Poll

Da li ste za obaveznu registraciju, kao uslov da se citaju postovi na forumu ?

Da, mora se registrovati.
19 (44.2%)
Da, ali Aktuelno vrijeme mogu da citaju i gosti.
14 (32.6%)
Ne, svi mogu imati pristup svim temama.
10 (23.3%)

Total Members Voted: 41

Author Topic: Pitanje za clanove foruma ...  (Read 23829 times)

Offline dijana

  • Newbie
  • *
  • Posts: 37
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #25 on: January 30, 2010, 18:40:00 »
Pojedinci su zbilja pretjerali, zao mi je, ali imate moj glas.

Offline Gaga

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 313
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #26 on: January 30, 2010, 18:45:08 »
ima li promjena za sjutra sto se tice pg??

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #27 on: January 30, 2010, 19:18:58 »
Nesporazum ...   ovo je za registraciju ljudi koji hoce da ucestvuju na forumu  (vjerujem sa izuzetkom Aktuelnih, sto je opravdano i ok),  rijeci je vec bilo o ovome ..  Admine,  volja  vecine zainteresovanih  je takodje relevantan institut ..    :D    Cro Meteo forum ima takav sistem, funkcionise odlicno ..  brojnost vise nije problem, a bice sve vise ljudi,  narocito uz registraciju, vidjecete ..

Registracija rulz !      ;D :D
« Last Edit: January 30, 2010, 19:20:51 by cirus »

Offline bole

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1883
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #28 on: January 30, 2010, 19:39:21 »
ja sam jos davno bio da se ovo ukIne fino.....
obavezna registracija na forum    
dva tri moderatora pored admina koji ce voditi racuna o miru i disciplini i kraj tako je bar na moj forum ujedno svi ljudi koji vole cuoresrtivo ljubitelji automobila alfa romeo neka svrate sorry za off
www.oltretutto-arcg.com   ;)
« Last Edit: January 30, 2010, 19:43:47 by bole »

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #29 on: January 30, 2010, 20:24:00 »
U potpunosti podržavam ukidanje "knjige utisaka". Nisam imao živaca da čitam šta se sve tamo piše, ali povremeno svratim i naletim na svakakve gluposti, teorije zavjere i tako to...
Neka se uvede obavezna registracija na forum, ukine knjiga utisaka, i svi problemi su riješeni. :)

Madjo

  • Guest
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #30 on: January 30, 2010, 21:48:27 »
E ja sam za.Neka odje progovore nesto 'lijepo',ja cu im kazat :D

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #31 on: January 30, 2010, 22:19:26 »
Od sada, pa do daljnjeg, pristup forumu imaju samo registrovani članovi!
Gosti mogu vidjeti samo kategorije.

Madjo

  • Guest
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #32 on: January 30, 2010, 22:31:34 »
Eto tako.Pravi potez.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #33 on: January 30, 2010, 22:44:27 »
Od sada, pa do daljnjeg, pristup forumu imaju samo registrovani članovi!
Gosti mogu vidjeti samo kategorije.

Very good !  Ubijedjen sam da ce imati blagotvorno dejstvo na rad foruma.

Madjo

  • Guest
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #34 on: January 30, 2010, 23:33:33 »
Ciruse,sad treba fatat ove nove iz knjige utisaka sto su lajali za nas svasta i sprovest ih na Goli otok

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #35 on: January 30, 2010, 23:57:40 »
na goli odmah  >:D >:D nema vise cile mile
pozitivno se iznenadih kad napokon uvidjeh da je knjiga utisaka zatvorena a ovdje uvedeno obavezno registrovanje...


aj sad pisni golube  ;D ;D

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #36 on: January 31, 2010, 00:00:35 »
 :D      ali bilo je i dobrih postera tamo,  ocekujem da ce se taj dio prebacit' ovdje uskoro,  i biti aktivan u zdravijoj atmosferi ..    O0

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #37 on: January 31, 2010, 00:08:15 »
bilo je mada mislim da su oni registrovani i ovdje...to je posao od dva minuta

Madjo

  • Guest
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #38 on: January 31, 2010, 00:16:30 »
Naravno
Postovani bivsi clanovi knjige utisaka,
ovo je postena kuca.Osjecajte se kao kod kuce,bice pomalo da se omezi,cirus ce vam usut po rakiju,popricacemo lijepo,ljudski,o svemu.
A bogami da postujete domacina kuce i njegove ukucane.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #39 on: January 31, 2010, 00:23:03 »
 :D :D :D

