Author Topic: Sport  (Read 243890 times)

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Sport
« Reply #2000 on: August 13, 2017, 14:28:26 »
Gledao sam sinoć prenos utakmice Srbija-Grčka.Kad bi Srbija igrala sve utakmice onako kako je sinoć odigrala i drim tim SAD bi imao probleme.Ja ipak mislim da oni to neće moći da ponove iz najmanje tri razloga.Prvi je šut za 3 poena.Kad se sa linije slobodnih bacanja ostvari procenat koji su oni imali u šutu za 3(timski ili pojedinačno)to je fenomalno.Drugo,Grci su mi djelovali prilično nezainteresovano(ipak je to prijateljska utakmica) uz katastrofalan šut i nikakvu igru u odbrani.Treće,igraš onoliko dobro koliko ti protivnik dozvoli.Srbiji se mora priznati da odbranu igra vrhunski,ali ako dozvole ovim našima onoliko otvorenih šuteva za 3 poena,koliko su to dozvolili Grcima, lako se može desiti nastavak tradicije.Valjda će naša spoljnja linija igrati bolje nego protiv Grka.Pa nije Rajs zaboravio da igra.Ako budemo prodavali lopte,kao protiv Grka,onda kapa mrka.Ipak,sve ove utakmice su bez ikakve važnosti i služe za uigravanje.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #2001 on: August 13, 2017, 14:38:27 »
...Mislim da je Vanja naveo Manceovu generaciju kao najbolju ikad u istoriji Partizana.Za mene je najbolja ona koja je igrala finale Kupa šampiona 1966.god.Do finala su izbacili Nant,Spartu(prvak tada aktuelnog svjetskog vicešampiona)Verder i Mančester Junajted (prvaci finalista svjetskog prvjenstva U londonu u ljeto 1966.god.)No ukusi su ukusi.Zaboravih koncerte Rej Čarlsa,Dip Parpla i domačih rok i pop grupa.Svakome se čini da je vrijeme u kojem je bio mlad bilo najljepše,ali ja mislim da se ono,čiji sam ja svjedok bio,više neće vraćati.Debelo odoh u off,ali sam imao potrebu da ovo saopštim.
U pravu si i dobro je sto si me ispravio. Navedoh tu generaciju jer sam ih tada pratio. Znam za 66-tu i finale sa Realom . Ali tad se jos nisam rodio pa ne pamtim igrace i njihovu igru. A bogami po prici koje sam cuo taj Partizan je najaci ikada.

veceras kosarku da gledamo,nemam arenu pa cu morati preko nekog streama da vidju to

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2002 on: August 14, 2017, 00:00:07 »
Ne da se mala Crna Gora tek tako,dobra igra našijeh,gotovo sam uvjeren da lako prolazimo grupu.Jos malo da se Vucevic i Rajs uigraju pa ce biti svakome tesko :smartass:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2003 on: August 14, 2017, 09:12:02 »
Nije loše, ali povremeno se igra bez ikakve organizacije, odnosno pomalo divlje pa se za minut-dva prospe ono što se sticalo prethodnih deset.
Valja će se to dovesti u red do početka prvensva. Ivanović odličan.
---
Sandra Parkovic u bacanju diska demolirala protivnice na atletskom SP u Londonu
---
Bruka od suđenja na španskom super-kupu. Ipak, Real bio jači od Barse i sudije.
----
Zverev dobio Rogera u dva seta i osvojio ATP 1000 u Montrealu.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2004 on: August 14, 2017, 16:06:09 »
Imajmo u vidu da su ovo sve pripreme,tako da naši nijesu igrali sa 100% što bi se reklo.Pavlicevic je očajan košarkaš ne znam ko ga dovede u reprezentaciju :78: Mali Ivanovic je odličan svidja mi se njegova igra.Vučević mora da krene da igra jedan na jedan da iskoristi taj njegov talenat.Dubljević dobar.Rajs mora naći motivaciju,jer kad je nadje,nema toga ko će ga čuvat.Imamo jak tim,mislim da možemo ici do četvrt-finala.
----------------------------------
Zbogom legendo.
http://www.rtcg.me/sport/ostali-sportovi/175049/bolt-i-konacno-rekao-zbogom-atletici.html

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Sport
« Reply #2005 on: August 18, 2017, 22:15:54 »
Medaljo, dobro nam došla, pa koja god bila! Bravo za momčine!  :114: :114: :119: :119: :121: :121: Odličan meč. Ajde još Francuze da pobijedimo, ali i ovo je uspjeh kojim sam prezadovoljan. BRAVO!
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2006 on: August 18, 2017, 22:20:27 »
Gazi mala Crna Gora sve,ova pobjeda mi najmilija!!!!!!!!!!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2007 on: August 18, 2017, 22:21:51 »
Bravo. Lijepo bi bilo da se okitimo zlatom.
Nadam se samo da će nas u finalu malo bolje služiti šut za 3 poena.

