoniju bez problema izbaciti sa prvenstva  :122:

Dragi kolega jedna konstatacija ne stoji.

Bosa Tanjevic je jedan od najboljih trenera Evrope u zadnjih 40 godina !
Rezultati govore o njemu vise nego bilo sto drugo, priznanja takodje, pa i ovo najnovije od strane Turske drzave za ogroman doprinos koji im je dao.
Reci za takvu potvrdjenu trenersku legendu da je kosarkaska neznalica je u najmanju ruku degutantno i neozbiljno i govori vise o nepoznavanju tematike nego o Bogdanu.

Treba znati pozadinu stvari.

Bogdan Tanjevic je kriv sto je iz bilo kog razloga (???) pristao da vodi reprezentaciju u kojoj postoje neka druga pravila, svojstvena Siciliji, a ne jasna sportska i viteska. On je znao da ce time biti samo realizator i maskota onih koji diktiraju. A pravila su, nazalost jasna, kao i za mnogo sto sta u nasoj lijepoj Crnoj Gori. Kum, brat, rodjak, ja tebi, ti meni da se radi biznis i td... Prvu petorku reprezentacije CG igraju tamo neki Sehovic, Pavlicevic, Barovic i sl. ulaze Mihailovic, Vranjes,  ljudi koji ne bi mogli igrati ni u jednoj ozbiljnoj reprezentaciji jer nemaju potreban kvalitet !
Nije Bogdan rotirao onako sto je zelio, vec sto je morao. Jedan podatak, uslov da bi mladjani Radoncic igrao za CG (o tome postoji trag) je da igra bar 12min po mecu ! Djecaku od 18 godina...I onda kada sustizemo Letonce, umjesto da ostanu najjaci koji su to postigli, moraju se realizovati dogovori. Neke druge je trebalo izreklamirati, pokusati na sve nacine gurnuti ih, da se nekako prodaju. Ovo prosjecan gledalac ne zna ali znaju ljudi iz kosarke i bliski kosarci.
Nadalje energija u ekipi je bila 0 mimo Dubljevica. Kukanje Vucevica, objeseni brci i unaprijed izbacena bijela zastava, manjak elana, samouvjerenosti, vjere u pobjedu ! Nedostatak osobenosti, karaktera ekipe, izgradjenih akcija, dopustanje nediscipline Rajsu (nije ga smio poslati doma, poput Karija Pesica kad je poslao na tribine, u tom momentu velikog Vladimira Radmanovica), samim tim i stvaranje lose atmosfere. Sve je to produkt cinjenja ljudi iz pozadine koji kreiraju sve a ponajmanje Bosinog cinjenja jer je bio "kralj bez vosjke". Na kraju je to sve rezultiralo losim rezultatom (na najslabijem EP do sada) koji se pokusava prikazati uspjehom, a takav stav nam nece koristiti vec stetiti.
Eto, pokusao sam napisati sto objektivnije vidjenje, kao neko ko je igrao kosarku 12godina...

I pored svega nadam se boljitku u narednim godinama !
« Last Edit: September 13, 2017, 02:11:21 by Dzoni »

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #2102 on: September 13, 2017, 03:41:36 »
Potpuno se slazem za Tanjevica , realno njegove rotacije su i dovele do ovoga . Bez obzira sto su Letonci jaca ekipa mislim da smo ih imali na -3 , stisnusmo odbranu , kad ponovo na scenu stupi Tanjevic sa Radoncicem i odma na -12  :75: Tu sam vec prebacio program a bio sam i u pravu  :03: Mislim da ce Slovenci ovu Letoniju bez problema izbaciti sa prvenstva  :122:

Dragi kolega jedna konstatacija ne stoji.

Bosa Tanjevic je jedan od najboljih trenera Evrope u zadnjih 40 godina !
Rezultati govore o njemu vise nego bilo sto drugo, priznanja takodje, pa i ovo najnovije od strane Turske drzave za ogroman doprinos koji im je dao.
Reci za takvu potvrdjenu trenersku legendu da je kosarkaska neznalica je u najmanju ruku degutantno i neozbiljno i govori vise o nepoznavanju tematike nego o Bogdanu.

