Author Topic: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....  (Read 192673 times)

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #500 on: December 27, 2014, 11:33:48 »
E da oce 6 metara odje pa da se bacam s kuce u njega
Februar 2012. :)

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #501 on: December 27, 2014, 11:37:31 »
http://www.weather2umbrella.com/me/vremenska-prognoza-bijelo-polje/eta2/11/1408108/0/meteogram

Časti mi ova umbrella nije loša, bilo bi tu kiše a po GFS i dobre trpačine ( znam da nije previše precizna i da je za "odokativno" prognoziranje )
Možda mi se kletva i obistini  :11:
« Last Edit: December 27, 2014, 11:39:13 by Južina »

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #502 on: December 27, 2014, 11:45:58 »
Hahahahahahahh volim ovu temu!
Februar 2012. :)

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #503 on: December 27, 2014, 15:13:19 »
Sjecate li se scene iz Porodicnog blaga kada onaj staroBeogradjanin naidje i na ulici vidi deda Trajka i Bebana kako traze papir preturajuci po kontenjeru. Pa pocne da ih napusava i kaze im> Dodje mi da vristim, kad vidim...., Eto tako i meni dodje da vristim kad vidim koliko se izjalovila situaciji za nize krajeve.  :03:
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #504 on: January 16, 2015, 11:22:52 »
Koja gadost od vremena je pred nama ali zlatna je ova sezona u odnosu na prošle dvije.

Offline Dzoni

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 3381
  • Blagosloven koji dolazi u ime Gospodnje
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #505 on: January 16, 2015, 17:08:26 »
Ode januar... :02: a februar i hladnoca kod nas su rijetkost. U visim krajevima da...sunce duze grije,temp tla raste... :51:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #506 on: January 17, 2015, 13:12:52 »
Je li moguce da ce tri zime zaredom predjeli ispod 1000m proci ocajno sto se tice snijega? A evo druga zima zaredom kako i krajevi od 1000-1500m prolaze veoma lose.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #507 on: January 26, 2015, 20:54:05 »
Znam ja što ću ovih dana... Da zaprtim ja fino u Korita gore haha
Februar 2012. :)

Offline mirko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 137
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #508 on: January 27, 2015, 15:28:27 »
Nikako da padne neki ozbiljniji snijeg ili da bude bar nesto sto podsjeca na zimu u januaru evo godinama od kako bar ja pamtim .... Jednostavno nece pa nece..... Zato N. Amerika dere cijela prosla zima, evo i ova... jednostavno imaju srece sto se tice polozaja.... Nevjerovatno to zvuci kod njih...Npr.  Wasington i Lisabon su na istoj geografskoj sirini, ali kolko ja znam u Lisabonu nikad u poznatoj istoriji  nije pao snijeg, a u  Wasintonu nisu zimi rijetke ni temperature oko -  20, 30.... :78:

Offline Pantelija

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 145
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #509 on: January 28, 2015, 18:56:57 »
Auuh sto osicijah gledajuci prognoze vezane za snijeg na Vucju!  :72: :13: Te malo ce snijeg pa kisa, pa opet snijeg. Moze da bude ali ne mora da znaci da nece biti kise  :102: 'bem ti zavisnost od skijanja! :03:

Mađo

  • Guest
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #510 on: January 29, 2015, 09:59:43 »
Nikako da padne neki ozbiljniji snijeg ili da bude bar nesto sto podsjeca na zimu u januaru evo godinama od kako bar ja pamtim .... Jednostavno nece pa nece..

Brzo li zaboraviste februar 2012.

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #511 on: January 29, 2015, 10:27:36 »
Samo da Februar ne bude kao prošle godine i zlatno će da bude.Preko 20 stepeni je bilo ovamo neđe sredinom Februara prošle godine, daleko bilo  :37:

Ova zima je bolja u odnosu na prethodne dvije ali i dalje je to jadno.

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #512 on: January 29, 2015, 20:08:52 »
Samo da Februar ne bude kao prošle godine i zlatno će da bude.Preko 20 stepeni je bilo ovamo neđe sredinom Februara prošle godine, daleko bilo  :37:

Ova zima je bolja u odnosu na prethodne dvije ali i dalje je to jadno.

