Author Topic: Sport  (Read 244015 times)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1525 on: November 18, 2014, 12:43:13 »
ja bih stavio brana milacica za selektora i jos par trenera iz nase lige kao savjetnici neki da mu budu. to iz razloga sto non stop pricaju da nemaju para da dovedu nekog zvucnijeg na selektorsku klupu , pa nek pokusaju.tesko da mogu biti gori od brne

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1526 on: November 18, 2014, 22:35:05 »
Vjerujem da bi Mađo i ja bili jeftinije rješenje no Brano i još trojice-četvorica, a sa istim izgledima da nešto ozbiljnije napravimo u ovim kvalifikacijama.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1527 on: November 23, 2014, 10:14:48 »
Ako ovako nastavi, postoji dobra sansa da Crna Gora ima prvi put predstavnika na All star utakmici NBA lige.
Nikola Vucevic ima nevjerovatno dobru sezonu.. 19.5 poena, 12.1 skok, 2.5 asist i 1.1 blokadu po mecu. U ovom trenutku najbolji centar na istoku.

Nadam se da ga Snowhunter prati i ove sezone  :60: :109:

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1528 on: November 23, 2014, 16:35:09 »
No on je bio gospodin pa je poša.

Poša je pošto se prethodno, da prostiš, u.ro u CG košarku na mnogaja ljeta!  :107: :107: :107:

Nadam se da ga Snowhunter prati i ove sezone  :60: :109:

Naravno, jedna ili dvije NBA utakmice svaku noć je taman mjera za jednog basket fanatika.  :120: Gledam Vučevića redovno, vidan je značajan napredak ove sezone na obje strane terena - i u odbrani i u napadu. Prošla godina je, u znatnoj mjeri i zbog povrjeda (propustio je 25 mečeva u sezoni), bila nekako nedorečena - praktično ništa bolja od prethodne, malo sam se uplašio da je to njegov plafon. Ali, ove godine stvarno blista, prava je double-double mašina, sa 11 double doublova je prvi u NBA ove sezone, po indeksu uspješnosti je na nevjerovatnom 5.mjestu što je poslije petnaest odigranih utakmica fantastično (ispred su samo tri US reprezentativca sa Svjetskog: ''Obrva'' Davis, Cousins i Curry plus Chris Paul - svi ostali su trenutno iza, a kakvih tu asova ima... ). Mislim da još uvijek nije all-star kalibar - mora on još neke stvari da popravi u igri. Na prvom mjestu odbrana, prije dvije noći ''matori'' Al Jefferson ga je lagano trpao, a sinoć ga je Bosh rasturio šutem spolja. Takođe, on na terenu izgleda mnogo mirno, skoro kao neka fino vaspitana curica, nigdje one pozitivne sportske drskosti i bezobrazluka - a bez toga nema vrhunskog igrača. Tome doprinosi i igra bez rezultatskog imperativa, a pošto Orlando vjerovatno ni ove godine neće gledati playoff, to svakako nije dobro za Vuča. Naravno, neke stvari kod Vučevića su sami vrh - super se kreće za svoju visinu, sa rasponom ruku od 225cm sa lakoćom kupi otpatke, odličan je šuter sa distance, znatno se popravio i u igri leđima košu, podjednako dobro izvodi i lijevi i desni (polu)horog, ima dobar pregled igre, što znači da je vrlo dobar asistent za centra, ima visok košarkaški IQ... Samo da ga povrjede zaobiđu, učestvovaće Vuč na mnogo all-star mečeva.  :116: Pa dečko je prije mjesec dana tek napunio 24!

Što se Peka tiče, mrka kapa. On na terenu više liči na power liftera nego na košarkaša. Jak je kao bik, ali trom i nepokretan, u brzoj igri kao što je košarka to je veliki minus. Sezonu je počeo očajno. Takođe, sa tolikom masom vrlo je sklon povrjedama... Ako misli da nastavi sa ozbiljnom NBA karijerom moraće neke stvari da mijenja, na prvom mjestu da skine nešto kilograma, a vjerovatno bi koristio i malo sportskiji život, pogotovo tokom dugih ljetnjih pauza...  :120:
« Last Edit: November 23, 2014, 16:52:36 by SnowHunter »

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1529 on: November 24, 2014, 18:40:50 »
Pekovic je seljacina. Eto tako, da se ne lazemo. Najiskreniji i ne moze niko rec da nije tako. Svaki dan ljetos je bio mrtav pjan na top hill, ne vodi racuna ni najmanje ni sto jede ni sto pije, sramotno za nekoga ko je uzeo 50 miliona za jedan ugovor. Veliki talenat i znanje kosarke, ali dzabe, jednostavno je to jace od njega izgleda.