Treba znati pozadinu stvari.

Bogdan Tanjevic je kriv sto je iz bilo kog razloga (???) pristao da vodi reprezentaciju u kojoj postoje neka druga pravila, svojstvena Siciliji, a ne jasna sportska i viteska. On je znao da ce time biti samo realizator i maskota onih koji diktiraju. A pravila su, nazalost jasna, kao i za mnogo sto sta u nasoj lijepoj Crnoj Gori. Kum, brat, rodjak, ja tebi, ti meni da se radi biznis i td... Prvu petorku reprezentacije CG igraju tamo neki Sehovic, Pavlicevic, Barovic i sl. ulaze Mihailovic, Vranjes,  ljudi koji ne bi mogli igrati ni u jednoj ozbiljnoj reprezentaciji jer nemaju potreban kvalitet !
Nije Bogdan rotirao onako sto je zelio, vec sto je morao. Jedan podatak, uslov da bi mladjani Radoncic igrao za CG (o tome postoji trag) je da igra bar 12min po mecu ! Djecaku od 18 godina...I onda kada sustizemo Letonce, umjesto da ostanu najjaci koji su to postigli, moraju se realizovati dogovori. Neke druge je trebalo izreklamirati, pokusati na sve nacine gurnuti ih, da se nekako prodaju. Ovo prosjecan gledalac ne zna ali znaju ljudi iz kosarke i bliski kosarci.
Nadalje energija u ekipi je bila 0 mimo Dubljevica. Kukanje Vucevica, objeseni brci i unaprijed izbacena bijela zastava, manjak elana, samouvjerenosti, vjere u pobjedu ! Nedostatak osobenosti, karaktera ekipe, izgradjenih akcija, dopustanje nediscipline Rajsu (nije ga smio poslati doma, poput Karija Pesica kad je poslao na tribine, u tom momentu velikog Vladimira Radmanovica), samim tim i stvaranje lose atmosfere. Sve je to produkt cinjenja ljudi iz pozadine koji kreiraju sve a ponajmanje Bosinog cinjenja jer je bio "kralj bez vosjke". Na kraju je to sve rezultiralo losim rezultatom (na najslabijem EP do sada) koji se pokusava prikazati uspjehom, a takav stav nam nece koristiti vec stetiti.
Eto, pokusao sam napisati sto objektivnije vidjenje, kao neko ko je igrao kosarku 12godina...

I pored svega nadam se boljitku u narednim godinama !
Dragi kolega da sam impulsivno reagovao , jesam , ali sve pod utiskom lose igre onog dana . :122:  Takodje  slazem se da je Bogdan Tanjevic BIO jedan od najboljih trenera Evrope , ali vise to nije i to je cinjenica . O tome dovoljno govori njegov intervju vezan za Nba trenere  i skaute , doticni gospodin preferira staromodnu kosarku . Takodje i sve dolje navedeno o stanju ne samo u kosarci , sportu , vec u svakoj pori zivota  ( koje mislim da zna iole informisan covjek u CG ) je samo neki od razloga zbog kojih smatram da covjek vise nije strucan za ovaj sport , jer uz sve navedeno covjek prihvati da vodi reprenzentaciju ???  :78: Za mene to ne moze biti neko ko ima stav ,ko zeli uspjeh  i ko treba da vodi 11 ili 12 igraca na prvenstvo Evrope .  Dolazimo u situaciju gdje smo bivseg selektora i njegovu povezanost sa celnim ljudima u savezu vezali za neuspjeh , a izgleda da je to slucaj i sa Tanjevicem . Naravno da ne smatram samo njega krivcem za ovaj rezulltat na prvenstvu , vec i igrace ali po meni je on veci krivac .  :03: Sto se tice igraca ,  Dubljevic  odigrao je odlican turnir i to sam od njega i ocekivao . Ostali tu i tamo , pavlicevic je koristio dobro ukazane sanse dok drugi mrka kapa . Vucevic je potpuno opusten igrac koji kad igra kosarku to izgleda kao da radi rekreativno , bez ikakve emocije , volje . Moze on da bude medju boljim centrima u NBA jednostavno on sa Orlandom ne igra takmicarske meceve (pod tim mislim pley off ) i da je to njegov najveci problem . Cak ispade da je Luka Pavicevic bio u pravu za Vucevica  :102: Ostali igraci nijesu vrijedni pomena . Sto se tice saveza , tu je sve jasno vjerujem svakom gledaocu, navijacu ali sta da se radi . Tesko se tu sto moze promijeniti , jedino da ljudi iz saveza napokon shvate da treba da puste selektora da sam radi svoj posao , a to opet zavisi od samog potencijalnog trenera koji ce prije se nego lati posla usloviti doticne . Da li je to moguce  kod nas u CG ??? Ja mislim da jeste bez obzira ko su ljudi u savezu , a cisti primjer jeste trenutna situacija u fudbalskom savezu , dje je Dejan Savicevic napokon povukao rucnu i pustio selektora da radi svoj posao . E sad koliko ce to potrajati pitanje je  :05: Ipak je ovo CG
 Sto se tice nepoznavanja tematike kosarke , isto kao i ti sam trenirao kosarku kao klinac , ali mislim da sam o kosarci vise naucio kao posmatrac nego kao neko ko se bavio kosarkom u djecijem uzrastu .  :101:

