Author Topic: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....  (Read 192649 times)

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #550 on: February 05, 2015, 21:21:02 »
Volimo snijeg jer zivimo gdje zivimo. Ne gledam ga svaki dan, a Boga mi, cesto se desava da zimska sezona prodje bez velikog snijega u vecini gradova kod nas. Sigurno da ne bih volio zivjeti ni na Aljasci, a Boga mi, ni na nekim toplim ostrvima jer ni na jednoj ni na drugoj destinaciji ne bih mogao da radim ono sto volim.
Crna Gora je odlicna zemlja za nas, samo da imamo malo bolje ekonomske uslove, da tako kazem.  :24:
Evo, pazite i zasto... Dosta nas zivi u Podgorici i misli da je njena klima dosadna. Jeste, iskren da budem, predosadna.  :28:  Ali sta mi mozemo?
Ljeti za sat i po na more, zimi za sat i po na planinu. Zapitajte se u koliko to drzava mozete? Sigurno da ih jos ima, ali su u manjini.  :27:  Prostor nase drzave, da je jos, makar malo, bolje uredjen otvorio bi vrata za uzivanje mnogih(i onih koji zive ovdje i onih koji dolaze sa strane).Na Aljasci se sigurno ne mogu suncat preko ljeta i kupat' se, a na nekim egzoticnim, toplim ostrvima sigurno snijeg necu gledat zimi.
Sustina price je da ja ne bih mijenjao Crnu Goru za te destinacije ni u ludilu.  :105:  Imamo lijepu klimu, samim tim i lijepu prirodu, jos samo da pocnemo da uzivamo, a to mi vjerovatno necemo docekat', jer su nas stisnuli svi moguci, sa svih mogucih strana. I nemamo dje, bez da prsne krv iz mozga da siklja.  :67:
Ali kazu, bice bolje.. Ja se nadam, iskreno.
Ovaj post je samo inspirisan vasom temom, i nije odgovor ni na ciji post...   :72:
« Last Edit: February 05, 2015, 21:22:56 by Stefan600 »
Februar 2012. :)

Online Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #551 on: February 06, 2015, 00:00:09 »
Čestitam vam svima na fer i korektnom dijalogu i na medjusobnom razumijevanju i uvazavanju stavova. Mnogo lijepo se razvio dijalog. Vanja je lijepo poentirao na kraju.
Takodje ne bih mijenjao ništa u Cg vezano za klimu, a i navikao sam se i na suše i na polave i na hladnoće i na vrućinu.. Nekako je priroda na kraju ipak skladna i sve donekle reguliše. Činjenica je da sve imamo ovdje na malom prostoru, kao što reče Vanja, za sat ipo iz središnjeg dijela stižeš i u "Sibir" i na "Havaje". Još da su putevi bolji i generalno ekonomska situacija ali tu su druge teme o kojima ne moramo sad.
Pozdrav za dva nova člana @staracfoco i @ Dugo toplo ljeto.

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #552 on: February 08, 2015, 21:23:28 »
Gfs je u dva navrata crtao padavine za srijedu,cak mu se i EC u jednom blago pridruzio,ali nista od toga,cak je i zahladjenje ublazeno(i trajanjem),a kad crtaju prodor toplote na 192satu ono ne da se ostvari nego ode do sjevernog pola ...

Offline mirko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 137
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #553 on: March 02, 2015, 08:33:16 »
Ode i ova zima u zaborav.... A Amerika dere drugu zimu za redom.....  :20:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #554 on: March 07, 2015, 12:52:22 »
Evo se najavljuje ovo sjeverno strujanje narednih 10 dana i svaki dan sjeverni vjetar. Pocrkacemo.
Februar 2012. :)

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #555 on: April 24, 2015, 14:54:10 »
Za sad ide repriza prosle dvije godine,nadam se da nece biti takvo i ljeto.Zazelio sam se onih vrelih podgorickih dana,od sredine maja do gotovo sredine septembra,poslednje 3-4 godine imamo proljece i jesen sa kracim periodima ljeta i zime.

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #556 on: December 11, 2015, 22:53:26 »
http://postimg.org/image/g1bouto6p/
20 decembar
daleko bilo  :20:
« Last Edit: December 11, 2015, 22:56:43 by Južina »

Online Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #557 on: December 11, 2015, 23:00:39 »
Za sad ide repriza prosle dvije godine,nadam se da nece biti takvo i ljeto.Zazelio sam se onih vrelih podgorickih dana,od sredine maja do gotovo sredine septembra,poslednje 3-4 godine imamo proljece i jesen sa kracim periodima ljeta i zime.
Jel te prosla zelja ljetos od vrelih Podgorickih dana?  :05:
Ne znam za tebe , ali mene jeste, nikad vise pozeljet necu temperaturu preko 30 C. Bilo je ljeto, ne ponovilo se, prepekao sam se...

