Author Topic: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....  (Read 192620 times)

Offline Yeti

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 313
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #625 on: January 12, 2016, 20:37:12 »
Sad vidim da i ovoj zimi možemo reć'— "asta la vista,baby"!Prosto čo'ek da zavapi za pravim studom,snijegom što škripi pod nogama,narandžastim nebom dok sipa suvi snijeg!A ne da se pitamo oće li bit granična situacija,kakva je 2m temp.,da pada ona mokra bljuzga!Pihhh! :36: :71: :46:
Listen to me carefully,I shall say this only once

Offline prenka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1267
  • cetiri ljeta cetiri zime
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #626 on: January 12, 2016, 21:06:34 »
Sad vidim da i ovoj zimi možemo reć'— "asta la vista,baby"!Prosto čo'ek da zavapi za pravim studom,snijegom što škripi pod nogama,narandžastim nebom dok sipa suvi snijeg!A ne da se pitamo oće li bit granična situacija,kakva je 2m temp.,da pada ona mokra bljuzga!Pihhh! :36: :71: :46:

Forumas i to jos iz Niksica 12og januara kaze "zdravo" zimi  :75: Pa covjece jel moguce da ti nakon dvije sedmice januara otpisujes zimu  :32: Sustina je da konkretno citav sjever pati od slabe zime , i da do sad se karte nisu jos pogodile za neku dobru zimu cak i za najvise predjele a ne za ostatak drzave . Da si iz Pg pa da recem da donekle mogu da razumijem tvoj pesimizam (mada eto i ja iz pg pa mi je suludo da otpisem zimu ) a ne iz Nk koji  i krajem marta zna uhvatit dobar pokrivac . Ne znam ali vidim da je velika nervoza na forumu evo dvije tri noci , ako je to zbog do sada lose zime ili izlaza  , sve propalo onda   :07: Opustite se i uzivajte u meteo pojavama , a zima ce pokazat zube sigurno , makar onamo dje se to od nje ocekuje  :122:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #627 on: January 12, 2016, 21:26:06 »
Sada je vec vrlo vjerovatno da ce prvih 20 dana januara proci bez ozbiljnijeg snijega u CG. Dakle, skoro dva zimska mjeseca su vec otpisana. Utisak bi bio popravljen samo ukoliko bi se u februaru ponovilo ono iz 2012.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #628 on: January 12, 2016, 21:26:34 »
Zamislite kakvo nas ljeto pakleno ceka kad je zima ovakva.Nego da smisljamo na vrijeme nacine prezivljavanja mi u Zetckobjelopavlivkoj ravnici.Ako ima ko kretivnih ideja neka izlozi :-)

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #629 on: January 12, 2016, 21:31:16 »
Ljudi jesam iz Niksica i padalo nam je dosta snjegova i malih i  srednjih i dva velika, i jesmo uzivali, ali ono sto desava od 2012te godine je prosto nevjerovatno. Zamislite imamo dva zimska mjeseca u Nk sa ukupno 1 cm snijega koji je padao od 23 uvece do 02 po ponoci. Po meni je to za vristanje. Prosle godine mislim da nismo imali ni mjeren cm. A evo i ovdje je izvjesno bar sigurno do 22.januara da nece biti nista. Do prije par godina mislio sam da se takve stvari desavaju samo na cg primorju.
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #630 on: January 12, 2016, 21:37:00 »
Zamislite kakvo nas ljeto pakleno ceka kad je zima ovakva.Nego da smisljamo na vrijeme nacine prezivljavanja mi u Zetckobjelopavlivkoj ravnici.Ako ima ko kretivnih ideja neka izlozi :-)
Forumaši da se skupe na Bioče na Moraču.  :45: :11:
Februar 2012. :)

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #631 on: January 12, 2016, 21:37:30 »
Pa na svim stanicama sa sjevera najvece visine snijega ove sezone su zabiljezene u novembru. Mozes mislit kakva zima. :75:

Offline Filip.V

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 152
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #632 on: January 12, 2016, 21:45:08 »
Mene Niksic ne cudi, obzirom da na Zabljaku jos nemaa snijega  :80:
Mozda nam se sreca u martu okrene  :120:

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #633 on: January 12, 2016, 21:53:23 »
Posto nema snijega na Zabljak nije mi zao sto ga nema u Niksic.Zabljacani trebaju da se zale a ne mi.Vec sam prije napominjao da je ova zima ranije pocela,jos 24 oktobra je bilo snijeznih padavina i 6 cm snijega na Zabljaku,pa krajem novembra 25 cm.Tako da je zima malo odusila,ko sto kazu stari kad rano pane snijeg nema jake zime,zato opusteno.Daleko je februar i ko zna sta moze tada biti.

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #634 on: January 12, 2016, 23:12:45 »
Na Smokovac u ladnu Moracu...kako je to sredinom 80-tih posjeceno kupaliste bilo.Vodio me stari ka dijete tamo.Lijepo je na kuce rakica dok vode ima.E kad se sjetim skokova sa Osmanage,ja nijesam imao hrabrosti s nje glave skocit zargonski kazano,a gledao sam mjestane redom da to rade.Bilo je dobrih mjesta ovamo kod nas na Kolovrat za skok kad Moraca cistija bijase sve do 95-tamo.E aj ga sad skoci majcin sine u nju...

Offline Yeti

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 313
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #635 on: January 13, 2016, 00:48:58 »
Sad vidim da i ovoj zimi možemo reć'— "asta la vista,baby"!Prosto čo'ek da zavapi za pravim studom,snijegom što škripi pod nogama,narandžastim nebom dok sipa suvi snijeg!A ne da se pitamo oće li bit granična situacija,kakva je 2m temp.,da pada ona mokra bljuzga!Pihhh! :36: :71: :46:

Forumas i to jos iz Niksica 12og januara kaze "zdravo" zimi  :75: Pa covjece jel moguce da ti nakon dvije sedmice januara otpisujes zimu  :32: Sustina je da konkretno citav sjever pati od slabe zime , i da do sad se karte nisu jos pogodile za neku dobru zimu cak i za najvise predjele a ne za ostatak drzave . Da si iz Pg pa da recem da donekle mogu da razumijem tvoj pesimizam (mada eto i ja iz pg pa mi je suludo da otpisem zimu ) a ne iz Nk koji  i krajem marta zna uhvatit dobar pokrivac . Ne znam ali vidim da je velika nervoza na forumu evo dvije tri noci , ako je to zbog do sada lose zime ili izlaza  , sve propalo onda   :07: Opustite se i uzivajte u meteo pojavama , a zima ce pokazat zube sigurno , makar onamo dje se to od nje ocekuje  :122:
Ja ovo ne vidim tek zbog dvije nedelje januara,već zbog tri prazne zime od 2012 na ovamo,sve nešto očekujemo u drugoj dekadi,u trećoj dekadi,a "zima" piči li,piči!Volio bih ja da nijesam u pravu,ali kad vidim kako modeli zahladjenje trajnije koje su potencirali lagano okreću na dvodnevno,trodnevno  sa otopljenjem koje odma juri odozdo od Tunisa,Maroka(a tu kad se slože,teško okrenu ploču),vidim da ću snijeg samo gledati iz Garmischpartenkirhena,Madone di campiglio,Wengena dok njime lete Svindal,Hiršer,Jansrud .... :79: :79: :79:
Listen to me carefully,I shall say this only once

Offline boka

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 602
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #636 on: January 13, 2016, 00:55:18 »
Ko zna vise ista...

Ne bih se cudio da u petak ujutru na modelima izroni neki novi ciklon u sredozemlju...

Mozda su to pusti snovi...ko zna vise ista

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #637 on: January 13, 2016, 01:27:35 »
Uzasna zima do sad, a nema ni nekih naznaka znacajnog boljitka za dalje sem ovog suvog zalada od par dana. Onda vjerovatan prodor toplijeg zraka i T na gore. Ode januar de fakto. Vidjecemo oce li sto donijeti zadnja sedmica i februar. To su nam zadnje nade za nize krajeve.

Offline Bura

  • Moderators
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5035
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #638 on: February 04, 2016, 12:20:35 »
O koji gadluk narednih 10 dana.  :24: Proći će februar sa +8 po visini. Meni stvarno ovo više postaje frustrirajuće.  :26:  :31: No ajde, makar će biti kiše pa da imamo dojam zime sa te strane. Ipak, evo GFS oko 15-og vidi spuštanje znatno hladnije vazdušne mase, a ako se obistini kao što se dosad obistinjivalo onda  :35: .

Uh, sad mi je malo lakše.  :102:
Bolje gram nafake no kilo mozga.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #639 on: February 04, 2016, 23:18:18 »
Rezime dosadasnje "zime": decembar - anticiklon, januar - desetak dana snijega i hladnoce na sjeveru, drugi krajevi samo suvi zalad, ostali dani juzina i  kisa, prva dekada februara - proljece pa juzina i kisa, uz jedan kratki upad hladnoce. Za sada se ne nazire nesto bitno do kraja mjeseca.

Offline Pantelija

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 145
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #640 on: February 05, 2016, 17:32:47 »
Kako mislis ne nazire? Gotove prognoze (yr.no i sl.) predviđaju u narednih 10 dana preko 50cm snijega u ski centrima! Znam da su se ove zime te prognoze pokazale kao veoma nepouzdane ali se barem nazire :) Nemojmo odma pesimisticki stara mu majka :)

Poslato sa Tetrisa 13 in 1


Offline boka

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 602
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #641 on: February 10, 2016, 00:58:30 »
Odlican video napravili momci iz Hrvatske

   

Offline Gremlin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #642 on: February 10, 2016, 01:59:49 »
i što će bit nakraj... oće li panut što do vikenda?

Offline Tihi

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 659
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #643 on: February 13, 2016, 19:26:34 »
Narednih dana obilne padavine,kisa.Zali Boze sto to nece biti snijeg na planinama jer bi sigurno palo metar snijega,pogotovo na centralne planine i planine na jugu,mozda i vise od jednog metra.
Da bar oce biti kao danas ,pa i  neka pada samo iznad 1800/2000 m,ali nece ni to.Od ovih snjeznih epizoda nema koristi.Pane snijeg,onda kisa i sve tako.Da barem oce sastaviti dvije snijezne epizode pa neka je prosto.Ovo uopste nije dobro ni za sezonu,ni za izvore i rijeke,takodje ni za zemljiste.Godina je plodnija kad pane snijeg,2014 godina je bila vrlo slaba sto se poljoprivrede tice,ali za nize predjele ova zima je gora od 2014.

Offline aquamarin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 49
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #644 on: February 14, 2016, 01:04:41 »
onaj minus u novogodisnjoj noci 2014/15, vjetar i cjelodnevni minus u Pg je bila prava zimska idila u odnosu na ovu zimu. iako vecina clanova foruma su tu zbog tzv. akcija, osim zanimljivosti ciklona, snjegopada, mrazeva, zavijanih predjela..  sto se mene tice ima ono "ali".. ali sve do granice subjektivnog osjecaja temperature.. pa kad vidim na meteogramu ovih 24 C subjektivno u polovini februara.. mogu vam reci, okopni srce.. i ruka iznad pokrivaca slobodno proseta do lap topa na krevetu  :116:

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #645 on: December 27, 2016, 15:08:04 »
Previše je bilo patnje ajde ECWC okreni to kako treba :11:

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #646 on: December 28, 2016, 22:04:08 »
Koliko okreće,mrče nam svijest.Od zatrpavanja i smrzavanja oko 3.-4. do nagovještaja proljeća.Ko poslije ovoga neprekidnog ponavljanja istog scenarija ostane normalan taj stvarno nije normalan.Ja više neću gledati razne EC,GEM,GFS i ostale vračeve već ću se ponašati prema trenutnoj situaciji.Barem ću biti miran što i priliči mojim godinama.Duže ću primati penziju jer stresovi nijesu baš preporučljivi,posebno nama matorima.

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #647 on: December 28, 2016, 22:33:06 »
ECWC je noćas užasan. :12:

Offline mareeram

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 237
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #648 on: December 29, 2016, 00:10:23 »
@ Juzina

Pa gde sebe nazva "Juzina" kad volis sneg i zimu? Samo donosis juzinu gadnu B. Polju tim nazivom?  :05:

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #649 on: December 30, 2016, 09:16:52 »
Nema snijega bez blage "južine" do Bioča.
Tada trpa bez milosti  :21: