Author Topic: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka  (Read 56540 times)

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #25 on: June 15, 2010, 22:52:17 »
Onda vam je nešto u setovanju.
Da li na stranici posvećenoj agrometeorologiji ili klimatologiji imaš problema?

Madjo

  • Guest
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #26 on: June 15, 2010, 23:01:53 »
Ne,tamo je sve super.

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #27 on: June 16, 2010, 01:03:14 »
isto mozila :D

a svi mi vele da predem na onaj google chrome, brzi je, stabilniji je al ja se dofatio mozile koja je nekad bila nesto u svijetu browsera

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #28 on: June 23, 2010, 20:12:43 »
prije 4 dana rijecica susica (desna pritoka zete) nije postojala vec kao i obicno u ovo doba (a i znatno ranije) presusila. kad sam danas vozio biciklo i presao iznad bila duboka kao u zimskom periodu. Njen glavni snadbijevac Garac je skupio dosta vode:)

Offline sone

  • Urednik
  • Hero Member
  • *
  • Posts: 950
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #29 on: June 23, 2010, 23:08:26 »
Ovdje u Donjoj Gorici ista je prica sa rijekom Sitnicom,presahla ,kad ja danas a ona na zimski nivo :o Dobila je Katunska nahija veliku kisu i to je razlog ovakvog vodostaja.... 

Madjo

  • Guest
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #30 on: June 23, 2010, 23:31:57 »
Reče mi i drug da je Sitnica narasla strašno.A ona presuši odma u ljeto,ono korito zjapi po čitavo ljeto prazno.Eto koliko je bilo puno kiše u trouglu Boka-Danilovgrad-Nikšić i kada su u pitanja kraška vrela takođe je mnogo bitno kojim intezitetom pada kiša.I trajanje naravno.Ovog puta se sve poklopilo,iako je nivo podzemnih voda bio u padu,bukvalno su svi izvori eksplodirali. 

Vjestica

  • Guest
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #31 on: November 09, 2010, 21:50:46 »
Sa obzirom da ce i sjutra biti isto dosta obilnih padavina,mislim da bi Zeta mogla ugrozit bas dosta kuca,naselja..Bas je dosta narasla,bio sam prije nekih 2 sata da vidim,i nenormalno brzo se podize.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #32 on: November 09, 2010, 22:05:14 »
Sa obzirom da ce i sjutra biti isto dosta obilnih padavina,mislim da bi Zeta mogla ugrozit bas dosta kuca,naselja..Bas je dosta narasla,bio sam prije nekih 2 sata da vidim,i nenormalno brzo se podize.

Ja sam se zaprepastio danas kad sam vidio Zetu sa Spuškog mosta. Ogromna je, biće poplava!

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #33 on: November 10, 2010, 00:37:16 »
Transmate, Stenli, je li Zeta još uvijek u svom koritu.
Vidim da je vodostaj na Duklovom mostu (Nikšić) veooooma visok. I Morača je jutros u Podgorici ušla u zonu velikih voda (preko 800cm), a do sjutra ujutru bi mogla doći i na 1000.

Madjo

  • Guest
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #34 on: November 10, 2010, 00:44:47 »
Transmate, Stenli, je li Zeta još uvijek u svom koritu.


Ne no je obrnula put nahije  :67:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #35 on: November 10, 2010, 01:07:37 »
Zavisi kako đe, recimo u Spuž jeste u svom koritu, U danilovgrad (nije još poplavila most  :28:) ali je izašla na one livade..

Sjutra ću da je slikam!

I cijevna je ogromna, vidjeh je danas kad sam bio u Golubovce.

Offline Admin

  • Administrator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3712
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #36 on: November 10, 2010, 09:25:35 »
Spuž, Danilovgrad, Podgorica, Golubovci...
Što ti je čoek, ka tica, čas ovamo, čas onamo!

Vjestica

  • Guest
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #37 on: November 10, 2010, 10:50:54 »
Kriticno bas,sad sam iz grada,Zeta je vec usla u naselje,jedan put je blokiran u Pazice,3-4 kuce za sad maksimalno ugrozene (voda im je skoro do na pragove).A vjetar i kisa ne staju.Pljuskovi,udari vjetra sigurno preko 10m/s.A jos kad se uzme u obzir da ce voda sigurno rasti cijeli cetvrtak iako ne bude padavina....  :78:

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #38 on: November 10, 2010, 19:32:04 »
jel moglo biti izdato upozerenje u nedelju ili subotu u vezi sa velikom kolicinom padavina?

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #39 on: November 10, 2010, 20:15:37 »
evo malo da vidimo kako izgledaju Zeta i Morača danas. Žao mi je što nisam slikao Cijevnu, ona je danas nevjerovatna, put Tuzi samo što nije prešla preko velikog mosta.

Prvo Zeta, Spuški most..



 













Inače teško je to dočarati slikama, pogotovo po onakvoj kiši, ja sam dobro bio obučen, ne osjećam kišu, a narod me gleda iz auta kao budalu  :08:..
Pogotovo kad sam slikao Moraču ispod malog brda, u blizini gdje se spaja sa Zetom  (sjutra ću slikati to bolje)

Morača (nikad je nisam vidio ovako nabujalu)







Ima i jedam video klip gdje se vidi kako je brza..  okačiću ga kasnije...
« Last Edit: November 10, 2010, 22:14:30 by Transmat »

Offline ehtelion

  • Sr. Member
  • *****
  • Posts: 1540
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #40 on: November 10, 2010, 20:24:53 »
najbolje ce znati kolika oni koji znaju prosjecan vodostaj za ovo doba godine, da ne pominjem nivo ljeti.

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #41 on: November 10, 2010, 20:28:57 »
najbolje ce znati kolika oni koji znaju prosjecan vodostaj za ovo doba godine, da ne pominjem nivo ljeti.

Isprazni mi se baterija danas.
Aj okači one slike da vidimo..
« Last Edit: November 10, 2010, 20:42:36 by Transmat »

Offline SnowHunter

  • Global Moderator
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3774
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #42 on: November 10, 2010, 20:33:41 »
Odlične fotke, impozantno to izgleda!  :109:
Bilo bi lijepo znati koliki je trenutni proticaj Zete i Morače, pretpostavljam da je možda i preko 1000m3/s!!!

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #43 on: November 10, 2010, 20:34:46 »
bio sam danas pa sam  snimao  s telefonom  kolko sam mogao...postavicu kasnije na youtube a i linkove ovdje naravno
snimio sam moracu preko puta 5 udovica pored snp-a, onda sam posao na rogamski most i odatle snimio malo zetu,pa sa spuskog mosta i onda sa danilovgradskog no tada vec bjese mrak ali tamo je pocela zeta da plavi prve kuce tj stigla im je do pragova....samo jedno zapazanje,odavno nisam vidio onoliku moracu na mjesto gdje se zeta uliva u nju tj bolje reci nikad je nisam vidio onoliku...mislim da hvali 2 metra da onamo izadje iz korita! zamisli i to moraca!!!
ps.transmat odlicne fotke...mislim da smo se promasili u minute...ja sam na spuski most bio oko 1620h  :83:

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #44 on: November 10, 2010, 20:41:02 »
jos da recem da kad sam isao starim putem od spuza pravo prema danilovgradu sa lijeve strane mi se ucinila pijavica na potezu kod malog garca...uski lijevak bijele boje,nisam bas tolko siguran, jer dok sam autom usporio da stanem i uslikam pojavu  lijevak se razbio u oblake...ako je to ko vidio nek potvrdi...vrijeme negdje predvece 1640h mozda?

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #45 on: November 10, 2010, 20:41:52 »
bio sam danas pa sam  snimao  s telefonom  kolko sam mogao...postavicu kasnije na youtube a i linkove ovdje naravno
snimio sam moracu preko puta 5 udovica pored snp-a, onda sam posao na rogamski most i odatle snimio malo zetu,pa sa spuskog mosta i onda sa danilovgradskog no tada vec bjese mrak ali tamo je pocela zeta da plavi prve kuce tj stigla im je do pragova....samo jedno zapazanje,odavno nisam vidio onoliku moracu na mjesto gdje se zeta uliva u nju tj bolje reci nikad je nisam vidio onoliku...mislim da hvali 2 metra da onamo izadje iz korita! zamisli i to moraca!!!
ps.transmat odlicne fotke...mislim da smo se promasili u minute...ja sam na spuski most bio oko 1620h  :83:

Hvala, hvala..  taman smo se umalo promašili. Ja sam pičio danas 2 puta do Pg. Prešao 110 km po onim pluskovima, sli sam uživao.

Odlično , daj te video klipove da vidimo..

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #46 on: November 10, 2010, 20:43:12 »
jos da recem da kad sam isao starim putem od spuza pravo prema danilovgradu sa lijeve strane mi se ucinila pijavica na potezu kod malog garca...uski lijevak bijele boje,nisam bas tolko siguran, jer dok sam autom usporio da stanem i uslikam pojavu  lijevak se razbio u oblake...ako je to ko vidio nek potvrdi...vrijeme negdje predvece 1640h mozda?

To je izgleda Ehtelion vidio danas pa me je zvao.. čekamo i njegove slike..

Offline vanja

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 4009
  • 🔵⚪💙⚪🔵
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #47 on: November 10, 2010, 20:51:21 »
To je izgleda Ehtelion vidio danas pa me je zvao.. čekamo i njegove slike..

eee ako ga je uslikao svaka mu cast  :109: ja nisam bio siguran,padala je dosta jaka kisa a red auta ispred mene kao i iz suprotnog smjera,morao sam gledat put il sad ovdje nebi kucao  :32:

Offline Transmat

  • NVO - member
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 2171
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #48 on: November 10, 2010, 21:04:22 »
Evo video klipa Morače.
ima 720 pixela ali sam loše snimao  :76: za*ebao sam kad sam zumirao..  padala je kisa, a sviraju mi auta.. imao sam tremu  :11:
Vidi se kako se uliva Zeta u Moraču.

« Last Edit: November 10, 2010, 21:06:18 by cirus »

Offline Cirius

  • Urednik
  • Sr. Member
  • *
  • Posts: 3705
Re: Vodostaji i protoci crnogorskih rijeka
« Reply #49 on: November 10, 2010, 21:14:26 »
Dobar snimak !  Jos fotki i klipova je dobrodoslo ...   cuo sam price starijih da je Moraca umjela da bude  "s brijega na brijeg",  ne znam tacno koliko je to,  ali mislim da je ovako nesto.