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #558 on: December 16, 2015, 03:34:15 »
aj ne zebaj :D nista ljepse no ljeto...to ti se samo cini, kako ono kazu , to ti je samo "subjektivni osjecaj" hahahhaha  :79:

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #559 on: December 16, 2015, 12:31:08 »
Ljeto mi je odgovaralo,to koliko je trajalo da je bilo duze sigurno ne bi.Od onih sam sto volim kad je ljeto da je ljeto i zima da je zima(3 mjeseca).Podgorica ima dva mjeseca vrelog ljeta i pola mjeseca do mjesec prave zime,nerijetko zime ni nema.Da je kojim slucajem stanje drugacije ili da sam negdje drugo rodjen sigurno ne bih razmisljao tako,mada ima i onih koji su ovdje rodjeni pa bi voljeli cijele godine da je od 20-30c.Sigurno da kad bih se preselio u Oslo zamrzio bih snijeg ili u Kairo vrucine.

Offline Gremlin

  • Newbie
  • *
  • Posts: 14
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #560 on: December 16, 2015, 18:38:45 »
Mijenilo se na lijepo vrijeme... nema snijega kapje prije polovine Januara. Jel to naučno potvrđeno ili kako...

 :01:

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #561 on: December 16, 2015, 22:28:28 »
Kako sada stoje stvari - ovaj anticiklon nas neće napuštati do početka januara sigurno, a za dalje ko zna...  :46:

Da je krajem novembra pao veći snijeg ovakvo vrijeme bi bilo super za posjete planini, a ovako tuga.  :82: Ali, da ima gore od goreg nek posvjedoči činjenica da Kredarica na 2514mnm u Julijskim Alpima prvi put u istoriji meteo mjerenja nema sniježni pokrivač na tlu u ovo doba (all-time prosjek za današnji dan je 140cm). Pa još gore - pogledaj web kameru iz Dolomita:



U pozadini su vrhovi od 3000m, desno najviši vrh Marmolada od 3343m.  :75:  Daleko više snijega u Dolomitima ima u prosječnom julu mjesecu!!! Jednostavno, raspored baričkih sistema je takav da ovaj naš dio svijeta ne dobija ništa od snijega, pa ni od padavina. Slične zime su bile 1988/89 i 1989/90 u Alpima kada su suša i sniježni post potrajali sve do marta - bile su to zime praktično bez snijega u Alpima. Nadam se da ove godine nećemo biti takve ''sreće''. Da li ovo ima veze sa El Niñom bog zna, prekomplikovana je cirkulacija atmosfere i mnogi odgovori se još ne znaju. Recimo pomenute 1988/89 bila je izražena La Niña.  :120:

Uglavnom, ako tražiš powder - morao bi ići vrlo daleko, trenutno super sniježne epizode imaju Stjenovite planine, posebno obalni lanci u Britanskoj Kolumbiji i Vašingtonu. Mt.Baker jedna od najsnjegovitijih planina svijeta ima u podnožju već 2m snijega i makar ovako na slikama izgleda božanstveno. Slike su pozajmljene sa http://www.mtbaker.us:








Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #562 on: December 16, 2015, 22:34:35 »
Zime sve ocajnije. Da nije bilo one anomalije u februaru 2012. dobar dio nas bi zaboravio sto je to zima. S druge strane u americi zadnjih par godina haraju brutalne zime...mijenja se klima opasno, zasto, ne znam. To sto ja mislim i sto bilo ko misli, ko nije strucnjak, nema mnogo veze. No, ostaje nada za januar i februar.. ako nista, realno je ocekivat da dodje serija ciklona nakon ovakve anticikloncine... ja se svakako samo oko okvatora vrtim u zadnje, tako da nemam ni zime ni ljeta... pih.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #563 on: December 16, 2015, 23:16:58 »
Opet, neobično je viđet' kako izgledaju visoke planine bez snijega u najmračnijem dijelu godine, oko zimskog solsticija    :53:   anomalije umiju servirati rijetku ljepotu.

Dobro je što je februar 2012. tako dobro i obilno dokumentovan, ja još imam fotke koje nisam gledao od kad sam ih sa starog telefona premjestio na comp. Imaćemo dosta vremena da ih češljamo, ne vjerujem da će se ono ponovit' brzo.

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3773
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #564 on: December 16, 2015, 23:36:53 »
...ja se svakako samo oko okvatora vrtim u zadnje, tako da nemam ni zime ni ljeta... pih.

Makar znaš da ništa ne propuštaš...  :120:

Inače, prošla zima je u Rokijima bila očajna sa jako malo snijega - dobro je prolazio sjeveroistok SAD. Recimo, Mt.Baker je prošle zima imao maksimalni snijeg od samo 140cm , a prosjek je preko 500cm. Zato će ova zime nadoknaditi, njima izgleda El Niño leži.

Dobro je što je februar 2012. tako dobro i obilno dokumentovan, ja još imam fotke koje nisam gledao od kad sam ih sa starog telefona premjestio na comp. Imaćemo dosta vremena da ih češljamo, ne vjerujem da će se ono ponovit' brzo.