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Sport
« Reply #2103 on: September 13, 2017, 05:26:53 »
Konstruktivan dijalog u ovim sitnim, ranim jutarnjim satima.

Kad smo razjasnili stvari, slazemo se u bar 80% izrecenog, i to je dovoljno  :83:

Ne slazemo se da je Tanjevic najvise kriv, apsolutno ne. Kriv je sto je pristao da igra predstavu kao maskota po tudjim notama i kao rezultat toga vjerovatno i bezlicnost ove ekipe, i sve ono sto sam gore opisao da se ne ponavljam. Negove odgovornosti svakako da ima.
Ja jako postujem iskustvo i ne mislim kad neko dodje u godine 65+ ili 70 da je aprirori OUT i da mu je svo znanje isparilo iz glave. Dusan Ivkovic nam je primjer.
Recimo na celo nase reprezentacije, ako ce se mijenjati selektor kao neka metoda kojom bi se reakcija proizvela, ja bih opet dao ponudu iskusnim vukovima, Ivanovicu a ako on ne moze, onda bi isao na Bozidara Maljkovica ili Vlade Djurovica recimo.
Sto se tice igranja kosarke, nisam je igrao samo kao klinaac vec i do pocetaka na fakultetu, u klubu, naravno time se ne popije pamet svijeta o kosarci, ali se nauci mnogo i o igri i o igrama okolo.
Za poznavanje tematike nije bilo direktno tebi upuceno, posredno svima koji su Bosu onako okarakterisali. Ajde u afektu reci razumijem, ali hladne glave zaista ne stoji, degutanto je.
Sto se tice promjena u savezu i mogucnosti potpune samostalnosti, nisam optimista kao ti, jako jako tesko moze doci do te promjene !
Upravo ti ljudi i pozivaju za selektore ljude koji ce slusati i biti maskote, s toga je mogucnost da se to dogodi mala.
Oko Tumbe, mislim da je slicno, Dejo se sad direktno ne eksponira, ali ne vjerujem da manje soli no prije, ali sad da se ne vidi  :60:

Zivio  :122:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2104 on: September 13, 2017, 13:52:05 »
Činjenica je da Dejo još nije Tumbi ponudio produžetak ugovora iako mu, kakao sam informisan, postojeći ubrzo ističe!
Meni se to ne čini kao korektan i dobar pristup, ali...
---
Može neko biti genijalan trener, imati iza sebe gomil trofeja, priznanja... a ipak loše "odraditi" neki meč.
Mislim da se upravo to deslio sa Bošom!
Uzgred, manje-više svi smo svjesni limita naše reprezentacije. Mi kvalitetnu spoljnu liniju nemamo i niko je ne može izmisliti ili naprečac stvoriti!!!