Madjo

  • Guest
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #40 on: January 31, 2010, 00:26:51 »
Naspi i mene jednu,da izmazem vratne zile :D

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #41 on: January 31, 2010, 00:39:42 »
Naspi i mene jednu,da izmazem vratne zile :D

Ovom se mazu samo glasne zice   :D   a mogao bih nazdravit' veceras,  postao sam ujak (po drugi put)  !  Admine, tura za sve !    :D

Madjo

  • Guest
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #42 on: January 31, 2010, 00:48:55 »


   :D   a mogao bih nazdravit' veceras,  postao sam ujak (po drugi put)  !  Admine, tura za sve !    :D
Aaa,cestitam ujace :)
A ti da se ochetvoronozish  ove godine ;)

Offline Miloš

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 5688
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #43 on: January 31, 2010, 00:53:30 »
Ovom se mazu samo glasne zice   :D   a mogao bih nazdravit' veceras,  postao sam ujak (po drugi put)  !  Admine, tura za sve !    :D

Aj' živjeli !  ;D

Offline Dusko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 302
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #44 on: January 31, 2010, 01:28:10 »
Od sada, pa do daljnjeg, pristup forumu imaju samo registrovani članovi!
Gosti mogu vidjeti samo kategorije.

Mislim da je trebalo ostaviti bar Aktuelno vrijeme otvoreno za goste. Bojim se da ne bude UDJEM, PROBAM DA OTVORIM, TRAŽI MI REGISTRACIJU, ZATVORIM. Ovako kad ostaviš nešto slobodno imaš čime zainteresovati potencijalnog člana, a pritom nema nikakvih negativnih efekata.

Za "knjigu utisaka", svaka čast. Sama ideja sa knjigom je bila odlična, ali tamo je bilo svega i svačega sem utisaka, tako da njeno dalje održavanje nije imalo više nikakvog smisla. Bar za sada?! 

Ovom se mazu samo glasne zice   :D   a mogao bih nazdravit' veceras,  postao sam ujak (po drugi put)  !  Admine, tura za sve !    :D
Ujače, čestitam!!! :)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #45 on: January 31, 2010, 01:34:35 »
Duško, formulacija "do daljnjeg" dozvoljava i promjenu uslova ukoliko se takav stav vremenom iskristališe među forumašima.
Mislim da je ovakva mjera bila potrebna, makar na određeno vrijeme, nakon ukidanja knjige utisaka.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3771
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #46 on: January 31, 2010, 02:07:35 »
Glasam protiv obavezne registracije za pregledavanje sadržaja foruma. Na svim forumima postoji nešto što se zove moderiranje, uz mogućnost zabrane postovanja onim članovima koji ne poštuju pravila pristojne komunikacije. To je sasvim dovoljno, bilo kakva striktnija pravila ne doprinose ničemu (jedino ako ne postoji neki bandwidth, pri čemu bi eventualno velika masovnost uticala na cijenu održavanja foruma - iako ne vjerujem da bi to ovdje mogao biti problem). Uostalom, ljudi koji nijesu registrovani ne mogu ništa ni pisati, pa tako ni na kakav način ne mogu uticati na sadržaj foruma. Knjiga utisaka je bila nešto drugo, i mislim da je ne treba miješati sa forumom, zaista zbog onakve komunikacije trebalo je, bar na neko vrijeme, da bude ukinuta. Na kraju, složiću se sa odlukom većine, ma kakva ona bila  :D

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #47 on: January 31, 2010, 02:41:41 »
Ih, ko slag na torti..
Sta sad? moram opet ja da reagujem?
Prvo: Nema vise knjige utisaka, i potrebna je registracija na forumu da bi ste citali sadrzaj istog.
OK. Izgleda da sam ja pomogao Adminu da povuce pravi potez sa mojim postom u "kvalitet prognoza".
Medjutim moracemo da razjasnimo neke stvari.
Ja licno sam uvijek bio za kritiku (argumentovanu). Takve kritike uvijek pospjesuju rad i napredak.
Trenutno se pitam da li da stanem u odbranu HMZCG, iako to po mom misljenju zasluzuju.
Mislim da niko nije vise od mene kritikovao HMZCG ,ali sa argumentima i bez vrijedjanja, pa bih stoga na isti nacin bio i tretiran.
Mozda to ne bih trebao raditi (braniti ih) zbog toga sto ni oni sami to ne rade (a valjda bi trebali). Iako ih donekle razumijem, jer 90 % kritika nije argumentovano, pa je stoga uzaludno i odgovarati.
Ali evo recimo kritike direktno Micevu zbog toga sto kao moderator ne ucestvuje u raspravi (kao sto je to u pocetku dobro radio). Nadam se da ce se opet pridruziti , makar zbog ljudi koji cijene misljenje strucnjaka.
A misljenje strucnjaka dokle god je argumentovano, predstavlja misljenje, sve ostalo su predpostavke. Na zalost njih je sve vise na forumu.

Prema tome, prognoze HMZCG su po meni veoma dobre, jer ti ljudi kao prvo, kapiraju procese, razmisljaju o istima, prate aktuelne podatke (iz synop-a, a ne sa kojekakvih komercijalnih sajtova ). Imaju pred sobom sve moguce modele. I sto je najvaznije rade to dugi niz godina, te stoga uce na greskama i imaju povratne informacije kako bi usavrsili prognoze. To sto nema radara, druga je prica...
E sad, probajte da par dana za redom (a kamo li  godina) radite prognoze za razne lokacije, T-max, kolicinu padavina... i sve moguce parametre, pa da vidite kolike  greske će biti. A onda odradite statistiku da vidite  jesu li modeli cešći razlog greske ili nestrucnost. ODGOVOR JE MODELI. Upravo zbog toga IZGLEDI VREMENA
jesu to sto jesu,nepouzdani i predstavlju trenutno stanje atmosvere, koje prognosticar prezentuje sirokim masama.   
Priroda je i dalje prejaka i za covjeka i za kompjuter.. otuda i tolike greske.. Sto prije to shvatite, brze napredujete, i brze se prilagodjavate i nalazite greske kako u modelima tako i u prognozi.

@Dzoni, dobrodošao na forum.
Ako dozvoliš, replicirao bih ti.
Sto se tice mojih referenci za meteorologiju,imam ih koliko i svi amateri na forumu kojima je ovo vrsta ljubavi ili hobija od malih nogu,nista vise ni manje.
Dosta stvari koje si rekao uopste nisu bile potkrijepljene cinjenicama. Ali ova upada u oci i meni je sasvim dovoljna.
Nije dobro, pa cak predstavlja i iskvarenu sliku o nekome, ako sam pokusava da kvalifikuje svoje znanje i strucnost. Najbolje je da samo djelo  (u ovom slucaju postovi) govore o strucnosti. Koliko neko zna, najbolje pokaze vrijeme (i neke male sitnice).
A tek sto nije dobro porediti sebe sa nekim o kome nista ne znas... Jer ipak si, koliko primecujem, novi na forumu?  Iznenadio bi se koliko pojedini clanovi-amateri znaju... Pri cemu uopste ne mislim na sebe, iako sam se dokazao i ostavio trag a da mi uopste nije bio ni cilj ni ambicija. Vec zadovoljstvo da primam i pruzam znanje.

Nadam se da ako mi budes replicirao, da ce to biti jedan pozitivan odgovor pa mozda i zahvalnost na dobronamjernim kritikama.
U suprotnom, vjerovatno cu pomisliti da nemas zadovoljstvo (kao Ja) da primas i pruzas znanje.


Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #48 on: January 31, 2010, 02:49:38 »
Hvala vam ...  ucicu ga sa tri godine da kaze  "do-bra-po-vi-si-ni"   hehehehe

Mislim da je trebalo ostaviti bar Aktuelno vrijeme otvoreno za goste. Bojim se da ne bude UDJEM, PROBAM DA OTVORIM, TRAŽI MI REGISTRACIJU, ZATVORIM. Ovako kad ostaviš nešto slobodno imaš čime zainteresovati potencijalnog člana, a pritom nema nikakvih negativnih efekata.
Slazem se ...     a i Snow mozda bude imao osjecaj da je sajt otvoreniji    ;) :D

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Pitanje za clanove foruma ...
« Reply #49 on: January 31, 2010, 14:13:02 »
"Aktuelno"  otvoreno za goste.  "Reforma sajta"  privedena kraju   :D