Nažalost, skoro sam češljao ove naše (regionske) meteo forume (na temu iz upravo 2012.  :105:) i najveći broj fotografija je iščezao iz originalnih postova - recimo skoro ništa što je na Imageshacku  :46: :46: :46: više se ne vidi. Stvarno šteta, jer fotografije često vrijede više od teksta. Uopšte ne znam kako ovaj problem riješiti i u budućnosti, jer ne postoji nikakva garancija o tome koliko će na nemilosrdnom tržištu trajati određeni image hosting servis?  :78:

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #565 on: December 17, 2015, 00:06:44 »
Čuvanje na fb čak ne izgleda loše, u poređenju sa nekim servisima   :120: 

Offline Miloš

  • Moderators
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 5688
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #566 on: December 18, 2015, 23:26:43 »
U Crnoj Gori dugotrajna anticiklonska aktivnost u ovo doba godine makar donosi lijepo vrijeme sa dosta sunca.
Ovamo u Beogradu svakoga dana neka magluština, sunca je bilo samo početkom mjeseca. Grozno je vrijeme, jedva čekam da dođem u Bar da me sunce ogrije.

Offline Al3k5aNd4R

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 805
  • IG: @alexandarsh.me
    • Alexandarsh točka Me :)
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #567 on: December 24, 2015, 01:26:15 »
Grad (Podgorica) bi mogao sa one strane Gorice prema Zagoriču ovih noći kada (ako) temperatura ode ispod nule da sredi da se neki vještački snijeg isprosipa po padinama tamo i da se napravi neko skejt ili ski slalom takmičenje i da se đeca usput izgrudvaju.. Ako se na Žabljak u hladu ne topi na preko 15° zašto bi i kod nas ako dobro oladimo podlogu?
Ti skijaši bi taman do podneva mogli da završe, dako se snijeg ne istopi do tad. Za svakoga tu ima nešto fino, podgoričani bi napokon mogli viđet tako neko takmičenje (bar većina njih) Fino bi bilo i fotografisat, grudvat se, praviti sneška... Sponzor svega može bit Okov, oni taman prodaju svakakve te cjevčice, a baš sam nedavno gledao lika kako pravi snijeg u dvorištu sa kompresorom, vodom i par zavrtnjeva i cijevčica.
❄❄❄ --> Podgorica <-- | ❄❄❄ |My gallery on 500px | Mačka mala | ❄❄❄

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #568 on: December 27, 2015, 22:51:23 »
Nama treba neki motivacioni video za snijeg i modele kada panemo u ocaj  :36: nakon nekog loseg izlaza  :80:    ...da nije tacno nista  :78: ...i da su sve promjene moguce u periodu duzem od 3 dana  :72: kao sto se dobar izlaz pretvori u los, isto tako moze nakon loseg izlaza da se koriguju stvari da na kraju ispane bas ono sto trazimo.  :119:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #569 on: December 27, 2015, 23:10:05 »
Meni treba neko da mi kaze "Ne moras sjutra na popravni kolokvijuma iz elektrotehnike, polozio si.", ali to se nece desiti, pa sam nocas budan jos 5,6 sati  :105:
Februar 2012. :)

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #570 on: December 27, 2015, 23:11:00 »
Nije potreban ocaj,samo treba prihvatiti realnost koja za datu stvar nije dobra i ne gledati to apokalipticno,a iz toga izvuci nesto lijepo.Recimo ovako bolje je da od cijele zime imamo 1-2 snijezna dana nego sto sansi a nijednu uspjesnu.I da ova sansa propane tu je cio januar kad smo cekali cio decembar mozemo i 10 dana januara.

Offline Стенли

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1962
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #571 on: December 27, 2015, 23:17:25 »
Meni treba neko da mi kaze "Ne moras sjutra na popravni kolokvijuma iz elektrotehnike, polozio si.", ali to se nece desiti, pa sam nocas budan jos 5,6 sati  :105:

Ipak nas odje na forumu ne vezuju takve stvari...  Sto se toga tice, nisi jedini  :103:

Offline Filip.V

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 152
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #572 on: December 27, 2015, 23:24:13 »
Meni treba neko da mi kaze "Ne moras sjutra na popravni kolokvijuma iz elektrotehnike, polozio si.", ali to se nece desiti, pa sam nocas budan jos 5,6 sati  :105:
Srećno kod Gojka   :109:

Online Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #573 on: December 27, 2015, 23:41:51 »
A nije kod Srđana (Stankovića)  :64:
E, Stefane kad cekas zadnji dan da naucis...    :60:  Umjesto kao mi nekad dodjemo sat vremena pred kolokvijum i ucimo u hodnik  :102:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #574 on: December 27, 2015, 23:50:35 »
Nisam znao da imam kolega odje  :45: :47:  :64:
Kod one Jadranke Radovic sam ja imao predavanja, ali sam bio par puta i kod Gojka na matematici, ono je legenda ziva. Vazda li mu je cigar u usta  :11:
Februar 2012. :)