Offline JovanK

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 593
Re: Sport
« Reply #2105 on: September 13, 2017, 21:42:11 »
Da je Sofru pustom da Italija dobije Srbiju ka da bi se rodio :76: :67:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2106 on: September 13, 2017, 21:54:30 »
Forza Italia

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2107 on: September 13, 2017, 22:01:10 »
Kako los mec,posebno ovi sutevi za trojke,promasuju citav kos :58: Macvan sutira trojke ko da nema jedne ruke.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2108 on: September 13, 2017, 23:14:22 »
Pobjedi Srbija,zasluzeno bili su bolji.U polufinalu su sa Rusima,nadam se da ce Srbi to pobjediti.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2109 on: September 13, 2017, 23:17:31 »
Svaka čast Saletu i njegovim orlovima. Italiju, šutersku ekipu, su ostavili ispod 70 koševa, imali skoro 30 skokova više...
Praktično sa B ili čak C ekipom rutinerski dođu do polufinala evropskog prvenstva.

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #2110 on: September 13, 2017, 23:38:10 »

Može neko biti genijalan trener, imati iza sebe gomil trofeja, priznanja... a ipak loše "odraditi" neki meč.
Mislim da se upravo to deslio sa Bošom!
Uzgred, manje-više svi smo svjesni limita naše reprezentacije. Mi kvalitetnu spoljnu liniju nemamo i niko je ne može izmisliti ili naprečac stvoriti!!!

Uff.. kako ste dosadni sa tom pričom kako nemamo spoljnu liniju i kako je Tanjević sve odradio kako treba.  :56:
Odma da ti rečem da je sve odradio na cijelo prvijenstvo kako NE treba.Svaki meč.E.  :71:
Niti ih je umio motivisat ni ništa.  :35:

Na faule i greške je skaka ka malo dijete i prnja se na sudije,a usput je nabija komplekse našijem momcima za svaki promašaj i izgubljenu loptu,
a koji ga nijesu zbog godina šćeli poslat u kurac! Eto to je uradio Rajs,barem je ima muda da toj staroj drtini sastavi u lice to što ima.
Njegove rotacije i matraci.  :07:
O Zemljo prevrni se.  :102:  :07:
Ništa nije učinio.Timski duh nije uzdigao.Ništa.Ni fizički ih nije pripremio niti ih je umio rasporedit da valja.
Reakcija na seriju protivnika-nula.Uvodi momka od 18 godina umjesto kakvoga staroga vuka.A bjež. :75:  :75:

Dalje, taktička priprema pred meč-negativna nula.Uhh.Veli lik ladno, ajde da ih dobijete momci.Letoniju.Hahaha.Totalni amater, i zalud mu sve te godine staža u košarku i neznamšto.Brav jedan obični.Viđi mu izjave za štampu, ka da vodi drim tim.On spremio iznenađenje.Oh.  :07: :07: :07: :07: :07:

A vi ga volite i branite koliko oćete, eto vi ga u torbicu vi se raspanuo.  :11:

I te priče savezi nikakvi,ovi-oni, minutaža nekija,Tanjević se ne pita gaća no mu Vesko sastavlja postavu - aooo pa to je prežvakana priča.Smiješna.I ta priča u svakom našem sportu krene kad nam kola krenu nizbrdo,zanimljivo.Teoretičari zavjere, ne kenjajte da ve zamolim.Evo čekam fudbal i kad će počet Tumba da gubi mečeve, pa da krene priča Dejo džukela,ovakav onakav,namješta mečeve,mi namjerno ispanuli, fiksa se i troši milione u kazino i na kurve. :120: :07:

A neka troši,zaradio ih je po svijetu.  :109:

