Author Topic: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....  (Read 192720 times)

Offline Nemanjaaa96

  • Full Member
  • **
  • Posts: 90
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #450 on: February 10, 2013, 15:42:30 »
Evo i danas gledamo snijeg,pa sjutra vece,ko nije zadovoljan ove zime treba ga odma poslat na Zb 10 dana  :71:

Od 2009. vise ne mogu ni da nabrojim koliko smo puta imali snijeg,do tada od 2000. sam mogao na prste da izbrojim koliko je puta padao.naravno ovaj trend ce se jednom prekinuti ali za sad da kucnem u monitor ide dobro  :20:
Odlicno jeste ali kod nas pada neki kljakavi snijeg AHAHAH  :120: ne moze da se zadrzi a koliko ce pasti snijega sjutra vece ?

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #451 on: February 10, 2013, 15:43:13 »
Isto kao i danas, tj. nista.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #452 on: February 10, 2013, 16:35:42 »
Evo i danas gledamo snijeg,pa sjutra vece,ko nije zadovoljan ove zime treba ga odma poslat na Zb 10 dana  :71:

Od 2009. vise ne mogu ni da nabrojim koliko smo puta imali snijeg,do tada od 2000. sam mogao na prste da izbrojim koliko je puta padao.naravno ovaj trend ce se jednom prekinuti ali za sad da kucnem u monitor ide dobro  :20:

to je to nikola....zadnjih godina ga imamo bas dosta za nase podgoricke uslove...a prije je prolazilo po 3-4 godine a da ne padne...nalazimo se na takvom mjestu dje je skoro pa lutrija da padne neki normalan snijeg ali on pada zadnjih godina i trebamo biti zadovoljni....kome treba veci nek ide u planine

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #453 on: February 10, 2013, 16:39:20 »
Јутрос је измјерено 1цм. Да идемо у планине да бисмо видјели снијег већи од тога? Довољно ти је попет се ту на Какарицку гору.

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #454 on: February 10, 2013, 20:10:51 »
Uh, kako mi je dobro dosla ova tema da izdusim ponekad!
Moram rec' da sam se umorio od svega..  :24: Izadji na prozor, ono susnjezica, izadji za 2 minuta miksa ga sa snijegom..   :103:  :111:  Taman kad mislim sledeci put ce cist snijeg, ono obrnu na kisu, pa ga zavrce onda 180 stepeni i poce snijeg u sve sesnaes.  :114:  :79:  Za 3 minuta i 23 i po sekunde staju padavine..  :46:  :07:  To vi je bila podgoricka prica u ova nekolika dana. Ne valja to..  :20:
Ubi me ovo u pojam..  :23:
Volio bi sad da opici na 20 stepeni dnevna jedno 10 dana, da malo danem dusom, pa onda neka dodje baba marta da pomrsi "proljecne" planove...  :11:
Februar 2012. :)

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #455 on: February 10, 2013, 20:30:32 »
Nazalost stefke, ili na srecu, neces ni dvocifrene temperature gledat jos jako jako dugo...


Sad nesto pisah na Serbianmeteo.. razmisljao sam kolko ce snijega bit na planine u cetvrtak  :52:

Gotovo svaka planina iznad 1600 m, cak i na samom sjeveru ima preko 2 metra snijega. Ajde neka racunam da na Orjen ima 3 metra, a pasce jos barem 100 mm za ova 2 dana sto dolaze... aoo kakvo ludilo u mozak  :11:

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #456 on: February 10, 2013, 20:32:35 »
Nazalost, po mene.. Ali, za 2 mjeseca ih eto, brzo ce to!  :109:
Februar 2012. :)

Mađo

  • Guest
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #457 on: February 10, 2013, 20:56:47 »
Ajde neka racunam da na Orjen ima 3 metra, a pasce jos barem 100 mm za ova 2 dana sto dolaze... aoo kakvo ludilo u mozak  :11:

E kad bi to bilo tako moj Fraka...  :22: Znaj da i pri manje izraženoj južini i Orjen i Lovćen imaju uglavnom kišu.  :27:
To što je recimo toga dana temperatura u Cetinje +2° je usidren vazduh,lokalna pojava... i to nije nikakvi "reper" za procjenu temperature u obližnjim planinama,naprotiv... vjeruj da gore u te visine,znajući koliko su izloženi vjetrovima s mora, odma prostruji južni vjetar i razbije stúd- ne samo da ne treba očekivati novi snijeg nego će čak onaj stari bit prilično ugrožen.... :23: :23:  Sve tako dok ne oslabi ili ne promijeni strujanje.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #458 on: February 10, 2013, 20:58:45 »
Znam ja to Madjo odlicno, ali dosla je slika s Orjena prije nekoliko dje se na 1500 m vidi da ima debelo preko 2 m snijega. Nije nesto previse juzine bilo od tada, a sad je palo sigurno dosta snijega. Govorim za ovu situaciju sad, ne generalno. A u ovoj situacija jugo nece nista uticat na predjele iznad 1500 m

Offline Bole-PG

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1007
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #459 on: February 10, 2013, 21:08:06 »
Znam ja to Madjo odlicno, ali dosla je slika s Orjena prije nekoliko dje se na 1500 m vidi da ima debelo preko 2 m snijega. Nije nesto previse juzine bilo od tada, a sad je palo sigurno dosta snijega. Govorim za ovu situaciju sad, ne generalno. A u ovoj situacija jugo nece nista uticat na predjele iznad 1500 m
Ko zna ipak je to primorska planina direktno ispoljena uticaju juga koji i sam znas tamo veoma jak
Podgorice grade moj!!!