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #2008 on: August 18, 2017, 23:53:13 »
A pi, Srbija mi izgubi  :56:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2009 on: August 18, 2017, 23:58:56 »
A pi, Srbija mi izgubi  :56:
Ne znam kako cu nocas zaspati :102: :121:

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #2010 on: August 19, 2017, 00:15:45 »
Ja sam ozbiljan.  :52:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2011 on: August 19, 2017, 01:27:03 »
Onda primi moju sućut :102: :102: :102:
Ebiga jači smo :109:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2012 on: August 19, 2017, 01:34:32 »
Definitivno. Čini se da smo fizički nadmoćniji i uspjeli smo taj adut da dobro iskoristimo.
Ne znam kakvi su Francuzi što se fizikalija (visine, brzine...) tiče.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #2013 on: August 19, 2017, 01:37:10 »
iskren da budem nisam obracao paznju na kadetsku reprezentaciju iako pratim kosarku pa je za ovo  mene jedan pozitivan sok. ni u snu nisam pomisljao da mozemo do medalje ali ovi momci sto priredjuju na ovim utakmicama je za svaki respekt.  :109:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2014 on: August 19, 2017, 01:45:07 »
Francuze smo dobijali prije takmičenja.Tako da imamo dobre šanse sjutra.Ove momke vodi srce i zelja,vise no kvalitet. :43:  :43:
Ponosan sam na naše momke. :43:

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #2015 on: August 19, 2017, 03:12:47 »
Odgledah nekoliko utakmica ovog u16 prvenstva i mogu reci da sam zadovoljan kako ta djeca igraju , prije svega na nase reprenzentativce pa onda i ostale . Osvrnuo bih se malo na nase igrace ,  Kljajic i Vlahovic su ti takozvani akceleranti, igraci koji sazriju prije svojih vrsnjaka i na to stvaraju prednost u odnosu na njih.Ne mora da znaci da ce to biti neki losi igraci jer kao sto se dalo vidjeti ta 2 momka nose zajedno ovu ekipu a nije sve ni u tome.Sa ovim drugim nikad ne znas da li ce i kakvi ce biti za nekoliko godina, od ovih makar sad mozes naslutiti o kakvom se tipu igraca radi.Nijedan od ovih momaka zasad posebno ne odskace kao neka top klasa al su oni timski dosta jaki za ovo takmicenje i uzrast.Ja mimo par igraca ne primjetih nesto mnogo NBA talenta al mi se dopadaju neki Estonci, 2 Francuza, italijanski bek, krila Njemacke i Izraela i jos par igraca.Dobili smo mi odje u Moraci par ekipa koje su realno jace od nas, cisto na energiju i zelju uz pomoc publike, jer ovo su ipak sve djeca klinci od 15-16 godina, nije niko od njih nikad igrao u ovakvoj atmosferi, vecina ih se i prepadne od svega ovoga, tako da i to valja uzet u obzir.Ne valja sad ni poleceti ko sto je Bosna odradila sa onom Musinom generacijom prije neku godinu pa nakon toga nista.Vlahovic ima muda momak to se od prve utakmice vidi, napada obruc, ide na vise i jace igrace od sebe, bori se za svaku loptu a takve stvari obicno ostanu uz igraca bez obzira koliko godina da ima, da je on neki mlakonja koji cutke obavlja taj posao i tiho dominira tu bi vec bilo problema ali ko sto se vidjelo vcrs momak slavi svaki kos, svaki dobar potez svoj i saigraca, ne sjecam se kad smo zadnji put imali neku ovakvu "paljevinu" od igraca kojeg publika nosi da igra jace i bolje, sve su bili neki drugaciji tipovi, a odje su skoro svi ovi glavni kako igracki tako i emocionalni lideri na terenu koji dizu i publiku i saigrace svojim gestovima na terenu.Vlahovic nikog ne pita, on sam uzme najopasnijeg protivnickog igraca da cuva, jer on tako hoce i zeli ne jer mu je neko rekao, sam se switchuje na njega jer oce da igra vs najboljih i sa takvim pristupom se moze daleko.Tip je pravi onaj energy igrac, mada sad jos treba da radi na tom sutu i konstantnosti u istom da mu se otvori koji driving lane, a ovi promasaji sa bacanja su uglavnom usled zamora i atmosfere u dvorani.Sa ovim finalom, oni ce igrati 4 utakmice u 5 dana, to je neki NBA ritam za ove klince.Kljajic je klasa sam za sebe, kapiten momak i jedan od najmladjih u ekipi iako tako ne izgleda (vecina ih ima po 16 godina a on jos 15 ima).Pravi onaj all-around bek kome treba i slobode i najvise konstantnosti u sutu da bi mogao dostici neki veci nivo.Ono sto malo ko pominje je da on igra sa povredom kuka jos od grupne faze i tacno se vidi da ne moze da trci najbolje ni da se oslanja na tu nogu previse.Tomasevic u Zvijezdi ne smije da sutne, uzme mozda 2-3 suta za utakmicu, odje pripaljuje za 3 svako malo i koristi to sto ima meku ruku.Nama je on uglavnom centra igrao iako je on nominalno cetvorka, mi smo bas niska ekipa i zbog toga smo imali problema u skoku al smo atleticizmom ovih nam glavnih igraca nadoknadjivali to donekle.Najvisi igrac nam ima 2m a svaka ekipa ima bar par igraca preko toga, tako da i pored svojevrsnog hendikepa momci su uspjeli da to prebrode.Srbija je npr. prije ove utakmice bila 2 skakacka ekipa na turniru, dok smo mi bili 2 otpozadi, bilo je realno ocekivati da ce nas nadskakati i da ce to biti kljuc kojim bi mogli sebi da olaksaju put do pobjede, al kad znajuci sve to vidis da smo imali preko 20 ofanzivnih skokova nocas i da smo kontrolisali defanzivni skok, vidi se da smo imali plan za ovu utakmicu.Tomasevic iako je nizi vidi se da ima osjecaj za blokadu, ne skace na finte i umije da saceka igraca, tako da i za njega cekam da vidim kako ce se dalje razvijati, za vecinu je dosta rano bilo sta prognozirati.Vujisic iako se vidi da je bas dobar atleta i da ima nesto skilla, ima takodje dosta nizak kosarkaski IQ.Znam da je klinac al ima bas dosta nekih nerezonskih poteza, masu je nepredvidljiv, tesko ga je kontrolisati a izgleda ko da se ni on to ne zeli.On npr. nekog izlomi fintama, izbaci se i podigne na sut i sve to lijepo estetski izgleda al u vecini slucajeva to se ne zavrsi pozitivno za ekipu.Takodje ubije protok lopte (kojeg stvarno nije bilo mnogo a i ono sto je bilo publika je prepoznala i znala da nagradi aplauzom), svaki put kad primi loptu on mora napravit par finti i driblinga i sutnuti ili baciti pas kasnije nego sto bi trebalo sto dovodi do losih suteva obicno kako njegovih tako i saigraca mu.Imao je 1/16 sut za 3 u grupnoj fazi, u eliminacionoj fazi je imao back-to-back utakmice dje je pogodio 4 i 3 trojke uz dobre procente, da bi se nocas ispromasivao za sve pare.Takodje i odbranu igra promjenljivo, cas hoce, cas nece al kad hoce to izgleda dobro, prisutan je na skoku bio zadnje vrijeme, koristio taj atleticizam svoj i zato je na kraju i dolazio u prilike da bude koristan.

Pisao bih ja do sjutra no mi se prispalo a i realno koga zanima da ovoliko cita o djeci do 16 godina  :72: :78:

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #2016 on: August 19, 2017, 10:48:03 »
Onda primi moju sućut :102: :102: :102:
Ebiga jači smo :109:

E nijeste jači no ste igrali pred svojima.  :16: :15:

Viđećete kako ćete proć kad budemo igrali na BeeranAMA.  :102:

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #2017 on: August 19, 2017, 10:54:52 »
Zbilja prenka, liše prve pola rečenice i ot zadnje 3/4, ovo ostalo-ne daj ti ga Bože.  :17:  :11:

Malo đe tačke i zareza, niđe razmaka, novog reda, nemaš š ć č ž đ a teke ni ona moja dva slova ś i ź.  :11:
Tražio sam nečesove cvikere proz kuću.  :22:

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2018 on: August 19, 2017, 15:18:22 »
Onda primi moju sućut :102: :102: :102:
Ebiga jači smo :109:

E nijeste jači no ste igrali pred svojima.  :16: :15:

Viđećete kako ćete proć kad budemo igrali na BeeranAMA.  :102:
Pa bilo je i juce navijaca Srbije,to su ovi iz Cg,koji navijaju za protivnicku drzavu :46:
U Cetinju ili Niksicu bi atmosfera bila bolja nego u Pg.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2019 on: August 19, 2017, 20:38:34 »
AU kako igraju ovi Francuzi

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #2020 on: August 19, 2017, 21:26:52 »
Fran-cuska !!~!   :105: :105: :105:

Offline EagleS

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1098
Re: Sport
« Reply #2021 on: August 19, 2017, 23:03:59 »
Što su im htjeli oni šutevi za trojku  :07:  :107:
The absence of evidence is not the evidence of absence

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Sport
« Reply #2022 on: August 19, 2017, 23:05:01 »
Bravo za momke! Srebro vrijedno koliko i zlato. Crna Gora je preponosna!  :111: :111: :119:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Niksic 3

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3345
Re: Sport
« Reply #2023 on: August 19, 2017, 23:13:08 »
Preponosni smo na naše momke!Svaka im čast :109:
Uništio nas je onaj početak,previši smo se uplašili finala,al šta je tu je,oni su za nas Šampioni.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #2024 on: August 19, 2017, 23:21:42 »
Veliki uspjeh.
Mnogo bi dobro bilo ukoliko bi iz ove ekipe za 5-6 godina dobili jednog ili dva igrača nivoa Eurolige, da ne pominjem NBA.