A više jedan Dejo valja za Crnu Goru no svi treneri i igrači na gomilu da se skupe.  :83:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2111 on: September 14, 2017, 00:33:58 »
Nešto si pogrešno pročitao Mađo!
Ja sam, ne ulazeći u diskusiju kakav je Tanjević bio trener, rekao da je očajno vodio meč sa Letonijom.
Prethodne mečeve (u grupi)sam vrlo malo gledao jer je bilo jasno da ćemo ući u sledeću fazu. Zbilja, niko nije očekivao da izgubimo od Mađara i Rumuna.
No, to što je trener loše postavio igru i reagovao tokom nje, nimalo ne mijenja činjenicu da mi liše centara nemamo igrača za završnicu EP.
Ivanović nije daleko od toga, naravno ni Rajs, ali ovaj drugi je bio potpuno odsutan. Ne isključujem mogućnost da je i to do trenera, ali se ne bih usudio tvrditi.
---
Što se fudbala tiče, Tumba je napravio odličan posao, makar se naredne dvije utakmice završile i mimo naših želja.
Nije ga niko drugi doveo, bez Dejo, pa mi je tim više žao što nije čovjeku već ponudio nastavak saradnje.
----
Inače prije jedno po godine dolazio je u Crnu Goru u posjetu direktor jedne od najvećih italijanskih laboratorija (referentna evropska laboratorija za veliki broj zoonoza). Primili su ga neki političari, ministri,... a on je zamolio da ga, ako ikako mogu, upoznaju sa Genijem (Dejom).
Nažalost, do Deja nisu uspjeli doć... Koliko se sjećam bio je van Crne Gore.
« Last Edit: September 14, 2017, 00:41:14 by Admin »

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Sport
« Reply #2112 on: September 14, 2017, 00:57:14 »
Auuuuuh, ne vrijedi, ad acta.  :106:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #2113 on: September 14, 2017, 04:23:42 »
gotovo....ajmo o hokeju malo

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Sport
« Reply #2114 on: September 14, 2017, 21:02:30 »
Ode Tanjevic. I njegova  trenerska karijera. A I bolje za njega,nek uziva u penziji,i bez stresa. U LE Partizan osvojio bod u Svajcarskoj. Bolje ista no nista.
Only black and white

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #2115 on: September 14, 2017, 21:15:05 »
Praznik za oci igra Slovenaca, vidi se NBA uticaj Kokoskova, pod vodjstvom Dragica... Svim srcem za njih navijam

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2116 on: September 14, 2017, 21:22:21 »
Ja za Spance tebi u kontru :11:
Ne bi mi nista milije no da sjutra Srbi opeglaju Ruse i ucutkaju one koji navijaju za Rusiju u Srbiji.

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Sport
« Reply #2117 on: September 14, 2017, 21:28:43 »
Ja se nadam finalu Srb-Slo. Kako bi to bilo iznenadjenje,narocito od Slovenije.
Only black and white

Offline Milossss

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1613
  • ⬛⬜ ⬛⬜
Re: Sport
« Reply #2118 on: September 14, 2017, 21:54:06 »
Kako igra Slovenija covece...
Only black and white

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Sport
« Reply #2119 on: September 14, 2017, 22:17:26 »
Navijah za Sloveniju jače no za naše  :111: Fenomenalni
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #2120 on: September 14, 2017, 22:21:41 »
slovenci alal vam cufte!!! nije iznenadjenje ako osvoje. presli su najtezi put od svih reprezentacija. ovo je melem za oci kako su igrali. spanci pokidani,kao razbijena banda su djelovali

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2121 on: September 14, 2017, 22:46:29 »
Zabolje me za Sloveniju :11:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #2122 on: September 14, 2017, 23:06:06 »
Posto sam lud za kosarkom eo 20 godina, odusevljen sam Slovencima. Ovo je najbolja kosarka s ove strane Atlantika otkad sam ja ziv. Vidi se ogroman uticaj promjena koje su se i u NBA desavale.. Jednostavno kosarka se podigla na veci nivo.. Procenti suta su ogromni, izolacije vise skoro da ne postoje... Fenomenalno

Offline JovanK

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 593
Re: Sport
« Reply #2123 on: September 14, 2017, 23:10:07 »
Raj za oci Slovenci ocistise velesilu!
Svaka im cast, odavno nisam vidio tako jaku repezentaciju koja napreduje iz meca u mec...
Nevjerovatni sutevi za 3 poena sve im je islo.
Cudo od ekipe, sve pohvale!
 :45:

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #2124 on: September 14, 2017, 23:28:33 »
Uživao sam u sjajnoj igri i pobjedi Slovenije, bravo fantje!  :121:

Nadam se ex-jugoslovenskom finalu - jugo škola košarke je i dalje najbolja na Starom kontinentu.  :109: