Author Topic: Sport  (Read 244072 times)

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Sport
« Reply #1675 on: September 12, 2015, 16:55:17 »
ne bih se slozio da je u psiho prednosti  a nadam se da ce biti kako si rekao ali ipak tenis je sport koji je najmanje predvidljiv.narocito u gs turniru kad igaraju top ten igraci.....bez obzira na emocije prema novaku kao nasem coveku ,federer je neko ko je pomerio granice tenisa moje je misljenje,ne samo igrom,tehnikom, nego i ponasanjem,psihom...al to sam mislio za vilijams pa prodje juce kako niko na planeti nije ocekivao ..al ipak zenski i muski tenis su nespojivi,..

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1676 on: September 13, 2015, 00:08:01 »
Ako Novak osvoji ovaj US open Skoro sam siguran da će Rafu stići po broju GS.
No, za razliku od matsa Wilandera koji se pita da li je ovakvog Novaka (mislio je na meč sa Čilićem) moguće dobiti, ja se pitam da li je moguće dobiti Rogera, ovakvog kakav je tokom cijelog turnira.
Novakov sam navijač, ali Rogeru, ma kako se završio predstojeći meč, kapa dolje.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1677 on: September 14, 2015, 04:44:38 »
Čestitke Novaku na 10.GS tituli!  :109: :109: :109:

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1678 on: September 14, 2015, 05:21:41 »
Bravo NOLE.
Dobro je rekao Troicki da njujorška publika ne zaslužuje veliki turnir.

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Sport
« Reply #1679 on: September 14, 2015, 05:24:02 »
Veliki NOVAK!
jos jedan mec na ivici.mogao je potpuno drugaciji biti.break lopte federera 4/23.A mislim da mu nije fenomenalni federer bio problem koliko publika koja je ponasanjem kao da su na nekom ekipnom sportu i vrlo nesportska prema onome za koga ne navijaju..
ali Novak je pokazao koliko je ogroman teniser i mentalna gormada!nadam se da cemo ga gledati i sledecih sezona u ritmu ove godine! :109:

Offline stefan357965

  • Newbie
  • *
  • Posts: 20
    • CHEGI & Braca Bluz Bend
Re: Sport
« Reply #1680 on: September 14, 2015, 19:14:14 »
Kakav show beše sinoć na US Open-u. Nole spartanac :D

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1681 on: September 16, 2015, 22:52:06 »
Mnogo dobar meč odigraše Litvanci i Italijani.
Valančunas 26 poena i 15 skokova!  :45:

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1682 on: September 16, 2015, 23:20:05 »
Litvsnci kao i uvijek u zavrsnici, ali mislim da ce ih Srbija dobiti...Teo danas odlican, cak 14 asistencija. Vidjecemo sta nam donosi drugo polufinale, nadam se pobjedu Francuza  :03:

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Sport
« Reply #1683 on: September 17, 2015, 08:03:25 »
Vjerujem u pobjedu Srbije i osvajanje prvenstva.U svakoj utakmici,i kad je bilo problema ima se utisak,a konačni rezultat to i potvrdi,da je sve u njenim rukama i do nje,ne postavljajuci se pitanje da li imaju kvaliteta naspram protivnika i sumnje u sebe.I onda kad  gube 7-8 poena,i kada udju u drugi dio utakmice krenu bolje igrati .