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #460 on: February 10, 2013, 21:10:16 »
Pa ne znam ja nista, modeli bi mogli znat  :103:

Offline mirko

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 137
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #461 on: February 11, 2013, 12:02:07 »
Uh, kako mi je dobro dosla ova tema da izdusim ponekad!
Moram rec' da sam se umorio od svega..  :24: Izadji na prozor, ono susnjezica, izadji za 2 minuta miksa ga sa snijegom..   :103:  :111:  Taman kad mislim sledeci put ce cist snijeg, ono obrnu na kisu, pa ga zavrce onda 180 stepeni i poce snijeg u sve sesnaes.  :114:  :79:  Za 3 minuta i 23 i po sekunde staju padavine..  :46:  :07:  To vi je bila podgoricka prica u ova nekolika dana. Ne valja to..  :20:
Ubi me ovo u pojam..  :23:
Volio bi sad da opici na 20 stepeni dnevna jedno 10 dana, da malo danem dusom, pa onda neka dodje baba marta da pomrsi "proljecne" planove...  :11:
U PG nema srece cim ne pocne odma snijeg, znao sam cim je krenulo sa kisom da su sanse da presnijezi minimalne, to je jednostavno tako u pg. Prije ce pas snijeg na primorje u tim situacijama, sto se i pokazalo u ovom slucaju nego u pg. Sto cemo takva je klima ove rupe  :19:

Mađo

  • Guest
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #462 on: February 11, 2013, 12:17:13 »
Ja mislim Mirko da je problem bio prvo sa visokom T u početku a zatim sa intezitetom padavina, posebno tokom prve noći.
Čim su slabile, prelazilo je u kišu.

To je jako bitno u situacijama kad se lomi između kiše i snijega.

Nó, što je bilo, bilo je. Idemo dalje.  :83:

Offline Krivi

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1790
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #463 on: February 11, 2013, 12:57:30 »
Uf, dako Nikšić ne probije ova južina u srijedu! Idem tamo 100 posto, pa želim da imam puni zimski doživljaj. :79:
GGMU!

Offline Yeti

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 313
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #464 on: February 14, 2013, 08:36:47 »
evo jednog mog razmišljanja(skromnog),ma mislim validnog vezanog za snijeg vs. Podgorica i niske oblasti:samo jedna kombinacija koja je uspješna-jak sjeveroistočni prodor hladnoće i ciklon u sredozemlju.sve ostalo je palamuhenje,evo pahulje,evo je vidim,evo je ne vidim...
Listen to me carefully,I shall say this only once

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #465 on: February 14, 2013, 11:57:27 »
Pa, otprilike Yeti.. odavno je to utvrdjeno... Kad akumulira tu hladnocu, onda je dobro tamo, izvjesni su dobri snjegovi.. Ovako kad je sreca faktor, nema neke razlike prevelike u odnosu na primorje.. mozda malo samo. Tako je to oduvjek bilo. E sad, zadnjih par godina su se ucestali ti prodori praceni nekim cikloncicem. Bilo ga je i ovog decembra.. valjda ce se nastavit ta situacija i sledecih godina, mada meni licno to ne znaci puno za Kotor  :05:

Online Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #466 on: February 17, 2013, 17:24:55 »
Volio bi da u Ogulin proveden ostatak Februara.

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #467 on: February 17, 2013, 17:35:30 »
Bogomi i ja... a izgleda da ce zavizan definitivno prebacit 3 metra i all time rekord..

Online Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #468 on: February 17, 2013, 19:42:58 »
Ne mogu da vjerujem što će da ih zadesi a na samo  320 mnv su. :101:

Mađo

  • Guest
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #469 on: February 17, 2013, 19:52:41 »
Kad bi vas čoek sluša reká bi bogomi ká da mi nemamo snijega.  :23:

Online Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #470 on: February 17, 2013, 20:01:24 »
Ja ga jedino mogu viđet na Bjelasicu i na Obrov, više niđe.

Online Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6634
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #471 on: February 17, 2013, 20:24:01 »
Ali tamo ce da pada i to dobro,mada nije losa ponekad skoknut do Cetinja.


Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #473 on: February 17, 2013, 20:53:51 »
Kad bi vas čoek sluša reká bi bogomi ká da mi nemamo snijega.  :23:

ma okle, samo navodim zanimljiv podatak u vezi Velebita  :60: Uvjek je dobro kad neka od poznatih visokih stanica zabiljezi apsolutni rekord  :105:

Offline Fraka

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 8078
Re: Prognoze: žaljenje, radovanje, kukanje, želje, snovi....
« Reply #474 on: February 18, 2013, 00:12:39 »
Zbilja Hrvatska ove godine ima ogromnu srecu sa ovim putanjama ciklona.. bukvalno svaki ciklon je dobio obilne snjegove, a ovaj ce po svemu sudeci biti slag na torti... i EC i GFS crtaju 50-70 mm snijega, pogotovo u gorskom kotaru i lici i tamo tom dijelu...

Eo kad smo pominjali Ogulin.. http://www.yr.no/place/Croatia/Karlovac/Ogulin/long.html.. tamo ima sad oko 50 cm.. ali Slunj ima cak 80  :58:

bice lijepo bogami...