Author Topic: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....  (Read 192659 times)

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #575 on: December 27, 2015, 23:56:49 »
Nisam znao da imam kolega odje  :45: :47:  :64:
Kod one Jadranke Radovic sam ja imao predavanja, ali sam bio par puta i kod Gojka na matematici, ono je legenda ziva. Vazda li mu je cigar u usta  :11:

Davno sam ja studirao.
Good luck  :45:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #576 on: December 28, 2015, 00:05:17 »
A to znam Transmate  :27:
Hvala!  :101:
Februar 2012. :)

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #577 on: December 28, 2015, 18:43:17 »
Ljudi ,ne znam cemu ovakav pesimizam kada je zima u pitanju.
Kao prvo,zima je tek pocela,i ima kad snijeg da padne.Mozda ga ne bude ni u narednih 20 dana,a onda se pogodi dobra situacija i napada metar za noc.
Tacno da je moglo biti malo vise snijega na planinama,ali svaka godina je razlicita.
Drugo,prognoze se stalno mijenjaju pa nesto sto sad izgleda nemoguce moze se preokrenuti za koji dan.
Kad dodje zima ,zna se dje treba ocekivati velike snjegove.Znamo svi kakva je klima u Crnoj Gori,na jugu je mediteranska,na sjeveru kontinentalna,i svi znamo kakve su  njihove karakteristike.Mediteransku klimu karakterisu vruca i susna ljeta,i blage i kisovite zime,SA RIJETKOM POJAVOM SNIJEZNIH PADAVINA.Tako da u oblastima sa tom klimom a to je i Podgorica nemamo sta da ocekujemo neke posebne snijezne padavine,mada ja nemam nista protiv ni metar da padne.Ako ocekujete da ce se svako malo ponavljati 2012 to odmah zaboravite.U Niksicu vlada umjereno kontinentalna klima,ili kako vecina govori ,najljepsa klima,tako da ni za Niksic nije ocekivati nesto posebno,tu nedje do 60 cm,(max izmjerena visina u Nk je 135 cm,i rijetko kad je prelazila 1 m), dok je Cetinje skroz druga prica.Tek iznad 1000 mnv na sjeveru pada dobar snijeg a iznad 1500mnv se skoro redovno formira ogroman snijezni pokrivac.
Tako da ne  treba da budete pesimisticni,a i ako se ne bude nesto posebno ispod 1000mnv,nista strasno.
Licno ,meni odgovara ovaj period toplih i suncanih dana,prosto se covjek osjeca nekako slobodno ,a ne kad se spuste tamni oblaci ,dodje ko u neki zatvor.

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #578 on: December 28, 2015, 19:41:58 »
i ja volim sunčano vrijeme ali ne 365 dana u godini.Snijega bih volio da bude tu nekih 300 dana , ovo ostalo neka popune kiša i sunce :))

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #579 on: December 28, 2015, 21:35:23 »
Ljudi ,ne znam cemu ovakav pesimizam kada je zima u pitanju.
Kao prvo,zima je tek pocela,i ima kad snijeg da padne.Mozda ga ne bude ni u narednih 20 dana,a onda se pogodi dobra situacija i napada metar za noc.
Tacno da je moglo biti malo vise snijega na planinama,ali svaka godina je razlicita.
Drugo,prognoze se stalno mijenjaju pa nesto sto sad izgleda nemoguce moze se preokrenuti za koji dan.
Kad dodje zima ,zna se dje treba ocekivati velike snjegove.Znamo svi kakva je klima u Crnoj Gori,na jugu je mediteranska,na sjeveru kontinentalna,i svi znamo kakve su  njihove karakteristike.Mediteransku klimu karakterisu vruca i susna ljeta,i blage i kisovite zime,SA RIJETKOM POJAVOM SNIJEZNIH PADAVINA.Tako da u oblastima sa tom klimom a to je i Podgorica nemamo sta da ocekujemo neke posebne snijezne padavine,mada ja nemam nista protiv ni metar da padne.Ako ocekujete da ce se svako malo ponavljati 2012 to odmah zaboravite.U Niksicu vlada umjereno kontinentalna klima,ili kako vecina govori ,najljepsa klima,tako da ni za Niksic nije ocekivati nesto posebno,tu nedje do 60 cm,(max izmjerena visina u Nk je 135 cm,i rijetko kad je prelazila 1 m), dok je Cetinje skroz druga prica.Tek iznad 1000 mnv na sjeveru pada dobar snijeg a iznad 1500mnv se skoro redovno formira ogroman snijezni pokrivac.
Tako da ne  treba da budete pesimisticni,a i ako se ne bude nesto posebno ispod 1000mnv,nista strasno.
Licno ,meni odgovara ovaj period toplih i suncanih dana,prosto se covjek osjeca nekako slobodno ,a ne kad se spuste tamni oblaci ,dodje ko u neki zatvor.

Bravo , sjajan post.. potpisujem sve!!  Tamo gdje treba da pada i gdje ima uslova po "Prirodi" tamo ce napadat prije ili kasnije. Ne gine dobar snijeg na Zabljak..
Ali zaboravljas nas mentalitet.. Znas li da recimo sad narod koji zivi u City kvart sve ima, pa ih mrzi vise da odu i do Preko morae, a kamo li u Centar.. tako da toliko o tome.. Ne mozemo ocekivati da neko ode na sjever i isćefi se snijega..  Isto kao sto ne mozemo ocekivati da mladi sjutra promijeene nesto na bolje... jer ce tek oni da uniste i ovo malo sto je preostalo od svega//  nego to su druge teme pa da ne pocinjem/ pocinjemo. U glavnom eto mene cim padne snijeg dolazim na krnovo da ga gazim!
Pozdrav!

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #580 on: December 28, 2015, 22:01:33 »
Ima i takvih, ali je vise onih koji nemaju mogucnosti za tako nesto  :62:
Februar 2012. :)

Offline petar

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 890
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #581 on: December 28, 2015, 22:07:59 »
I ja sve to potpisujem, ali kako nekom objasnit da npr evo ja se ne mogu nidje iscefit snijega kao u moj grad. Mogu ja otici na selo u Kolasin u planinu i sicefit se svake zime, ali nije to to, prava stvar je kada vidis da pada i bijeli u tvom gradu, pa onda izadjes na ulice i uzivas u carolijamaaa  :101:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #582 on: December 28, 2015, 22:11:16 »
I ja sve to potpisujem, ali kako nekom objasnit da npr evo ja se ne mogu nidje iscefit snijega kao u moj grad. Mogu ja otici na selo u Kolasin u planinu i sicefit se svake zime, ali nije to to, prava stvar je kada vidis da pada i bijeli u tvom gradu, pa onda izadjes na ulice i uzivas u carolijamaaa  :101:
Slicno mislim,masu puta sam u Nk gledao snijeg i kako pada ali nije to to.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #583 on: December 28, 2015, 22:24:17 »
e dzaba, to mu je to.. Podgorica je kazan jedan i kraj price.. Ljeta prevruca.. Zime bez snijega a opet prekocimo se ponekad od hladnoce pogotovo kad dune vjetar.. tesko je naci idealnu klimu...

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #584 on: December 28, 2015, 22:28:56 »
Meni Cetinje ima idealnu klimu,donekle i Niksic ali Ct ima svoje situacije sa snijegom.Ljeta kad su u Pg vrela vrela su i tamo,naravno noci i jutra svjezija,a zime moraju imati snijeg,pa bar da pada.

Offline boka

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 602
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #585 on: December 28, 2015, 22:40:19 »
E vala kad vidim da ce Istanbul i mozda Atina dobiti snijeg....dusa me zaboli  :35:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #586 on: December 28, 2015, 22:40:59 »
Da, Cetinje je tako gledano skoro pa idealno! Ljeti su noci bas svjeze, a opet nije vruce kao u Pg po danu.. Jedino sto ipak za moj ukus zimi su prehladne noci ?? A imamo i problem da kad pada ona jaka kisa, covjek bi se rado zamakao  :11: .
Meni licno se najvise svidja Barska klima! Dakle njoj bi nasao najmanje zamjerki (mada znam, tamo uopste nema zime.. ali ja volim umjereno tako. )

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #587 on: December 28, 2015, 23:11:47 »
Ako postoji nešto blizu idealne klime kod nas, to je Žabljak   :105:   od nenaseljenih mjesta, ima jedno simpatično na oko 1700 mnv, par kilometara jugozapadno od Maganika, kao blaga uzvisina u odnosu na okolinu, sa četinarima i proplancima ... Još ga južni vjetar hladi preko ljeta, jer su više dinarske stepenice "iza", prema Maganiku, Lukavici i Sinjajevini ... Zimi garantuje metre snijega ... padavina dosta, provjetrenost odlična, bez dolinskog taloga i inverzija ... izgleda kao neki mikro ideal.

Ovaj AC je dosadio, poobarao je rekorde i u najkišnijem dijelu godine napravio sunčano proljeće, sa zimskim noćima doduše. U dolinama je bilo magle, kod nas nažalost ne, samo neke izmaglice. Nije bilo dovoljno vlage u tlu da Kazan dobije puding, uprkos tome što sve izgleda mokro.

Vrijeme je za vjetar, kišu i sivilo   :109:     :121:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #588 on: December 28, 2015, 23:44:43 »
 Ciriuse ima i dio ispod Žurima , izmedju Borovnika i Žurima. kakva je tu tisina zimi kad padne snijeg...

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #589 on: December 28, 2015, 23:53:33 »
Pamtim onu reportažu kad si ti bio sa jednom ekipom gore, ne znam je li Ehtelion bio ... baš ste tuda išli i znam da je ostavilo utisak na tebe, opisivao si upravo Borovnik i Žurimove čini mi se. Prelijepa je Lukavica, šteta što se ne mjeri snijeg tamo prema višim djelovima i Kapetanovom jezeru, taj dio bi trebalo da ima značajno više padavina od npr. Jezerske visoravni.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #590 on: December 29, 2015, 00:26:56 »
tacno, to je to.. bio je i Ehtelion.  sad ga eno po Alpima planinari :) .  nevjerovatno kakvo je to mjesto. bio sam svuda i nagledao se svega, ali to je takvo mjesto tiho i zavuceno a opet otvoreno, jos je neko lijepo vrijeme bilo..   okacicu neku sliku kad budem imao vremena...  zimus obavezno idem opet tamo!! makar sam!  eto predlog drustvu sa foruma da se organizujemo kad padne snijeg pa da idemo zajedno, fala bogu imamo Niksicana ovdje dosta i to iskusnih koji znaju dobro te njihove krajeve..

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #591 on: December 29, 2015, 00:45:40 »
Jednostavno, snijeg nije isti na planini i u svom gradu

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #592 on: December 29, 2015, 16:55:52 »



Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #593 on: December 29, 2015, 18:52:29 »
Niđe na ovoj slici ne vidim onih 4cm snijega ;D8)

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #594 on: December 30, 2015, 00:21:48 »
Nema ta slika nikakve veze sa Žabljakom, neko našao na Internetu proizvoljnu fotku i malo se poigrao na temu besnježice...

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #595 on: December 30, 2015, 00:32:43 »
Površna pretraga na Internetu kaže da se na gornjoj slici radi o Hahnenkamm-u, planini na kojoj se nalazi čuveni Kitzbuehel (Kicbil) i još čuvenija spust staza Streif.

Offline mecava

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 725
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #596 on: December 30, 2015, 00:34:14 »
Da, slika je sa cuvene staze u Kicbilu, objavili su je prije neki dan na fb u grupi "balkan na snegu".

Offline aquamarin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #597 on: December 30, 2015, 01:18:49 »
kad krenu 4 novogodišnje skakaonice, ovo mi je omiljena flesh igrica  :114:
http://www.visitnorway.com/about/fun-stuff/games/holmenkollen/

na space krećeš i skačeš, a strelice lijevo-desno držiš balans tijela :)
pratiš brzinu i pravac vjetra, kad da se pustiš :)

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #598 on: December 30, 2015, 01:31:39 »
kad krenu 4 novogodišnje skakaonice, ovo mi je omiljena flesh igrica  :114:
http://www.visitnorway.com/about/fun-stuff/games/holmenkollen/

na space krećeš i skačeš, a strelice lijevo-desno držiš balans tijela :)
pratiš brzinu i pravac vjetra, kad da se pustiš :)
:109: Aqmarin top igrica  :45:  Sto se tice zime raduje me cijepanje vortexa , i znam da je ova karta za prognoze ali mi je stvarno neozbiljna da je kacim na prognoze . Kakav bi to bio blok na atlantiku  :33:
 

Offline Yeti

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 313
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #599 on: December 31, 2015, 13:40:07 »
Neki opor utisak kad se ovako na kartama sa istoka Evrope pojavi ovaj kušin Sibirske hladnoće,ali ipak ne može da "dotur" do nas,mi smo vazda tu negdje neka prelomnica,pa onda će opet bit ono čuveno da se nadamo drugoj,pa trećoj dekadi mjeseca,a najljepši dio zime odlazi,šta će nam zima krajem februara!?Daj odriješi i kod nad više,davno je bio februar '12!!! :36: :31:
Listen to me carefully,I shall say this only once