Anthony Davis je najbolji igrac u NBA sad, gotovo da je rezervisan MVP naslov, samo da Pelicansi budu oko 50%, jer ovo za sad nije normalno sto radi.. Ima blizu 40 prosjecni indeks, i to onaj NBA da neko ne pobrka sa ovim evropskim. Po njemu bi bio blizu 50.

Vecaras opet pratimo Voochaaa  :109:

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1530 on: November 24, 2014, 19:10:30 »
Meni je Pek drag igrač, zbog borbenosti i učinka na terenu, zbog radne etike na treninzima, a ovo van terena - jbg. svi imamo neke slabosti.  :120: Valjda će nešto promijeniti i opametiti se, krajnje je vrijeme...

Što se Davis-a tiče, stvarno igra brutalnu sezonu, ako ovako nastavi nema konkurenciju za MVP, jedino ostaje da se vidi šta može Durant nakon povrjede. Lebron je, čini se, ipak prošao zenit? Od ostalih, Curry i Cousins takođe igraju sjajnu sezonu, a da li će još neko da se umiješa u borbu za MVP-ja vidjećemo. Ja navijam za ''Obrvu'', bio bi najmlađi MVP u istoriji - čovjek u martu puni tek 22!!!

Večeras će biti zanimljivo, Cleveland je apsolutni favorit - moraju da se vade za očajan početak sezone. Vučević će igrati protiv Love-a i Varejao-a, prvi je odličan napadač, drugi odličan odbrambeni igrač - neće mu biti lako, ali mislim da Vuč može protiv njih dvojice da odigra kvalitetno. Najmanje što očekujem je novi double-double, a ne bih se iznenadio da bude i mnogo više.


Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1531 on: November 24, 2014, 19:44:29 »
Ne vjerujem da je James proso zenit, smatram da je on u vrhu, ali ima problema sa timom. Doce to na svoje, jer ce prije ili kasnije Irving, prije svega, ali i Love, morat da shvate da je on tu sve i da oni moraju da igraju kao 2. i 3. karika, iako su navikli da budu apsolutni lideri tima. Nesto slicno kao Miami 2010. mada ja ne bi poredio te dvije ekipe, jer je Wade jedan od najboljih SG u istoriji ove igre, a i Bosh je ekstremno potcijenjen igrac.
Mislim da veceras dobija Cleveland, ali bice zanimljivo gledat borbu Vucka za skokove, sa ova 2, mozda najbolja skakaca lige, zadnjih 4-5 godina.

Curry izvanredan, mada na slicnom nivou kao prosle god, a Boogie, po meni, bez premca, najbolji centar lige. Strahovit talenat i ogromna zelja za pobjedama. Ta zelja i strasan temperament ga je dosta puta kostala ranije, ali sad je sazreo.


Btw, Snow, moram ti se pofalit da sam se dao malo vise u lifting zadnjih par mjeseci i da sam postavio PR od 180 cucanj, prije par dana  :27:

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1532 on: November 24, 2014, 22:42:41 »
Konačno Zvezda da dobije jednu neizvjesnu završnicu u košarci!  :43: :43: :43:

Slažem se da James nije rekao sve što je imao, ali kako stvari trenutno stoje Cleveland je daleko od šampionske forme. NBA prsten osvajaju ekipe koje djeluju kao tim i koje igraju dobru odbranu. Irving i Love za sada nijesu timski igrači, a bojim se da Love nikad ni ne može biti dobar odbrambeni igrač. Siguran sam da će Cleveland napredovati tokom sezone, a da li do šampionskog nivoa vidjećemo...