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1684 on: September 17, 2015, 13:56:53 »
Volio bih da griješim, ali ja ne dijelim vaš optimizam. U svakom slučaju i polufinale je lijep uspjeh.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1685 on: September 17, 2015, 18:56:10 »
Ne vjerujem da Litvanija sa ovim timom i ovakvom igrom može da parira sjajnoj Srbiji. Maestralni Teo i Bjelica, širok roster, timski duh i legenda na klupi su više nego dovoljni za sigurnu pobjedu Srbije.  :109:  U finalu, već, može biti svašta.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1686 on: September 18, 2015, 01:28:58 »
Licno ga ne volim,,antipatican mi je oduvijek bio, ali Gasol cijelo prvenstvo igra bukvalno sam, vuce Spaniju, a veceras je bio nestvaran, magicna partija...dao je 40 poena od 80 koliko je dala Spanija  :29:

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Sport
« Reply #1687 on: September 18, 2015, 19:42:38 »
Kad je košarka u pitanju,Litvanci su,prosto, nepredvidljivi i ne treba ih olako shvatiti.Ukoliko se ova prepreka preskoči treba dobiti Španiju po drugi put na istom takmičenju što je prilično teško.Iskustvo mi govori,mada to nije nikakav realan pokazatelj,da ekipe koje ,uz dosta sreće( a Španija je,naprimjer,baš srećno prošla grupu) , doguraju do kraja, na kraju odigraju najbolje i iskažu kvalitet koji Španija,najviše zbog Gasola,ipak ima.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1688 on: September 18, 2015, 23:19:32 »
Težak poraz Srbije...  :82:  Nekako sve što je moglo naopako da krene, krenulo je. Iskusni Kazlauskas je nadmudrio Sašu Đorđevića i mislim da je to bilo ključno za ishod meča. Litvancima svaka čast, još jednom su dokazali da su prava košarkaška nacija!  :45:

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Sport
« Reply #1689 on: September 18, 2015, 23:36:45 »
Još jedan dokaz da sport i vrijeme(na duži rok) imaju jednu dodirnu tačku:nepredvidljivost.Pa i bilo bi dosadno kad bi se sve znalo unaprijed i kad ne bi bilo iznenađenja.I u ovj utakmici odlučile su nijanse koje su ovaj put išle na ruku Litvaniji.Igrači Srbije bili su isuviše nervozni i brzopleti.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Sport
« Reply #1690 on: September 19, 2015, 00:10:47 »
Cak sam i ja gledao kosarku veceras posle duzeg vremena. Zao mi je Srbiju. ali generalno ekipa nije nesto bila..  sva rastimana . Đorđević je genije, ali sa ovakvim igracima nije mogao vise napraviti..

a sad da kazem koju rijec o tenisu, pogotovo zbog toga sto se velica Federer do neba cak i kod nas..
Sad je velika debata o tome moze li Nole stici onih 17 titula i postati najbolji svih vremena. Dok to ne uradi, a ja licno vjerujem da hoce, federer ipak ostaje najbolji. Medjutim mogao bi da se ospori ovaj Federerov uspjeh ! Zasto ? pa u vrijeme dok je on bio dominantan kao sto je Djokovic sad , imali smo igrace poput Safina, Hewit, Rodicka itd..   koji su u rangu Wavrinke,Berdiha i Ferera.
Dakle federer u sustini nije imao konkurenciju ?? a onda su mladji Nadal i Novak pristasali. Prvo je nadal brutalno dobijao Federera a sad i Djokovic.   Dakle ovako: Roger osvaja 16 titula do 2011 god (Djokovic nije bio zreo igrac, imao je 23 god.) Sto znaci da Federer nije imao na putu Novaka. Sa druge strane. Djokovic zadjih pet godina osvaja 9 titula a Svemoguci federer osvaja samo JEDNU! Uz sve to Roger je na vrhuncu svo vrijeme. Definitivno igra bolje nego u periodu do 2011 god. Kao sto vidimo godine mu ni malo ne smetaju. Dakle Roger igra sve bolje i bolje i ipak gubi redovno od Novaka na Slam turnirima.
Koliko je dobar i dominantan Novak najbolje govori i cinjenica da u zadnjih 5 godina ima konkuruneciju od 2 najbolja tenisera svih vremena dakle Nadala I Rogera i ipak je dominantan.  Statistika

Roger Federer
Since 2011
5 finals 1 title

Rafael Nadal
9 finals, 5 titles

Novak Djokovic
16 finals, 9 titles

Strah me je da pomislim sta moze da napravi Novak sledece 3 god..   jednostavno nema ko da ga zaustavi.. Federer ne moze, to smo vidjeli.. Nadal se istrosio skroz (zbog preagresivne igre ili sta vec) Murray je odprilike kao Kafeljnikov .. dakle treca liga. Mada sam stvarno volio Kafeljnikova. Ove mladje ne treba pominjati.. Raonic ,Nishikori jednostavno nisu sposobni za vece podvige.   Mozda jedino Ćorić.. ali njemu treba jos dobre 3-4 god da bi stekao potrebno iskustvo.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Sport
« Reply #1691 on: September 19, 2015, 00:22:52 »
Rodik i  Safin imaju vise pobjeda od DJokovica u medjusobnim duelima, tako da to nisu teniseri za potcjenjivanje. Problem je sto su igrali u Federerovoj eri pa su po rezultatima ostali na nivou prosjecnih igraca.

Svaki od ovih iz velike trojke je imao neki period kada je dominirao. Federer je to bio od 2003. do 2007, Nadal  od 2008. do 2010.  i opet 2013. Djokovic dominira od 2011. (sa izuzetkom 2013.) Do kada ce taj period  da traje ne zna niko. Konkurencija mu je znatno oslabila ali ipak ima tu igraca koji mogu da iznenade poput Vavrinke, Mareja...

Offline pg

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 954
Re: Sport
« Reply #1692 on: October 10, 2015, 00:05:14 »
Kraj sna o barazu za nasu reprezentaciju  :56:
10.02.2012
11.02.2012
12.02.2012

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1693 on: October 10, 2015, 00:11:26 »
Objektivno, nemamo mi reprezentaciju za plasman na završnicu evropskog prvenstva. No, s druge strane, nemaju je ni Albanci, ali će se zahvaljujući vrlo organizovanoj i disciplinovanoj igri tokom kvalifikacija vjerovatno naći na završnoj smotri u Francuskoj.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1694 on: October 10, 2015, 10:27:38 »
Objektivno, nemamo mi reprezentaciju za plasman na završnicu evropskog prvenstva. No, s druge strane, nemaju je ni Albanci, ali će se zahvaljujući vrlo organizovanoj i disciplinovanoj igri tokom kvalifikacija vjerovatno naći na završnoj smotri u Francuskoj.

Ja se nadam da nece dobiti Jermeniju pa ako kroz baraz prodju zasluzili su...kroz grupu nisu jer su nezasluzeno dobili 3 boda u BG

Offline pg

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 954
Re: Sport
« Reply #1695 on: October 10, 2015, 11:32:55 »
Slazem se Skener.Mi smo nasu sansu prokockali u mecevima sa Lihtenstajnom i Rusijom ovdje,tako da se vec i prije ovoga znalo da cemo tesko do baraza
10.02.2012
11.02.2012
12.02.2012

Online vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1696 on: October 11, 2015, 01:09:11 »
Iako smo izgubili  nadam se u sledecim kvalifikacijama da cemo ipak otici na zavrsno prvenstvo pa bio EP ili Mundijal. Nada je jedino sto mi je ostalo a ona zadnja umire bla bla :) . Gledajuci jucerasnju utakmicu nisam bio nesto odusevljen igrom Austrije ali moram priznati da su vise oni timski igraci i da se odlicno poznaju i slazu na terenu. Sad da ne krecem u neku dublju analizu nase igre, mislim da smo dosta dobro igrali za razliku od prethodnih utakmica. Skripala mi je odbrana ali ipak nije bilo onih bekovskih centarsuta koji su nas krasili tokom prethodnih 80% meceva kad nismo umjeli da sa loptom slozimo dva tri pasa i dodamo je napadu. To mi se svidja jer mi govori da smo imali samopouzdanje i naboj za ovaj mec sto sam cini mi se i vidio na terenu.
Nadam se da Brna nece voditi ekipu za sledece kvalifikacije jer jednostavno mislim da je los trener! Zali boze sto su godine procerdane sa ovakvim trenerom. Slazem se da smo mali savez sa malo para i da nemamo trenera ali isto tako mislim da se od ovoga ne moze gore.

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #1697 on: October 11, 2015, 03:15:09 »
Dva izgubljena ciklusa za nasu reprezentaciju  :34:, prosli je krenuo dobro i imali smo sve u svojim "nogama" ali jednostavno nije bilo prvo znanja pa svega ostalog da se posao odradi do kraja .  :83: Ovaj  jos aktuelni ciklus koji se "konacno" zavrsava u ponedeljak sa utakmicom u Moskvi nije donio nista novo fudbalskoj reprezentaciji , cak  sta vise ,iznjedrio je sve probleme sa kojima se nas fudbal susrijece (Posle meca sa Moldavijom pod Goricom na kraju proslih kvalifikacija , mislili smo da ne moze gore , ali itekako je moglo ), od saveza ,  trenera , do igraca , navijaca ...  :34:  I pored svega toga sta je isplivalo na povrsini , pored svih poraza , lose igre , atmosfere , sistem kvalifikacija je bio takav da je jednostavno do kraja davao sanse makar i za baraz .  :36: Jednostavno usudicu se da kazem da na ovo prvenstvo nije posao samo onaj ko nije htio , ne umanjujuci rezultate drugih reprezentacija ovom recenicom !!!
Nas slektor ce ne sumnjam  u svom izlaganju spomenuti i jedno iznenadjenje i reci , eto velika Holandija nece najvjerovatnije poci , a sustina je u stvari potpuno drugacija   :31: Kako dalje  :32: Odlazak selektora je nesto sto se ne bi trebalo dovoditi u pitanje , ali mene vise brine ko ce biti covjek koji ce ga zamijeniti  :39: Nesto ne vjerujem da ce savez odrijesiti kesu i dovesti nekog strucnjaka ,iskreno bojim se novih "kumara " i slicnih (primjer mlada selekcija) . Sto se tice igraca , vidjelo se sinoc da tu ima i zelje i volje a i sto je najvaznije mladosti , i mislim da se moze izaci iz ove krize samo radom i sistemom koji treba da uspostavi nadam se novi selektor . Prva prilika za novi izazov jesu sledece kvalifikacije za svjetsko prvenstvo koje pocinju naredne  jeseni i gdje ce biti vraski tesko doci i do mjesta za baraz . Do tada okrecemo se rukometu i muskom i zenskom koji za sada jedini odolijevaju "propasti sporta " u Crnoj Gori !!!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1698 on: October 19, 2015, 08:34:43 »
Fantastični rezultati Novaka Đokovića obilježavaju 2015. Postoji prilična vjerovatnoća da ponovo, treći put, bude izabran za najboljeg svjetskog sportistu u godini.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1699 on: October 19, 2015, 10:10:31 »
Fantastični rezultati Novaka Đokovića obilježavaju 2015. Postoji prilična vjerovatnoća da ponovo, treći put, bude izabran za najboljeg svjetskog sportistu u godini.

I to bi bilo potpuno zasluzeno...on trenutno igra nevjerovatan, atomski tenis, ne moze niko da ga prati, nadam se da ce i uParizu i Londonu odbraniti titule. Na novoj ATP listi ima 16785 poena sto je novi rekord, niko nikad nije presao 16000 poena u istoriji...takodje je postavio rekord od zarade na turnirima u jednoj sezoni, prvi koji je prosao 15 miliona, a ostala su mu jos dva turnira. Jednostavno jedina rijec koja se moze upotrijebiti kada je on u pitanju je-DOMINACIJA. Svaka cast  :45:  :109: