Author Topic: Sport  (Read 243840 times)

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1225 on: September 08, 2013, 23:35:41 »
ne znam i ja sam zbunjen s pavicevicem. cinio mi se u onaj zadnji minut pred trojku rajsa i produzetak veoma izgubljen, kao da je ostao bez ideja kad ga je kamera ispratila....nije mi jasno i zasto vucevic ne igra zajedno s dubljevicem, izgledali su mi dobro. nije mi jasno ni zasto je bjelica poslije onolikih gresaka ostao u igri. i sam selektor mu je u tajm autu rekao "dao si nam 5 poena bezveze", tu bi ga svaki trener zamjenio...da neko dobije svih 10 utakmica i onda da prodje ovako ne bih mu vjerovao. pa cini mi se i da je pakmen igrao da bi slicno prosli. mi smo trebali prve 3 utakmice da dobijemo....ne znam, valjda je ipak do trenera...ko bi rekao?

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1226 on: September 08, 2013, 23:46:01 »
Bio mi je zet tamo i najbolji drug.. kazu pjevali su 20 minuta Vucevic, Vucevic.. nista...
Ja sam to vidio poslije prve utakmice.. ada previse sam ja gledao toga, da ne vidim da nesto ne valja.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1227 on: September 09, 2013, 00:10:48 »
Utakmicu sam gledao na RTS-u i bilo je nemoguće ne primijetiti koliko komentator (mislim da je to bio Šarenac) priča o kvalitetima i mogućnostima Vučevića, a koliko ovaj malo vremena provodi u igri.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Sport
« Reply #1228 on: September 09, 2013, 00:32:46 »
Ovo mi je baš teško palo, nikad više sa ovoliko emocija neću pratiti neki sportski događaj.  :82: :82: :82:  Nažalost, isključivi krivac našeg debakla (jer ovo jeste rezultatski debakl, s obzirom na imena kojima naša košarka raspolaže) je Luka Pavićević. Način na koji je sproveo pripreme i vodio ovo prvenstvo je, blago rečeno, nerazumljiv. Njegove beskonačne rotacije su bile savršeno besmislene, nikad u vezi sa stanjem na terenu, već u skladu s nekom njegovom fikcijom ili unaprijed pripremljenim rasporedom. Fraka je već dosta toga rekao  :45:, ja ću samo zapitati da li je našoj košarci bitniji jedan trener mediokritet, sa sujetom većom od Durmitora, ili budući NBA all star Vučević? I nakon svega, u Đilasovoj beogradskoj džamahiriji čovjek u ovaj vakat ne može kupiti kršteno pivo da se makar malo smiri...  :107:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Sport
« Reply #1229 on: September 09, 2013, 00:40:59 »
Pa, dobro, nije se od Crne Gore moglo više očekivat. Ipak, nema Pekovića, odstranjen Dašić. A to je pola ekipe po kvalitetu.

Razočarenje prvenstva su Rusi, mada su došli u oslabljenom sastavu. A iznenađenje svakako Srbija koja je faktički sa B timom prošla dalje.
« Last Edit: September 09, 2013, 00:52:09 by sanjin »

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1230 on: September 09, 2013, 01:05:28 »
Ova reprezentacija i bez Pekovica je bila apsolutno jedan od uskih favorita za medalju. Ne znam koliko javnost prati kosarku i da li zna kakvo je ime Bojan Dubljevic u Spaniji?
Glupo je uopste raspravljat o ovome, ja sam siguran da bi, da smo imali trenera koji shvata sto znaci dominacija u reketu imali prilicno laganih 4-0 za sad. Jednostavno, podatak da su Vuc-Dub kombinacija bili u konstantnom plusu u svakom mecu, kad su igrali zajedno, dovoljno govori.
Srbija je mlada, ali igra solidno. Ali su skloni oscilacijama, tako da ne vjerujem da imaju neke sanse.
Pored njih, Ukrajina igra jako dobro (trener Mike Fratello, 30 godina NBA trener), a i Hrvatska se konsolidovala i danas dobila, po meni prve favorite, uz Spance.
Sport u Rusiji, lise par pojedinaca, je u nevjerovatnoj krizi zadnjih godina.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1231 on: September 09, 2013, 01:15:39 »
Btw SH moras napravit pakt sa nekim prodavacem da te pusta poslije 10... mene jedan komso tu vazda pusti.. prohibicija.. to ce zastit omladinu.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Sport
« Reply #1232 on: September 09, 2013, 01:49:31 »
Pa i nije baš u krizi. Na ovogodišnjem prvenstvu svijeta u atletici su osvojili najviše zlatnih medalja. Prošle godine u košarci bronza na OI, CSKA Moskva uvijek u vrhu klupske košarke, u odbojci Olimpijski prvaci a Lokomotiva Novosibirsk prvak Lige šampiona, u fudbalu igrali finale EP 2008, u ženskom tenisu Šarapova, Kuznjecova, Safina osvajale GS-e...

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1233 on: September 09, 2013, 02:05:20 »
Neznam što da rečem za košarku, nadao sam se da možemo dobit Litvance, bili smo jako blizu ali eto nijesmo uspjeli. :16:
Inače, ovo je bio najbolji naš meč u dosadašnjem dijelu prvenstva, odbrana dobra i činjelo se da možemo.Ali kakav nam je bio šut za tri poena...katastrofa... u individualne greške pojedinaca neću da ulazim... ali baš su nas sjebale trojke  :82: Čini mi se 3-23 pokušaja.

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1234 on: September 09, 2013, 07:45:07 »
Pekovic nam dosta znaci to je tacno, ali nisam siguran da bi i njega Pavicevic znao dobro da iskoristi, taman kao Vucevica. A sto se Dasica tice nije mu prvi put, i bolje sto su ga poslali kuci.

Sto se ostalih reprezentacija tice najneprijatnije iznenadjenje su Rusi iako im ne igra 6 odlicnih igraca,( ali izgubiti od neke Svedske 20 razlike je katastrofa) i Turska sa kojom ne znam sta se desilo kao i Izrael. Slovenija je najubjedljivije dobila Spaniju, jedva Cesku i Gruziju i sinoc izgubise od Hrvata, mislim da mogu do cetvrtfinala, mozda i do polufinala, zavisi od protivnika. Francuzi su slabi, jeste da imaju samo taj poraz na startu, ali igra im nije ubjedljiva, juce su tek na kraju slomili otpor odlicne Ukrajine. Spanci ce svakako dogurati do polufinala i bez Gasola, Navara, Ibake, Mirotica, Litvanija takodje...
Sto se Srbije tice kao sto rece fraka osciliraju dosta, Krstic je ubjedljivo najbolji igrac, ali evo vidjecemo. I moram pomenuti Italiju koja me prijatno iznenadila, sa svim pobjedama ukljucujuci Grcku koja je kompletna, a oni su na prvenstvu bez Barnjanija i Galinarija.

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1235 on: September 09, 2013, 11:25:05 »
A i naša očekivanja su po defaultu uvjek mnogo iznad mogućnosti koju objektivno imamo, nebitno o kojemu se sportu radi.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Sport
« Reply #1236 on: September 09, 2013, 13:09:37 »
gledao sam sinoc prvu cetvrtinu, i to je sve sto sam gledao sa prvenstva i sve sto cu gledat do kraja istog.
Ništa, nemamo košarki i kraj, treba da se skoncetrišemo na ono što nam ide odlično i u čemu smo najbolji, kao što je Vaterpolo i ženski rukomet.. ili recimo prebijanje novinara, poltronstvo, špijanje itd... da ne idem u off topic

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1237 on: September 09, 2013, 13:24:02 »
Ima ona izreka "Budimo realni, zahtijevajmo nemoguće". Nije loše tako se postaviti, ali ne valja ako se nakon neispunjenja takvih zahtjeva ne privedemo razumu.
Objektivno, mi imamo košarkašku reprezentaciju kojoj je mjesto među 12 najboljih u Evropi, ali nije uvijek to lako  pokazati i dokazati.
---
Mi nemamo tradiciju, ali ni uslove za bavljanje individualnim sportovima, a čini mi se da bi tako nešto više priličilo zemlji sa nešto više od pola miliona stanovnika.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1238 on: September 09, 2013, 13:35:48 »
a ok, nismo sada uspjeli. vise srece na sledece prvenstvo. a eto zamislite da smo neko i nesto u tom sportu i da su ocekivanja velika kao npr medalja na svako prvenstvo i desi se onda ovo. pa tek bi tad osuli drvlje i kamenje  po reprezentaciji. necu da se uzrujavam. sledece sto dolazi su kvalifikacije za svjetsko ako sam u pravu? pocet od nule pa dje stignemo. nemamo drugog izbora.

a za druge reprezentacije me zabolje ona stvar...ne zivim tamo no oĐe!!!

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Sport
« Reply #1239 on: September 09, 2013, 13:44:01 »
da ne zaboravimo spomenuti veceras finale US opena izmedju Nadala i Djokovica . u 11 na eurosportu ce biti prenos. za sve teniske sladokusce ovo je mec  "high prority" ! ko ima vremena nek se ispava tokom dana  :03: :08:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1240 on: September 09, 2013, 18:07:48 »
Jos samo da se nadovezem kratko.. Krstic (30 godina, legenda) kod Dude igra 34 minuta po mecu. Nas najbolji centar oko 10 minuta. Nocas ce se sve ulozit u pobjedu protiv Srba.. dje da to izgubimo.. uh... Prilicno tuzno.
I pustite se price, "mi vazda najavljujemo mnogo". To mozda vazi za fudbal, muski rukomet, dje realno mi nemamo kvalitet, nego na cisto izgaranje dobijamo. U Kosarci imamo kvalitet. Ogrmann kvalitet.


US open ce bit strasan... jedva cekam

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Sport
« Reply #1241 on: September 09, 2013, 19:39:17 »
Baš mi je žao što BiH nije prošla. Suviše rano su stigli do željene razlike od 10 poena.

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1242 on: September 09, 2013, 21:13:59 »
Mi imamo stvarno kvalitetnu centarsku liniju ali pozicije 1-2-3 i ne baš.Pleja smo "trgovali", brata Rajsa  :121: tako ćemo morat i ubuduće jer nemamo kvalitetnog pleja. Dalje,braća Šehović su dobri igrači ali nijesu vrhunski... Aleksa Popović,mali Ivanović i ostali koji su bili većinom na klupu su prosječni igrači...Možda bih po kvalitetu izdvojio još samo Dašića ali on ima problem sa temperamentom.
A da bi bili uspješni moramo imat kvalitet na svim pozicijama plus adekvatne zamjene.Tu smo đe smo, možda i gore nego zaslužujemo jer u presudnim momentima nijesmo imali sportske sreće.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Sport
« Reply #1243 on: September 09, 2013, 21:25:20 »
Uh, kako mi je krivo zbog Bosne... Litvanci su katastrofalni.. idu dalje, a nisu zasluzili da dobiju bez mozda jednu utakmicu.. ali eto, tako ti je to u sportu.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Sport
« Reply #1244 on: September 09, 2013, 22:44:30 »
Bosanci su legende. Vode +16 na 3-4 minuta pred kraj i nastavljaju da siluju sut za tri poena.  :75:

Evo pobijedi CG za utjehu.

A sada tenis. :111:

Offline skener

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 2292
Re: Sport
« Reply #1245 on: September 09, 2013, 23:03:42 »
Konacno je Pavicevic ukapirao pa pustio Vucevica vise da igra ( igrao je za neko cudo u poslednjoj cetvrtini, do 2 min pred kraj) koji je naravno pokazao kvalitet i u napadu i u odbrani...utakmica bez rezultatskog znacaja, ali svakako stvar prestiza i dobro je sto smo pobijedili, makar nije nastupio totalni raspad u igri kakav zna kod nas da se desi kad vise nemamo sansi za prolaz. Sa svakim mozemo da igramo, to se vidi, ali za ovakav rezultat je falilo malo srece i znanj ( od strane selektora).

A sad tenis, idemo Nole...

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Sport
« Reply #1246 on: September 09, 2013, 23:12:01 »
Šteta za košarkaše, ja sam navijao da dalje prođu CG, Srbija i Bosna, ali eto neke nijanse su odlučile da ne bude tako.

US Open uopšte nisam pratio ove godine, ne odgovaraju mi ovi termini. Ne vjerujem da ću uspjeti ni cijelo finale da odgledam, zaspaću.  :39:
Nadam se da Nole može do pobjede!

Mađo

  • Guest
Re: Sport
« Reply #1247 on: September 09, 2013, 23:23:43 »
Evo, bez problema dobismo Srbijance.  :35: Sad mi je krivo što puštismo sve one mečeve da né dobijaju gori od nas.  :31: :14:

I najviše smo koševa dali u grupu, čini mi se 376.

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Sport
« Reply #1248 on: September 10, 2013, 00:04:19 »
I ocekivao sam pobjedu veceras protiv Srbije   :101: Definitivno Luka Pavicevic glavni krivac naseg ispadanja u prvom krugu  :56:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Sport
« Reply #1249 on: September 10, 2013, 00:06:54 »
Da se svaka ekipa zvala Srbija, CG bi imala skor 5-0.

Djokovic ocajan u prvom setu.