Što se tiče Cousinsa stvarno igra vrhunski, konačno je sredio bubice u glavi (vjerovatno mu je mnogo značilo učešće u USA reprezentaciji na Svjetskom prvenstvu i saradnja sa trenerskim magom Krzyzewskim) i igra na nivou svojih mogućnosti i talenta. Po meni jedini centar u ligi koji igra na približno istom nivou je Marc Gasol, koji me svaki put iznenadi nevjerovatnom košarkaškom inteligencijom!  :45:

Btw, Snow, moram ti se pofalit da sam se dao malo vise u lifting zadnjih par mjeseci i da sam postavio PR od 180 cucanj, prije par dana  :27:

Baš lijepo što si poklonio pažnju i donjim ekstremitetima, gore si više nego jak.  :119:  Težina od 180kg je već vrlo respektabilna, svaka čast!  :109: :109: :109:

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1533 on: December 17, 2014, 20:26:33 »
 :43: :43: :43:  Lavice!!!  :43: :43: :43:

Offline pg

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 954
Re: Sport
« Reply #1534 on: December 21, 2014, 17:01:51 »
Crna Gora-Svedska 23-25
Svedska osvojila bronzu.Mogli smo i do nje cak i vodili na poluvremenu.Ipak  4.mjesto nije neuspjeh  :119:
10.02.2012
11.02.2012
12.02.2012

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1535 on: December 21, 2014, 18:44:00 »
Naravno da nije neuspjeh, naprotiv.

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #1536 on: December 21, 2014, 20:20:18 »
Svaka cast nasim rukometasicama za borbu , za zelju i htjenje . Mnoge nase selekcije bi trebale da se ugledaju na njih , kako se ponasaju , kako se odnose prema dresu .  :43:  Nije mi navika ali moram prokomentarisati sudjenje u finalu koje je bilo slicno kao u finalu olimpijskih igara , i moram reci da Norvezanke mogu pasti jedino od reprezentacije koja igra srcem , a Spaniji je to vcrs upravo falilo .

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1537 on: December 21, 2014, 21:01:50 »
Nadovezacu se i samo reci da bi "one dvije ljepotice" (da iskoristim ovaj blagi termin ) nas nagrdile da smo kojim slucajem prosli u finale...sve je bilo upravo za to i spremno jos dan ranije kad je odluceno da poslednjeg dana sude one i arbitri iz Norveske (koji logicno ne mogu suditi Norvezankama )...EHF nista ne prepusta slucaju

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1538 on: December 21, 2014, 22:06:24 »
Odra Budućnost Partizana u sred Beograda. Kao osvjedočenom "grobaru" ne mogu reći da se tome previše radujem, ali nije mi ni krivo, prvenstveno jer je Budućnost mnogo bolja bila.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1539 on: December 22, 2014, 01:37:52 »
Ma rukometasice su zakon!!! Osvojile su 4 mjesto ali u kakvoj konkurenciji i poslije kakvih utakmica. Stvarno utakmice su bile  kao najaci trileri. Sve cestitke za zalaganje i pozitivnu energiju koja je kod njih prisutna od prve utakmice.  Naklon do poda citavom strucnom stabu na celu sa Adzicem kao i rukometasicama a i navijaci su nam bili dobri!!! :)

Buducnost razvalila!!! Pavlovica ocima ne mogu vidjeti. Kakvo je to ponasanje na terenu...piii. Smetalo mi je ono gadjanje i psovanje  igraca Buducnosti na kraju a onda sekund kasnije u "casovima ljubavi" (rijeci trenera Vujosevica) djeca pustena na teren da vide svoje idole kosarkase...bruka

Offline pg

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 954
Re: Sport
« Reply #1540 on: January 26, 2015, 20:02:05 »
Buducnost-Crvena Zvezda 76-77  :82:
Buducnost imala sansu da nanese prvi poraz Zvezdi al nismo imali srece u zavrsnici  :82:
10.02.2012
11.02.2012
12.02.2012

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1541 on: January 26, 2015, 23:12:11 »
Izgubio sam snagu sto se kosarke tice. Vodit 10 sek pred kraj i napravit faul. To je taktika iz 1944. kad su pucali bacanja s muda. Puno ruznih rijeci bi reko, ali necu, ebe mi se.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1542 on: January 26, 2015, 23:34:08 »
Nije bila loša utakmica, ne toliko po kvalitetu koliko po uzbudljivosti. Budućnost je igrala solidno, uz ipak malo previše oscilacija. Zvezda je u krizi igre, možda ovo bude preokret. Ali, krivica za poraz Budućnosti u finišu je isključivo na treneru Jovoviću. Prvo to glupo pravljenje faula kad vodiš tri razlike, a uz to protivnička ekipa baš i nema dobre trojkaše. Zatim opet faul, sad već na dva razlike - i onda greška koju bi trebalo prikazivati na trenerskim seminarima kao primjer kako se ne smije raditi. Ne vjerujem da je u pitanju glupost, jer toliko glup ne može biti trener tog nivoa - vjerujem da je u pitanju čisti previd. Kod odlučujućih slobodnjaka Williamsa koš Budućnosti su gradili krilo Dašić i bek Šehović!!! :75: :75: :75: U isto vrijeme, centri zaboravljeni na klupi, zato i ne čudi kako se završilo.

