Author Topic: Sport  (Read 243991 times)

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Sport
« Reply #1825 on: June 12, 2016, 22:38:39 »
WBC verzija je najcijenjenija od svih u profi boksu.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1826 on: June 12, 2016, 22:54:48 »
Da, upravo tako rekoše i na Al Jazeeri!
Zbilja uspjeh vrijedan divljenja.

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1827 on: June 12, 2016, 23:15:24 »
Svaka mu čas!  :116: Nó zaludu kad ne volim boks,tenis,snuker ... idem otvorit neku temu đe ću pisat o fuzbalu,košarki,rukometu i vatrepolu.  :16:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1828 on: June 13, 2016, 00:17:32 »
Kao mali imao sam majicu tadasnjeg prvaka u wbc kategoriji Mata Parlova. Znam da je Mate bio izuzetno cijenjen  u citavoj tadasnjoj Yugi a i sire.

Sad da su druga vremena  nosile bi se Dejove majice ali sada  se cijene  neke druge stvari ...tako nam je kako nam je...ali momak je sa ovih prostora i uspio je da uradi nesto sto su samo najveci velikani ovog sporta uspjeli.
Jedva nadjoh citav mec u boljoj rezoluciji sa americkim komentatorima ali malo je skracen da nebi bio izbrisan sa youtubea



ima i ovaj ovdje u losijoj rezoluciji s ruskim komentatorima:
https://www.dailymotion.com/video/x4fy8ox_dejan-zlaticanin-vs-franklin-mamani-%D0%B4%D0%B5%D1%8F%D0%BD-3%D0%BB%D0%B0%D1%82%D0%B8%D1%87%D1%8F%D0%BD%D0%B8%D0%BD-%D1%84%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BA%D0%BB%D0%B8%D0%BD-%D0%BC%D0%B0m%D0%B0%D0%BD%D0%B8_sport#tab_embed


zlaticanin dominantan citav mec . Bravo jos jednom  :121: :109:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1829 on: June 17, 2016, 22:29:20 »
Žao mi je što Hrvati ne dobiše Čehe, jer su veći dio meča odlično odigrali.

Online sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Sport
« Reply #1830 on: June 18, 2016, 00:16:17 »
I meni, necu moci da spavam nocas.

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1831 on: June 18, 2016, 01:08:45 »
Žao mi je što Hrvati ne dobiše Čehe, jer su veći dio meča odlično odigrali.

Odlično su igrali ali su ih navijači zato obrukali  :16:
Ovo je drugi meč prvenstva da sam uspio odgledat...to jes poluvrijeme.  :11:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1832 on: July 08, 2016, 22:35:16 »
Mnogo mi je drago što je Miloš dobio Federera i napokon doša do finala jednog GS.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1833 on: July 08, 2016, 23:04:57 »
Mnogo mi je drago što je Miloš dobio Federera i napokon doša do finala jednog GS.

 :45:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Sport
« Reply #1834 on: July 09, 2016, 12:38:33 »
Meni je draze zbog toga sto je Federer izgubio nego sto je Milos dobio. Ali svakako navijam za Milosa kad vec Novak nije tu..    Federer je pokazao po ko zna koji put kolika je fukara. Ni jednom nije rekao juce kako je Mios dobro igrao i kako je zasluzio recimo da pobijedi ili da mu cestita na pobjedi..  nego svo vrijeme pricana pres konferenciji kako je totalno neuobicajeno sto je imao one 2 servis greske za redom na kraju cetvrtog. Realno Milos ga je nadigrao i to je to.. Federer nije osvojio nista ove godine cak ni turnir 250 kategorije...  a svo vrijeme se ponasa kao da je broj 1. I svaki put kad nesto prica mora da ga spusti nesto djokovicu i da ga iskritukuje i a obavezno doda kako niko nije nepobjedljiv i kako se ne moze dobit 200 meceva za redom na grand slam i da se mora izgubit prije ili kasnije...  Kao da je Novaku cilj da pobijedi 200 meceva za redom na Gs. ? Pa nije se Novak falio niti rekao da nikad nece izgubit pa da bi ovaj potencirao tu pricu. sto samo dokazuje koliki je necovjek Federer.. i kad se sad sjetim koliko sam navijao za njega do 2007 godine dodje mi da se zadavim od muke.. Kad je Djokovic izgubio od Sam Queriya   od onog invalida  odma ga je pofalio je pobijedio zasluzeno i kako je servirao dobro itd i cestitao mu.. a sebe je samo rekao da je nije koristio svoje sanse u mecu i to je to... a svi znamo sta je istina... Jednostavno da Novaku nije bilo dosadno dobio bi mec..  potreban mu je odmor i inspiracija.. istrosio se na Roland gaross. i opnda je mislio da ce svi do polufinala da mu se predaju.. e nece bogme, mora da se igra... on samo pojaca tempo u zavrsnici turnira a to nije dovoljno svi se trude pa se mora zato stalno biti na vrhuncu svojih mogucnost..  Juce sam slavio kad je Pederer izgubio.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1835 on: July 10, 2016, 02:37:43 »
Treba razumjeti Federera, nije njemu lako.  :83:  Sjutra svim srcem za Miloša, ne izgleda da ima previše šansi protiv Murray-a, ali u sportu se čuda dešavaju, pa tako i Miloš može do svog prvog Grand Slama. Mnogo je popravio igru, nije više samo server, bekhend mu je mnogo bolji a voleji čak i odlični - čini se da mu trava leži.  :109:

Noćas u Beogradskoj areni jedan divan sportski događaj, košarkaška reprezentacija Srbije je obezbijedila plasman na Olimpijadu maestralnom igrom protiv Portorika.  :109: U pojedinim momentima igra Srbije je podsjećala na najbolje dane jugoslovenske košarke sa kraja osamdesetih i početka devedesetih sa Draženom, Divcem, Kukočem, Rađom, Paspaljem... neki stariji će se sjetiti toga. Prava rapsodija na košarkaškom terenu u režiji nevjerovatnih Jokića i Bogdanovića, uz veliku podršku svih ostalih. Tek par telefonskih fotki sa lica mjesta:





MVP turnira buduća NBA zvijezda Nikola Jokić!  :121:



Biće dobar basket na Olimpijadi i drago mi je što će ex YU košarku predstavljati dvije ekipe,  a uvjeren sam da će bar jedna stići do medalje.  :116:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1836 on: July 10, 2016, 09:57:14 »
Da, i Srbija i Hrvatska imaju veoma dobre ekipe. Zamisli samo kakav bi to tim bio skupa sa trojicom naših Nikola (Peković, Vučević i Mirotić), Mirzom Teletovićem i Jusufom Nurkićem iz BiH, te Zoranom Dragićem i Lukom Dončićem iz Slovenije.
U Evropi bi vjerovatno bili bez premca.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1837 on: July 10, 2016, 18:04:27 »
Taj film, nažalost, više nikada nećemo gledati.

Miloš je bio dobar danas, ali jednostavno bez oružja za odličnog Murray-a. Svaka čast Škotu  :45:, igra sjajnu sezonu i trenutno je jedini ozbiljan takmac Novaku na ATP turu.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1838 on: July 11, 2016, 03:26:29 »
Svaka cast Mareju. Odlican je bio danas i Raonic sa onakvom igrom nije imao sanse jer kad si poznat kao server a u finalu serviras indenticnih 6 odnosno 7 aseva za tri seta onda nesto zestoko ne stima sa tim servisom. Nije ovo bio mec dje je 100%tni favorit bio Marej. Dobijao ga je  tri puta tako da nije Milos imao kompleks od njega. Prvi servis mu je zatajio a i strategija je bila valjda da se drzi igre na mrezi dje apsolutno nije bio uspjesan tj svaki drugi poen je na mrezi gubio , cini mi se da vidjeh na kraj meca podatak da je od 47 izlazaka na mrezu dobio polovinu tj 24. Ne znam i ne mogu se sjetiti kako je igrao na tim mecevima dje ga je dobio ali ocigledna strategija je bila da raonic igra kratke poene tj da ih skracuje sto je vise moguce jer na duge staze kod endija nema sto da trazi. Ta taktika se pokazala pogubnom tj  Milos jednostavno nije imao svoj dan. Mozda da mu je radio taj prvi servis, vjerovatno bi gledali jos  mozda par setova ali Marej je jednostavno danas bio  odlican . Ritern mu je radio odlicno a i sluzio ga je odlicno servis plus u razmjeni ga je urnisao s bekenda. Neka ga, zasluzeno casti mi. Dolazi olimpijada, bice interesantno to pratiti.Marej brani zlato,vidjecemo.

Svaka cast Portugalu na osvajanje EP. Navijao sam za Njemce na ovo prvenstvo i mislio sam da ce sve protivnike da pojedu pa cak i Francuze i dobro su poceli ali Francuska ih je ustopovala. I kad vidis koga je Francuska izbacila i kakav tim imaju  a pogledas rezultate tog Portugala i kako je dosao do finala normalno je da pomislis da ce trikolori da im zabiju 3 gola , minimum. Ali ne razmisljas kad ides da uplatis da je moguce da ce golman Portugala Rui Patricio da bude tolko raspozen za branjenje a i mesar Pepe za odbranu. E to nije znao prijatelj mi jedan i uplatio je prvo 100e pa u produzetku jos 200e na Francusku . E mozete zamisliti u pocetku radovanje njegovo kad je Ronaldo izasao... i tugu zbog gola Edera. Neka ih, milo mi je zbog Ronalda,uzeo je to evropsko napokon  :105: ali pamtimo leptiricu na kraju  :102:

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1839 on: July 18, 2016, 00:15:24 »
Cestitke odbojkasima Srbije na prvoj tituli u Svjetskoj ligi, posle 19 godina ucestvovanja. Sa 3:0 pobijedjen devetostruki pobjednik ovog takmiceja i jedan od glavnih kandidata za olimpijsko zlato Brazil. Steta sto ovo takmicenje sem velikog finansijskog dobitka ne donosi plasman na Olimpijadu pa ce Srbija istu propustiti, ali pred ovim mladim momcima i selektorom kakak je Nikola Grbic je sjajna buducnost...

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Sport
« Reply #1840 on: August 09, 2016, 08:19:32 »
Žao mi je vaterpolista zbog načina na koji jutros izgubiše od Hrvata na OI.Rukometašice i ne žalim jer onoliko grešaka i propuštenih prilika sa igračem više ne može da dovede do dobrog rezultata.Kao da su zaboravile da igraju.I pored svega ja ostajem nepopravljivi optimista.Ako si otišao na neko takmičenje da osvojiš medalju onda moraš da pobjeđuješ jake protivnike prije ili kasnije.Ovaj put to ispade da,ako želiš rezultat,kiksevi nijesu dozvoljeni.A protivnici,boli glava.

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1841 on: August 09, 2016, 09:48:37 »
Mene je žæ te ostah budan do iza 4 ure poponoći.  :25:

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Sport
« Reply #1842 on: August 09, 2016, 11:27:16 »
Mene je žæ te ostah budan do iza 4 ure poponoći.  :25:
I mene.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Sport
« Reply #1843 on: August 09, 2016, 12:45:45 »
Lavice su dosad donijele mnogo sreće i ponosa našoj zemlji i zbog toga ih ne osuđujem ni mrve. Naravno da bih volio još jednu medalju na Olimpijadi ali Bože moj. Uostalom još nije ništa izgubljeno, izbavljali smo se mi i iz težih situacija.

Za mene su naša 34 olimpijca već odavno pobjednici.  :43:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1844 on: August 09, 2016, 13:13:22 »
Sam odlazak na OI je uspjeh. Naravno, uvijek treba pokušati ostvariti i neki zapažen rezultat. Nisam stekao utisak, ni kad se radi o rukometašicama, ni kod vaterpolista da postoji pomanjkanje volje. Ima vremena da se propušteno nadoknadi.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1845 on: August 09, 2016, 16:07:45 »
gubili smo od hrvata cesto zadnjih godina. sinoc smo imali i sansu da ih dobijemo ali eto primismo ga 8sec pred kraj. uvjek na velikim takmicenjima imamo tako neke greske koje su nas skupo kostale a dolazile su pred kraj takmicenja. mozda je dobro sto je ova dosla bas sad. ne znam. vidjecemo s kim cemo se zbog ove greske sastati nakon meceva u grupi.

a sto se tice rukometasica one nam jesu donosile radost svih ovih godina. bile su veoma uspjesne ali igru koju prikazuju sada je samo njihovo blijedo izdanje. uopste mi nije jasno zasto je u tim vracena bojana popovic. ne zelim da je blatim i svi znamo koliko je ona doprinjela nasem rukometu ali kad nisi odigrao ni jednu utakmicu ne za reprezentaciju vec za svoj klub nekoliko godina covjek se prosto zapita na kom osnovu je zasluzila da ode na olimpijadu. prvo, nije igrala toliko godina. druga stvar ima vec dosta godina i vjerovatno je u ekipu mogao da ode neko dosta mladji koji, ako nebi barem pruzio dobru igru ,barem bi dobio iskustvo za naredna takmicenja. (da ne spominjem zbog istih razloga zasto je bas njoj dato da nosi zastavu na otvaranju,po meni imali smo dosta drugih sportista ). Ne vjerujem da rukometasice na ovu olimpijadu mogu ista da ucine. Poraz od Angole i gazenje Spanaca mi je za to dokaz. Da uopste imamo taj kvalitet za medalju mozda bi i izgubili od Spanije par golova, jbg desava se ali da izgubimo od Angole ehh. Da smo imali taj kvalitet za medalju Angolu bi dobili sa 10 razlike ali ga nemamo.

Offline Bura

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Sport
« Reply #1846 on: August 16, 2016, 17:37:37 »
Uh kakav meč ajkula, ravan predinfarktnom stanju. Svi su danas odlično igrali, ali Šćepo je nevjerovatan. Svaka čast tom momku.
Idemo naprijed, sve do medalje!  :43:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline Dule97

  • Full Member
  • **
  • Posts: 76
Re: Sport
« Reply #1847 on: August 16, 2016, 17:49:32 »
Zaista svaka cast nasim vaterpolistima.Dobiti sa cetvrtog mjesta u grupi jedinu neporazenu ekipu na turniru veliki je uspjeh i trebala je velika psihicka i fizicka snaga za to. Nadam se da se nijesu previse istrosili i da ce uspjeti da osvoje medalju a sa ovakvom zeljom za pobjedu i jakim karakterom nijesmo daleko ni od zlata SRECNO AJKULE!!!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1848 on: August 16, 2016, 21:20:14 »
Biće jako teško protiv Hrvata. Golman (Marko Bijač) im je fantastičan.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1849 on: August 17, 2016, 11:04:49 »
Nadam se finalu sa Srbijom, to bi bilo najrealnije...a sto se tice Srbije konacno su proradili, Stefanek uzao zlato, vaterpolisti, kosarkasice i odbojkasice usle u polufinale...jos samo da kosarkasi veceras dobiju Hrvatsku i urade isto...i da se ceka zlato Ivane Spanovic