Konkretno u NK prethodne godine nijesmo imali ni jedan cm snijega, sto se ja msm nije u istoriji desilo, ove smo imali samo jedan pravi snijezni dan. Svaki novi dan sa snijegom je veliki uspjeh....nazaalost kad je vrijeme ovako poludilo.
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!

Offline mirko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 137
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #513 on: January 30, 2015, 14:43:10 »
Na čisto sam sa jednim, ja sam se davno oprostio od iščekivanja snijega u Pg i kidanja živaca na tu tematiku (kako je prije redovno bilo), jer sam vidio da od toga nema nikakve vajde :112:....Ali mi je problem što ne mogu ni na Cetinje da pođem (đe ima kuću moja baba) kao prije kad je bar bilo kolko tolko snijega  i bar se malo izdovoljim.....

Offline mirko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 137
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #514 on: January 30, 2015, 14:44:22 »
A što neko reče stvarno da idem na snijeg sa međedima i lisicama .... nije mi baš milo....

Offline boka

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 602
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #515 on: February 04, 2015, 00:27:36 »
Stvarno katastrofa od klime u Podgoricu.
100 stvari treba da se poklopi da bi pahulju vidjeli, od ohladjenog kazana, temp po raznoraznim visinama, vjetra , vremena kad pocinju padavine...bboga molimo da sunce ne probije prije oblacnosti jer onda trt...ppi pi pi
A onda dodje ljeto I najtopliji smo u regionu, crkavamo, umiremo...
Eto tako !!!
Uf sad mi lakse  :83:

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #516 on: February 04, 2015, 10:04:10 »
Stvarno katastrofa od klime u Podgoricu.
100 stvari treba da se poklopi da bi pahulju vidjeli, od ohladjenog kazana, temp po raznoraznim visinama, vjetra , vremena kad pocinju padavine...bboga molimo da sunce ne probije prije oblacnosti jer onda trt...ppi pi pi
A onda dodje ljeto I najtopliji smo u regionu, crkavamo, umiremo...
Eto tako !!!
Uf sad mi lakse  :83:

Kad je zima normana i Pg normalno prodje. Ali od 2012 cio sjever sem zabljaka nije gledao preko 30 cm snijega. Pa ata reci kad su bp,ba, pl ...totalno izgubili zime,kad nk i ct godinama bolje prolaze i sa ovakvom cemernom statistikom. Ali to je   sjever i normalno je kao u proslosti da ima metarske snjegove. A sto se zime u nk tice evo ove imali smo 3 dana sa snijegomali svaki pu t se ulila kisa. I to sto je padao bio je vlazan istvara se kasa tako da ni mi od 2012te nismo vidjeli pravi suvi snijeg i sve su sanse da ce tako nastaviti. Zasto je tako ne znam ali je opsta deformacija.
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!

Offline staracfoco

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1168
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #517 on: February 04, 2015, 16:43:14 »
Šta se ovo dešava ljudi moji?Ukrade mi neko zime iz  djetinjstva.Nestadoše besane noći provedene pored prozora sa kojeg se,zbog gustog snijega,kao kroz najgušću maglu jedva nazirala čkiljava svjetlost ulične rasvjete na betonskoj banderi i jutarnji komentari odraslih kako se,eto,ostvari ono što su oni,na način samo njima znan,najavili prethhodnog dana.Šta bi sa zimama iz moje mladosti,kada smo išli na skijanje na padine udaljene petnaestak minuta hoda od grada?Kud se izgubiše zime kad bi nam ,noć uoči takmičenja,palo po više od pola metra snijega na staze koje smo pripremali po neđelju dana,bez ikakve tehnike sabijajući snijeg samo gojzericama a onda finiširali tako što bi se popeli do starta sa skijama na nogama?Iako sam matora drtina,u meni i dalje živi dijete koje ne spava kada se najavi snijeg,ali sada na osnovu prognostočkih modela,koji se sastoje od sistema nelinearnih diferencijalnih jednačina i .....Pi!Svaki put kad modeli "naslute"snijeg na +xyz sati pratim komentare i analize onih koji znaju da tumače one šarene slike sa linijama i polako se ladim kako se približava xyz sat,jer,posljednjih godina redovno,neki parametar jednačina u posljednji čas dobije vrijednost kojia nam pokvari ugođaj.
Kao Mađo,u prvom postu na ove teme,i ja rekoh što imam i olakšah dušu.Po onome što pišete,zaključujem da ste svi vi koji učestvujete na ovom forumu mlađi ljudi(relativno??),da ste zaljubljenici u prave stvari, da ste dobri ali mi vas je žao što nijeste imali prilike,ne vašom krivicom,da doživite "... pričali su stari ljudi".Za današnji dan kod mene,kao i za većinu prethodnih jedno veliko PI!!!

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #518 on: February 04, 2015, 17:22:58 »
Sjajan post Foco. Tu su strucnjaci da nas ubjedjuju da je sve isto i da iznose milijardu teorija kako se zagrijavanje nije prisutno, a pritom izbjegavaju da iznesu najbitniju cinjenicu, a to je temperatura. Srecom, Snowhunter nam cesto prezenta grafove, pa mozemo lako utvrdit da je klima drasticno promijenjena.

Offline NK sve ce biti dobro

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1163
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #519 on: February 04, 2015, 18:03:15 »
Pa to je to. Ja sam imao tu da kazem srecu pa da devedesetih osjetim snijezno nevrijeme preko Rudog polja inace dio grada velika poljana koja od zeljezare vodi ka centru grada. Tu kada se nadjete u nevremenu isto je kao na visoravni Krnovo. Do devedesetih tako je bilo svake zime kazu, od devedeset sedme na vamo ni jedna.  :80:
« Last Edit: February 04, 2015, 18:11:42 by NK sve ce biti dobro »
Sutjeska je naša dika, to je snaga pobjednika,
volimo vas mi smo s vama, vi ste radost Nikšićana!

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #520 on: February 04, 2015, 18:05:59 »
Pa nije bas nijedne. Zaboravljate zimu 2005.

Offline Yeti

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 313
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #521 on: February 04, 2015, 18:06:35 »
Fočo,čitam ovaj tvoj post i vidim sebe!!!(u onom dijelu koji se odnosi na "đetinjastu" ljubav prema snijegu,a i godina se ima....).I ovo o praćenju modela,našeg foruma,serbianmeteo,meteoadriatic,3bmeteo,meteo.it...sve u iščekivanju njegove visosti—snijega!

Послато са HTC Desire 500 уз помоћ Тапатока

Listen to me carefully,I shall say this only once

Offline Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #522 on: February 04, 2015, 18:27:41 »
Da, ovakav post sam cuo od nekih starijih ljudi(i od roditelja),ali sebe ne vidim tu. Ja otkad pamtim bilo je zima bez snijega,realno najbolje zime koje pamtim su pored 2005,2009-2012.Nekako su se generacije '90 +/- 5god navikle ovamo dolje na snijeg na kasicicu pa nam je padanje zlatno inace da sam zapamtio te zime 1950-80 govorio bih tako.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #523 on: February 04, 2015, 18:35:46 »
Neka to za snijeg...evo osim prosle godine pretproslih smo ga imali...Podgorica pogotovo. Jesmo nezajazljivi pomalo. Pamtim da je u Podgorici zaredjalo i po nekoliko zima bez snijega, bez jedne obicne pahulje nosene vjetrom! Nego neka to no mogu rec da je PG zadnjih desetak 15 godina izgubila svoj simbol. Podgoricki sjeverac. No eto zadnjih godina pojavi se pomalo, stidljivo na nekoliko dana samo da nam da do znanja da je tu i da nas nije zaboravio. Mada cini mi se da ima nedje vise posla nego kod nas ali svakako fino ga je osjetiti poslije ovih kisa i ove vlage po obrazima. Ipak, u PG je zima samo kad sjever dune, ovo ostalo je smijesno.

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #524 on: February 04, 2015, 19:15:04 »
Ja 90-te nešto i ne pamtim  ali od 2000 na ovamo veoma dobro,  osim 2001 ili 2002, 2005,2006 i 2012  sve ostalo je za zaborav što se tiče snijega.
Dakle 4 zime u 15 godina sa snijegom većim od 25cm.
« Last Edit: February 04, 2015, 19:19:31 by Južina »