Budućnost ipak dobro stoji, uz drugo mjesto i prednost domaćeg terena tu su solidne šanse za finale i Evroligu naredne godine. A Zvezdu i Partizan očekuje borba na život i smrt, pravi rat!  :120: :120: :120:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6271
Re: Sport
« Reply #1543 on: February 01, 2015, 15:14:32 »
Đovak došao do osme GS titule!  :109:

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1544 on: February 01, 2015, 15:27:44 »
Odličan Nole!  :109: :109: :109:

Kad je izgledao gotov, rasturio je - na muci se poznaju junaci! Mogao bi Novak da osvoji još mnogo GS titula i da poruši neke teniske rekorde.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1545 on: February 01, 2015, 16:09:33 »
ne vjerujem u svu onu pricu da je mentalno jak itd. svaki njegov mec obiluje zestokim padovima, oscilacijama. mozda je bio mentalno jak  one cuvene 2011 ali sada je daleko od toga. vidjeli smo i u mecu sa vavrinkom i u mecu sa marejom nevjerovatne padove u igri u trenucima kad je trebao mec da privede kraju.
onaj polufinalni mec, ja odavno nisam vidio onakvo mucenje . srecom i vavrinka je bio slican tj gori.
Pocetak finalnog meca mi je obecavao. Djokovic za klasu bolji. Ubio ga je ali ga je i vratio u mec. Zamalo Marej uze taj prvi set. Citav mec je obilovao zestokim padovovima u igri Djokovica. I on je bio taj koji je puno i oscilirao u ovom mecu. Na trenutke smo gledali sjaj ali nam je on onda pokazivao koliko je lako doci i do ocaja. Pa onda ono gubljenje ravnoteze pri udarcima, napad grceva i neko lagano vracanje  u igru pri kraju treceg seta. Tek je tu Marej pukao. Na kraju treceg seta sa velikim posljedicama u cetvrtom jer kad Novak igra dobro malo ko moze da mu izadje na crtu.
Ja sam prije ovog meca bio duboko uvjeren da ce Djovak da ga rasturi  sa 3-0 ali eto pogrijesio sam. Nije igrao svoj najbolji tenis a osvojio je turnir. Ipak impresivno na kraju.
Sto se tice Mareja , po meni on je dokazao da se vraca u vrh poslije blijede 2014 sezone.Nije jos blizu svojim najacim partijama ali ima potencijala. Morezmo izgleda da radi odlican posao. Vidjecemo ih u mnogo boljem svijetlu na Vimbldonu dje je po meni Marej prvi favorit za osvajanje tog GSa.

Nadal ce sada svom silinom da upre turnire po sljaki kao zagrijavanje za RG. Iako je u losoj formi taj RG drzi i neda ga nikome. No, mislim da ce mu ga Novak ove godine napokon uzeti....Svejedno sjajna sezona ce ovo biti. Tu je i Federer koji je po meni prebrzo ispao sa AO. Imace on jos sto sta da pokaze ove sezone!
 :72: :121:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Sport
« Reply #1546 on: February 01, 2015, 17:19:14 »
Ljudi, ja imam neki osjecaj da Novak ove sezone moze uradit ono sto su 2 tenisera samo u istoriji, cini mi se, uradila.
Da uzme sva 4 ove godine. Sva 4 gran slama...
Zvuci ka' naucna fantastika, ali danas sam o tome razmisljao.
Februar 2012. :)

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Sport
« Reply #1547 on: February 01, 2015, 20:45:33 »
vrlo realno razmisljanje.mislim danajbolju startnu poziciju  za takav plan i cilj ,u njegovoj karijeri ima ovaj put,ove godine..

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1548 on: February 01, 2015, 21:56:36 »
a ima je svake godine kad osvoji AO :)

Offline demijan

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1443
  • "ko ne pamti iznova proživljava"
Re: Sport
« Reply #1549 on: March 21, 2015, 05:45:16 »
sjaaajan meč odigrali nadal i raonić!!posle preokreta,spašivši tri meč lopte u drugom setu i brejknuvši ga pri rezultatu 5-5 u trećem,raonić pobjedio sa 2-1. (6-4;6-7(10-12);5-7!svaka čast miloše! :109: