Author Topic: Februar 2012.  (Read 318455 times)

Madjo

  • Guest
Re: Februar 2012.
« Reply #1650 on: February 07, 2012, 14:21:17 »


  Sanjine, zaboga... pa kad je rečeno da uglavnom padavine kreću poslijepodne,vjerovatno se misli na jače, misliš da neće bit padavina prije toga i da ne može prije toga već bit kiše ?  

Аха..а онда та киша (са јачег минуса по висини и по низни) прелази у снијег (на  слабијем минусу по висини и по низини). Много реално. :67:


 Ne razumijem.  :32:

Đe vidiš minus pri tlu ?  :67:    Ne vidim ga ni na vr Lovćena  :53:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Februar 2012.
« Reply #1651 on: February 07, 2012, 14:23:52 »
 При тлу ниска температура у ноћи четвртак на петак и у петак прије подне,када ће наводно да пада киша која ће да пређе у снијег касније на дебелом плусу.  :67:

Madjo

  • Guest
Re: Februar 2012.
« Reply #1652 on: February 07, 2012, 14:29:34 »
 :67: Đe vidiš da prelazi u snijeg popodne?  :32:  :03:
Na yr.no ?  :32:  :03:

Đe vidiš da će počet s kišom ?

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Februar 2012.
« Reply #1653 on: February 07, 2012, 14:30:10 »

 :67: Đe vidiš da prelazi u snijeg popodne?  :32:  :03:
Na yr.no ?  :32:  :03:

Đe vidiš da će počet s kišom ?

То је била твоја интерпретација прогнозе ХМЗ-а. Погледај неколико постова изнад. Прати фабулу.

Прво:
Quote
Ako pretpostavimo da će slabe padavine počet u toku noći četvrtak na petak, naravno da počinje sa snijegom a nakon toga, u petak drugi dio dana prelazak u kišu.  

Znači, prognostičar je mogu reći, dao sasvim dobru srednjeročnu prognozu.


Па онда:
Quote

Sanjine, zaboga... pa kad je rečeno da uglavnom padavine kreću poslijepodne,vjerovatno se misli na jače, misliš da neće bit padavina prije toga i da ne može prije toga već bit kiše ?    

« Last Edit: February 07, 2012, 14:33:02 by sanjin »

Madjo

  • Guest
Re: Februar 2012.
« Reply #1654 on: February 07, 2012, 14:32:51 »
 :32: Ne razumijem.

Đe sam ja to preveo da prelazi u snijeg ?

Đe sam ja rekao da će od početka padat kiše ? Rekao sam da kiša može ranije ali ne da neće počet sa snijegom.

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Februar 2012.
« Reply #1655 on: February 07, 2012, 14:34:06 »
Po prethodnom izlazu 12 Z je data prognoza ljudi,  kad je dežurni prognostičar sastavljao mogao je u najboljem slučaju izaći  Ec  0 Z grubi,  a po njemu se ne radi prognoza ...   nmm  i ekipa su izašli tek oko  11:00  h
« Last Edit: February 07, 2012, 14:40:08 by cirus »

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Februar 2012.
« Reply #1656 on: February 07, 2012, 14:35:04 »
Uglavnom... Ova vasa prica je batal  :76:

Madjo jedino gdje grijesis je upravo tu dje govoris da u petak moze bit malo kise, jer je to po trenutnim izlazima nemoguce bukvalno...

Mogli bismo nastaviti pricu u finom tonu i razumljivim postovima a ne ovom prepucavanju...  :13:  :63:
Februar 2012. :)

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Februar 2012.
« Reply #1657 on: February 07, 2012, 14:37:36 »
Ђома,види овако.
Почели смо дискусију око прогнозе коју је дао ХМЗ.  Ти покушаваш по сваку цијену да је одбраниш.

Рекао си:
Quote
Ako pretpostavimo da će slabe padavine počet u toku noći četvrtak na petak, naravno da počinje sa snijegom a nakon toga, u petak drugi dio dana prelazak u kišu.  


Ово је у супротности са ХМЗ који каже да ће и у петак поподне падати снијег:
Quote
U petak, uglavnom poslijepodne i za vikend ponovo padavine, snijeg a na primorju kiša, koja će se postepeno proširiti i u nižim predjelima na jugu –


Када сам те исправио,рекао си:
Quote
Sanjine, zaboga... pa kad je rečeno da uglavnom padavine kreću poslijepodne,vjerovatno se misli na jače, misliš da neće bit padavina prije toga i da ne može prije toga već bit kiše ?


Сада ти мени реци, када ће бити те кише прије снијега у петак поподне? У петак прије подне?

Offline Stefan600

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 4096
Re: Februar 2012.
« Reply #1658 on: February 07, 2012, 14:39:56 »
haha Pa taj model je potpuno otisao, boli me uvo, necu uopste da ga gledam! Cus, da se naoblaci po sred noci na najnizu temp i da ode na +8 ? Pitam te Madjo, gledas li ti samo modele, ili malo muckas glavom?
Februar 2012. :)

Madjo

  • Guest
Re: Februar 2012.
« Reply #1659 on: February 07, 2012, 14:42:07 »
@ Sanjine prvo ti mene reči đe vidiš snijeg nakon kiše u petak ?  :03:

Daj kartu.

Quote
Ово је у супротности са ХМЗ који каже да ће и у петак поподне падати снијег:

Citat
U petak, uglavnom poslijepodne i za vikend ponovo padavine, snijeg a na primorju kiša, koja će se postepeno proširiti i u nižim predjelima na jugu –


Zezaš li se ti ili ... ?  :32:   :07:


Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Februar 2012.
« Reply #1660 on: February 07, 2012, 14:43:24 »
Видим га у прогнози ХМЗ-а.
 
U petak, uglavnom poslijepodne i za vikend ponovo padavine, snijeg a na primorju kiša, koja će se postepeno proširiti i u nižim predjelima na jugu –


Драго ми је да и ти увиђаш колико је лоша та прогноза. :83:
« Last Edit: February 07, 2012, 14:46:09 by sanjin »

Offline Južina

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1375
Re: Februar 2012.
« Reply #1661 on: February 07, 2012, 14:46:57 »
Zašto jednostavno ne bi sačekali četvrtak i petak te viđeli šta će da bude


Madjo

  • Guest
Re: Februar 2012.
« Reply #1662 on: February 07, 2012, 14:47:27 »
@Sanjine, prognoza je urađena na osnovu prognostičkog materijala i sasvim je ok.
To što mi sad raspravljamo za relativno dalek period da bi se znalo u detalje je bezveze.



U petak, uglavnom poslijepodne i za vikend ponovo padavine, snijeg a na primorju kiša, koja će se postepeno proširiti i u nižim predjelima na jugu –



 :75:  Kiša, Sanjine, kiša, koje će se proširiti i u nižim krajevima na jugu.

Ko spominje snijeg nakon kiše ? HMZ ? Ajd pročitaj mi je opet.  :120:

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Februar 2012.
« Reply #1663 on: February 07, 2012, 14:49:05 »


U petak, uglavnom poslijepodne i za vikend ponovo padavine, snijeg a na primorju kiša, koja će se postepeno proširiti i u nižim predjelima na jugu –

Послије подне киша само на приморју,а у осталим предјелима снијег,као што видиш. Онда се та киша проширује на ПГ.

« Last Edit: February 07, 2012, 15:36:23 by Admin »

Offline Mladen

  • Hero Member
  • ****
  • Posts: 639
Re: Februar 2012.
« Reply #1664 on: February 07, 2012, 14:50:26 »
Ne bih se ukljucivao u raspravu, samo da razjasnimo nekoliko stvari koje puno ljudi ne zna i mijesa.
Geografski Crnu Goru čine 3 regiona: sjeverni (gradovi: Pljevlja, Plužine, Šavnik, Žabljak, Mojkovac, Kolašin, Bijelo Polje, Berane, Rožaje, Plav i Andrijevica), središnji (gradovi: Nikšić, Danilovgrad, Cetinje i Podgorica) i južni (svi primorski gradovi). Ovo piše u enciklopediji Crna Gora, koja je izašla prije par godina uz jedan dnevni list.
Takodje, postoji nedoumica da li gradove Kolašin i Plav zbog geografske širine svrstati u centralni region...

Da ne budem off topic: Cetinje čeka zatrpavanje po sadašnjim izlazima!
« Last Edit: February 07, 2012, 14:58:15 by Mladen »

Madjo

  • Guest
Re: Februar 2012.
« Reply #1665 on: February 07, 2012, 14:51:33 »

Ђома,не будали.  :76:

U petak, uglavnom poslijepodne i za vikend ponovo padavine, snijeg a na primorju kiša, koja će se postepeno proširiti i u nižim predjelima na jugu –

Послије подне киша само на приморју,а у осталим предјелима снијег,као што видиш. Онда се та киша проширује на ПГ.




 :75: Pa jeli to u petak popodne ili kad ?  :07:

Pažljivo pročitaj datu zvaničnu prognozu pa pogledaj kartu što sam okačio pa daj zaključak.

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Februar 2012.
« Reply #1666 on: February 07, 2012, 14:53:15 »
Пише у петак послије подне. Нисам ја састављао ту прогнозу, нема потребе мени да вјерујеш,само прочитај шта пише.
Дакле,прогноза је лоша, а и стилски је ужасно написана.

Madjo

  • Guest
Re: Februar 2012.
« Reply #1667 on: February 07, 2012, 14:57:28 »
Znači priznaješ ?  :83:

Po mene je izuzetno korektno napisana na osnovu postojećeg materijala i ne vidim da ima ijednu grešku, čak ni gramatičku.  :03:

Offline AdriaticWeather

  • Jr. Member
  • ***
  • Posts: 110
Re: Februar 2012.
« Reply #1668 on: February 07, 2012, 15:01:10 »
Po ovoj (po meni za količinu snijega prenapuhanoj) prognozi meteorologa iz DHMZ-a, snijeg u petak ide do krajnjeg juga Hrvatske:

Dalje, u noći s četvrtka na petak očekuje se novo jače naoblačenje pa će jutra ponovno biti manje hladna. Ali će zato tijekom petka i subote opet biti snijega, ponovno mjestimice obilnog. Naime, u sjeverozapadnoj se Hrvatskoj očekuje novih petnaestak centimetara, na istoku do 30, u gorskim predjelima (uključujući i ponovno naglašavajući Zagoru, odnosno Imotsku i Vrgoračku krajinu) moguće oko 40 centimetara. Novog snijega. I opet s vrlo jakom burom i svim nedaćama koje ta kombinacija donosi. I to nije sve. U subotu će u najjužnijem dijelu zemlje zapuhati jugo, na tom će području prolazno zatopliti, pa postoji mala vjerojatnost da uz snijeg prolazno bude i kiše koja će se lediti na tlu i predmetima.

Online Nikola

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6635
Re: Februar 2012.
« Reply #1669 on: February 07, 2012, 15:09:11 »
U petak ce padati snijeg(Pv,Kl,Nk,Pg,Ct,Dg,Bp,Zb,Pv)  a na primorju kisa(Ul,Br,Hn) koji ce kasnije tj.u subotu (nije vazno od ponoci ili sredine dana) preci u kisu u nizim predjelima na jugu(Pg i Dg),eto sav nesporazum.
Po modelima snijeg u kisu ne prelazi,ako T po visini je negativna tu ni Tmax ne ide previsoko na kisu(ako bude pokrivaca),ALI prognoza koju su  dali  HMZ  imaju dovoljno iskustva da kad pogledaju prvobitni polozaj ciklona da zakljuce da ce, kao do sada ,modeli iz dana u dan  pojacavati otopljenje,ako vide da i sjutra modeli budu ponovili isto kao danas dace naravno drugaciju prognozu za petak i subotu.
« Last Edit: February 07, 2012, 15:16:47 by nikolA »

Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Februar 2012.
« Reply #1670 on: February 07, 2012, 15:13:43 »
To je i moja inerpretacija prognoze HMZ-a.

Madjo

  • Guest
Re: Februar 2012.
« Reply #1671 on: February 07, 2012, 15:19:38 »
Ne Sanjine, tvoja interpretacija je kiša na negativi pri tlu ujutro pa snijeg na pozitivi popodne.  :27:

Ako treba da te citiram, može i to.  :122:


Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Februar 2012.
« Reply #1672 on: February 07, 2012, 15:22:16 »
Nije no tvoja Madjo.  :17: A mozes da citiras,slobodno.

Evo da ja tebe citiram:

Quote
Sanjine, zaboga... pa kad je rečeno da uglavnom padavine kreću poslijepodne,vjerovatno se misli na jače, misliš da neće bit padavina prije toga i da ne može prije toga već bit kiše ?


Madjo

  • Guest
Re: Februar 2012.
« Reply #1673 on: February 07, 2012, 15:30:15 »
Vrlo dobro znam što govorim i na što mislim.  :28:
Okačio sam i jednu kartu kao prilog mojih tvrdnji i potpuno podržavam zvaničnu datu prognozu.

Evo tvoje tvrdnje ...u originalu  :122:

Аха..а онда та киша (са јачег минуса по висини и по низни) прелази у снијег (на  слабијем минусу по висини и по низини). Много реално. :67:

При тлу ниска температура у ноћи четвртак на петак и у петак прије подне,када ће наводно да пада киша која ће да пређе у снијег касније на дебелом плусу.  :67:

Znači, po zvaničnoj prognozi  kako je ti tumačiš očekuješ snijeg u Pg popodne,nakon jutarnje kiše ?
 :07:


Offline sanjin

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 6270
Re: Februar 2012.
« Reply #1674 on: February 07, 2012, 15:35:08 »
Kao sto vidis, napisao sam NAVODNO, a stavio sam i ironicni smajli-  :67: Znaci,to nije moja inerpretacija nego saljivo naglasavanje tvoje interpretacije.

Moja interpretacija je ono sto je Nikola napisao- U petak ce padati snijeg(Pv,Kl,Nk,Pg,Ct,Dg,Bp,Zb,Pv)  a na primorju kisa(Ul,Br,Hn) koji ce kasnije tj.u subotu (nije vazno od ponoci ili sredine dana) preci u kisu u nizim predjelima na jugu(Pg i Dg),eto sav nesporazum.

Ti si sa druge strane tvrdio da ce poceti snijegom u noci cetvrtak na petak,a onda ce vec u petak popodne preci u kisu (govorim o PG).

Quote
Ako pretpostavimo da će slabe padavine počet u toku noći četvrtak na petak, naravno da počinje sa snijegom a nakon toga, u petak drugi dio dana prelazak u kišu.  


Sa  tim sto si ostavio mogucnost za kisu i ranije:

Quote
Sanjine, zaboga... pa kad je rečeno da uglavnom padavine kreću poslijepodne,vjerovatno se misli na jače, misliš da neće bit padavina prije toga i da ne može prije toga već bit kiše ?    


To je sva filozofija.